Şimdi Ara

NOKİA N93İ İNCELEME VE PAYLAŞIM MERKEZİ (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.352
Cevap
2
Favori
79.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tekno2007

n93i de gece modunda ne fotoda nede video çekiminde en ufak bir yavaşlama olmaz gündüz çekimi gibi akışlı olur değişmez

hocam n96 da bile gece modu seçildiğinde fps düşüyormuş.n93i de nasıl düşmüyor valla hiç anlamadım.
    birde optik zoom yapınca kayıtta da çıkıyormu o ses.
  • arkadaşım ben telfonu 2 seneey yakın kullnıyorum en ufak yavaşlama yok diyorum nokia ya bu telfonu sırf video çekimi için üretti

BEN BU 2 SENE İÇİNDE BU telfonal kaç kere video çekimi yaptım konserlerde düğünlerde hatta gecede oldu akrabalrımın düğüne gitmiştim kimse demdiki bu telfon çünkü kendini telfon deditmiyo şekli ile tarzı ile gören video kamera zanndiyo ve ne yanıam video kemara nede fotoğraf makinesi almıyorum artık yanıma gezmelrimde n93i sayesiyle yedek batarya da almıştım zaten 2 satt video çekiyorum rahat 2 adet 2 gb lık kartımda var
    her şey tam takır yaptım anlıycan

çıkış reklamında ise telefonu video kameraya koymuşlar dediler nokia için

optik zoomm işine gelince evet kayıt rasında zotik zomm yapınca ses kaydetiyo amao ses hiç duyulmuyo fazlaanlayamasın yani onunda çözümü var video çekim ayaralrından optik zomm ayrını kapatınca o ses olmuyo yani optik zomm kolple kapanıyo dijital yapıyo sadece zommu amabence hiç de kapatmaay gerek kalmıyo sessiz bir ortamda çektiğin videolarda dikkatli kulağını verisen duyuluyo

ama konser düğün veya sokakta sesli ortam veya az da olsa bir ses olsun hiç ama hiç anlaşımıyo optik zoom sesi diyorum ya az yani öyle kapı gıcırtısı gibi değil

o n93 de var n93i de kısık çıkıyo

ben memnunum satmayıda düşünmüyorum kırılana vede bozulana kadar bende n93i

n93i kulllanmak bir ayrılacıktır o bir video kamera o bir fotoğraf makinesi o bir mp3 çalr obir leptop o bir psp oyun avuç içi oyun çihazı her tarza uyum

oooo N93İ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno2007 -- 14 Aralık 2008; 21:06:17 >

• hocam çok güzel açıklamışsınızda bu sadece 640*480 çözünürlüğündemi çekiyor.yani şimdi ben 352*288 çözünürlükte çekemezmyim yada 176*144 gibi
  • video kalitesini düşürebiliyorsunuz hem ozaman hafızadanda yer kazanırsınız Fakat video görüntüsü biraz bozulabilir bilginize..!
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluecat

video kalitesini düşürebiliyorsunuz hem ozaman hafızadanda yer kazanırsınız Fakat video görüntüsü biraz bozulabilir bilginize..!

hocam diyelimki 352*288 de çekiyoruz.fps yine 30 olarak yapabilirmiyiz?
  • Zati ayarlarda telefon ve tv olarak ki bunlarında kendilerine ait ayarları mevcut normal ve yüksek olarak.
    Eğer telefon normale alırsan fps 15 olur,telefon yüksek yaparsan 30 olur.
    Ama tv normal yada yüksek yaparsan bu sefeer görüntü daha kaliteli ve doğal olarakta fazla hafıza kaplamış olur..

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • hocam bu n93i niye bu kadar pahalı yahu anlam veremiyorum bi türlü
    16.12.2008 tarihi itibariyle; (kvk fiyatları)
    N82 1199,66 YTL
    N85 1128,60 YTL
    N95 959,31 YTL
    N95 8GB 1256,09 YTL
    N93i 1483,90 YTL
    N96 1586,31 YTL

n96dan sonra en pahalı telefon ya yuh burdaki telefonların hepsi n93i den sonra çıktı ama hepsinden pahalı ya niye bunun bi sebebi olmalı ucuzlaması lazım.hemde ondan daha üstünler
  • arkadaşım sonra çıkdı diey ondan iyi olcak diye bi şye yok n93i nin ayrı bir yönü var n93i i zaten nokia yareklemını bilem yapmadı oözel telfon listesien geçiyo

n93i n90 8800 n93 n92 e90 gibi telefonalrı herkes almaz pahalı olmalrın biirnci nedeni sağlam malzem ve sağlam kasaalrının olması vede tasarımınların farklı oluşu satış stretijisi

boşa demiyoruz n93i kullanmak ayrı cılıktır diye n93i alınca beni daha çok analrsın herkes elinde video kamere mı derse şaşırma cpc toble diey leptop
  • Evet arkadaşım şahsen N93 kullanıyorum ve "o elinizdeki video kamera mı" sorusuyla çok karşılaştım ki bunun gibi bir çok soru

