Şimdi Ara

Nokia X2 / 5Mp - 2.2' - 81 gr - Led Flash (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
21.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: manevra67

bende aldım bu telefondan.sarja taktım bakalım.güzel gibi duruyor.ekranı baya büyük geniş.fotoları 5 mp lik değil bence de.usb kablosu çıkmadı kutudan o kabloyu edinmek gerek

o nasıl oluyor hocam Arkadaşlar sizden çıktı değil mi ?

Nereden aldınız telefonu ?
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wesley Sniper -- 5 Şubat 2021; 17:37:53 >
  • ekran kalitesi kötü değilde , kamerası kötü diyelim.

istenilen düzeyde değil malesef, özellikle gece çekimleri ve flaşlı çekimler kötü oluyor.

Müzik denilince orada durucaksınız ama, baya kaliteli ses veriyor telefon. Hafif mesela , 5300 dan sonra tüy gibi geldi.

Facebook dolanıyorum s60 yazılım performansına göre s40 da iyi denilebilir burada.

c5 , 5800 yerine bunuda alsanız kamera çekimi dışında pişman olacağınız birşey yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta

quote:

Orijinalden alıntı: BurakELMAS

arkadaşlar kuzenime bugün x2 aldık media markt dan ama hoparlörlerinden sadece sol üst taraftaki çalışıyor sizinkilerde de öylemi eğer sizdekilerde tek hoparlör değilse iade edicem şimdiden teşekkürler.

Güncellemesini yapın ve birde medyadan Stereo genişletmeyi açın.

stereo genişletme açık ama güncelleştirmeyi denemedim eğer bunlarlda olmassa iade edeyimmi sizinkiler çalışıyomu yani ?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar kuzenime bugün x2 aldık media markt dan ama hoparlörlerinden sadece sol üst taraftaki çalışıyor sizinkilerde de öylemi eğer sizdekilerde tek hoparlör değilse iade edicem şimdiden teşekkürler.

stereo genişletme açık ama güncelleştirmeyi denemedim eğer bunlarlda olmassa iade edeyimmi sizinkiler çalışıyomu yani ?

Bende X2 yok hocam X3 var ordan bılıyorum.Ama guncellemeyi dene ekolayzr ayarlarına falanda bak

• yok hocam ekolayzer la alakalı bişey değil ayarlara baktım, x2 kullanan arkadaşlar hoparlörlere bir baksanız güzel olucak 4 ündende ses geliyormu ?
  • Evet geliyor, sorun sizinkinde büyük ihtimal.
  • 3 gün önce 2 Adet Aldım X2 den.. Birisi Kardeşime Birisi Anneme.. Kamerası Kötü diyinlere hatta göz hekimine git diyenlere! sözüm... 5mp Dışarda manzara doga falan cekmede süper BEKLEDİĞİMDEN DE İYİ... ( N8 BEKLİYORUM 3 AYDIR BUNA İYİ DİYORSAM AZ DİNLEYİN SÖZÜMÜ)
    Ama gece ve makro da bısey beklemeyın.. 320*240 video kaydedior ki telefon ekranında iyi gozukuyor bu fiyata bu kadar..
    S40 değiştirmiş Nokia daha bi tatlı olmuş, mesajlaşmada sizin attıgınız ve karsı taraftan gelenler ust kısımda baloncuk ıcerisinde duruyor alttada msnde yazışır gibi yazabılıyorsunuz...
    Müzik Sesine ve kalitesine ise laf yok cunku harika... N73, 5800 bunlar nokia cihazlarla iyi kalitede ses veren cihazlardır diye bılırdıkki x2 cıkana dek... Radyo için kulaklığa gerekde yok dahili anteni var Açın radyoyu Başlayın dinlemeye Hemde RDS li..
    Kutu içinden şarj cihazı ve Kulaklık cıkıyor malesef ki anlamadım nedenini Pc kablosu yok ( Telefon usb den Sarj olma ozelliğinede Sahip )
    Gözüme çarpan ve telefonda karar vermeniz için gereken herşeyi yazmaya çalıstım ayrıca sorunuz varsa yanıtlayabilirim..
    Ayrıca Bir tane daha X2 elimde bulunmakta kutu uzerinde Genpa logosu bile ellenmedi Sıfır yani Düşünen Arkadaşlar olursa Sanalpazar sitesinden satabilirim 310 tl fiyatıdır...

