Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
517.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knopix2626

Değerli hocam Michelin Primacy HP bildiğim kadarıyla V grubunda olan ve dolayısıyla sizin aldığınız Nokian H grubu lastiğe göre daha sert hamurlu bir lastik,ve buna rağmen Nokian H grubu lastik dahamı çok ses çıkarıyor?Birde Michelin Primacy HP kullanan arkadaşınızın arabasıyla sizinkiler aynımı acaba ?Zira yalıtım arabadan arabaya farkedebilir diye düşünüyorum.Ben Michelin Energy Savier H grubu lastik kullanıyorum ıslak zemin performansı orta ama konfor ve sessizlik olsun yol tutuş olsun harikalar....Falken'i açıkcası fazla bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

Orijinalden alıntı: muendiz

merhaba gida kontrol. bende michelin ve nokian arasında tereddütteyim. 205 60 R16 92 H ölçü ve her an birini alabilirim. adanada michelin i 265 e buldum ama nokian hepsiburada.comda 236 aynı sizin gibi tereddütte kaldım. araştırma yaptınızmı?

Hocam Michelin kullandıysan birde Nokian denesenizde bizimle tecrübelerinizi paylaşsanız zira bende Nokian 205 60 16 H grubu yaz lastiğini çok çok merak ediyorum.Michelin 205 60 16 H grubu Energy Savier kullanıyorum ve çok çok memnunum söyliyim

nokianı internetten almaya kara vermiştim ama bide rot balans ustalarına sorayım dedim. internetten alınırmı hiçkaçmüşteri taktırmaya geldi bin pişmanlardı dediler. 1-2 yıllık lastikleri gönderiyorlar dediler. bide lastiklerin 4 ününde aynı hafta üretilmesi erekiyormuş. aynı çimento hazırlığı gibi bir seri diğerini tutmayacağından hamur farkı lastiği etkiler dediler... sonuç yine michelin aldım.
    araba bambaşka oldu. en küçük kasisten bile korkardım. heryerden ses gelirdi, 90 ı geçersen sesten kafa şişirirdi. hepsi bitti. araba da rahatladı bende
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

merhaba gida kontrol. bende michelin ve nokian arasında tereddütteyim. 205 60 R16 92 H ölçü ve her an birini alabilirim. adanada michelin i 265 e buldum ama nokian hepsiburada.comda 236 aynı sizin gibi tereddütte kaldım. araştırma yaptınızmı?

Hocam Michelin kullandıysan birde Nokian denesenizde bizimle tecrübelerinizi paylaşsanız zira bende Nokian 205 60 16 H grubu yaz lastiğini çok çok merak ediyorum.Michelin 205 60 16 H grubu Energy Savier kullanıyorum ve çok çok memnunum söyliyim

nokianı internetten almaya kara vermiştim ama bide rot balans ustalarına sorayım dedim. internetten alınırmı hiçkaçmüşteri taktırmaya geldi bin pişmanlardı dediler. 1-2 yıllık lastikleri gönderiyorlar dediler. bide lastiklerin 4 ününde aynı hafta üretilmesi erekiyormuş. aynı çimento hazırlığı gibi bir seri diğerini tutmayacağından hamur farkı lastiği etkiler dediler... sonuç yine michelin aldım.
    araba bambaşka oldu. en küçük kasisten bile korkardım. heryerden ses gelirdi, 90 ı geçersen sesten kafa şişirirdi. hepsi bitti. araba da rahatladı bende

Bence o ustalar Nokian adını ilk defa duymuşlardır.
    Ben de internetten aldım ve söylediklerinin hiçbiri olmadı.
  • valla ben nokian 4 adet internetten aldım. daha öncede görüşlerimi burdan paylaşmıştım. ben 4 tanesini 205 60 16 ebatında 1186 tlye almıştım 2012in 12. hafta üretimi yani internetten almak hiçde sorun değil.
    ama bu gün ne göreyim 4tanesi 986ya düşmüş. lastik başına 50lira bize geçmiş oldu. ben cidden anlamıyorum telefonda fiyat aldığımda 5 kuruş bile indirtemezken ve kargoyuda biz yüklenirken bir ay sonra böyle bir indirim daha önce almış müşterilere nasıl hissettirir. zaten daha önce görüşlerim de de belirttiğim üzere öyle ahım şahım bir lastik değil. hele ki dünyanın en sessiz lastiği hiç değil hatta bu lastikler sessiz değil. sadece ıslak zemindeki performansına diyecek bişeyim yok. şu anki satış bedeli ürünü niteleyen oranda yani üç aşağı beş yukarı bu kadar ekmeğe bu kadar köfte ediyor. ama benim aldığım fiyatta düşünülecek olursa beklentilerin gerisinde kalıyor. yaklaşık 5bin km ye doğru gidiyor lastikleri alalı lastikteki aşınma rakamlarından ön lastiklerde 8 hemen hemen silinme seviyesine geldi aşınması kmye göre normal seviyede. Ama üstüne basa basa söylüyorum bu fiyat aralığında alınacak lastik michelin primacy hp kesinlikle. bu ebatta fiyat performans ürünü ise falken ziex-ze912 4tanesi 750lira ve kesinlikle nokiandan çok çok daha konforlu ve sessiz lastikler yol tutuşu zaten zaten tartışa götürmez lakabı aks koparan. geçtiğimiz ay biraderin cmaxına taktırdık yol tutuşu sessizliği yumuşaklığı üst dizey bir lastik fiyatına göre.
  • Arkadaşlar 205/60/16 92H Michelin Energy saver 1.050tl.Nokian 950 tl. Tek çekim hangisini alayım,aracımda Michelin Energy saver var çok memnunum,nokianı bilmiyorum,almalımıyım 100 tl ucuz diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eziyet bitti,205/60/16. 92H Michelin Energy saver tek çekim herşey içinde 975TL.Lastiklerin 2 adedi 09.hafta /2012 tarihli 2 adedide 14 hafta /2012 tarihli!Fiyat çok uyguna geldiğinden riske girmedim Michelin dedim:-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 2 Temmuz 2012; 20:14:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla helal olsun güzel fiyat. bende 205 60 16 92 h aldım ve 1060 tek çekim verdim ucuz diye seviniyordum (taki bunu okuyana dek:) ) hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
  • quote:

