Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
518.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taipen71

2009 linea 1.3 duologic için lastik ebatları yanlış hatırlamıyorsam 185 65 15 nokian lastik öneriniz ne olur

Merhaba,

185/65R15 ebadınızda;

Yazlık Lastik olarak;

Ekonomik bir tercih için Nokian NRe, En iyi performans için de Nokian H modellerini tavsiye edebilirim. Model detayları ile ilgili model adlarının üzerine yıklayınız.

185/65R15
    Nokian Nre fiyat ve ödeme alternatifleri ile ilgili tıklayınız.
    Nokian H fiyat ve ödeme alternatifleri ile ilgili tıklayınız.

Kışlık lastik olarak da;

Nokian WRG2 modelini tavsiye edebilirim. Bu model T hız sınıfı (Maks. 190 Km./S) ve H hız sınıfı (Maks. 210 Km./S) olarak 2 çeşitdedir. Model detayları ile ilgili model adlarının üzerine yıklayınız.

185/65R15
    Nokian WRG2 T XL fiyat ve ödeme alternatifleri ile ilgili tıklayınız.
    Nokian WRG2 H XL fiyat ve ödeme alternatifleri ile ilgili tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:40:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: environment

ali bey;
    Vw bora 2001 comf. araç sahibiyim.Bildiğim kadarıyla aracımın lastik ebadı 205/55/16.Kış lastiği için bu ebattan daha küçük bir ebat mı tercih etmeliyim?öyle ise ebat ne olmalıdır.
    Teşekkürler...

Merhaba,

205/55R16 ebadınızda maalesefki jant değiştirmeden düşük ebada geçmeniz mümkün değil...

Zaten kış lastiği ebat değişimi konusunda hep söylediğimiz telkin, öncelikle aracın orjianl ebadıdır. Bulunamaması, tedarik edilememesi gibi durumlarda tavsiyemiz bir alt denk ebadın kullanılması yönündedir.
  • Merhaba,

Ben de buradan NOKIAN hakkındaki deneyimlerimi paylaşmak ve Ali Bey'e daha önce verdiği bilgiler için teşekkür etmek istedim.
    Ben Ankara'da yaşıyorum ve bazı nedenlerden dolayı çivili lastiğe ihtiyacım vardı. Birkaç gün önce önlere 2 adet NOKIAN Hakkapeliitta 5 ve arkalara Nokian W+ model lastiklerimi taktırdım. Çivili lastiklerimi daha çok kuru asfalt üzerinde kullanmak zorunda olacağım için kuru zeminde bir zaafiyet oluşturup oluşturmayacağını merak ediyordum. Açıkçası şu ana kadar Hakkapeliita5 lastiklerimin kuru zeminde en ufak bir zaafiyetini görmedim. Sadece alışveriş merkezlerinin otoparkında park ederken ve çıkarken yerler biraz çiziliyor
    En olumsuz yanı maalesef çivilerden kaynaklanan ses oluyor. Ancak o da çok abartılacak düzeyde değil. Motor sesini bastırıyor ya da ses çıkaran normal bir lastiğin yaklaşık iki katı sesi var diye tarif edebilirim.
    Arkalardaki W+'ları tercih etme sebebim ise desen olarak HKPL5 ile uyumlu olması ve onlarında yeni olmasını sağlamak içindi. Gerek ön gerekse arkadaki lastiklerimin yol konforu hakkında hiçbir şikayetim yok. Ayrıca klasik çivili lastiklerde yüksek hızlarda gezinme ve çivilerin fırlaması riskine rağmen ben NOKIAN ile 100Km/s hızın üzerine çıktığımda hiçbir zaafiyet görmediğim gibi o hızda mecburen bastığım frende de bir sıkıntı yaşamadım. Yol tutuşu da mükemmel. Sesi de olmasa çivisiz lastik diyeceğim. Çiviler de ayrı bir teknoloji görüntüsü sergiliyor zaten. Artık buzlu zeminlerde içim rahat olacak. İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: adilektasli

