Şimdi Ara

[ Nokia Lumia 925 { 4.5' WXGA CBD-AMOLED - PMHD+ | 8.7MP - OIS - D-LED - 1080p ] (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.907
Cevap
42
Favori
198.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki listeden kendinize uygun bir tane seçin.

Link

Ben şeffaf rubber kılıf(sert mika) aldım. Önüne de film çektim, gayet güzel kullanıyorum.

Kılıf + 3 film 18.50 idi. Ücretsiz kargo.

Şimdi 19tl olmuş. Link
     [ Nokia Lumia 925 { 4.5' WXGA CBD-AMOLED - PMHD+ | 8.7MP - OIS - D-LED - 1080p ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 29 Aralık 2013; 22:11:57 >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    aynı tipte bi sert mika bi kristal diyo hangisi daha sağlam fark var mı bunlar arasında bilginiz var mı?
  • dgnkhrmn kullanıcısına yanıt
    Ben kristal olandan aldım hala kırılma çatlama yok. En önemlisi yumuşaklar gibi sararma yapmıyor.

Ben aldığımda microsonic marka gittigidiyor'da 26 tl idi. Şimdi 16 olmuş. Pardon o beyaz renk olanmış.

İyi mi kötü mü bilmem, sırf marka ismi vermişler diye microsonic alacaktım sonra ne gerek var ötekinin ekran koruyucusu da var deyip şeffaf kristal olandan aldım.

Satıcı i-store.

Hediye ekran koruyucu kenarlardan 3'er mm boşluk bırakıyor haberiniz olsun. Camı tamamen kaplamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 29 Aralık 2013; 22:20:36 >
    Zaten tam oturmasını beklemiyorum bi süre idare etsin o filmler yeter.
    Kılıfın kalınlığı nasıl hocam teli çok kalın yapmıyor di mi bi de tam oturuyor mu telefona oynama falan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkhrmn

Zaten tam oturmasını beklemiyorum bi süre idare etsin o filmler yeter.
    Kılıfın kalınlığı nasıl hocam teli çok kalın yapmıyor di mi bi de tam oturuyor mu telefona oynama falan var mı ?

Kılıf utra ince 0.2mm değil. Ama yeterince ince. Kalınlaştırmıyor. Hele hele kapaklı kılıflarla kıyaslanamaz bile.

Ben kesinlikle kılıf istemiyordum hanımın zoruyla aldım. Bunu seçtiğim içim hiç pişman değilim.

Kılıf ile telefonun kayması azalıyor, ele daha iyi oturuyor. Oynama falan kesinlikle yapmıyor. Sağ ve soldan tutuyor telefonu alt ve üst boş zaten.

Tuş kilitlerken falan zorluk çıkartmak yerine tuşun bulunmasını kolaylaştırıyor.

Fotoları ben çektim şimdi. Lumia'ya alışmışım başka makine ile çekmek zor geldi. Kırptım resimleri.

[ Nokia Lumia 925 { 4.5' WXGA CBD-AMOLED - PMHD+ | 8.7MP - OIS - D-LED - 1080p ] [ Nokia Lumia 925 { 4.5' WXGA CBD-AMOLED - PMHD+ | 8.7MP - OIS - D-LED - 1080p ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 29 Aralık 2013; 23:15:04 >
    Hocam ellerine sağlık uğraşmışsın o kadar Baya fikir verdi fotolar çok teşekkürler..
    Güzel görünüyor tele ayrı bi hava katmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkhrmn

Hocam ellerine sağlık uğraşmışsın o kadar Baya fikir verdi fotolar çok teşekkürler..
    Güzel görünüyor tele ayrı bi hava katmış.

Yok sorun değil.

Güzel kullanışlı ama arkadan çok da hava katmıyor. Aksine arka şıklığını resmen engelliyor kılıf. Fakat çıkıntı yapan kamerayı korumak için gerekli.
  • porsuk_y kullanıcısına yanıt
    Bende 24 ünde 17:30 da sipariş verdim Kliksa dan 26 sabahı elime geçti.Yer İstanbul.
  • Resim çekme işini benden başka ekrana dokunarak yapan yok sanırım.Kamera tuşuna yarım bas odaklansın sonra tam bas çeksin diye tarif ediliyor ama benim merak ettiğim fotoğraf kalitesini etkiliyor mu bu durum?Bütün ayarlar otomatikte iken düşük ışıkta çekimler sanki karıncalıymış gibi gözüküyor.Yine çekilen resmi biraz büyütünce resim bozulmaya başlıyor.
  • Batarya süresi ile ilgili daha önce paylaşılan aşağıdaki önerileri yaptım ve çok faydasını gördüm. Kalibrasyonu yazıldığı şekilde aynen uyguladım, kullanım süresi eskisine göre çok farklı.