valla helal olsun güzel fiyat. bende 205 60 16 92 h aldım ve 1060 tek çekim verdim ucuz diye seviniyordum (taki bunu okuyana dek:) ) hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

Amin değerli hocam,cümleten
  • Merhaba,
    225 60R17 ebadında kış lastiği araştırıyorum. Duyduğum kadarıyla bu ebatta pek fazla seçenek yokmuş. Sizlerin önerileri varsa memnun olurum.

Teşekkürler.
  • Sayın Nokian yetkilisi,
    Ben aracıma lastik almak istiyorum.Aracımda şu an 185 65 R14 var ve bitik durumda.Kullandığım yol tipi %50 asfalt ve yarısınıda (toprak yol) köy yolunda kullanıyorum. Hız yapmayı sevmem ayda yılda oda gerektiğinde 140-150 dir.Şimdi sizden ricam belirttiğim şartlara uygun dayanıklı ve güvenli hangi modeli tavsiye edersiniz? ee bide fiyatı uygun olsun
    Teşekkürler...
  • Merhaba;
    Belirttiğiniz ölçüde 2 desenimiz mevcuttur.

Desenleri aşağıdaki linklerden inceleyerek kullanımınıza uygun olup olmadığını araştırabilirziniz.Bilmeniz gereken konu Nokian lastikleri sessiz sürüş sağlamaktadır ve yumuşak bir yapıya sahiptir.Tüm yumuşak lastikler mıcırlı yollarda çabuk aşınabilir.Bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

http://www.lastiknokian.com/lastikDetay.aspx?URUNID=13

http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?URUNID=14

saygılarımızla;

185 65 R 14 86 T Nokian i3 (Eur)
    185 65 R 14 XL 90 H Nokian H
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminnarin

Merhaba,
    225 60R17 ebadında kış lastiği araştırıyorum. Duyduğum kadarıyla bu ebatta pek fazla seçenek yokmuş. Sizlerin önerileri varsa memnun olurum.

Teşekkürler.

Merhaba,
    225 60 R17 WR G2 SUV lastik almaya karar verdim. Hatta Hepisburada'dan tanesi 369TL'ye satın aldım ancak daha sonra ürünün stokta olmadığı anlaşıldı. Bu lastikleri temin edebileceğim bir yer var mı? Yok ise bu ürün sizin stoklarınıza ne zaman girecek?

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Merhaba,
    225 60 R17 WR G2 SUV lastik almaya karar verdim. Hatta Hepisburada'dan tanesi 369TL'ye satın aldım ancak daha sonra ürünün stokta olmadığı anlaşıldı. Bu lastikleri temin edebileceğim bir yer var mı? Yok ise bu ürün sizin stoklarınıza ne zaman girecek?

Teşekkürler.

Merhaba ;
    Aşağıdaki desenimizin eylül-ekim ayları içinde stoklarımıza girmesi planlanmaktadır.
    Saygılarımızla;

225 60 R 17 XL 103 V Nokian WR G2 SUV
  • 205/50/r16 fiyatlarınız nasıl?
  • sayın nokıan yetkilisi
    Selamlar.Bende 2009 c-max var.Lastik ebadı 205 50R 17 üzerinde goodyear eagle 205 50r 17 93 W Var.ancak ben memnun değilim.çok ses yapıyor ve sert lastik.aracın zaten süspansiyonu sert bir de sert lastik olunca dayanılmaz oluyor.(fabrika üzerine bunları takmıştı).Benim sorum nokıan ZG2 mi? V mi? H mı kullanayım? Konforlu olsun yol sesi az gelsin benim önceliğim.Aracı da fazla hızlı kullanmam limitlerde giderim.Lastik öneriniz nedir?Konya da alacağım yer varmıdır?Lastik listenizde benim ebadıma uyan H sınıfı lastik yok sanırım.Ama V sınıfından var. ZG2 de W Sınıfı var.Ama w sınıfları hız lastiği olduğu için sert oluyor sanırım.yardımcı olursanız memnun olurum.
    Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

205/50/r16 fiyatlarınız nasıl?