Gerçektende N93/N93i kullanmak bir ayrıcalıktır.

Herkese Hayırlı Günler
  • haklısınız hocam.zaten şekilden şekile girmesi beni deli ediyor.bakalım sipariş verdim ama hala bi haber yok.bulduklarında haber edicekler.inş bulurlar.istanbuldan araştırıyolar.istanbulda mutlaka sıfırı vardır heralde.
    hocam n93 de noise temizleme bilgisayardan oluyomuş yani telefondan yapılamıyor. n93i ye yazılım yüklenmiş bu sorunla ilgili.buda bilgisayara ihtiyaç duymadan noise lu görüntünün tlefonun içinde temizlendiği anlamınamı geliyor?gerçi noise gözle görülür biçimdede azmış zaten dediğinize göre i modelinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 16 Aralık 2008; 19:08:04 >
  • n93 de evet fotoları gündüz bilem noiseli çekiodu bu n93i tamamen giderildi n93i de böyle bir olay yk ve her hangi bir ayrı pc programınada

ihtiya.
    ç yok pürüsssüsz çekim sağlıyo
  • hocam bu arada teknosaya sordum ama ondanda bi yanıt alamadım.fakat n93 varmış stoklarında.n93 almak isteyenler bu fırsatı kaçırmasınlar.en son sorduğumda 569 tl demişti.şimdi nasıldır bilmiyorum.
  • alcaksan bari n93i al busatten sonra n93 almak mantıksız herkes n93 leinden çıakrıyo n93i daha hoş kibar ve

n93i ile n93 rasındaki farkalrı söylüyorum

n93i de blutoht streo ses çıkışı var n93 de yok
    n93i de fotoda noise yok n93 de gündüz bile çekimlerde var
    n93i de arayan sişinin simini söyleem var rehberde n93 de yok
    n93i de kapak açılım kapanmasıan istenieln ses koybailme n93 de bu yok
    n93i 16 milyon renk n93 256 bit renk
    n93i de optik zomm azda oçıkıyo n93 de bu aşırı fazal ve değişen yok
    n93i de hareket algılayıcısı yani telfonu saağ soal öne arkaya hareket etirdimi menüdeki seçem ikonu hareket eme her şeyi tuş kulllnamdan kulnma var n93 de bu yok

ve n93i hem tasarım be malzme olarak daah hafifi ve yumuşak hatalrı göze hoş görüenn kasası ayna kızmı hafıza kart girişinin daah iyi olouşu veri ve kulaklık girişinin gizli oluşu n93 de bu olayalr biras basit olmuş

tasarımda n93i n93 ise daah kaba ve ağır ve kart girşi kapağı iyi oolmayışı ve veri ve kulaklık takma sirişi görülebilir olması

• ya beyler yapmayın nasıl noise yok fotolarda
    bende kullandım n93i ama biraz objektif olalım lütfen alacak arkadaşların kafası karışıyor
    tersini iddia ediyorsanız fotolarınızı buraya bekliyorum
    n93i foto anlamında eş rakibi n73 verakibi olmayan n82 nin yanına bile yanaşamaz
    arkadaşa n82 forumunda söylemeye çalıştım ama isterse alsın
    tamam çok karizma telefon ama foto yönünden noise yok demeyiniz lütfen
    gündüz güneş girmeyen evde çektiğim fotoda bile noise var n93i de
    üstelik flaş da yok yani
    1 tane flaşlı karanlık oda çekiminiz varsa beklerim

ilk başta bana da çok güzel geldi ama her mesaj geldiğinde cepten çıkarıp koymak kapağı açmak belli süre sonra işkence oluyor
    üstelik n93 e göre tuşlar da ince olduğu için baya zor oluyor çoğu kez

görünüş ve karizma dediğiniz gibi muhteşem ama çok telefonla haşır neşir olanlara tavsiye etmiyorum
    bir de aklıma geldi yazın güneşli havada hangi rengi seçerseniz seçin arayan gözükmüyor dış kapak ayna olduğu için