Merhaba,

Ben de buradan NOKIAN hakkındaki deneyimlerimi paylaşmak ve Ali Bey'e daha önce verdiği bilgiler için teşekkür etmek istedim.
    Ben Ankara'da yaşıyorum ve bazı nedenlerden dolayı çivili lastiğe ihtiyacım vardı. Birkaç gün önce önlere 2 adet NOKIAN Hakkapeliitta 5 ve arkalara Nokian W+ model lastiklerimi taktırdım. Çivili lastiklerimi daha çok kuru asfalt üzerinde kullanmak zorunda olacağım için kuru zeminde bir zaafiyet oluşturup oluşturmayacağını merak ediyordum. Açıkçası şu ana kadar Hakkapeliita5 lastiklerimin kuru zeminde en ufak bir zaafiyetini görmedim. Sadece alışveriş merkezlerinin otoparkında park ederken ve çıkarken yerler biraz çiziliyor
    En olumsuz yanı maalesef çivilerden kaynaklanan ses oluyor. Ancak o da çok abartılacak düzeyde değil. Motor sesini bastırıyor ya da ses çıkaran normal bir lastiğin yaklaşık iki katı sesi var diye tarif edebilirim.
    Arkalardaki W+'ları tercih etme sebebim ise desen olarak HKPL5 ile uyumlu olması ve onlarında yeni olmasını sağlamak içindi. Gerek ön gerekse arkadaki lastiklerimin yol konforu hakkında hiçbir şikayetim yok. Ayrıca klasik çivili lastiklerde yüksek hızlarda gezinme ve çivilerin fırlaması riskine rağmen ben NOKIAN ile 100Km/s hızın üzerine çıktığımda hiçbir zaafiyet görmediğim gibi o hızda mecburen bastığım frende de bir sıkıntı yaşamadım. Yol tutuşu da mükemmel. Sesi de olmasa çivisiz lastik diyeceğim. Çiviler de ayrı bir teknoloji görüntüsü sergiliyor zaten. Artık buzlu zeminlerde içim rahat olacak. İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

Merhaba;

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizden ricam eğer sizin içinde bir sakıncası yoksa bu yorumunuzu buraya da ekleyebilir misiniz...

• ali bey bir konuda bir sorum olacak,
    geçmişinde çeşitli kazalra karışan bir abimiz yaz kış demeden kar lastiği ile geziyor. bunu soruncada yoltutuş ve kaymayı önler diyor. her yıl ortalama 30-40 bin km yol yapan abimiz her yıl lastik alıyor. geçen yıl beraber goodyera almıştık, bu yılda başka bir marka kar lastiği aldı. sorum şu;
    bu yapılan olay sizce mantıklımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam
    Merhaba;

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizden ricam eğer sizin içinde bir sakıncası yoksa bu yorumunuzu buraya da ekleyebilir misiniz...

Zevkle...
  • Ali bey merhabalar,
    Nokian hakkında yorumları buraya da arkadaşların yazmasını isterseniz çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Torun

ali bey bir konuda bir sorum olacak,
    geçmişinde çeşitli kazalra karışan bir abimiz yaz kış demeden kar lastiği ile geziyor. bunu soruncada yoltutuş ve kaymayı önler diyor. her yıl ortalama 30-40 bin km yol yapan abimiz her yıl lastik alıyor. geçen yıl beraber goodyera almıştık, bu yılda başka bir marka kar lastiği aldı. sorum şu;
    bu yapılan olay sizce mantıklımı?

Merhaba,

Kış lastikleri adı üzerinde kış aylarının genel tüm koşulları dahilinde kullanılmak üzere tasarlanmış lastiklerdir. Belli bazı ürünler istisna olmak kaydı ile, kış lastiklerinin kış ayları dışında kullanılmaları sahip oldukları özel karışımlar nedeni ile belli kullanım şartları ile ilgili sakıncalar doğurabilmektedir. Ancak bu sakıncalar lastiğin bir kabahati değil, kullanım amacının yanlış yönde olması kaynaklıdır.

Başlıca sakıncaları,

1- Bahar aylarının ılıman hava koşulları ve ıslak zemin şartlarında, fren mesafesini uzatır.
    2- Sıcak havalarda, gerek kuru zemin gerekse de ıslak zeminlerde hem fren mesafesi uzar hemde lastik ömrü; yumuşak taban hamur yapısı nedeni ile çabuk tükenerek kavrama, çekiş ve tutunma kaabiliyetlerinde yetersizlik yaşatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mylastik

Ali bey merhabalar,
    Nokian hakkında yorumları buraya da arkadaşların yazmasını isterseniz çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla

Merhabalar,

Meslektaşıma:
    Yapmış olduğunuz çalışmanın özü neticesinde, çok gerekli ve faydalı olduğu hususunda sizinle hem fikirim. Özellikle TR koşullarında kullanıcıların tecrübelerini belli kriterleri de belirterek İYİ NİYETLE ve YAPICI YÖNDE ELEŞTRİ anlamında ifade etmeleri tüm araç kullanıcıları için bir klavuz niteliği taşıyacağı kanaatin deyim. Çalışmanız dolayısı ile de size ayrıca tebriklerimi iletmeme izin veriniz...

