Şimdi Ara

NOKİA N93İ İNCELEME VE PAYLAŞIM MERKEZİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.352
Cevap
2
Favori
79.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben kamera konusunda şüpheliyim tam testler çıkmadan almamayı düşünüyorum özellikleri tipi vs çooook mayyak amakamera beni bozar
  • N93i nin neden çıktığını ve ne gibi özellikler eklendiğini aşağıda belirtiyorum.

Video ve fotoğraf konusunda N Serisinin yıldızı olarak tasarlanan N93 bir çok kişi tarafından biraz kalın ve büyük bulunmuştu.Nokia bunları dikkate alarak N93'ü N93i olarak yeniden tasarladı ve yeni özellikler ekledi.İlk versiyona göre ağırlığı 180 gramdan 163 grama gerilemiş durumda.Ekran çözünürlüğü 16 milyon renge çıkarılmış.Kapaktaki ayna ekran ise tasarımı radikal bir şekilde değiştirmiş
  • hayranım abi ben bu telefona cidden süper bişey
  • yurdışında şatışa çıktımi
  • noise programıyla resiimler mayyak oluyo denedim de
    noiseware le
  • Değerli arkadaşlarım kişiselbeğenilerinize saygılıyım ama nokıa bu ülkede gerçekten kendisine haksız bir yer edindi....daha önce 6230i kullanmıştım benim de marka tutkum yok ama gerek türkiye gerekse avrupa satış rakamlarına baktığında k750 i'nin nasıl bir piyasa yaptığını görürsün işte sana site buradan bak k750i nin başarısını...bu site avrupadaki önemli telefon sitelerinden birisidir burada telefonlarla ilgili her türlü inceleme ve istatistiki sonuçlara( en çok satan en fazla beğenilen,en fazla puan alan vs.k750i) ulaşabilirsinhttp://www.gsmarena.com/
    Nokia telefon piyasasına ilk girdiği zamanlardaki(yaklaşık 9-10 yıl önce) başarısını kaybetti ve diğer firmalara yetişmek için de tuhaf tuhaf makinalar çıkarıyor.Gereksiz yere telefonları çok pahalı ve bu sadece türkiye için geçerli nokıa telefonlar sadece türkiyede pahalı oysa dünyanın diğer büyük alışveriş sitelerine baktığında nokıa nın en ucuz cep telefonu olduğunu görürsün(Owerstock.com,amazon.com,ebay.com) .Bir özelliğin bir makinada olması yetmez ayrıca bulunan bu özelliğin kaliteli olması da önemlidir(örneğin vestel her özellikl var ama kalite düşük)Siz şimdi 'yaw kardeşim bu da 2 megapixel 'diyeceksiniz ama öyle değil işte resim ve renk kalitesi ve bisürü ayrıntısı var olayın....idda ediyorum sony ericcson 1.3 megapixel nokıanın 2 megapixelinden daha iyidir!!! Bir yerde okumuştum nakianın piyasaya haftada bir makina sunmasının ))) sebebi de piyasayı yakalayabilmek için olduğunu mesela sony ericsson hafıza kartlarının oturduğu yerdeki soketin markası texas ki bu en kaliteli olanı unutma dostum ayrıntılar önemlidir görüntü ve ses teknolojisinde sony kullanılıyor ki bence bu işte en önde gelen firmalardan birisidir.Ericcsson 750i çıkalı 2 sene oldu hala teknolojisi çok güzel hala dünyada en çok tercih edilen telefon zaten sürekli teknolojiyi yakalamak ve takip etmek olanaksız bana kalırsa bu telefon bir klasik nokıa kullananlar değiştirin telefonunuzu eliniz ve mantığınız bu telefona alışsın kesinlikle memnun kalacak ve bana çook teşekkür edeceksiniz.İdda ediyorum bu telefonun hiçbir ışık yokken sadece kendi ışığıyla gece çektiği fotolar bile nokia nın gündüz çekimlerinden daha kaliteli.w950i ses işinde dijital anfilerin sağladığı ac3 sesle yarışacak konuma geldi.Asıl bomba şu ki kardeşimde 5 megapixel çok ünlü bir fotoğraf makinası (nikon)var bilgisayara telefonumdan çektiğim resimleri aktardım inanın bana bu telefonun çektiği resimler nikonun çektiği resimlerden daha kaliteli idda ediyorum eğer imkanınınız varsa karşılaştırın ayarlarını tam olarak yapın sonra dijital bir fotoğraf makinasıyla (marka ve model farketmez) karşılaştırın resimleri karşılıklı olarak bilgisayara yükleyin k750i nin resimlerinin daha kaliteli olduğunu göreceksiniz inanın 5 megapixel nikondan daha kaliteli fotoğraf çekiyor deneyin bir canon codak fuji vs. ile renklerin canlılığı objelerin keskinliği bakımından farkı göreceksiniz bırakın cep telefonunlarını k750 foto işinde dijital fotoğraf makinalarını bile sollamış durumda
    Nokia 2 seneden beri bir sürü makina çıkardı hiçbiri de tutmadı.Şu muhakkak ki senin almış olduğun nokia 2-3 ay sonra eski bir telefon olacak yine de karar senin
    n serilerinin şekline bir bak telefondan çok herşeye benziyor bi kere çok kaba telefonlarbütün n serileri ve özellikle n70 tam bir tasarım faciası adeta elinizde üzerine misina sarılmış holta taşıyorsunuz ... sony ericssonlara buradan da bakabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_3805977/tm.htm
    Bütün bunları inanın ülkemizde gereksiz yere bukadar pahalı satılan nokıaları kabullenemediğim için yazıyorum oysa dünyada durum bunun tam tersi nokıa nın genel satış rakamlarına baktığınızda 3.dünya ülkelerine üretiliyor ve oralarda daha çok satılıyor.en basitinden şöyle bir mağazaya girdiniz fiyatının 5 lira olduğunu bildiğiniz bir malın fiyatının 8 lira olduğunu duyunca ne hissedersiniz?
    Sonuçta s.e ve nokıa arasında bir çekişme kesinlikle yoktur nokıa modelleri olsa olsa kendi arasında yarışır ama sony ericcsson ayrı kategorilerin ürünüdür
    Saygılarımla...