NOKİA N93İ  İNCELEME VE PAYLAŞIM MERKEZİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryangiggs -- 18 Aralık 2008; 18:16:31 >

• arkadaşım sen foruma baştan bak bakalım sayfalra bi koyduğum fotolara bak ondna sonra yorum yap sen çekemesini iblmiyorsan ben ne yapayım bak topiçe baştan aşağı bak sayfalara gündüz fotolarını gör

ben gündüz fotolarını için dedim noiae yok gece var en kral telfon biel gece çekrkken noise li çeker n82 hariçinde oda gerçek flaş kullndığı için gerçi ondad var topiicnde gördüm

ama n93 gündüz fotolarında biel var net bir şekilde noise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno2007 -- 18 Aralık 2008; 18:35:47 >
  • Arkadaslar bu resimde sifir isikta makro moduyla cekilmistir..

http://img140.imageshack.us/my.php?image=foto010bi0.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluecat -- 18 Aralık 2008; 19:23:51 >
  • quote:

Arkadaslar bu resimde sifir isikta makro moduyla cekilmistir..

http://img140.imageshack.us/my.php?image=foto010bi0.jpg

hocam verdiğin linkteki o fotoraf tam olarak ne:D anlayamadım
    hmm evet ryangiggs in verdiği fotolarda noise var.ama o kadar ışıksız ve loş ortamlarda foto çkemem zaten.gece ışıklı ortamda çekersem noise olurmu onu merak ediyorum.

dediğim gibi ya n82 yada n93i alacağım.hala arıyolar sipariş vardiğim dükkanın distrubutoru.n93i bulamazlarsa canıma tak edecek artık.n82 alalırım o zaman.4 ay falan oldu bu telefonu arıyorum.

• Arkadasim o resim benim pcnin islemci fanii
    öylesine cekmistim..Gùndùz cekimleri n93ùn iyidir ama tabikide biraz noise var
  • quote:

Arkadasim o resim benim pcnin islemci fanii

sevgili bluecat 30 cm den falan çekmişsin
    siz o flaşın bi etkisi olduğuna inanıyorsanız birşey demiyorum tabi
    gündüz çekimler iyi
    ama gündüz çekimi iyi olmayan telefon yok gibi
    n72 de güzel çekiyordu gündüz
    zaten almadan önce bakmıştım bütün fotolara en baştan tekrar baktım
    hep gündüz fotoları mevcut
    onlarda n93 e göre noise yok tabi
    ama siz belirtirken noise yok dediniz az ışığı da katarak o yüzden bunları söyledim objektif olalım diye

• quote:

Orjinalden alıntı: ryangiggs
    quote:

Arkadasim o resim benim pcnin islemci fanii

sevgili bluecat 30 cm den falan çekmişsin
    siz o flaşın bi etkisi olduğuna inanıyorsanız birşey demiyorum tabi
    gündüz çekimler iyi
    ama gündüz çekimi iyi olmayan telefon yok gibi
    n72 de güzel çekiyordu gündüz
    zaten almadan önce bakmıştım bütün fotolara en baştan tekrar baktım
    hep gündüz fotoları mevcut
    onlarda n93 e göre noise yok tabi
    ama siz belirtirken noise yok dediniz az ışığı da katarak o yüzden bunları söyledim objektif olalım diye

Merhaba arkadaşım,

**ryangiggs** mesafe 30cm değil en fazla 5-6cmden çektim ve cihazı kasanın içine soktum.Yani zoom felan kullanmadım.
    Belki bana inanmayabilirsin onuda anlayışla karşılarım lakin o fotoyu koymamda herhangi bir art niyet yok yada daha iyi çekiyor işte kanıtı diyede koymadım.Bir akşam öyle aklıma geldi sıfır ışıkta makro modunu kullanarak çektim
    Tabikide dediğin gibi objektif olalımki almak isteyen arkadaşlarada yardımımız dokunsun,haklısın
    Zati ben n93te noise yok,olduğunu söyleyenler yalan söylüyor gibi bir düşüncem yok ve aktarmadımda..Sen resimleri yayınlayınca benimde aklıma geldi paylaşayım dedim

Ama şunu söyliim,sıfır ışık makro modu ve enfazla 5cm mesafe resim kalitesi iyi değilmi??

SAYGILARIMLA..!

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.