Şimdi Ara

## Nokia Morph; geleceğin cep telefonu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
19.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nokia Morph; geleceğin cep telefonu ##

Nokia Araştırma Merkezi (NRC) ve Cambridge Üniversitesi'nin katkılarıyla bugün ''Morph'' isimli konsept çalışması New York'taki Modern Sanatlar Müzesi'nde (MoMA) teknoloji meraklılarının huzuruna sunuldu.

Bu konsept çalışması, nanoteknolojinin cep telefonları üzerindeki etkilerini açık şekilde gözler önüne seriyor. Cihazlar bu teknoloji sayesinde günümüze göre çok daha farklı özelliklere ve tasarıma kavuşuyor.

Öncelikle cep telefonunun hangi forma gireceği tamamen kullanıcının insiyatifine bırakılmış. Esneyebilen yapısıyla cihazı bilezik gibi kolunuza takabilirsiniz, cihazı dümdüz hale getirip özel QWERTY klavyesiyle mesajlaşabilirsiniz ya da monoblok formunda telefon fonksiyonlarından faydalanabilirsiniz.

İkinci olarak standart cep telefonlarının en büyük sorunlardan biri çabuk kirlenmeleridir. Nanoteknoloji aracılığıyla bu problemin de ortadan kalkacağı belirtildi. Zira telefon kendi kendisini temizleyebiliyor. Parmak izi, toz gibi problemler artık karşımıza çıkmayacak.

Morph konseptinde kullanılan nanograss teknolojisiyle ise cep telefonu güneş enerjisinden faydalanabiliyor. Gelecekte cep telefonlarının çevre dostu olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ayrıca uzmanlar yakın zamanda pillerin kapasitesinin daha da artacağının ve pillerin daha ince yapıya kavuşacağının altını çizdi.

Yaklaşık 7-8 yıl içinde bu teknolojinin üst segment modellerde kullanılacağı öngörülüyor.

Kaynak: Nokia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 6 Mart 2008; 20:53:54 >

• Video:http://www.nokia.com/A4879144

Yüksek çözünürlüklü resimler:http://www.nokia.com/A4630650?category=rd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 28 Şubat 2008; 0:13:04 >

• Abiler bu ne yahu...Az önce videosunu izledim ve tırstım...tüylerim diken diken oldu arkadaşlar vallahi de billahide...Abi şayet böyle birşey piyasaya çıkarsa bilemiyorum ama insanlık için hem iyi olabilir hemde kötü olabilir...düşünsenize kamuflaj bile olabiliyor...videodaki hatun kişi bi foto çekti aletle sonradan onu koluna bilezik yaptı...yok abi yok çooook tehlikeli yahu...bence TR'ye gelmez bu ürün walla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj.trust.06

Abiler bu ne yahu...Az önce videosunu izledim ve tırstım...tüylerim diken diken oldu arkadaşlar vallahi de billahide...Abi şayet böyle birşey piyasaya çıkarsa bilemiyorum ama insanlık için hem iyi olabilir hemde kötü olabilir...düşünsenize kamuflaj bile olabiliyor...videodaki hatun kişi bi foto çekti aletle sonradan onu koluna bilezik yaptı...yok abi yok çooook tehlikeli yahu...bence TR'ye gelmez bu ürün walla...

Cihaz mükemmel, ancak eğer bu konu 2015 e kadar kalırsa, mesajın bu konuyu okuyanların yüzünde bir tebessüme sebep olur gibi geliyor bana...
  • İt's a nanotechnology
    Nokia umarım bundada versiyon problemi çıkarmaz
  • Morf değil de "Amorf" demek daha mantıklı gibi
    Ayrıca "olmaz" demeyin. Olmaz olmaz. Yıllar önce çevrilen James Bond filmlerinde, o zamana göre ütopik görülen bir çok alet
    bugün kullanımda.
    Saygılarımla.
  • Teknoloji güzel. Umarım insanlar için faydalı amaçlarda kullanılır
  • Alte super hersey dusunulmus ama

Zeki MÜREN de bizi görecekmi bi o eksik
  • vay anasını sayın seyirciler
  • Dehşet bişey o ne yahu tam fantazilik.
  • oha çüş püş
    sim kart ı nereye takcaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 26 Şubat 2008; 5:49:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rajeesh

oha çüş püş
    sim kart ı nereye takcaklar

şarj giriş yerinide göremedim. heralde güneş enerjisiyle ya da insan hareketiyle şarj edilcek.
  • Kaçıncı çeyrekte gelecek acaba Türkiye'ye...Bi de fiyatı ne kadar acaba
  • Nanoteknoloji gündelik cihazlara uygulanmaya başlayınca hayatımızda bir çok şey değişecek buna inanıyorum. Öyle bir teknoloji ki bu insanın hayal bile edemeyeceği şeyler yapılabilir.
    Bir çoğumuzun bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz şeyler nanoteknoloji ile gerçek olabilir.
    Belirtilmiş zaten. 7-10 sene evvel böyle cihazlara göremeyebiliriz. Ama cep telefonuna uygulanacak aşamaya geldiği zaman her şeye uygulanabiliyor demektir. Ve o zaman zaten artık nanoteknolojiye alışmış olacağız. Cep telefonunda çok şaşırmayacağız.
    Geleceğin teknolojisi gerçekten de.
  • bunun teması mı yeşil yoksa bütün renkleri gösteremiyormu ben sevmedim bu şekliyle? bir de yakında ikiye ayrılan telefonlar çıkar. dostluk manıma gariban arkadaşlarımızlada paylaşırız telefonları gelecek iyiliğin güzelliğin geleceği olacak
  • bunları yapanların insan oduğunu sanmıyorum.....
    uzaylılar aramızda
  • Videoyu yok artık diyerek izledim Ama anlamadıgım
    1.si bu aletin hoperlörü nerde?
    2.si Hadi aleti evirdin,çevirdin,kıvırdın kamera nasıl kıvrılır yaw
  • Hahahahah daha yenimi anladın aramızda olduklarını :)))))))))))9

quote:

Orjinalden alıntı: courrier

bunları yapanların insan oduğunu sanmıyorum.....
    uzaylılar aramızda
  • nokıa 770 internet tableti de kullanarak ruby adında bir robot köpek yapış........robot verilen komutlara ve yaptıgı işe göre yüz ifadelerini degiştiriyor,aslında insansı bir robot projesiymiş ama sonuç olarak yavru köpek de karar kılınmış.......
    http://www.youtube.com/watch?v=iMkWwJqPCOQ
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.