Şimdi Ara

Nolan'ın yeni filmi Tenet'ın eleştirileri yayınlandı: 'Eh işte.' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dunkirk hiç bir şekilde iyi bir film değildi.

• hanzele kullanıcısına yanıt
    Bakın, eğer bir sinema otoritesi değilseniz beğenmedim demeniz gerekir. Önce üslup öğrenmeniz lazım.
    Bu araba iyi değil derken mekanikten, bu futbolcu kötü derken futboldan nasıl anlamanız gerekiyorsa sinemadan da anlamanız gerekiyor. Aksi halde sadece beğenilerinizi konuşabilirsiniz.
    Dünyanın en önemli eleştirmenleri filme tam puan veriyor siz gelmiş iyi film değil diyorsunuz. Ne gibi bir sinema eğitiminiz var söyleyin de otoritenizi tanıyalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 007css

Netflix 4k Dolby atmos gelsin bir bakarız

Torent’e 4K düşsün bakarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tenet'i bilemem de bu Interstellar kesinlikle bence şişirilmiş en fos filmlerden biri. Nerede bu film hakkında bir şey okusam, olağan üstü, harika, müthiş, seyretmeden ölmeyin filan fistan. Ergenlerin arasında bile seyrettiğimiz en iyi film goygoyu dönüyor ise bilin ki o film balon. Ne zaman seyretmeye kalksam aklım ile alay mı ediyorlar bu ne sıkıcı ve vasat film, kim bunu nasıl beğenmiş olabilir diye söylene söylene finalini bile edemeden atlaya atlaya filmi kapatıyorum. 5 Denemede de filmi sevemedim, kötü ve vasat. Tenet neden haber değeri taşıyarak buraya taşınmış onu da anlayabilmiş değilim hani.

• monacomen kullanıcısına yanıt

Kardeşim şaka mısınız ya? Böyle yorum yapayım farklı görüneyim çabası mı bu? Adına 300 sayfa fizik kitabı yazılan filme saçma diyor  10 kere izledim hiç abartmıyorum, 11.olsa yine sıkılacak bir şey bulamam.

Kardeş sen kel oğlan ve kırk haramiler düzeyinde filmler izle bence, bilim kurgu izlemek adı üstünde biraz bilim bilmek fazlaca kurguyu sevmek ve üstunede nolanin filmlerinin olay örgüsünü çözmek gerekir ..belliki bunlara çok uzaksın dolayısıyla hakaret zannetme gerçektende basit anlaşılır çok şeyler anlatmayan filmler izle eğlen ama gelip buralarda bu nasıl film öyle kötü böyle iğrenç falan deme kalbin kırılır zira insanlar zekanla film kulturunle ve hatta yaşadığın hayatın basitliğiyle bile dalga geçecek birşeyler bulur....sessizce kilavyeyi bırak ve ölü taklidi yap...

• ilk çıktığında demiştim hırsız nolan çalıp çırpmadan adam gibi iş yapamaz diye. dunkirk yine boş filmdi. bu filmede iyi olmaz demiştim, fragmanlar dedikleri gibi hiç bir şey vaad etmiyor vasat bir filmin ön gösterimini izlettiriyordu..

• quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

Kardeş sen kel oğlan ve kırk haramiler düzeyinde filmler izle bence, bilim kurgu izlemek adı üstünde biraz bilim bilmek fazlaca kurguyu sevmek ve üstunede nolanin filmlerinin olay örgüsünü çözmek gerekir ..belliki bunlara çok uzaksın dolayısıyla hakaret zannetme gerçektende basit anlaşılır çok şeyler anlatmayan filmler izle eğlen ama gelip buralarda bu nasıl film öyle kötü böyle iğrenç falan deme kalbin kırılır zira insanlar zekanla film kulturunle ve hatta yaşadığın hayatın basitliğiyle bile dalga geçecek birşeyler bulur....sessizce kilavyeyi bırak ve ölü taklidi yap...

Bence sen de ona buna laf çakmadan önce biraz kitap oku, imla öğren, okuma yazma öğren, büyük küçük harf öğren, üç nokta nerede başlar biter öğren, başkasına hitap etmeyi öğren, zevkime ve zekama laf etmek yerine kendini düzenle, organize et öyle çık piyasaya. Bu kadar. Klavyeyi eline aldıysan doğru kullanmayı öğren sonra başkasının klavye ile yaptıklarına laf edersin. Sevmedim o film, kötü bence. Oldu mu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 24 Ağustos 2020; 10:27:12 >

Üzgünüm ancak bilim-kurgu ögelerini galiba beyniniz yorumlayamıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Bence sen de ona buna laf çakmadan önce biraz kitap oku, imla öğren, okuma yazma öğren, büyük küçük harf öğren, üç nokta nerede başlar biter öğren, başkasına hitap etmeyi öğren, zevkime ve zekama laf etmek yerine kendini düzenle, organize et öyle çık piyasaya. Bu kadar. Klavyeyi eline aldıysan doğru kullanmayı öğren sonra başkasının klavye ile yaptıklarına laf edersin. Sevmedim o film, kötü bence. Oldu mu.

