Şimdi Ara

^^Nokia N95 Hakkında Her Şey^^ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.333
Cevap
15
Favori
1.222.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.yudumla.com/forum/nokia_s60_serisi_besiktas_temalari-t111156.html?amp%3B

ya beyler bu sitedeki temaları yüklemek istiyorum s60 temaları diyo fakat yüklemeye çalıştığımda yüklemiyo sanırım uyumsuz format mı yada unable to install falan bu tarz birşey diyo nedendir sis dosyası bu arada...
  • Selam;

Bu telefonu eşime doğum günü hediyesi olarak almak istiyorum. Kendisi fazla "high-end" bir kullanıcı değil ancak telefonun normal kullanıcılara hitap eden tüm özelliklerinden (video, foto, mp3,oyun,mesaj,wifi) faydalanacaktır. Size bazı sorularım olacak. Daha evvelden de cevaplanmış olabilir ancak yine de kısaca cevap verebilirseniz memnun olurum.

1) Telefonun işletim sisteminin çok ağır kaldığı, üst üste birden fazla (3 diyelim) program açılınca yetersiz hafıza mesajı verdiği söyleniyor.
    2) Yine telefonda fotoğraf/video çekmek için, daha doğrusu fotoğraf ekranının gelmesi için uzun süre beklemek gerekiyormuş.
    3) Kayan kapağın bir yıl dolmadan deforme olduğu, kızağın performans kaybı yaşadığını okudum.
    4) Wifi performansı yeterli mi?
    5) Telefonun fiyatı 1.200 YTL seviyesinde. Bu fiyat normal mi? (İkinci el düşünmüyorum. Yurt içi garantili olacak)
    6) Eğer ilk dört soruda yazan sıkıntılar dedikodudan ibaret değilse bunların firmware ile giderilmesi söz konusu mu? Ya da bu sorunlar giderildi mi?

Benim için en önemli kısmı performans. Zamanında "yetersiz hafıza" mesajları ya da uygulama ortasında kendisini resetleme gibi sıkıntıları p990'da çok çektiğim için bu telefona da temkinli yaklaşıyorum.

Nokia N95 yerine 6500 Slide almayı da düşündük ancak fotoğraf kalitesinden memnun kalmadım.

Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Saygı ile.

• quote:

Orjinalden alıntı: canakp
    1) Telefonun işletim sisteminin çok ağır kaldığı, üst üste birden fazla (3 diyelim) program açılınca yetersiz hafıza mesajı verdiği söyleniyor.
    2) Yine telefonda fotoğraf/video çekmek için, daha doğrusu fotoğraf ekranının gelmesi için uzun süre beklemek gerekiyormuş.
    3) Kayan kapağın bir yıl dolmadan deforme olduğu, kızağın performans kaybı yaşadığını okudum.

Bu üç sorunda var.Kızak sorunu genel değil aslında ama benim kızak çok sağlam bir şekilde oynuyor yerinde,servise vereceğim.
    İlk iki sorunda RAM'ın yetersizliğinden kaynaklanıyor.Hepsi donanım bazlı sorunlar olduğundan firmware ile çözülmesi zor...RAM yetersizliği için program ihtiyaçlarını optimize eden sistemler geliştirilebilir ama Nokia'nın böyle bir planı var mı,bilmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: canakp
    4) Wifi performansı yeterli mi?
    5) Telefonun fiyatı 1.200 YTL seviyesinde. Bu fiyat normal mi? (İkinci el düşünmüyorum. Yurt içi garantili olacak)
    6) Eğer ilk dört soruda yazan sıkıntılar dedikodudan ibaret değilse bunların firmware ile giderilmesi söz konusu mu? Ya da bu sorunlar giderildi mi?

1_alakası yok ben 12 programı aynı anda açıp kullandım.
    2_abartmaya gerek yok gayet normal bir süre.
    3_Kullanıma baglı ama sonuçta çok ufak bir oynama var.
    4_Gayet iyi sonuç aldım bir sıkıntı yaşamadım.
    5_Bu senin bütçene baglı.
    6_Zaten cevapları verdim.

