Şimdi Ara

===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <=== (2131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.729
Cevap
25
Favori
2.022.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21292130213121322133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ıcerık sunucuları gecen sene mıcrosofta devredıldıgınde, mıcrosoft kapattı sunucuları. Dolayısıyla, su an "onlıne" guncelleme yaptırabılmek ımkansız. makınenın uzerınde hangı versıyon varsa o. (harıcı fırmware ı sız elle cakmazsanız)

Gecen sene subat falandı galıba o sunucualr kapandıgında, Hem SOCIAL ve altındakıler(facebook twıtter uygulamaları) hem de Weather servısı kapandı. Telefonlarda da kullanılamaz oldu. Mecburen Facebook un sıtesınden kendı uygulamasını ındırdık, Twttr ıcın dehttp://m.twitter.com uzerınden mobıl versıyonunu kullanıyoruz. Weather ıcın NTV Hava sayfası. O sunucualr kapandıgından berı de yazılım guncellemesı gelmedı zaten... Hatta Uygulama magazası da kapandı. Opera'nın magazasına yonlendırılıyorsunuz bugunlerde :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 18 Mart 2016; 19:53:33 >

• Yako2k3 kullanıcısına yanıt
    Var hocam var..

1 ay falan oluyor anna yüklu e7'yi belle refreshe guncelledim..nokia suite uzerinde..ha bu 1 ay icinde kapandiysa onu bilemem tabi..

Diger servisler kapanali cok oldu onlar iptal zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum helal sana be bi iki sene daha sabret Nokia yeni çıkardığı teli sana beleş yollayacak ben konuştum merak etme

• Enola kullanıcısına yanıt
    Nokia Game zamanlarını hatırlar mısınız bılmem ama o zamanlar Nokiagamer.com dıye bır sıte işletiyorduk. O yıl kı oyuna ılıskın tip-tricklerin oldugu. Sıralama vesaire. EN/TR ıdı sıtemız. Cok da populerdı. Her oyundan bır telefon kazanmıslıgım var :)

Evvelınde de 3110 ıle basladı nokia maceram. Baska marka kullanmadım hayatım boyunca kendı hattımda.

3110, 3210, 5510(ng), N-Gage(ng), 3650(ng), e65, N8, 1110 ve 1203 :) Bunlardan 3210,3650,e65,1203 ve n8 hala duruyorlar. 1203 ve N8 gundelık telefonlarım.

Benım ıcın telefon telefondur (kamerası varsa yahşi). Internet ıslerım ıcın zaten gunun 18 saatı bılgısayar basındayım. Telefonumda ınternet olmayıversın. Ama bu bankalar ısı yokusa suruyorlar.

Ben de dırenıyorum. Tam 735 alacaktım; Nokia'nın yenıden uretıme gecerse WP kullanmayacagını farkettıgımde 735 almadım. (Eşimin de envai çeşit nokiaları duruyormuş hala. O şu anda 720 kullanıyor)

Bildigin NokiaBoy (yas 42 boyluk mu kalmıs bılemedım :P ) olmuşum ben hehe

Adam gibi kamera adam gibi pil ve android hariç (android olsa bile sağlam bi Nokia ui ile GÜVENLİ bi android kullanımı) bi işletim sistemi gelirse tekrar görüşürüz dostum

• aslında bu tutum sayesınde cok cıddı "para" tasarrufu yaptım. Otekı turlu ayfon ya da bı androıde gecmıs olsaydım; 2010 dan bu yana en az 3 tane telefon degıstırmem gerekırdı. :)))
  • Beyler acil yardım lazım. Çıldıracağım.

Bildiginiz uzere, telefonumdan ınternet kullanmam (cok nadır o da wifi ile). Bu son 4,5G muhabbetınde telefonun ayarını GSM den 3G ye aldım ve bır kac dakıka sonra tekrar GSM e aldım. Ondan mı bılmıyorum ama, O gun bugundur sureklı telefonun ekranında "mobil data off" popup ı cıkıp duruyor. Arka planda calısan uygulama yok. Gondeırlmesı gereken bı maıl falan da yok (outbox bos, e-posta uygulaması kapalı).

