Şimdi Ara

...:::NOKİA TELEFONU OLANLARIN BİLMESİ GEREKENLER:::... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
6
Favori
89.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: efege

Nokia cep telefonlarının garanti menüsünü açma

Bu yanlızca java tabanlı nokialar için geçerlidir. Menüde *#92702689# yazarsanız bu işlem gerçekleşir.

ya ben bunu yazınca tarih de hiç bişey yazmıyor duzelt var ona tıklamayada korkuyorum yanlış bişey yaparım diye
    Purchasing date : mmyyyy
    aynen bu şekilde :S
    Benim telefon garantide degilmi yoksa ? :)
  • tam emin değilim ama %90 sıfırlanmıyor

quote:

Orjinalden alıntı: arustamov71

Dediğin doğru ama, sanırım telefonda versiyon yükselttiğin zaman bu süreleri sıfırlıyor.
  • up
  • bilgiler süper teşekkürler
  • Versiyon 3.83 falandı. Epey uzun bir işlem sonucu 4.21 mi ne oldu şlimdi. Ama ne değişti anlayamadım. Uzmanı olanlar destek olabilirlerse sevinirim. Bir de, telefon menüsünde yer alan indirme bölümünde, "Nokia text to speech Turkish, Aylin" diye bir program buldum 1.42 mb falan. Kurmadım, ama inşallah, mesajların seçenek/dinle menüsü ile telefon tarafından, İngilizce aksan ile okunmasını Türkçeleştiriyordur. Ama benzer şekilde, arayan kişinin ismini okuma olayını çözecek dosyayı bulamadım. Bu indirme ile çıkan tüm dosyalara ulaşıp, pc den bluetooth ile indirmeme yarayacak bir web adresi vb var mıdır?
  • almanyadan cebit 2008 de bir bluetooth aldım müzik dinlenebilenlerden fakat bir türlü telefonumla (nokia n73 me) eşleştiremedim. kulaklığın şifresi 0000 olarak söylenmişti. üretici firmaylada görüştüm 0000 tasdiklediler. buna rağmen eşleştirme yapamıyorum. bu sorunu nasıl aşacağım yardım ederseniz memnun olacağım. duyduğum kadarı ile bu tip cihazların blue tooth şifreleri kırılıyormuş. böyle bir programdan haberi olan varmı . yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • Cep telefonundan pc ye bağlantı

cepten internete bedava girme olayı

sadece wi-fi özelliği olan teller içinmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighTechLowLife -- 12 Mart 2008; 11:22:45 >
  • Hayır, mesela 6120 ile bt kullanarak, wifi vb ye bağlı bilgisayarını erişim noktası olarak tanımlayarak wifi ye bağlanabilirsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: tek_korsan

Cep telefonundan pc ye bağlantı

cepten internete bedava girme olayı

sadece wi-fi özelliği olan teller içinmi ?
  • Telefonu epey kurcaladım. Ama tam çözemediğim konular:
    -Visual radio, internetten kanalları indirdim, kulaklığı takmadan internet radyosu mu dinlemek mümkün? Ne işe yarar?
    -E-mail ayarlarımı yaptım, ancak emailleri serverdan silmesini istemiyorum, telefondan bakınca, pc den de outlook içine alabilmeliyim sonra. Bir de telefona indridiğim epostaları silemiyorum telefonda kaldı öylece !
    -Bedava tam uyumlu fsecure, quickoffice premier 5.0 falan nerden bulabilirim buradakilerin beleşi yani (http://www.softwaremarket.nokia.com/?phoneMainView.html&uaid=268)
    -P990 da falan, video aramayı açıp, ekranda çift kamera görüntüsü modunu alabiliyorduk. Karşı görüntü olmadığı için bir ekran boş olsa da, kendi görüntümüz bir kenarda açılıyordu. 6120 de, vide aramaya tıklayınca, şebeke desteklemiyor diyor. Bunu nasıl önlerim?
  • Selam,
    Bu anlatılan ayarı yapamadım. Cep telefonundan pc ye bağlantı

Evinizde, iş yerinizde veya bulunduğunuz bir yerde internete bağlı bir bilgisayar varsa, cep telefonuzdan internete girmek için extra para vermenize gerek yok. Bilgisayarınızdaki mevcut internet bağlantısını cep telefonunuzla paylaşabilirsiniz. Bunun için bilgisayara bağlı bir bluetooth dongle ve bilgisayarın internete bağlı olması (olmazsa olmaz) yeterli.