***Tavsiyeler***
    1. Parlaklık: Ayarlardan parlaklık ayarını “orta” olarak seçin
    1a) Tema renklerinin açık renk olması da pilin ömrünü azaltıcaktır, koyu renkler seçebilirsiniz
    2. NFC. Kapalı konumda bulundurmayı unutmayın, eğer açıksa şarjı öldürüyor. Kapattıktan sonra reboot etmeyi unutmayın.
    3. Location: GPS + Glonass = İhtiyacınız olmuyorsa eğer sık sık, kullanacağınız zaman açın
    4. Bluetooth: Kullanmıyorsanız daima kapalı olsun.
    5. Wifi: Eğer ki bulunduğumuz ortamda Wi-fi ağı yok ise, kapalı konuma getirin.
    5a) Settings -> Wifi -> Advanced: Yeni ağ bulunduğunda beni uyar ve wifi bağlantıları hakkında bilgi gönder ayarlarını kapatın.
    6. 2G/3G: Eğer ki hareket halindeyseniz ve telefonla işiniz yoksa 2G ile devam edin. Malum ülkemizde 3G ağı hala çok sağlıklı değil. Sabit dururken iyi çeksede hareket halinde kopmalar yaşanıyor. Hayat Turkcell reklamlarındaki gibi değil ne yazık ki
    7. Batarya koruma seçeneğini pasif hale getirin.
    8. Sms ve konuşmaların SkyDrive’a kaydedilmesi ayarını kapatın, bu çoğu kişi için gereksiz bir özellik. Boş yere internet bağlantısını kullanıyor.
    9. Ayarlar kısmına gelin ekranı sağa veya sola çekip diğer ekrana geçin.
    9a) Oyunlar: Oyun isteklerini eşitle seçeneğini pasif hale getirin.
    9b) Music + Videos ” Xbox Music’e bağlan ” ve “Xbox Music bulut koleksiyonu” ayarlarını pasif hale getirin
    9c)Arkaplan görevleri: Bu kısımdaki uygulamalardan işimize yaramayanları siliyoruz, maksimum 4 uygulama olmasına dikkat ediyoruz.

***Kalibrasyon Adımları***
    1.3G’ye geçin
    2.Ayarlar->Kilit Ekranı: Şifreli korumayı kaldırın ve ayrıca bekleme süresini maksimum yapın.
    3.Parlaklık: Maksimum olarak seçin
    4.Batarya koruma modunu pasif hale getirin.
    5.Batarya %10 seviyesine gelene kadar oyun oynayın, internette takılın.
    6.2G’ye geçip ardından internet bağlantısını tamamen kapatın. Telefon sadece çağrı alıp verecek moda gelsin yani.
    7.Wi-Fi ağına geçin ve %5 olana kadar internet vs takılın.
    8.Uçak modunu aktif hale getirin.
    9.Telefonun ekranı maksimum parlaklıkta ve zaman aşımı olmadan şarjı bitene kadar ekran açık beklesin.
    10. Şarjı bitip kapanınca, telefonu sarja takın. Telefon açıldıktan sonra Parlaklık ayarını Orta olarak seçin. Zaman aşımı süresini eski değeri neyse ona çevirin.
    11. Ekranı kilitleyin, yani kapatın ve o şekilde %100 şarj olana kadar bekleyin. Şarj olur olmaz telefonu şarjdan alın.
    12. Telefonu eskiden nasıl kullanıyorsanız tekrar o hale getirin.
    Bu adımlardan sonra cihazınızdaki farkı hissedeceksiniz.
    Önemli not: Cihazını yeni alanlar 20-30 günlük kullanıcılar için bu işlemlere gerek yok, tavsiye edilmiyor. Zaten pil daha yeni kalibrasyona gerek yok.
  • Ocean34 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler..klavye ne sağlık müdür..bende sipariş verdim ama seneye gelecek galiba..
    birde benim gibi yeni arkadaşlar için olmazsa olmaz,telefonda olması gereken programları yazarsanız çok memnun olurum..
    mesela biraz araştırdım ama ekran kilitleme kısayolu bulamadım,yani ikona dokunacaksın ekran kilitlenecek..kilit tuşunun kısayolu yani
  • Slm.
    HB'den aldığım tlf bugün geldi.
    Eşim kullanacak. Android kullanıcısı olarak kullanıcılarımı nasıl aktarırım?
    Androidde gmailde rehber vardı numaraları oraya kaydediyorduk. Telefonu değiştirince oradan eşliyorduk. Windows phone'da bunu yapmanın kısa yolu, internete Rehberi yüklemenin yolu var mı?