Sitenizi incelediğim kadarı ile naçizane bir iki noktada tavsiyemi dikkate alabileceğinizi ümit ederek; sizin bildiğiniz üzere coğrafi-fiziki koşullar ve lokal iklim koşullarının da lastiğin kullanımı ile ilgili etken bir rol oynadığından yola çıkarak, kullanılan ürünler ile ilgili kriterlerin işaretlenmesi esnasında bu donelerede ilgili alan açılması ve değerlendirmeye katılması klavuz niteliği taşıyacak bu sistem için daha ileri ve teknik anlamda faydalı olacağını düşünüyorum.

Çekincem ise, ürünün özellikleri itibarii ile iyi bir ürün olduğu halde maksatlı... yorumların da istenmese de yer alacak olması, bu gibi durumlarda ise site ile ilgilenen sektörümüz ve ürünleri tanıyan ve bilgisi olan "admin"sıfatına haiz kişinin bu tip yorumları tespit ettiğinde yapılan yorumu silmeden bilakis yine göstererek, bir nevi ayrıca uzman görüşü hanesi ile yapılan yorumdaki yanlışlıkları doğruları ile ifade etmesi de yine klavuz niteliği taşıyacak bu sistem için elzem olduğunu düşünüyorum...

Bu sistemin gelişeceğinden ve faydalı olacağından hiç şüphem yok ancak geliştiğinde tarafınıza gelebilecek, teklif edilebilecek; farklı, yanlı yada yönlendirmeli tekliflerden sakınarak sistemin insanlara faydalı olarak devam etmesini sağlamak gibi de bir girişimde bulunduğunuzu tahayyül eden bir meslektaşınız olarak, başarınızın devamını dilerim...

Sn. Forum üyeleri ve konu takipçilerine;
    Söz konusu sistem gerçekten TR de çok büyük eksikliği hissedilen bir sistemdir. Tarafsız ve objektif olarak yapacağınız yorumlar ve değerlendirmeler, bölgesel anlamda gerçekten çok aydalı olacaktır.

Hatta avrupadaki ADAC vb. kuruluşların yapmış oldukları testlerin dahi bizim ülkemiz koşulları dikkate alındığında bire bir kullanıcı tecrübelerinden yola çıkarak ifade edilmesiyle hükümsüz kalacağı ve tecrübe ile sabit yorumların çok ciddi -hepimiz için- birar klavuz niteliği taşayacağı aşikardır.

Sisteme yorumlarınızı

http://www.lastiktestleri.com

adresinden yapabilir siniz.

• Merhabalar;

Sizce Ankara'da sizce kışlık lastikleri takmanın zamanı geldi mi? Yoksa bir ay daha mı beklemeli sıcaklıkların düşmesi için.

Nokian WRG 185x65xR14 kullanıyorum, güvenli sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PohPohPerisi

Merhabalar;

Sizce Ankara'da sizce kışlık lastikleri takmanın zamanı geldi mi? Yoksa bir ay daha mı beklemeli sıcaklıkların düşmesi için.

Nokian WRG 185x65xR14 kullanıyorum, güvenli sürüşler.

Merhaba,

Biz burada İstanbulda 1 Kasım dan beri kış lastiklerini takmaya ve kullanmaya başladık. Sizde Ankara gibi bir yerde rahatlıkla kış lastiklerinizi takabilir siniz takmalı sınız da, kış lastiği için sadece kar yağmasını beklemeyiniz...