Alıntıları Göster

sence kötüdür, ona laf yok da çıkardığı her film IMDb top 250de yer alan, 21 yydaki adam akıllı film çıkaran bir elin parmağını geçmeyecek yönetmenlerden biri Nolan. Prestiji, mementosu, inceptioni, batman 3lemesi hepsi efsane sayılabilecek filmler. kaç tane adam şöyle filmler çıkarıyor artık Hollywoodda? süper kahraman film izleye izleye içimiz baydı. bu adamın çıkardığı filmin haberini yapmayacaksın da kimi yapacaksin 25. filmi çıkan Marvel filmlerini falan mı?

• Xrollann kullanıcısına yanıt

Kardeş onun bunun beynine kulp bulacağına kendi beynini düzelttir de ayrımcı olmadan insanları olduğu gibi kabul etsin. Bilim kurgu ögeleriymiş, sanki hiç bilim kurgu filmi görmedik, benim söylediğim abartıldığı kadar bir şeye benzemediği üzerine. Ve yine de bence abartıldığı gibi bir şeye benzemiyor, anladın mı. Benim bencem sana koyuyor ise sana uyan mesajları oku, sırf sana ters geliyor diye beğenmediğimi belirtmemek zorunda mıyım, sana ne veya kime ne. Seni de o filme bayılanlar alkışlasın banan ne.

Interstellar abartılmış ve sinemasal olarak da yorucu, sıkıcı ve zor bir film benim için, beğenmedim. Belki kafama saksı düşerse belki bir gün beğenirim bilemiyorum.

Benim okudugum kitap kadar senin evinde eşya yoktur kardeş..ha imla konusuna gelirsek onu cevap yazdıgım adamın kalitesine göre ayarlıyorum öyle herkes için ugraşmak masraflı oluyo.. 

• quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

Benim okudugum kitap kadar senin evinde eşya yoktur kardeş..ha imla konusuna gelirsek onu cevap yazdıgım adamın kalitesine göre ayarlıyorum öyle herkes için ugraşmak masraflı oluyo.. 

Evimdeki eşya sayısına göre kitap okumak nasıl bir zihniyetse, kreşten beri sayıyorsun herhalde. Üç nokta nerede konur, büyük harf nerede başlar bile bilemeden okuyan birine yanıt vermek bir lüks ama sana kıyamadım, yazdım, üzülme bir gün seni de biri ciddiye alır. Ama o ben değilim. Nolan'ın o filmini neden beğenmediğimi anladım, izleyici profili o kadar düşmüş ki beğenmememde bir gariplik yokmuş meğer.

Yahu sende sorun yok sorun dünyanın kendisinde...  

• mcebi001 kullanıcısına yanıt

Peki yapay zeka...

Hahhahah. Lan be ne güldüm. Adam dünyada astronomi alanında 1. veya 2. sırada olan adamın(Kip Thorne) senaryo ve prodüksiyon aşamasında yer aldığı filme ergence dedi. Neil DeGrasse Tyson tarafından şu ana dek yapılmış en realistik uzay filmi denmiş bu filme yapılan yoruma bak. Puhahha. Ya bunlar hep recep ivedik, enes batur filmlerini dolduran kitle. Bir git fizik falan araştır dicem de neyse yaşın 12, 13 falandır kafan karışır. Hani sadece ben filmi beğenmedim dese anlicam bir de üstüne çıkmış filmi beğenen insanlara da laf ediyor. Bayılıyorum ülkemiz insanının anlamadığı konular beğenmedim demek yerine ağır eleştiri yapmasına ve hani eleştiri dediğim şey olsada gam yemicem "karakterler zayıftı, arka hikayelerini beğenmedim ayrıca astrofizik açısından karadeliklerden geçiş mümkün değildir, ayrıca babanın sadece kızıyla olan bağına önem verilip oğluyla olan bağına hiç önem verilmemesi bence hikaye açısından çokta iyi değil" . Adam dümdüz en ufak bir fikir ve reel eleştiri oluşturamadan çöp falan diyo filme. Bu ülkede herkes herşeyi bilip herşeye yorum yapmasa keşke de kendi bildiği alanla sınırlı kalsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Roshi-Sama -- 27 Ağustos 2020; 10:32:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi-Sama