• Sayın Vaynet güzel şeyler anlatmaya çalışmışsında .. Şu nikon olayı olmamış K750 nikonun 5 mp makinesinden iyi çekemez.. bende Soy N1 var K790 ile de karşılaştırdım. K750 daha iyi değil..Ki nikon fotomakinesinde sonyden daha iyidir. N73 ten daha iyi çekiyor desedin belki birkaç kişi inanırdı Ama nikon kimse inanmaz
  • Yaw şu N93 hakkaten karizma.. Acaba NOkia bunun neresini eksik yapmışş

Şu alete baksanıza çok güzel
     NOKİA N93İ  İNCELEME VE PAYLAŞIM MERKEZİ
  • benimde önü siyah olanı çok hoşuma gidiyor
  • yurtdışında şatışa çıktımi acep
  • bende sabırsızlıkal bekliyorum n93i yi n93 alcaktı mama vaz geçtim şimdi ayları saymaay başladım

çokta bir an öncealalım ve inceleyelim bu tasarım harikasını fiyatıda tahminim n93 çıkış fiyatının aynısı olur n93 1.300 ytl indi sıfırı n93i olsa olsa tahminim 1.500 veya 1.600 ytl arsı olur diyorum
  • Arkadaşlar aklınızda bulunsun
    *n93 teki videodaki stereo ses kaydı okuduğuma göre kaldırılmış(hadi bu boyuta değerde)
    *ve 1100mah pil 950mah düşürülmüş(keşke pile dokunmasalardı çünkü n93 bana zor yeterken bunun altı hiç yetmez)
    yani demek istediğim n93 almayı bekleyenler n93i yi beklesinler çünkü bende öyle yapardım n93 saiplerine...hiç üzülmesinler alt tarafı bir i ayrıca kişisel olarak n93ün siyahına bayılıyorum
  • arkadaşlar n93i de ses özellikleri kısıtlanmışmı sesli arama ses komutları entegre hoparlör varmı acaba saygılar
  • oguz08 yani demek istediğin n93 de bildiğim kadarı ile videp çekim sesni stereo yapıyo n93i de streo video çekimi yokmu yani monımu olarak kayıt yapıyo n93i bide bataryası daah mı az gidiyo n93 den n93i nin ???? BU GİLGİLERİ NERDEN VE HANGİ SAYFADAN ALDIN ÖĞRENEBİLİRMİYİM

BANA KALIRSA ŞU AN HİÇ TAM OLARAK NET BİRŞEY YOK N93İ ALAN VE KULLANDIKTAN SONRA YORUMALRI VE SONUÇU YAZDIKTAN SONRA NET BİRŞEY OLUR DİYORUM ÇÜNKÜ N93İ BANA GÖRE ÖZELLİK BAKIMINDAN N93 LE AYNI BİR FAK GÖRDÜM SADECE ÖZELLİK OLARAK 16 MİLYON RENK FARKI VE 1 GB HAFIZA KARTI TABİ EN BÜYÜK FARKI İSE TASARIMI OLMUŞ TABİ

