Şimdi Ara

Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
0
Favori
61.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 15

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

bugun baktım çok şekilsiz.4 hoparlor vardı.kamerada af yok.

kamera da AF olmaması inanılmaz büyük bi handikap ,250 lira bile verilmez o zaman

bu AF o kadar da gerekli mi ben de beğendim de telefonu
    heralde 5800 kadar yine çeker kamera
    ayrıca sesi de yüksek ve kulaklıksız radyo dinleyebiliyorsunuz

çekemez , Autofocus ciddi anlamda önemli
  • Telefonu alan yok mu ya ?
  • arkadaşlar N8 beklemekten hem bütcem hem ben sıkıldım ve dun 1 saat ıncelemeyle 300 liralık idareten bi telefon almaya kara verdım ve X2 black aldım. müzik anlamında her yönüyle memnun kaldım. iç ve dış ses çıkışı(özellikle dış ses müthiş cogu zaman kısmak zorunda kalıyorsunuz) çok güzel. Sennheiser HD-407 kulaklıgımla dinlediğim parcalar enfes. radyo kulaklıksız ve gayet yüksek sesli bi şekilde çalışıyor ve net. kendi kulaklıgıda fene deıl cok cok ıdare eder. ama kameradan hiç bişe beklemeyin. 6280 kamerasını almışlar yazılımsal olarak 5mp yapmışlar işte o. videoda keza öyle.ama ben zaten 3-5 aya kadar n8 düşündüğüm ve makinam oldugu için önemsemiyorum ve benim için bi eksi değil bu durum. genel olarak telefondan bahsedecek olursak parasının tam kaşılığı bence. N73ten daha yüksek sesi çıkıyor. kulaklıkta sesi kesinlikle daha iyi. flaşı müthiş bi el feneri abartmıyorum harika aydınlatıyor. 8 gb kart azına kadar parça dolu banamısın demiyor. asıl beni etkileyen tarafıda sestende çok karizması. bana göre müthiş bi şekli var çok kibar ve sadece 81 gram. cebimbe oldugunu hissedemiyorum bazen(belkide hep büyük telefonlar kullandımdandır :D) tuşlar falan gayet güzel. otofocus yok zaten olsada önemsiz kamera berbat yani berbat derken idare eder bence. sol tarafta müzik tuşları var. 3g yok ama olsada kendi adıma konusuyum böyle bi telefonda internetede girmem görüntülüde konuşmam ki günde kaçımız kac dk görüntülü konuşuyoruz? gereksiz bence 3g. batarya hakkında bişey diyemiycem çünkü daha dün aldım. ilerde sorularınızı bu konuda cevaplarım. ana ekranın farklı şekillerde kişiselleştirebilmesi güzel. acıkcası benim için eksiği yok zaten müzik agırlıklıyım fazlasıyla bana yetiyor.usb otg(bellek baglayabilme) varmış ama kablo yok.N8 aldımda insallah çok işime yarıycak bi özellik. gelelim ulan şurasıda şöyle olsaymış muhabbetinde. ekran boyutu 2.2 cihaz tasarımına acayip güzel oturmuş. abes durmuyor. ama 262 renk degılde 16m olsaydı daha ı olurdu tabı ozamanda fıyat farklı ourdu. kutudan kulaklık ve sarj aletı cıkıyor, usb kablosu yok ama ben sanslıyım kardesımın 5230 usb oluyor :) olmayanlar için dejavantaj. yanlardaki müzik tuşları olmasa daha iyi olurmuş bence cunku yanlıslıkla ya parca acıyosunuz yadaparca dınlerken dıger parcaya gecıyorsunuz. buda rahastsız edıyor. simdilik aklıma gelenler bunlar. sorularınız olursa yanıtlarım. ben %99 memnunum bataryada ıstedıgım gıb gıderse %100 :) arka tasarımı çok pahalı duruyor acayip şık bunuda belirtmeden gecemiycem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 14 Ekim 2010; 18:24:26 >