Onlarda aracınızın lastikleri, kış ayları dahilinde kullanacağınız, size sadece kar lı zeminlerde değil, yağışlı ve soğuk zeminlerde de çok faydası olan ürünlerdir.
  • Ali Bey merhaba,

Aracımda şu anda 215 65R 16 98H Pirelli P6 lastikler var. Kış lastiği düşünüyorum. Öneriniz ne olabilir? Hangi kış lastiği uygun olabilir, farklı markalarda olabilir. Ama deneyimle sabit, fazla ses çıkarmayan, ıslak zeminde performanslı ve fren mesafesi başarılı.
    Aracım 4x4 VW Tiguan.
    Kısa bir süre öncesine kadar pek gereksinim duymayacağımı düşünüyordum ancak aracınız ister 2 ister 4 çeker olsun sanırım kış lastiği gerçekten fark yaratıyor ve güvenliği artırıyor.
    Bilgileriniz için teşekkür ederim
    İyi sürüşler

Merhaba,

Biz burada İstanbulda 1 Kasım dan beri kış lastiklerini takmaya ve kullanmaya başladık. Sizde Ankara gibi bir yerde rahatlıkla kış lastiklerinizi takabilir siniz takmalı sınız da, kış lastiği için sadece kar yağmasını beklemeyiniz...

Onlarda aracınızın lastikleri, kış ayları dahilinde kullanacağınız, size sadece kar lı zeminlerde değil, yağışlı ve soğuk zeminlerde de çok faydası olan ürünlerdir.

• Merhaba. Aracım corsa d 90 beygir. Lastik ölçülerim 195*55*16.
    Nokian ya da Michelin düşünüyorum. 4 mevsim önerebileceğiniz model ve özellikleri nelerdir?
  • Merhaba,

215/65R16 ebadınızda arzu, ihtiyaç ve taleplerinize bütünüyle karşılık verebilecek kış lastiği olarak Nokian Nokian WRG2 SUV modelini tavsiye edebilirim. Ürün detayları ile ilgili lütfen model adının üzerine tıklayınız.

215/65R16 Nokian WRG2 SUV fiyat ve ödeme alternatifleri için tıklayınız

quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Ali Bey merhaba,

Aracımda şu anda 215 65R 16 98H Pirelli P6 lastikler var. Kış lastiği düşünüyorum. Öneriniz ne olabilir? Hangi kış lastiği uygun olabilir, farklı markalarda olabilir. Ama deneyimle sabit, fazla ses çıkarmayan, ıslak zeminde performanslı ve fren mesafesi başarılı.
    Aracım 4x4 VW Tiguan.
    Kısa bir süre öncesine kadar pek gereksinim duymayacağımı düşünüyordum ancak aracınız ister 2 ister 4 çeker olsun sanırım kış lastiği gerçekten fark yaratıyor ve güvenliği artırıyor.
    Bilgileriniz için teşekkür ederim
    İyi sürüşler

quote:

Merhaba,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:41:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Merhaba. Aracım corsa d 90 beygir. Lastik ölçülerim 195*55*16.
    Nokian ya da Michelin düşünüyorum. 4 mevsim önerebileceğiniz model ve özellikleri nelerdir?

Merhaba,

195/55R16 ebadınızda Yazlık (nam-ı diğer 4 mevsim ama kışın karlı zeminlerde zincir takmak zorunda kalınan lastik) olarak, Nokian H modeli gerek, düşük yuvarlanma direnci nedeni ile yakıt ekonomisine katkısı, gerek farklı taban karışım teknolojileri ve dizaynı ile yüksek su tahliyesi sağlamasıyla üstün ıslak zemin kaabiliyeti, gerekse de patentli taban desen geometri dizaynı ve benzersiz kanal yapısı ile çok sessiz bir sürüş sağlayan modeldir. Model detayları ile ilgili yukarıdaki model adına tıklayınız.

195/55R16 ebadınızda, Nokian H fiyat ve detayları için tıklayınız.

Michelin de bu ebatda T ve V hız sınıflarında Energy Saver modeli, ZP (RFT - Run Flat (Patlasada yürüyebilen Lastik- her araç için değil)) Teknolojisinde de Primacy HP modeli mevcut.

Energy Saver, Nokian H ın bir muadili değil, Nokian i3 ün muadili bir model, ancak Nokian i3 modelinde bu ebat üretilmiyor. Nokian H farklı özellikleri ile Energy Saver a nazaran daha üst kategoridedir. Benzer yönleri olarak birtek yakıt ekonomisini ifade edebilirim. Primacy HP ise ZP (Zero Pressure - Sıfır lastik basıncı) teknolojili bir lastik olduğundan aracınızda kullanmanız doğru değil. Bu teknolojiyi sadece bu tür lastikler için ekipmanı olan araçlar kullanabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:42:14 >

• Ali Bey değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. İyi sürüşler

Merhaba,

215/65R16 ebadınızda arzu, ihtiyaç ve taleplerinize bütünüyle karşılık verebilecek kış lastiği olarak Nokian Nokian WRG2 SUV modelini tavsiye edebilirim. Ürün detayları ile ilgili lütfen model adının üzerine tıklayınız.