BEN GENEDE N93İ BEKLEYİP HERİKİSİNİ KARŞILAŞTIRIP İNCELEYİP YORUMALR YAPILMASINI YANAYIM

AMA TASARIM VE GÖRÜNÜŞ AÇISINDAN N93İ BANKO N93 İSE SİYAHI GÜZEL BUY ARADA

AMA N93İ BEKLEMEK BAAN DAAH CAZİP GELİYO

• videodaki stereo kalktıysa vah yazık
    demek inceltirken ordan almışlar
    allaboutsymbian sitesinde inceleme yapmışlar buyrun;
    http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Nokia_N93i.php
  • EVET ARKADAŞLAR N93İ BEKLEYENLER TÜM MERAKLILAR TELEFON İNCELEDİM ELİME GEÇTİ TELFONU İSTANBUL DOĞUBANKATA GÖRDÜM VEDE İNCELEME ŞANSIM OLDU BİRAZ TEELFONDA STREO SES ÇIKIŞI MEMCUT ONU BAŞTA YAZAYIM İKİNCİ SES ÇIKIŞ YERİ AÇMA KAPAMA KISMINDA HEMEN YANINDA OLUYO BUDA N93İ DE N93 GİBİ STREO SES KAYIT VE VİDEO ÇEKEBİLME ŞANSI OLUYO TEELFONUN TASARIMI ÇOK HOŞ GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AYNI AMA SES ÇIKIŞI BİRAZ DÜŞÜK GELDİ BAAN GENEDE AMA BUVİDEO ÇEKİMİ YAPTIM ORDA ONUN SESİ İD MP3 VSS SESDSYALRINI DİNLEMEDİM ZATEN TEELFONU SATAN KİŞİ HATSIZ AÇTI İNCELEME ŞANSI VERDİ KAPAK KISMI ÇOK İNCE BİR KREDİ KARTI İNCELİĞİNDE NERDEYSE ÇOK HAFİF N93 GÖRE

TELEFONU SATAN KİŞİYE FİYATINI VE GARNTİLİ OLUP OLMADIĞI SORDUM VE ŞOK BİR CEVAP ALDIM

EVET TELEFON SPOT YANİ KAÇAK VEDE 3 ADET ELİNDE VAR İDİ KOSKOCA DOĞUBANKA BAKTIM Bİ ONDA VARDI DÜKKANIN İSMİNİ TAM HATIRLAMIYORUM AMA 3 KAT VEYA 2 KATTA OLCAK DİKKATLİ BAAKRSANIZ GÖRÜRÜSÜNÜZ EYER BAKMAK İSTEYENELR OLURSA

EVET ŞAŞTIYIM TEK ŞEY İSE TELFONUN FİYATI İDİ

EVET BANA TELFONA 1.570 YTL FİYAT VERDİ (1 AY GARNTİLİ VE TÜM SERVİSLERE AÇIK VE KAYITLIDIR DEDİ VEDE 1 AY DÜKKAN GARANTİSİ VAR DEDİ )

BENDE DEDİM ABİ ELİNİ VİCDADINA KOY SPOT TELEFONA OKADAR PAAR SİTEMEN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE BİR FİYAT O TEELFONA 3 VEYA 4 AY SONRA GAARNTİLİ VE KVK OLRAK ALIRIM DEDİM ADAMDA ŞİMDİ KİMSEDE YOK SEN BİLİRİSN SON FİYAT BU ALTINA FİYATINA OLMAZ DEDİ YANİ 1.570 YTL

EVET TELFONU GÖRMEK VE İNCELEM İSTEYENLER İSTANBUL DA OTURANLAR

EMİNÖNÜ DOĞUBAKTA VARDIR İNCELEYİP BENİM GİBİ GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• BU ARADA BENİM AMACIM N93 İKİNCİ EL BAKMAKTI BİR ADET BULDUM 700 YTL 1 GB KARTI YANINDA VE AKSASUARALRI İSE BERABER + KVK GARANTİLİ TEELFON AMA BEN SIRF METALİK RENKLİ OLDUĞU İÇİN ALMADIM SİYAHI OLSA ALICAKTIM O ARADA N93İ GÖRDÜM VEDE MERA KETTİM İNCELDİM VE SORDUM KAFAM KARIŞTI İYİCENE

N93İ NİN TASARIMI SÜPER AMA N93 İSE SİYAH RENGİ SÜPER

PEKİ SİZ NE YAPARDINIZ
  • hocm gerçktn mükemmel bi tasarımı var nokia sena tasarım dersleri verse ya ne o öle w880 midir nedir irenç bişi ama bu mükemmel hele o cam gibi görünüşü yokmu
  • 1ay dükkan garantisi ha??
    doğubank garantili...
  • aynen öyle almadım zaten bende ama telfon süper bu arda görmek isteyenelr istanbul da oturanalr gidip bakabilirler telefona alamk maksatlı olarak gidin en azından incelem şansınız oluyo adam teelfonu açıp inceletti bana

doğubank 2 veya 3 kat olması gerek dükkanın adını tam olarak hatırlamıyorum ama görürsünüz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.