Hahhahah. Lan be ne güldüm. Adam dünyada astronomi alanında 1. veya 2. sırada olan adamın(Kip Thorne) senaryo ve prodüksiyon aşamasında yer aldığı filme ergence dedi. Neil DeGrasse Tyson tarafından şu ana dek yapılmış en realistik uzay filmi denmiş bu filme yapılan yoruma bak. Puhahha. Ya bunlar hep recep ivedik, enes batur filmlerini dolduran kitle. Bir git fizik falan araştır dicem de neyse yaşın 12, 13 falandır kafan karışır. Hani sadece ben filmi beğenmedim dese anlicam bir de üstüne çıkmış filmi beğenen insanlara da laf ediyor. Bayılıyorum ülkemiz insanının anlamadığı konular beğenmedim demek yerine ağır eleştiri yapmasına ve hani eleştiri dediğim şey olsada gam yemicem "karakterler zayıftı, arka hikayelerini beğenmedim ayrıca astrofizik açısından karadeliklerden geçiş mümkün değildir, ayrıca babanın sadece kızıyla olan bağına önem verilip oğluyla olan bağına hiç önem verilmemesi bence hikaye açısından çokta iyi değil" . Adam dümdüz en ufak bir fikir ve reel eleştiri oluşturamadan çöp falan diyo filme. Bu ülkede herkes herşeyi bilip herşeye yorum yapmasa keşke de kendi bildiği alanla sınırlı kalsa.

Klasik aklım yok fikrim var örneği işte boşver cem yılmaz güzel özetlemiş bu türleri...

Bu arada filme giden yokmu arkadaşlar.. her zamanki gibi seven çok sevmiş sevmeyen nefret etmiş filmden,şu kardeş nolan da projede olsaydı süper olurdu dunkırk de eksikliği hissedildi umarım bu daha iyi film olur haftasonunu zor bekliyorum..

• Muten Roshi-Sama M kullanıcısına yanıt

Bence millete sallama kendin de deha değilsin, kimsenin de beğenisi ile kendini zeki yerine koyma. Binlerce bilim kurgu, fanteziye dayalı film var, illa iyi bir yazar olması veya arkasında bilim kurulu olması bir filmi başarılı kılmaz sırf onlar var diye de filmin benim için çekilmez izlenme ve anlama safsatasını yok sayamam. Benim için zor ama sen beğendin ise bu da seni yüksek zekalı bir sinefili yapmaz. Benim niye beğenemediğimi sorgulamak yerine beğenmeyenlere sözlü şiddet uygulayan despot fanatik tiplerin de sinemaya ne yararı dokunur bunu sorgulamak gerek. Beğenenler beğensin dedim, benim için başarılı ve abartıldığı kadar iyi bir film olmadı diyorum. Anlamadın ama yine de diyeyim.

• mcebi001 kullanıcısına yanıt

Bak bak bak, demek senin beğendiğin filmi beğenmeyenin aklı olmazmış, bunu da Cem söylemişmiş. Kendi film sinema zekanı kendine sakla sırf senin gibi despotlar ve fanatikler yazılı şiddet uygular diye de sinip sözümü veya fikirlerimi saklamam, beğenmediğim yerleri sorgulamak yerine kendini arşa yükselt. Bana göre bu bakış açısındaki tipler kalitesiz ama kendini kaliteli gösterme adına kendine sözüm ona bazı film beğenilerini üstelip kamuflaşlar giyinen sığ tiplerdir. Sığ işte oksijenin az, fazla durulmaz başkalarını da boğarsın.

• Filmden az önce çıktım arkadaşlar...bence nolan'ın anlaması en kolay filmi, karakterler herşeyi anlatıyor neyini anlamamış bu YouTube müdavimleri bende onları anlamadım ...ilk mesajimda yazdığım gibi bi interstellar mukemmeliyeti her duyguya hitap edişi yok ama gayet izlenir bir film olmuş ...

Bu arada @monacomen sen hala burdamisin, sevmediğin dolayısıyla anlamadigin filmlerin konusunda hala ne işin var, bu nasıl bi ezikliktir arkadaş hala sidik yarışı peşinde ...bak sen kendine verdiğin nikteki gibi nolan filmlerine fransizsin dolayısıyla fikirlerini ciddiye alanda yok şimdi Ajda nin şarkısındaki gibi 'kapi açık arkanı dön ve çık artık'.....!!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.