Hersey kapalı oldugu halde bu telefonun nesı ınternete baglanmaya calısıyor anlamıyorum. Yenı bır uygulama falan da kurmadım. Bi fıkır yurutun. Bi log var mı PC Suite ıle baglanıp bakayım hangı uygulama veya 'ne' ınternet baglantısı ıstıyor o dakıka...

Cok fena sınırlerım gerılmıs durumda 3 gundur...
  • Saat ayarlarındakı "Automatic time update" ı OFF yapmak gerekıyormus sanırım.
    Hattı çıkar tekrar tak Türkcell kullanıyorsan 2222ye mesaj at (Kalan paket ) sana anlık paket durumunu söylüyor bak bakalım değişen be kadar birde operatörünü ara senin internet ayarlarını sıfırlasınlar yeni konfigürasyonunu sana göndersinler veya söylesinler bu baz istasyonu geçişi nedeniyle hata olmuş olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Hattı çıkar tekrar tak Türkcell kullanıyorsan 2222ye mesaj at (Kalan paket ) sana anlık paket durumunu söylüyor bak bakalım değişen be kadar birde operatörünü ara senin internet ayarlarını sıfırlasınlar yeni konfigürasyonunu sana göndersinler veya söylesinler bu baz istasyonu geçişi nedeniyle hata olmuş olabilir

NŞA da data paketı kullanmıyorum (tarıfemde de yok). Tek ınternetı Wifi ıle kullanıyorum dedıgım gıbı. Dolayısıyla WiFi yı actıgımda kendı kendıne baglanıyor. kapattıgımda da da "mobil data off" dıyor hala. 4.5G den mı yoksa bı resım maıl atmıstım, onu gonderırken de sacmalamıstı. Ondan mı. bı maıl hesabımı sılıp tekrar kurucam bakalım ne olacak. Hanı bı fıkra var ya ölene kadar mokoko dıye; bugun N8 elımden dustu, hard case sayesınde sapasaglam telefon hala. Beni gömecek galıba bu telefon :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yako2k3 -- 14 Nisan 2016; 14:56:26 >

• Merhabalar, telefonun bataryasını değiştireyim diyorum. Önereceğiniz marka/site var mı? Bir de orjinal diye satılan ambalajsız bataryalar var güvenilir midir?
    http://urun.n11.com/batarya/nokia-bl-4d-702t-808-e5-e7-n8-n97-t7-orj-pil-batarya-P103310642

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunaydin arkadaslar. N8 e custom rom yuklemistim. Belleye donmeye calisirken tel kapandi. Bayagi ugrastim halada ugrasiyorum. Şu an pc goruyor. Dosya klasorune de giriyor. Tel titriyor ses de geliyor ama goruntu yok. Belki ekrandandir diye ekrani da degistirdim ama gene ayni. Acaba sorun ve cozum nedir bana yardimci olurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mihritalia

Gunaydin arkadaslar. N8 e custom rom yuklemistim. Belleye donmeye calisirken tel kapandi. Bayagi ugrastim halada ugrasiyorum. Şu an pc goruyor. Dosya klasorune de giriyor. Tel titriyor ses de geliyor ama goruntu yok. Belki ekrandandir diye ekrani da degistirdim ama gene ayni. Acaba sorun ve cozum nedir bana yardimci olurmusunuz?

Telefona çağrı yapınca çalıyor mu? Flashladıktan sonra ekran hiç ekran gelmediyse telefon zaten açılmamıştır. Yazılım dosyalarında eksik var mı?
    Dead Flash Hakkında Bir Konu
    (Verdiğim sitenin ismindeki iki c den birini silin dh engelliyor normal yazınca. Güncel bir konu diye koydum belki faydası olur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrul.35 -- 24 Nisan 2016; 12:10:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertugrul.35

quote:

Orijinalden alıntı: mihritalia

Gunaydin arkadaslar. N8 e custom rom yuklemistim. Belleye donmeye calisirken tel kapandi. Bayagi ugrastim halada ugrasiyorum. Şu an pc goruyor. Dosya klasorune de giriyor. Tel titriyor ses de geliyor ama goruntu yok. Belki ekrandandir diye ekrani da degistirdim ama gene ayni. Acaba sorun ve cozum nedir bana yardimci olurmusunuz?