215/65R16 Nokian WRG2 SUV fiyat ve ödeme alternatifleri için tıklayınız

• ALİ BEY SELAMLAR.
    BENİM 2008 MODEL FORD-FİESTAM VAR.ARABA GÜZEL HOŞ AMA ŞU GÜRÜLTÜ VE SERT SÜSPANSİYONLAR BENİ BAYA RAHATSIZ EDİYOR.YOL GÜRÜLTÜSÜ HELE MUCURLU ASFALTTA TAHMİN EDEMEZSİNİZ.SIFIR ALDIĞIM ARABANIN ŞİMDİDEN BİR KAÇ YERİNDEN SESLER GELMEYE BAŞLADI.48000 KM YAPTIM.ARAÇTA CONTİNANAL PREMİUMCONTACT 195/50/R15 VAR.ÖN TEKERLER KENARLARINDAN AŞINMAYA BAŞLADI.ASTİK FENA DEĞİL AMA ÇOK FENA SES YAPIYOR.BENDE UZUN ZAMANDAN BERİ EN SESSİZ VE KONFORLU LASTİK MARKASINI ARAŞTIRIYORUM.SİZİN TECRÜBELERİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUM.

1)SİZCE CONTİ PEMİUMCONTAC NASIL BİR LASTİKTİR?
    2)FİESTAMA KONFORU GETİRECEK( SESSİZLİK,YUMUŞAK SÜSPANSÜYON) LASTİK MARKASI NELER OLABİLİR?
    3)YANAK GENİŞLİĞİNİ 55 YADA 60 YAPMAM ARACIN DENGESİNİ BOZARMI?SİZ YANAK GENİŞLİĞİNİ NE YAPDINIZ?
    4)NOKIAN H TERCİH İ FİESTAMA UYARMI?
    BENİ BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM
  • quote:

quote:

Merhaba,

195/55R16 ebadınızda Yazlık (nam-ı diğer 4 mevsim ama kışın karlı zeminlerde zincir takmak zorunda kalınan lastik) olarak, Nokian H modeli gerek, düşük yuvarlanma direnci nedeni ile yakıt ekonomisine katkısı, gerek farklı taban karışım teknolojileri ve dizaynı ile yüksek su tahliyesi sağlamasıyla üstün ıslak zemin kaabiliyeti, gerekse de patentli taban desen geometri dizaynı ve benzersiz kanal yapısı ile çok sessiz bir sürüş sağlayan modeldir. Model detayları ile ilgili yukarıdaki model adına tıklayınız.

Michelin de bu ebatda T ve V hız sınıflarında Energy Saver modeli, ZP (RFT - Run Flat (Patlasada yürüyebilen Lastik- her araç için değil)) Teknolojisinde de Primacy HP modeli mevcut.

Energy Saver, Nokian H ın bir muadili değil, Nokian i3 ün muadili bir model, ancak Nokian i3 modelinde bu ebat üretilmiyor. Nokian H farklı özellikleri ile Energy Saver a nazaran daha üst kategoridedir. Benzer yönleri olarak birtek yakıt ekonomisini ifade edebilirim. Primacy HP ise ZP (Zero Pressure - Sıfır lastik basıncı) teknolojili bir lastik olduğundan aracınızda kullanmanız doğru değil. Bu teknolojiyi sadece bu tür lastikler için ekipmanı olan araçlar kullanabiliyorlar.

Cevabınız için tesekkur ederim. İstanbulda bayi listenizi yazar mısınız? En kısa zamanda almayı planlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmandemirbas

ALİ BEY SELAMLAR.
    BENİM 2008 MODEL FORD-FİESTAM VAR.ARABA GÜZEL HOŞ AMA ŞU GÜRÜLTÜ VE SERT SÜSPANSİYONLAR BENİ BAYA RAHATSIZ EDİYOR.YOL GÜRÜLTÜSÜ HELE MUCURLU ASFALTTA TAHMİN EDEMEZSİNİZ.SIFIR ALDIĞIM ARABANIN ŞİMDİDEN BİR KAÇ YERİNDEN SESLER GELMEYE BAŞLADI.48000 KM YAPTIM.ARAÇTA CONTİNANAL PREMİUMCONTACT 195/50/R15 VAR.ÖN TEKERLER KENARLARINDAN AŞINMAYA BAŞLADI.ASTİK FENA DEĞİL AMA ÇOK FENA SES YAPIYOR.BENDE UZUN ZAMANDAN BERİ EN SESSİZ VE KONFORLU LASTİK MARKASINI ARAŞTIRIYORUM.SİZİN TECRÜBELERİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUM.