• beklentisi olan için berbat olmayan için idare eder. acıkcası C5 ile bunu arasında kaldım ve müzik artı tasarımdan dolayı seçtim. sanıyorumki c5 in kamerası bundan kat kat daha iyi. ve arastırırken c5in dış sesinin hiç iyi olmadıgını okudum artı ardada 50 lira vardı. zaten tip beni bitirdi hocam. ama kamera istiyosan uzak dur beklentini karşlamaz. mesela N82m vardı n8 alcaz dıe sattık. n82de 5mp buda ama alakası yok daglar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

arkadaşlar N8 beklemekten hem bütcem hem ben sıkıldım ve dun 1 saat ıncelemeyle 300 liralık idareten bi telefon almaya kara verdım ve X2 black aldım. müzik anlamında her yönüyle memnun kaldım. iç ve dış ses çıkışı(özellikle dış ses müthiş cogu zaman kısmak zorunda kalıyorsunuz) çok güzel. Sennheiser HD-407 kulaklıgımla dinlediğim parcalar enfes. radyo kulaklıksız ve gayet yüksek sesli bi şekilde çalışıyor ve net. kendi kulaklıgıda fene deıl cok cok ıdare eder. ama kameradan hiç bişe beklemeyin. 6280 kamerasını almışlar yazılımsal olarak 5mp yapmışlar işte o. videoda keza öyle.ama ben zaten 3-5 aya kadar n8 düşündüğüm ve makinam oldugu için önemsemiyorum ve benim için bi eksi değil bu durum. genel olarak telefondan bahsedecek olursak parasının tam kaşılığı bence. N73ten daha yüksek sesi çıkıyor. kulaklıkta sesi kesinlikle daha iyi. flaşı müthiş bi el feneri abartmıyorum harika aydınlatıyor. 8 gb kart azına kadar parça dolu banamısın demiyor. asıl beni etkileyen tarafıda sestende çok karizması. bana göre müthiş bi şekli var çok kibar ve sadece 81 gram. cebimbe oldugunu hissedemiyorum bazen(belkide hep büyük telefonlar kullandımdandır :D) tuşlar falan gayet güzel. otofocus yok zaten olsada önemsiz kamera berbat yani berbat derken idare eder bence. sol tarafta müzik tuşları var. 3g yok ama olsada kendi adıma konusuyum böyle bi telefonda internetede girmem görüntülüde konuşmam ki günde kaçımız kac dk görüntülü konuşuyoruz? gereksiz bence 3g. batarya hakkında bişey diyemiycem çünkü daha dün aldım. ilerde sorularınızı bu konuda cevaplarım. ana ekranın farklı şekillerde kişiselleştirebilmesi güzel. acıkcası benim için eksiği yok zaten müzik agırlıklıyım fazlasıyla bana yetiyor.usb otg(bellek baglayabilme) varmış ama kablo yok.N8 aldımda insallah çok işime yarıycak bi özellik. gelelim ulan şurasıda şöyle olsaymış muhabbetinde. ekran boyutu 2.2 cihaz tasarımına acayip güzel oturmuş. abes durmuyor. ama 262 renk degılde 16m olsaydı daha ı olurdu tabı ozamanda fıyat farklı ourdu. kutudan kulaklık ve sarj aletı cıkıyor, usb kablosu yok ama ben sanslıyım kardesımın 5230 usb oluyor :) olmayanlar için dejavantaj. yanlardaki müzik tuşları olmasa daha iyi olurmuş bence cunku yanlıslıkla ya parca acıyosunuz yadaparca dınlerken dıger parcaya gecıyorsunuz. buda rahastsız edıyor. simdilik aklıma gelenler bunlar. sorularınız olursa yanıtlarım. ben %99 memnunum bataryada ıstedıgım gıb gıderse %100 :) arka tasarımı çok pahalı duruyor acayip şık bunuda belirtmeden gecemiycem

