Şimdi Ara

Lumia Cihazları #2021# #ANA KONUSU# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
12
Favori
17.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgilendirme için teşekkürler. Şuan zaten windows 10 en son yayınlanan sürüm yüklü ve bu şekilde cihaz ölene kadar kullanırım artık :)
  • JSmoove kullanıcısına yanıt
    Bakarım hocam
  • JSmoove kullanıcısına yanıt
    Ahahah geç kaldım tam yazacaktım size ama siz bulmuşsunuz çözümü

1.2 sürümü bende onu kullanıyorum ve aynı şekilde kapa aç ile oluyor bende de ;) diğer sürümlerde olmuyor kapa aç sadece 1.2 de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Ahahah geç kaldım tam yazacaktım size ama siz bulmuşsunuz çözümü

1.2 sürümü bende onu kullanıyorum ve aynı şekilde kapa aç ile oluyor bende de ;) diğer sürümlerde olmuyor kapa aç sadece 1.2 de
    Hocam bu sağ alt bölmede olan fiziksel arama tuşuna varsayılan olarak google arama motorunu ayarlama imkanımız var mı regedit ayarları ile oynayarak ? Yandex açılmasını istemiyorum da o yüzden sorayım dedim :)
  • yesanin276 kullanıcısına yanıt
    Windows 10 mobile için mi hocam yoksa Windows Phone 8.1 için mi
  • Windows 10 Mobile için.
    Ona bakayım size bilgi vereyeim hocam
  • Peki hocam şimdiden teşekkürler.
  • lumıa 925 var bende bu windows 10 mobile güncellemesi ona yapılabilir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Ona bakayım size bilgi vereyeim hocam
    Hocam bahsettiğim yandex sorununun çözümü bu şekilde:

Yandex uygulaması yüklü olmadığı zaman başa bela olan search terms sorununu küçük bir kayıt defteri değişikliği ile çözebiliriz.
    Bu değişikliği erişim kısıtlaması nedeniyle telefon üzerinde yapamıyoruz Pc'de raw registry editor ile yapacağız
    Raw Registry Editor -http://reboot.pro/files/download/95-rawreg/

Telefonu mass storage mod'a alalım ve MainOs\data\users\defapps adresindeki NTUSER.DAT dosyasını masaüstüne kopyalayalım. Bu dosya gizli olarak işaretlendiği için bilgisayarda "gizli dosyaları göster" ve "korunan İş. Sistemi öğeleri" açık olmalıdır.

Masaüstüne aldığımız dosyayı rawreg programıyla açalım ve Root\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchProviders\SearchProvider2 adresinde ki varsayılan yandex adresini değiştirelim (ben google.com.tr yaptım)

Düzenleme bitince programı kapatıp yeni dosyamızı telefona atalım eskisi ile değiştirelim (Program düzenleme sonrası otomatik kayıt yapıyor)
    Artık Search tuşuna basınca google.com.tr açılıyor

Ama bu işlem için cihazın bootloader kilidini açmak gerekiyormuş.
    Ben belki bir ihtimal olur diye InteropTool uygulaması ile ilgili yeri değiştirmeye çalıştım ama kaydet dememe rağmen yine varsayılan olarak yandex kalıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesanin276 -- 22 Mayıs 2020; 9:13:35 >

• REHBERNERDE KALDI TURŞU OLDUK BURDA! BİR DE WİNDOWS 10 YÜKLEMEK İÇİN LUMIA 925 DRİVER BULAMADIM.BİLGİSAYAR BAĞLANTISI İÇİN LAZIM OLDU.
    Cihaz ölmedimi zaten biz o sene Nokia Lumia nın cenaze namazını kılmadık mı
  • Nokia Lumia Kullanılmaya devam ediyor mu hala gerçi öyle kötü bir telefon değildi her şey zamanında değerli oluyor da tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoBç

Cihaz ölmedimi zaten biz o sene Nokia Lumia nın cenaze namazını kılmadık mı
    Kılmayanlar da olabilir bende arada eski telefonlara sarabiliyorum ama güncel olanlar bi farklı tabi yeni zamane insanları ne yaparsın

• FoBç kullanıcısına yanıt
    Benim için ölmedi, ve aldığım cihaz bozuluncaya kadar da kullanırım ne olursa olsun. 7 yılı devirdi ve hala sapa sağlam taş gibi duruyor
  • Elinize saglık, bende de Lumia 925 var tertemiz çok az kullanmıştım şimdi onu win 8.1 ile multimedia (netflix) ve navigasyon cihazı yapıcam :)
  • Valla çoğu uygulamanın serverları 8.1'de hala açık durumda, cihazın bootloader kilidini açıp uygulamaları cihaza yükleyebilirseniz, iyi bir multimedya cihazı haline dönüşür. Öyle ki Spotify dahi kullanabiliyorum, Tubecast'in Pro versiyonunu bulup yükledim ama apilerden dolayı adam akıllı çalışmıyor. 8.1'de Youtube için başka güzel uygulama öneriniz varsa alırım. Şu anlık vimeo ile idare ediyorum. Sosyal medya olarak Instagram'ın 3. parti uygulaması olan 6tag çalışır vaziyette, Twitter'ı deneyemedim xap bulamadığım için ama büyük ihtimalle o da çalışıyordur. Telegram çalışıyor. Facebook çok kullanmadığım için kaldırdım. Yani özetle cihaz whatsapp harici hala iş görür.
  • işe bak,2 gün önce bi tane 1320 buldum letgo dan.amacım cihazı modem olarak evde kullanmak ve arada navigasyon işini halletmekti.tesadüfen konuyu gördüm.şimdi söylediklerimin dışında da işe yarayacak cihaz
  • üstadlar kusura bakmayın sınav vs var diye devam edemedim ama 1 temmuzda videolu anlatım + bütün uygulamlar yüklü olacak

Android den eksiği sadece instagram uygulaması oda web ile giriyo ve whatsapp geri kalan çoğu uygulama sıkıntısı çekmezsiniz oyunlar da bonus hem kaliteli hem reklamsız
  • cy2828 kullanıcısına yanıt
    ahahahja efsaneler ölmez lumia gibisi daha gelmez
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.