• otomatik netleme görüntünün kamera tarafından net algılandığı anı haber verir.Resmin net çıkmasını sağlamaz. ışığın az olduğu ortamlarda ya da gece çekimlerinde yeterli ışığı alabilmek için daha uzun pozlama süresi gerektiğinden, otomatik netlemeniz olsada olmasa da, resim flu çıkacaktır. güzel bir ışıkta çok kısa pozlama süresi gerektiğinden, elinizi titretmesseniz ya da düğmeye basarken sarsıntıya neden olmazsanız ,net çekilmiş bir resme sahip olursunuz. güzel bir telefon bencede.
  • teknosadan aldım usb kablosu çıkmadı,telefoncuda usb kablosu 15 tl.ve de sarjı çok uzun sürede doluyor(4-5 saat sürüyor).sarjının uzun sürede dolması ççok kötü.müzik harika,görünümü çok iyi,hafif bir telefon.300 tl den fazla etmez gibi sanki tel
  • quote:

2 hoparlör var zaten telde.alttakinden ses gelmiiyor mu yani ?
  • quote:

teknosadan aldım usb kablosu çıkmadı,telefoncuda usb kablosu 15 tl.ve de sarjı çok uzun sürede doluyor(4-5 saat sürüyor).sarjının uzun sürede dolması ççok kötü.müzik harika,görünümü çok iyi,hafif bir telefon.300 tl den fazla etmez gibi sanki tel

Kaça aldın telefonu ?
  • quote:

quote:

teknosadan aldım usb kablosu çıkmadı,telefoncuda usb kablosu 15 tl.ve de sarjı çok uzun sürede doluyor(4-5 saat sürüyor).sarjının uzun sürede dolması ççok kötü.müzik harika,görünümü çok iyi,hafif bir telefon.300 tl den fazla etmez gibi sanki tel

Kaça aldın telefonu ?

taksitli fiyat bonus a 8 taksit 345 tl.hepsiburadadan alın bence.
  • quote:

quote:

Arkadaşım telefonun iki hoparlörü var telefonu dik konumda tuttuğunuzda biri solda üstte diğeri sağda altta. diğer iki tane boşta kalan hoparlör delikleri bass deliği.. Bass lı müzik dikkatli dinlerseniz. Örneğin üstteki soldan normal müzük sesleri geliyor üst sağdan bass sesi geliyor.. Hoparlörün hava çıkış deliği diyebiliriz... Arkadaşım senin hoparlörünün bir tanesnin çalışmamasının sebebi teknik arıza olabilir hoparlörü bozuk olabilir. Nerden aldıysan gidip yenisiyle değiştir.. Eğer değiştirmezlerse KVK götür hallederler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_kilic

3 gün önce 2 Adet Aldım X2 den.. Birisi Kardeşime Birisi Anneme.. Kamerası Kötü diyinlere hatta göz hekimine git diyenlere! sözüm... 5mp Dışarda manzara doga falan cekmede süper BEKLEDİĞİMDEN DE İYİ... ( N8 BEKLİYORUM 3 AYDIR BUNA İYİ DİYORSAM AZ DİNLEYİN SÖZÜMÜ)
    Ama gece ve makro da bısey beklemeyın.. 320*240 video kaydedior ki telefon ekranında iyi gozukuyor bu fiyata bu kadar..
    S40 değiştirmiş Nokia daha bi tatlı olmuş, mesajlaşmada sizin attıgınız ve karsı taraftan gelenler ust kısımda baloncuk ıcerisinde duruyor alttada msnde yazışır gibi yazabılıyorsunuz...
    Müzik Sesine ve kalitesine ise laf yok cunku harika... N73, 5800 bunlar nokia cihazlarla iyi kalitede ses veren cihazlardır diye bılırdıkki x2 cıkana dek... Radyo için kulaklığa gerekde yok dahili anteni var Açın radyoyu Başlayın dinlemeye Hemde RDS li..
    Kutu içinden şarj cihazı ve Kulaklık cıkıyor malesef ki anlamadım nedenini Pc kablosu yok ( Telefon usb den Sarj olma ozelliğinede Sahip )
    Gözüme çarpan ve telefonda karar vermeniz için gereken herşeyi yazmaya çalıstım ayrıca sorunuz varsa yanıtlayabilirim..
    Ayrıca Bir tane daha X2 elimde bulunmakta kutu uzerinde Genpa logosu bile ellenmedi Sıfır yani Düşünen Arkadaşlar olursa Sanalpazar sitesinden satabilirim 310 tl fiyatıdır...