Telefona çağrı yapınca çalıyor mu? Flashladıktan sonra ekran hiç ekran gelmediyse telefon zaten açılmamıştır. Yazılım dosyalarında eksik var mı?
    Dead Flash Hakkında Bir Konu
    (Verdiğim sitenin ismindeki iki c den birini silin dh engelliyor normal yazınca. Güncel bir konu diye koydum belki faydası olur.)

Tus kombinasyonlariyla cok defa hard reset yaptim. Ovi suit ve nokia software programlari cihazi goruyor ve her turlu cihaz bellegine girip icindekilere bakabiliyorum. Simkart taktim ama calmadi. Telefona ilk kurulumu yapamadim ekran olmadigi icin. Ve bu gun bi telefoncuya gosterdim olmaz dedi. Sebep dedim yazilim dedi. Sanirim bastan sagdi beni

• Yazilimi yukledim. Yukleme basarili dedikten sonra cihazin acilma sesi geldi. Nokia suite goruyor. Cihazin icindeyim. Şarji %100 mus. Ekran gelmiyor. Her sey var ekran yok. Yeni ekran da taktim. Sorun baska nerede olabilir?

• Beyler uzun uzun "neden" ını anlatmanızı ıstedıgım bır soru soracagım.

S6 Edge mi? S7normal mi?

Onceliklerim;

1) Sarj dayanım suresı
    2) POP3 E-posta kullanımı
    3) RDP Client (olmazsa olmaz)
    4) Foto ve nadiren video (gerek kişisel gerek haber sitesi için)
    5) garanti e-şube
    6) Varolan VPN sunucuma baglantı atıp ınternetı onun uzerınden akıtabılmek
    7) HotSpot yapabılmelı (olmadık yerde notbukla şeyetmek için)
    8) Gunde 1 bılemedın 2 kere haber okur, 1 bılemedın 2 kere (belkı) feysbuka bakarım
    9) en dusuk data paketı neyse onu alırım.

Yukarıdakılerın oncelıklerı 3-5+ eşit...

Ekran buyuk olmamalı (S7edge o yuzden elendı, note falan ımkansız). Telefonu pantolonun arka cebıne koyuyorum evet. Baska cepte tasıyamam her turlu duser...

Tek elımle de kullanabılmeyı arzu edıyorum mumkunse... :D

Hadı boyle ızahıyla anlatın bana. Neden S6Edge almamam gerektıgını...

Eski N8 cilerdenim şuan S6 EDGE kullanıyorum. Bu soruyu buraya sorduğun için sen bi N8 al tek elle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_ir

Eski N8 cilerdenim şuan S6 EDGE kullanıyorum. Bu soruyu buraya sorduğun için sen bi N8 al tek elle kullan.

zaten bır N8 ım oldugunu ve halı hazırda N8 ımı faal oalrak "bırıncı telefon" oalrak kullandıgımı bılmeyecek kadar baslıktan uzak kalmıssın demek kı.

N8 ım var arkadasım. Baska onerın var mı?
    3. ve 6. maddeyi bilmiyorum, diğerleri sorun değil.

Niye edge alıyorsun ki? Kavislerin bir işlevi yok, normal modeller daha mantıklı. Edge olması şartsa S7 Edge olmalı, S6 Edge'de ergonomi sorunu var. Şarj dayanım süresi konusunda S7/S7 Edge memnun eder.
  • 7 yıl olmuşmu bu efsane çıkalı

• 
Sayfa: önceki 21292130213121322133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.