Daha önce konusu geçtiyse söylerseniz arar bulurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxman

teşekkürler..klavye ne sağlık müdür..bende sipariş verdim ama seneye gelecek galiba..
    birde benim gibi yeni arkadaşlar için olmazsa olmaz,telefonda olması gereken programları yazarsanız çok memnun olurum..
    mesela biraz araştırdım ama ekran kilitleme kısayolu bulamadım,yani ikona dokunacaksın ekran kilitlenecek..kilit tuşunun kısayolu yani

Ekranı kilitlemeyi güç tuşuyla yapabiliyorsunuz.
    Uygulamalar için ise bir arkadaş güzel bir konu açmış,

http://forum.donanimhaber.com/m_85472202/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Slm.
    Androidde gmailde rehber vardı numaraları oraya kaydediyorduk. Telefonu değiştirince oradan eşliyorduk. Windows phone'da bunu yapmanın kısa yolu, internete Rehberi yüklemenin yolu var mı?

Rehberde direk gmail hesabına giriş var ordan kişileri aktarabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Slm.

Rehberde direk gmail hesabına giriş var ordan kişileri aktarabilirsin

Cevap için teşekkür ederim.

Mesajı yazarken mobildeydim. Bilgisayara geçince live.com hesabına giriş yapıp rehbere girdim. Orada da gmail facebook vs. numara aktarma için bölüm vardı. Gmaili yazıp şifreyi vs. girince bütün rehber geldi. Çok iyi oldu
    Numaraları tek tek girmek zorunda kalmaktan korkuyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ocean34

quote:

Orijinalden alıntı: oxman

Ekranı kilitlemeyi güç tuşuyla yapabiliyorsunuz.
    Uygulamalar için ise bir arkadaş güzel bir konu açmış,

http://forum.donanimhaber.com/m_85472202/tm.htm

anladım güç tuşuyla kilitleniyor, zaten işi bu
    fakat ben ekran kilitleme kısayol programı var mı onu sormuştum..
    teşekkürler
  • Peki hocam ekran filmi cidden gerekli mi? İnternette bir grup yok kolay çizilmez diyor bir grup bozuk para bile çizebiliyor diyor. Kararsız kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDl0rd

Peki hocam ekran filmi cidden gerekli mi? İnternette bir grup yok kolay çizilmez diyor bir grup bozuk para bile çizebiliyor diyor. Kararsız kaldım

bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı ... diye laf vardır. şansızsan o cam üfürükle bile çizilir. şanslıysan zımpara bile çizmez.
  • Ocean34 kullanıcısına yanıt
    Emek harcamışsınız, gayet güzel aydınlatmışsınız. Çok teşekkürler.

Taviyeler 7. madde nerede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 30 Aralık 2013; 20:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Resim çekme işini benden başka ekrana dokunarak yapan yok sanırım.Kamera tuşuna yarım bas odaklansın sonra tam bas çeksin diye tarif ediliyor ama benim merak ettiğim fotoğraf kalitesini etkiliyor mu bu durum?Bütün ayarlar otomatikte iken düşük ışıkta çekimler sanki karıncalıymış gibi gözüküyor.Yine çekilen resmi biraz büyütünce resim bozulmaya başlıyor.

Nokia smart cam uygulaması yerine, nokia camera uygulamasını kullanmanızı öneririm.

Eğer fotoğrafçılıktan az çok anlıyorsanız manuel modda harika çekimler yapabilirsiniz. ( Telefonu sabitlemek koşuluyla)

Ama her koşulda karıncalanma dediğimiz noise oluşumu nokia camera'da daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 30 Aralık 2013; 21:00:37 >
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.