çağlar kardeş sana aynen katılıyorum. Telefon gündüz çekimlerde süper... İnanmayanlara veya görmek isteyenlere telefondan çektiğim resimleri koyacağım. kamerası kötümüymüş iyimiymiş o zaman görürsünüz :)
    Kamera kalitesi yönünden arkadaşlarımın tellerini alıp karşılaştırma yaptım. Nokia N73 ve 5800 kamerası ile nokia x2 nin gündüz çekimleri aynı kalite. X2 nin kamerası öyle kötü vasat bir kamera değil. Fotoğraf çekerken birşeye dikkat ettim. Fotoğrafı çektiğiniz anda fotoğrafın önizlemesi geliyor ekrana ama o fotonun hemen çekilip hazır hale gelmiş şekli değil orda kötü gözükebiliyor. fotoğraf tahmini 1 dk süre ile kendini netleştirip düzenliyor. çektiyğiniz fotoğrafın hemen bulunduğu yeri açıp basarsanız fotoğraf 5 megabayt büyüklüğünde ve uzantısı farklı gözüküyo. yani o an fotoğrafı işliyor anlamına geliyor.Bi dakika sonra fotoğrafın kalitesi artıyor kendi haline geliyor ve jpg uzuntısı alıyor. Fotoğrafı çektikran sonra fotoğrafı uzun işliyor. uzun işlemesinin sebebi fotoğrafı kaliteli hale getirmesi. Ben kamerasından memnunum Gece çekimlerinde flaşlı çekimler bence güzel istediğim resmi net bir şekilde elde edebiliyorum. SiZe tavsiyem fotoğrafı çektikten sonra biraz bekleyin fotoğrafın işlemesi bitsin. ve fotoğrafı açıp zoom yapın fotoğra zoom yaparken öyle fotoğrafta bozulma göremeyeceksiniz. fotoğrafı bilgisayara atın ve fotonun kaliteli olduğunu göreceksiniz. ben Yakın bi zamanda bi kaç foto ekleyeceğim. Fotoğraf kalitesini öyle kötü olmadığını göreceksiniz arkadaşlar. Müzik konusuna gelince gerçekten hoparlör ve kulaklık sesi olsun çok güzel. Hafif bass ları bile hoparlörden hissediyorsunuz. Radyoda çalan müzikde bile bass duyuluyor. Kulaklığı bence tatmin edici. Dış tasarımı mükemmel karizması var.ekran 2.2" 260.000 renk olmasına rağmen ekran kalitesi güzel. 16milyon renkli ekranlar bataryadan daha fazla yer. bu telefona 260.000 renk iyi olmuş. Hem müzik deneyimi güzel hem batarya ömrüde iyi. Telefon iyi batarya tasarrufu yapıyor. Flaşıda güzel iyi aydınlatıyor.Video çekimleri ise güzel 20 kare saniye denmiş ama biraz dikkat ederseniz 30 kare saniyeye kadar çekim yaptığı oluyor. Telefon 16 gb hafıza kartı desteği var. ben 16 kart taktım ve 10 gb dolu telefonda takılma yavaşlama yok. Zaten telefonun içinden 2gb hafıza kartı hediye geliyor. USb kablosu içinden çıkmıyor ama ben kardeşimin telefonunun USb kablosu bu telefona uydu :) ortaklaşa kullanıyoruz öyle. Mesajlaşanlar içinde söyleyim. MEsaj yazmak çok keyifli. Tuşlar çok rahat :) telefondan sesli görüşmelerde karşı tarafın sesi çok net ve iyi geliyor. Kısacası telefon gerçekten güzel. Tam bir müzik telefonu kesintisiz 27 saat müzik çalabiliyor. Kamera olayına gelince kötü değil çoook iyide değil ortanın üzerinde iyi yani. Zaten bir çok telde af yok.