Telefonda yapmanız gerekenler:

1. Ayarlara girin.
    2. Bağlantı, sonra erişim noktalarına gidin.
    3. Seneçeneklerden Yeni Erişim noktası -> Varsayılan Ayarları Kullan.
    4. Oluşturacağınız yeni Bağlantı noktasında şunları yazın.
    Bağlantı Adı : İstediğiniz bir şey yazın.
    Veri Taşıyıcısı :GPRS
    Erişim noktası Adı : Bluetooth cihazının adı. (Bunu doğru olarak girmeniz çok önemli)
    Kullanıcı Adı : Yok
    Doğrulama : Normal
    Bilgisayarda yapmanız gerekenler:
    1. Önce bilgisayarınıza PcSuite programını kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    2. Denetim masasındaki Bluetooth Aygıtlarına tıklayın.
    3. Com Bağlantı noktaları sekmesine tıklayarak yeni bir Com Bağlantı noktası ekleyin.
    4. Saatin yanında görülen simgeden bu eklediğiniz bağlantı noktasını seçin. PcSuite telefonunuzla bağlantı kurduğunda simgenin değiştiğini göreceksiniz. Bunu yapmadan önce telefonunuzun bluetooth özelliğini aktif etmeyi unutmayın.
    Telefonunuzda oluşturduğunuz erişim noktasını Opera, Agile Messenger, WirelessIRC gibi programlara tanımlayarak evde, ofiste, işte, okulda bedava internete bağlanabilirsiniz. Yalnız bu erişim noktası wap için kullanılamıyor. Bu özelliğin Ngage sahipleri tarafından daha çok sevileceğini düşünüyorum. Artık ngage sahipleri ngage arenaya gönül rahatlığıyla bedava bağlanabilecekler.

Hata olarak paket veri yok diyor.

• GELİN 1 GB HAFIZA KARTINIZI 2 GB YAPALIM

AÇIKLAMA

1-HAFIZA KARTINI KART OKUYUCUYA TAKIN

2-EĞER HAFIZA KARTINIZI GÖRMEZSE DİĞER USB PORTLARINI

DENEYİN

3-KARTIN TAKILI OLDUĞU SÜRÜCÜYÜ SEÇİN

4-FİX E TIKLAYIN

5-ARTIK HAFIZA KARTINIZ 2 GB OLDU

NOT: KARTINIZA ZARAR VERMEZ GÜVENLE KULLANABİLİRSİNİZ

Alıntıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efege -- 18 Nisan 2008; 18:23:21 >

• quote:

GELİN 1 GB HAFIZA KARTINIZI 2 GB YAPALIM

AÇIKLAMA

DENEYİN

4-FİX E TIKLAYIN

Alıntıdır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmert

quote:

GELİN 1 GB HAFIZA KARTINIZI 2 GB YAPALIM

AÇIKLAMA

DENEYİN

4-FİX E TIKLAYIN

Alıntıdır..

deneyen oldu mu?

• http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/nokia-dismantle.htm

Arkadaşlar bu sitede birçok nokia telefonların takma ve sökmesi anlatılıyor
  • - * (yıldız) tuşuna bastığınızda resmi tam ekran yapabilirsiniz.Tekrar aynı tuşa bastığınızda resim normal moda döner
    - Resimleri actığınızda 7 tuşuna basarsanız ilk olarak yakınlaştırır daha sonra yine aynı tuşa basarsanız resmi tam ekran yapar.
    - 5 tuşuna bastığınızda resminizi kademeli olarak yakınlaştırır.
    - 0 (sıfır) tuşuna bastığınızda ise resimleri kademeli olarak uzaklastırır.
    - 1 tuşuna bastığınız zaman resmi sola döndürürsünüz.
    - 3 tuşuna basarsanız resmi sağa döndürürsünüz.
    - Resimleri yakınlaştırdığınızda 2/4/6/8 tuşlarını kullanarak resmini istediğiniz yöne sürükleyebilirsiniz.
    !Resim kısayollarından ayrı olarak birkaç tane daha kısayol buldum .
    onlarıda paylaşayım sizinle.
    - 0 (sıfır) tuşuna devamlı basılı tutarsanız telefon GPRS ile bağlantıya geçiyor.
    - joystickin sağ yanında bulunan tuşa sürekli basılı tutarsanız kayıtlı ses etiketini açar.
    - Menüye girdiğinizde joystick ile menüleri aramak yerine ekranda görünen 9 tane programı(bluetooth,ajanda,mesajlar vs...) tuşlarla seçebilir hatta direk bölüme girersiniz.örneğin bende ilk sırada bluetooth var 1 tuşuna bastığımda bluetoot kısmına giriyor ikinci sırada Mesajlar bölümü var 2 tuşuna bastıgımda mesajlara giriyor.