1)SİZCE CONTİ PEMİUMCONTAC NASIL BİR LASTİKTİR?
    2)FİESTAMA KONFORU GETİRECEK( SESSİZLİK,YUMUŞAK SÜSPANSÜYON) LASTİK MARKASI NELER OLABİLİR?
    3)YANAK GENİŞLİĞİNİ 55 YADA 60 YAPMAM ARACIN DENGESİNİ BOZARMI?SİZ YANAK GENİŞLİĞİNİ NE YAPDINIZ?
    4)NOKIAN H TERCİH İ FİESTAMA UYARMI?
    BENİ BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

Sn. DEMİRBAŞ

Aracınızın üst versiyon modellerinde olan bir ebada sahip siniz. 195/50R15 ebadında açıkçası çok fazla sessizlik, heleki konfor beklemek bu işin doğası gereği pek doru olmaz. Yanak oranı daraldıkça lastiğin konforu azalır. 2 x 2 = 4 misali.

1- P.Contact çok sessiz bir lastik diyemeyiz ancak 48.000 Km den sonrada bu lastikten konfor ve sessizlikte beklemek pek doğru değil.
    2- Sessizlik anlamında Nokian V modeli bu ebatda ciddi sonuçlar verir. Nispeten Yumuşaktır ama yumuşaklık anlamında tek lastik Michelin dir.
    3- Yanak genişliğinizle mevcut jant ile oynayamaz sınız maalesef. Sizin aracınızın alt versiyonunda 14" jant da 175/65R14 ebat vardır. Yumuşaklık anlamında kesin çözüm olur. Ancak bu seferde ek olarak jant masrafı ortaya çıkacaktır.
    4- 195/50R15 ebadınızda Nokian H modeli yok. Nokian V modeli var, taban desen profilinden tutunda özelliklerine kadar herşeyleri aynıdır ancak Nokian V nin hız sınıfı Nokian H a göre biraz daha yüksektir.

Sessizlik konusunda bir noktaya daha açıklık getirmek istiyorum, mıcırlı diye tabir ettiğimiz soğuk-asfalt döküm zeminler de lastik teknolojisinin sessizlik anlamında çok başarılı olabildiği söylenemez, bu tür zeminlerde Nokian ın patentli sistemi emsallerine oranla daha başarılı olsa da tam anlamıyla kesin çözüm sunar diyemem.

Gerek ebadınız, gerek koşullarınız, gerekse de talepleriniz ve şikayetleriniz bu işin doğası gereği örtüşmeyen bir durumlar silsilesi gibi. O nedenle ben size bizim Trabzondaki bir müşterimizin benzer koşullar ve aynı ebadı Hyundai Accent aracında kullanırken yaşadığı Nokian Memnuniyeti açısından illaki 195/50R15 ebadını kullanıcak sanız Nokian V model lastiği tavsiye ederim.

Arzu ederseniz bu müşterimiz aynı zamanda da bu forum üyesidir, forumdaki nick (takma ad) ini size verebilirim kendisine de ulaşıp sorabilir siniz. Kendisi dediğim gibi Hyundai Accent aracında, 195/50R15 Nokian V kullanmakta. Hatta bu konu başlığı altındaki bu mesaj a tıklarsanız kendisinin ve yazdıklarını okuyabilir siniz.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Cevabınız için tesekkur ederim. İstanbulda bayi listenizi yazar mısınız? En kısa zamanda almayı planlıyorum.

Merhabalar,

Yanlış anlamayınız ama Distribütörümüze karşı hassasiyetimizin gereği olarak son sorunuzun cevabınıwww.guvenlastik.net üzerinden yada 0 232 449 44 81 nolu telefondan Nokian TR distribütörümüze ulaşarak bayiileri öğrenebilir siniz. Biz de İstanbul bayiilerinden biriyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:42:52 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.