Hayırlı olsun
    262 renk mi. yapma yaa nokia x3 te öyle. ama sesinin çok iyi olması zaten belli birşey arkadaki hoparlörü görmüyomusun

• Pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta

Hayırlı olsun
    262 renk mi. yapma yaa nokia x3 te öyle. ama sesinin çok iyi olması zaten belli birşey arkadaki hoparlörü görmüyomusun

evet. olsun önemsemiyorum. artıları bende cok adamlar resmen set döşemişer ya bazı parçalarda bası yüksek olan bası bile duyyosun dış seste ne koydularsa içine. abı cıhaz işi sevgili gibidir. herşeye ragmen seviyon ve keyif alıyosan bazı kusurlarını görmezden geliyosan önemli olan bu hatta sevgiliden daha iyidir vırvır yok dırdır yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 14 Ekim 2010; 18:57:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

quote:

Orijinalden alıntı: getta

Hayırlı olsun

evet. olsun önemsemiyorum. artıları bende cok adamlar resmen set döşemişer ya bazı parçalarda bası yüksek olan bası bile duyyosun dış seste ne koydularsa içine. abı cıhaz işi sevgili gibidir. herşeye ragmen seviyon ve keyif alıyosan bazı kusurlarını görmezden geliyosan önemli olan bu hatta sevgiliden daha iyidir vırvır yok dırdır yok

X3 te öyle X2 de ses cihazı bunlar kamerasını falan kafana takma sen radyonu müziğini telefon görüşmedi mesajını yap at dinle yeter

• X2 nin şarzı kaç gün gidiyor acaba?
  • Aѕℓαη66™ hayırlı uğurlu olsun

Şuan 5230 kullanıyorum (hani şu kardeşinde olandan)
    Ben seneye kardeşime vericem telefonumu, ilk telefonu olucak, (yeni telefona ben koncam)
    5230 umu yazın aldım son derece memnunum, bundan sonra x2 düşünüyorum,
    Kamerası gerçekten o kadar kötü mü (ki ben 2mp 5230 umun kamerasından memnunum)
    Ses kalitesi zaten tartışılmaz x2 nin...
    Bakalım seneye 350 civarı bütçeyle bişiler beklicez...
  • Pahalı falan dedim de hoparlör süper görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wentworthscofield

bizimkilerin açgözlülüğü işte cihazın çıkış fiyatı 90� Türkiye'ye telefonlar � cinsinden değerinin yaklaşık olarak 3 katı fiyatına geliyor
    cihazın fiyatı en fazla 270-280 lira olur diyordum ama 50 lira daha fazla
    bizim satıcılar nokia'nın ucuzluk politikasını bir türlü anlayamadılar
    cihazdan bahsedecek olursam çift stereo hoparlörüyle kulaklıksız müzik dinleme özelliğiyle
    usb on the go desteğiyle 5 mp kamerasıyla ve 26 günlük bekleme süresiyle fiyatına rağmen alınabilir bir telefon

mesaj tarihin eski ama alacak arkadaşlar için veriyim piyasada(internet alışverişi) en ucuzu

http://www.sanalreyonum.com/urun/nokia-x2-cep-telefonu-2-gb-kart-hediye--ayni-gun-kargo-_805162.aspx

• arkadaşlar şimdi Sanal reyonumdan sipariş ettim.çarşamba elimde olur.
  • Merhaba,

Bir telefon almak için forumun tavsiyeler bölümüne başvurdum ve ordan yola çıkarak bu telefonu aldım.

Telefonu alalı 6 gün oldu. Biraz amatörce de olsa izlenimlerimi paylaşmak isterim:

Telefonu bir AVM'deki Aveacıdan aldım. Kart tek çekim 345 TL. Aynı gün için telefon HepsiBurada'da 332 TL ( nakit havale 320TL) imiş.