• sonunda aldım ya

şu anda şarj oluyor yavru
  • ya bi soru sormuştum kaynadı heralde arada bi bakarsanız...
    quote:

Orjinalden alıntı: Oc_MaNiAcH

http://www.yudumla.com/forum/nokia_s60_serisi_besiktas_temalari-t111156.html?amp%3B

ya beyler bu sitedeki temaları yüklemek istiyorum s60 temaları diyo fakat yüklemeye çalıştığımda yüklemiyo sanırım uyumsuz format mı yada unable to install falan bu tarz birşey diyo nedendir sis dosyası bu arada...
  • quote:

ya bi soru sormuştum kaynadı heralde arada bi bakarsanız...
    quote:

http://www.yudumla.com/forum/nokia_s60_serisi_besiktas_temalari-t111156.html?amp%3B

yüklemeye çalıştığınız temalar telefonla uyumlu değil,s60 9.1 3rd olması gerekiyor..

• n95 de GPS var fakat
    N95 8GB da A-GPS var farkı ne acaba bilen varmı?
  • @soylu
    teşekkür ederim cevabın için peki s60 9.1 3rd için tema buldum fakat license expired diyo sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oc_MaNiAcH -- 16 Kasım 2007; 16:45:42 >
  • quote:

@soylu
    teşekkür ederim cevabın için peki s60 9.1 3rd için tema buldum fakat license expired diyo sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim?

buraya bir bak istersen..

3rd edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 16 Kasım 2007; 16:51:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhan1903bjk

n95 de GPS var fakat
    N95 8GB da A-GPS var farkı ne acaba bilen varmı?

Her iki telefonda da aynı A-GPS fonksiyonu bulunuyor. Telefonların kullandığı çipsetler aynı.
  • ama n95 de gps yazıyor 8gb da ise a-gps yazıyor?
  • sen öyle yazdığına bakma.. n95 ilk çıktığında agps özelliği yoktu.. belki ondan dolayı sadece gps olarak kalmıştır.. v12 ile agps özelliği n95'e eklendi ve yaklaşık 6 7 aydırda kullanılan bir sistem..
  • ya Bende bu jkonuda fikir belirtmiş arkadaslara katılıyorum accelereometer konususun direk buraya tasınması hata olmuş o topic te gayet iyi gidiyordu bence boyle karısacak diğer kısım sa ok dir eline sağlık PHI dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Bir tane almak lazım
     ^^Nokia N95 Hakkında Her Şey^^

http://www.youtube.com/watch?v=3f1BrSo8mpo&eurl
    7x yakınlaştırma sunuyor.
    Fiyatı ise 22$.

hocam bu nerede satılıyor, kalitesi nasıl hiç örnek resim gördün mü youtube te hep takılması gösteriliyor, ve birde n73'e de uyumludur herhalde?

• quote:

Orjinalden alıntı: Mc_GayveR80

quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Bir tane almak lazım
    http://www.youtube.com/watch?v=3f1BrSo8mpo&eurl
    7x yakınlaştırma sunuyor.
    Fiyatı ise 22$.

hocam bu nerede satılıyor, kalitesi nasıl hiç örnek resim gördün mü youtube te hep takılması gösteriliyor, ve birde n73'e de uyumludur herhalde?

Buyur kardeşim
    http://urun.gittigidiyor.com/Nokia-N95-Teleskop-6X-OPTIK-ZOOM_W0QQidZZ6619965

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 17 Kasım 2007; 9:10:53 >

• bir bu eksikti 5 mpiksel kamera ya birde 6 * optik zum ekle sonra ne olur bilemem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 17 Kasım 2007; 14:14:33 >
  • Bu alet gerçekten müthiş
  • nokıanı 2008 yılında cıkacak olan modellerihangileri bilen varm
  • hocam iyi de bu iğrenç kristal kılıf versiyonu galiba, o kadar kalın bir n95'e kristal kılıf mı takılır ama bak forumdaki resimde kıskaçlı olan çok güzel :D sağolun yinede.. bi bakayım n73 yeni aldım salı günü gelecek bakalım, nasıl olacak...:D

Ayrıca zone arkadaşım Türkiye'de henüz çıkmamış olan nokia n95 8GB var resmi olarak 2008 e doğru çıkar herhalde, birde n82 var yeni nesil n gage halefiwww.n-gage.com da görürsün modeli...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.