Şimdi Ara

Nokian 205/55 R16 Nokian WR G2 Kış Lastiği 129 TL. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
9.499
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kampanya mükemmel ben almamış olsam kesin alırdım yanında verilen dijital ölçüm aleti ve sonax hediyeside çok güzel almayı planlayanlar düşünmesin kışlıkta nokian çok iyi unutmayın nokia ile aynı firma ve finlandiyalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

1-Fiyat yanlış değilse,

2-Hepsiburada bir hata yapmamış ise

3-Yanlışlıkla sehven fiyatı yanlış yazmamış ise

Nokian'ın bu modeli konusunda bilgim yoktu, fırsat için teşekkürler.

Not: 1 ile 3. şıkkın aynı anlama geldiğini ve 3. şıkta hem "yanlışlık" hemde " sehven" kelimesinin aynı anlama geldiğini hatırlatmak istedim. Bu nedenle 3. şıkkı komple kaldırsan daha uygun olur.
  • Lastiklerin üretim tarihi 2010 10. hafta ve sonrasıymış. (2010 ŞUBAT-MART gibi). Hepsiburadaya mesaj atmıştım cevap yeni geldi. Bu kış taktığımızdaen az 1,5 yıllık olacak. Ne yapsak acaba?
  • Çok merak ediyorum acaba kaç kişi ayrı ayrı kışlık-yazlık lastik alıyor (alabiliyor) ve bunları mevsimlerine göre değiştiriyor?...
  • telefoncu nokia eskiden lastikçiymiş finlandiya çok kar kış olan bir ülke lastik konusunda deneyimli olmaları muhtemeldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Çok merak ediyorum acaba kaç kişi ayrı ayrı kışlık-yazlık lastik alıyor (alabiliyor) ve bunları mevsimlerine göre değiştiriyor?...

walla ben antalyalıyım bizde kışlık lastik pek önemli değil ancak istanbul-ankara gibi kışın sert geçtiği yerlerde
    kışlık lastiği coğu kesim kullanıyor.

Hatta bazi lastikciler yer sorununuz var ise sizin için belli bir ücret karşılığı kışlık lastıklerinizi siz takıncaya
    kadar muhafaza edıyor...

Yanlış biliyorsam affola..
  • Bende de kışlık ve yazlık lastik var. Tak çıkar 50 tl olunca kışlıkları satmaya karar verdim. 195 55 16 lassa snoways 1.5 yıllık 4 adetine 320TL istiyorum yeni gibiler.

Tak çıkar ücreti uygun olsa kışlık kullanmak çok mantıklı ama zaten kışın çok yol yapmıyorsanız çok önemi kalmıyor.

quote:

Çok merak ediyorum acaba kaç kişi ayrı ayrı kışlık-yazlık lastik alıyor (alabiliyor) ve bunları mevsimlerine göre değiştiriyor?...
  • kışın nokian kar lastiği kullanıyorum, gerçekten hakkını veren bir marka.
    kayma, patinaj kesinlikle yok, sanki asfalt üzerinde gidiyormuşsunuz gibi.
    Kuru zeminde ciyyyk ses yapmasından başka bir eksisi yok.
  • quote:

ben yaz ve kışlık iki takım lastiğim var sök tak ücreti aynı yere yaptırıyorum 25 tl ücret ödüyorum ayrıca 20 tl verirsem seneyede saklar ama benim yerim var sorun yok buarada kışık en ufak bi kayma yada patinaj yaşamıyorum hatta şunuda söyliyeyim kışlık lastiklerimi herzaman yazlara tercih ederim ama yazın çabuk aşınacak diye kıyamıyorum
  • arkadaşlar ben kışlık lastikleri araştırdığım da en iyisinin kış lastiği için söylüyorum nokian olduğu duydum. Ama ben michlen aldım ve memnunum.

kış lastiği yazın kullanılırsa ne olur bir bilgisi olan varmı?

edit add: bu arada kış lastikleri en çok beş yıl özelliğini koruyabiliyor kullanmasanız dahi kimyasını kaybediyormuş bilginize.(Sonuçta burada can güvenliği söz konusu!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msafe -- 19 Nisan 2011; 17:54:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msafe

arkadaşlar ben kışlık lastikleri araştırdığım da en iyisinin kış lastiği için söylüyorum nokian olduğu duydum. Ama ben michlen aldım ve memnunum.

az biraz mantık yürütülürse...kış lastikleri daha soğuk havalarda iyi yoltutuş sağlamak üzere tasarlanmıştır...optimum çalışma sıcaklıkları normal lastiklere göre daha düşüktür ve onlardan daha yumuşaktır...yazın kullandığınızda daha çabuk yıpranacaktır...sizin dediğiniz gibi yapılırsa kışa girerken bir set lastik daha almak zorunda kalabilirsiniz...tabi yaptığınız kilometreye bağlı olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msafe

arkadaşlar ben kışlık lastikleri araştırdığım da en iyisinin kış lastiği için söylüyorum nokian olduğu duydum. Ama ben michlen aldım ve memnunum.

edit add: bu arada kış lastikleri en çok beş yıl özelliğini koruyabiliyor kullanmasanız dahi kimyasını kaybediyormuş bilginize.(Sonuçta burada can güvenliği söz konusu!)

yazın sıcağında daha çabuk deforme olacaktır hamur, sonuçta soğuk hava koşullarına daha uygun olması amacı ile üretiliyor.
    bütün lastiklerin ömrü 5 yıldır zaten, bunun kışlık vs. olması ile ilgisi yok.

şuan 2 takım lastik kullanıyorum, kışlıklar nokian, yazlıklar michelin energy saver. nokianlar yol tutuş açısından bariz çok daha üstün (ikiside kuru asfaltta karşılaştırınca). her sökme takmada 25-30 vereceğime 100 liraya 4 tane jant aldım kendim değiştiriyorum kafama estiği zaman yazlık/kışlıkları. zaten jantlara verdiğim para çıktı hemen hemen, bir de lastikleri yaz kış janttan sök janta tak yanaklarını mahvetmiyor makineler en azından.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.