Nokia X2 fiyatına göre gerçekten mükemmel telefon. Telefonun gelişmiş resim düzenleme özelliği var. Ve şekli karizmatik :) Ben siyah olanını kullanıyorum. Telefonumdan memnunum... Ben Ebuddy den msn giriyorum akşama kadar msndeyim ve msndeyken ara ara müzik dinliyorumyani sabah 10 gece 1 arası ebuddy programı full açık şekildeyken batarya bu şekilde 1 buçuk - 2 gün gidiyor .
    eğer normal şekilde günde 2 saat müzik dinleyin bi kaç foto çekin görüşme yapın batarya 4-5 gün gidiyor... :)

• quote:

Kardeş şarj etme konusuna gelince. X2 paketinin içinden çıkan AC-3E model şarj aletidir yavaş şarj cihazıdır. Şöyle anlatayim x2 nin batarya kapasitesi 860mAh dır. içinden çıkan şarj aleti saatte 350mA dolum yapar. yani 2 buçuk 3 saatte tam şarj yapar. Ama nokianın hızlı jarj cihazları var. Örneğin AC-4E saatte890mA yani telefonu 40 dakika ile 1 saat gibi bi sürede full şarj yapar.

AC-3E X2 paketinden çıkan şarj cihazı
     Nokia X2  /  5Mp - 2.2' -  81 gr - Led Flash

AC-4E X2 için hızlı jarj cihazı

daha da süper hızlı bir şarj cihazı isterseniz :) resimde Usb çıkışlı olanını koydum. AC-10E serisinin hem USb çıkışı hem ince uç çıkışlı diye iki versiyonu var... :)
    Nokia AC-10E veya AC-10X saatte 1200Mah şarj yapar :)

Bu arada arkadaşlar telefonun bir özelliği daha var. Kendi USB kablosı ile USB den şarj yapabiliyor ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 18 Kasım 2010; 11:52:19 >

• BU arada arkadaşlar Nokia x2 yazılım sürümü v4.80 di... Yeni nokia x2 firmware 4.90 çıkmıştır. Nokia sitesinden USb kablonuzla güncelleyebilirsiniz :) Güncellemenin boyutu 55.9 mb dır :)
    usb kablonuz yoksa herhangi bir telefoncudan veya KVK, genpa gibi yerlerede götürünce ücretsiz güncelleme yaparlar :)

USb kablosu olanlar aşağıdaki linkten telefonun modelini seçerek NokiaSoftwareUpdaterSetup_TR yazılını indirip kursun. PC yeniden başlatmanızı isteyecek Yeniden başladıktan sonra. Usb kablonuzu takın Nokia ovi suit seçeneğini tıklayın ve Nokia update oprogramını çalıştırın güncellemeyi otomatik yapsın arkadaşlar...

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/yazilim/telefon-yazilim-guncellemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: BOB_FARUK06

BU arada arkadaşlar Nokia x2 yazılım sürümü v4.80 di... Yeni nokia x2 firmware 4.90 çıkmıştır. Nokia sitesinden USb kablonuzla güncelleyebilirsiniz :) Güncellemenin boyutu 55.9 mb dır :)
    usb kablonuz yoksa herhangi bir telefoncudan veya KVK, genpa gibi yerlerede götürünce ücretsiz güncelleme yaparlar :)

USb kablosu olanlar aşağıdaki linkten telefonun modelini seçerek NokiaSoftwareUpdaterSetup_TR yazılını indirip kursun. PC yeniden başlatmanızı isteyecek Yeniden başladıktan sonra. Usb kablonuzu takın Nokia ovi suit seçeneğini tıklayın ve Nokia update oprogramını çalıştırın güncellemeyi otomatik yapsın arkadaşlar...