Telefonun tasarımı gerçekten hoş, özellikle Aluminum arka kapak güzel duruyor. Telefonun ebatları için 2.2" ekran iyi bir tercih olmuş.

Ben telefonu herşeyden önce müzik için aldım, müzik performansı çok başarılı. Stereo hoparlörler gerçekten beklentimin üzerinde çıktı. En yüksek ses ayarında bile sesteki bozulma oldukça az. (Normal telefon hoparlörlerine kıyasla). Telefonla birlikte gelen kulaklıklar kulak içi tipinde. Kulaklık ses kalitesi iyi ama kişisel görüşüm kulak içi kulaklıklar bana çok kullanışlı gelmiyor. MP3 player arayüzü basit ve kullanışlı, dosyalarının metadata'larını da destekliyor (yani parça türü, albüm bilgisi, albüm yılı, vs..) Denemedim ama aynı özellik albüm resmini de görüntülüyor olmalı.

Gelelim kameraya. Telefonu almadan önce 5MP görünce baya bi beklentiye girmiştim ama... tek kelimeyle fiyasko. "Koskoca Nokia bizi mi kekliyo" demekten kendimi alamadım. Fotograf boyutları 5MP gibi görünse de kalite olarak VGA kameradan daha iyi değil. Bu konuda teknik bilgim az ama sanki 1,3 MP kamerayı yazılımsal hilelerle 5MP gibi davranmaya zorlamışlar. AF nin de olmaması ayrı bir facia tabi

Bazı arkadaşlar şarj konusunda bilgi istemişler. Telefonu tamamen şarj ettikten sonra, günde 2-3 saat (kulaklıkla) müzik dinleyip 1 saat civarı görüşme yaptığım takdirde neredeyse 3 gün gidiyor. Bu, önceki telefonuma (5300 XpressMusic) göre oldukça yüksek bir performans.

Bunların yanında eksi bir puan olarak dikkatimi çeken bir konu, sanki telefonda olması gerekenden daha az ayar ve/veya seçenek sunulmuş gibi hissettim. Örneğin, telefon kendi kendine enerji tasarrufu tribine giriyor. Tuşlara basılmadığı zaman ekran aydınlatması çok erken kapanıyor. Tamam, bu şarjın uzun süre dayanmasında etkili ama bunun için bir ayar olmalı. Ben bu süreyi uzatabilmeliyim. Yine telefonda ekranın kontrast ayarı yok (acaba ben mi bulamadım?). Yazılım güncellemesi varmıdır, varsa bu duruma çözüm getirir mi bilemem.

Tecrübelerim arttıkça bu başlıkta paylaşacağım. Alanlara/alacaklara hayırlı olsun

• Bence fotograf kalitesi 2 mp gibi çekiyo en faz 3 mp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 20 Ekim 2010; 22:44:12 >
  • fotolar berbat görünüyor ben en iyisi 6720 araştırayım
  • Ürün bu akşam geldi, mavi-beyaz araştırdım ama hep İstanbul garantili dedikleri için tavsiye etmediler.

Kitapçıkta şarj için belli bir süre bekletin demiyor. Şuan şarjı tamamen doldu saat 18:00 de takmıştım, çıkartıp telefonu güncelleyebilirmiyim, artık gerek varmı takılı kalmasına ?

en son 5300 xpressmusic kullanıyordum ve onu zamanında 12 saat sarj etmiştim, aynı şey geçerlimidir ?
  • Hayır o eski nikel pillerde geçerliydi, artık li-on piller var, şarj tamamlandı diyince çıkartın...
    @CommandAura , cihaz s40 yazılımlı ekran parlaklığını ayarlayamazsın...
    Bu arada soğudum bu telefondan...
  • Teşekkür ederim , iyi oldu bu bilgi.
  • Önemli değil..
    @lewel123 mesajını simage olarak değiştirmelisin, herkes sınırsız internet kullanmıyor ayrıca sayfada kasmalara neden oluyor...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.