Kalem Tusunun gorevleri

1.Görevi

Kopyala Yapıtır için Kullanılıyor.
    yeni bir mesaj sayfası açıyoruz. kısa bir yazı yazıyoruz.
    kalem tuşuna elimiz basılı iken telefondaki yön tuşarıyla yazıyı seçiyoruz(sol yçn tulunu kullanın(6600 da joyistik gibi)). sonra kopyala seçeneği geliyor kopyala diyoruz.
    yapıştırmak istediğimiz yere geldiğimiz zamanda kalem tuşuna elimizi basılı tutuyoruz ve yapıştır seçeneği çıkıyor seçiyoruz we yapıştırıyor.

2.Görevi

İşaretlemek için kullanlıyor.
    galeriye geliyoruz. kalem tuşuna basılı olarak ve yine yön tuşlarını kullanarak aşağı veya yukarı gidiyoruz resimlerin işaretlendiğini görüyoruz.

3.Görevi

Yazı Mod'unu we yazı dilinideğiştirmek simge eklemek için Kullanılıyor.
    Yeni Bir mesaj sayfası açıyoruz we bir kere kalemn tuşuna basıp elimizi çekiyoruz karşımıza 4 tane seçenek çıkıyor.
    1.Sözlük Açık
    2.Sayı Modu
    3.Simege Ekle
    4.Yazı Dili

4.Görev

Telefon açacağımız zaman kalem tuşuna elimizi basılı tutarak açarsak özel bir mod'da açılıyordu(safe mod)bilgisayarı güvenli mod'da açtığımızdaki gibi ayarlar oluyordu.
    silemediğin bir dosya warsa bu işlemi yaparak sile biliyoruz. ikonu kalmış bir dosya war ama yöneticiden siliniş bu dosyayı bömyle açtığımızda sile biliriz v.s.

Alıntıdır..

• Telefonun hangi ülkeye ait olduğunu bulmak

Telefonunuzun hangi ülkeye ait oldugunu bulmak artık çok kolay..Yada Telefonunuzun orgina olup olmadığınıda öğrenebilirsiniz
    İlk yapmanız gereken telefonuza *#06# kodunu yazıp IMEI numaranızı öğrenmektir..

Kodların dili;

IMEI KODU:

Örneğin seri numaramız: 434566/10/678943/5 Buna göre karşılaştırma yapın...
    XXXXXX/YY/ZZZZZZ/A
    XXXXXX = önemli değil
    YY = ülke kodu
    ZZZZZZ = seri numarası
    A = önemli değil

10 = Finlandiya
    20 = Almanya
    30 = Kore
    40 = Çin
    50 = Brezilya,Amerika,Finlandiya
    60 = çin,meksika
    70 = Finlandiya
    80 = Macaristan,Azerbaycan

Ülke kodunuz;

02 veya 20 ise kötü kalite demek

08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite

01 veya 10 ise Finlandiya malı Kaliteli üretim

13 ise Macaristan,Azerbaycan üretimi kalitesiz ve Tehlikeli üretim..

00 ise Orginal Nokia fabrika çıkışıdır..Finlandiya üretiminden daha kalitelidir...

• vayy bendeki satılık n-gage qd 00 olandan orjinal nokia çıkışı demkki hemide finlandiya üretiminden daha iyi haa...mm hemde sıfır cihazım..acaba fiyatta çıkışmı yapsam..???
  • ericsonlardada böyle bir şey var mı ???
  • Bendeki n73 de "OO" demek orjinal...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.