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/yazilim/telefon-yazilim-guncellemesi

kardeş bilgiler için saol.bu güncelleme konusu çok önemli mi? ne gibi artı yönleri var?

• quote:

kardeş bilgiler için saol.bu güncelleme konusu çok önemli mi? ne gibi artı yönleri var?

Kardeş Güncellemeyi yaptım. Telefonu test ediyorum...
    *hoparlör sesi biraz daha yüksek çıktığını farkettim,
    *Kulaklık sesini gece yatarken müzik dinleyeceğim o zaman test edeceğim =)
    *Menüde dolaşırken daha rahat takılmadan dolaşıyor.
    *Mesaj yazarken aniden mesajdan çıktığımızda yazdığımız yazı mesaj yazma hanesinde kalıyordu yaa. taslaklara kaydetmiyordu. şimdi mesaj yazıp kırmızı tuşla direk ekrana döndüğümüzde mesajı taslaklara kaydediyor.
    *Kamera gündüz çekimini gündüz deneyeceğim eski yazılımla arasındaki farka bakacağım.
    *Akşam çekimlerinde pek fark göremedim. ama fotoğrafta çok hafif netlik var.
    *Videoyuda yarın deneyeceğim.
    *Genel olarak telefonun menüsünde hafıza kartında gezerken felan hızlanma ve seste yükselme var. tabi ses kalitesi bozulmadan...
    Yaa ben birşey fark ettim ama yeni fark ettim. eski yazılımda varmıydı bilmiyorum yinede söyleyim.
    direkmen tuş kilidi yapıp kırmızı tuşa bastığımızda dijital saat ve tarihli siyah ekran geliyor. tekrar bastığımızda menü gözüküyor. yani tuş kilidindeyken siyah ekranlı saati açıp kapama olayı var. güncelleme yapmayan arkadaşlar bi deneyebilirmi sizdede saat geliyormu. Eğer gelmiyorsa tuş kilidinden sonra ekran tasarrufu için siyah ekranlı dijital saat geliyor diyebilirim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOB_FARUK06 -- 18 Kasım 2010; 2:46:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BOB_FARUK06

quote:

Kardeş Güncellemeyi yaptım. Telefonu test ediyorum...
    *hoparlör sesi biraz daha yüksek çıktığını farkettim,
    *Kulaklık sesini gece yatarken müzik dinleyeceğim o zaman test edeceğim =)
    *Menüde dolaşırken daha rahat takılmadan dolaşıyor.
    *Mesaj yazarken aniden mesajdan çıktığımızda yazdığımız yazı mesaj yazma hanesinde kalıyordu yaa. taslaklara kaydetmiyordu. şimdi mesaj yazıp kırmızı tuşla direk ekrana döndüğümüzde mesajı taslaklara kaydediyor.
    *Kamera gündüz çekimini gündüz deneyeceğim eski yazılımla arasındaki farka bakacağım.
    *Akşam çekimlerinde pek fark göremedim. ama fotoğrafta çok hafif netlik var.
    *Videoyuda yarın deneyeceğim.
    *Genel olarak telefonun menüsünde hafıza kartında gezerken felan hızlanma ve seste yükselme var. tabi ses kalitesi bozulmadan...
    Yaa ben birşey fark ettim ama yeni fark ettim. eski yazılımda varmıydı bilmiyorum yinede söyleyim.
    direkmen tuş kilidi yapıp kırmızı tuşa bastığımızda dijital saat ve tarihli siyah ekran geliyor. tekrar bastığımızda menü gözüküyor. yani tuş kilidindeyken siyah ekranlı saati açıp kapama olayı var. güncelleme yapmayan arkadaşlar bi deneyebilirmi sizdede saat geliyormu. Eğer gelmiyorsa tuş kilidinden sonra ekran tasarrufu için siyah ekranlı dijital saat geliyor diyebilirim. :)

daha yüklemedim ben.o siyah ekranlı saat bizde de o şekilde geliyor.bir de ben güncellemeyi bulamadım.4.80 olarak gösteriyor sitede.rapid e yada hotfile e atsan çok iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.