205 50 R 16 87 V Nokian V KDV DAHİL LİSTE FİYATI 375 TL
    Saygılarımızla;

http://www.kmlastik.com/
    http://www.lastiknokian.com/bayiler.aspx
  • Fiyat çok yüksekmiş. 200 TL civarında olsaydı mantıklı olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam

Bir diğer husus da lastik havalarınız,

Bu sözüm herkese; Lütfen ama LÜTFEN; her hafta lastik hava basınçlarınızı araç üreticisinin tavsiye ettiği değerlere ayarlamayı ve düzgün tutumayı İHMAL ETMEYİNİZ.

Hep şunu söylüyorum

"İNSANIN KANI NEYSE, LASTİĞİN de HAVASI O"

Lastik hava basınç değerlerinizi son dönemlerdeki araçlarda sürücü kapısını açtığınızda ortadaki direğin zemin kısmına doğru olan bölümünde, yine sürücü kapısının, ortadaki direkle birleştiği, iç duvarında bir etiket üzerinde yazar şekilde bulabiliyor sunuz, yada benzin depo kapağının iç kısmında... aracın boş ve yüklü durumdaki lastik hava basınçları farklılık arz ettiğinden bu durumlara göre basınçlarınızı düzenlemeniz gerek emniyet, gerekse de lastik ömrü ve doğru işlevselliği açısıdan ÇOK BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

Bununla birlikte her 10.000 Km.de muntazam yapılan, Lastik balansları ve aracın ÖN DÜZEN AYARI (Halk arasında ROT AYARI diye de bilinir.) da ülkemiz yollarında büyük önem arz etmektedir.

Ali Bey

Google da ararken buraya ulastim )) 2008 model Laguna III aracim icin kapi direginde yazan lastik basinclarina ayarlidigimda arac lastikleri (michelin 34 psi) sanki tahta teker gibi oluyor iceri ses ve tumseklerde cok sert gecis oluyor. ama 32 oldugunda tumsek gecislerini hissetmiyorum bile :)) uretici onerisimi yoksa tecrube mi ne dersiniz ?
  • KAMPANYALI ÜRÜNLERİMİZ;
    AYRICA KIŞ LASTİKLERİNDEKİ İNANILMAZ FİYATLARIMIZI DEĞERLENDİRMENİZ İÇİN BAYİLERİMİZE BEKLERİZ.

T441920 BINEK YAZ 175 65 R 14 82 H Nokian H
    T441930 BINEK YAZ 185 60 R 15 XL 88 H Nokian H
    T441490 BINEK YAZ 205 50 ZR 16 XL 91 W Nokian Z G2
    T441945 BINEK YAZ 205 55 R 16 XL 94 H Nokian H
    T441934 BINEK YAZ 205 60 R 15 91 V Nokian V
    T427834 BINEK YAZ 205 60 R 16 XL 96 V Nokian V
    T441928 BINEK YAZ 215 65 R 16 XL 102 V Nokian V
    T427719 SUV YAZ 215 70 R 16 100 T Nokian HT SUV
    T427683 BINEK YAZ 225 45 ZR 17 91 W Nokian Z G2 RUN FLAT
    T441498 BINEK YAZ 225 45 ZR 17 XL 94 Y Nokian Z G2
    T441494 BINEK YAZ 225 55 ZR 16 XL 99 W Nokian Z G2
    T441495 BINEK YAZ 225 60 ZR 16 XL 102 W Nokian Z G2
    T441510 BINEK YAZ 235 35 ZR 19 XL 91 Y Nokian Z G2
    T427705 SUV YAZ 235 60 R 18 XL 107 W Nokian Z SUV
    T427940 BINEK YAZ 245 50 ZR 18 XL 104 Y Nokian Z G2
    T427722 SUV YAZ 245 70 R 16 107 T Nokian HT SUV
    T427938 BINEK YAZ 255 40 ZR 19 XL 100 Y Nokian Z G2
    T427710 SUV YAZ 255 50 R 19 XL 107 W Nokian Z SUV
    T427708 SUV YAZ 255 55 R 18 XL 109 W Nokian Z SUV
    T427723 SUV YAZ 265 70 R 16 112 T Nokian HT SUV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokian Lastikleri -- 16 Ağustos 2012; 9:57:43 >
  • Bugün önler için 2 tane 205/55/r16 aldım. Nokian konusunda özellikle avrupa sitelerinde çok iyi yorumlar var. Bakalım kullanınca kendi yorumlarımı yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.