Şimdi Ara

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ] (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.373
Cevap
90
Favori
1.143.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

@gdervisoglu bu zımbırtıda 3g görüntülü görüşme mevcutmu?

Olduğunu biliyorum..

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

Görüntülü görüşme skype gibi servisler üzerinden mi yoksa direk operatör üzerinden mi yapılıyor.. bu ayrım çok önemli.. çünkü operatör üzerinden tüm telefonlarla gorusulebilirken skype tango gibi 3.parti yazılımlar ile olan görüşmelerde karsi tarafta da aynı programın kurulu olması gerkiyor.. kısacası ben bu telefondan ya da htc 8x ten direkt operatör üzerinden (ki türkiyede ücretsiz galiba)sony ericsson model eski model bi telefon ile görüntülü gorusebilecekmiyim..?

Bu cihazın Arama yönetimi özellikleri..

3. parti uygulamalar ile sağlanan bir özelliği yazacaklarını zannetmiyorum.

Skype wp8 e entegre bi şekilde geldiği için arama özelliği içinde sayılmış olabilir bence.. tam olarak öğrenmek gerekir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

quote:

oldu abi; 0.70W/kg mış..

Hocam direkt size soruyorum çok incelediğiniz için 820 veya 920'de bildirim ışığı var mı?

nokia'nın hiçbir windows phone cihazında yokmuş sanırım. o logo farklı bir renkte yanıp sönebilirdi aslında. kötü olmuş.
  • quote:

quote:

quote:

oldu abi; 0.70W/kg mış..

Hocam direkt size soruyorum çok incelediğiniz için 820 veya 920'de bildirim ışığı var mı?

nokia'nın hiçbir windows phone cihazında yokmuş sanırım. o logo farklı bir renkte yanıp sönebilirdi aslında. kötü olmuş.

Keşke olsaydı büyük bir eksiklik.

• quote:

quote:

quote:

quote:

oldu abi; 0.70W/kg mış..

Keşke olsaydı büyük bir eksiklik.

kesinlikle.

•  [ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

Football Manager 2013 çok yakında Lumia 920'de
  • quote:

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

Football Manager 2013 çok yakında Lumia 920'de

yılmaz vural mı o?

• arkadaşlar hiç kimse merak etmedimi yada önceki sayfalarda muhabeti geçtimi bilmiyorum. baktıgım kadarıyla bişy göremedim

benim en cok ta merak ettiğim şey PİL PERFORMANSI ve HOPARLÖR SES KALİTESİ

en azından yogun kullanımda 1 günü cıkarsa cok iyi olur, hoparlör seside umarım N9 gibi cılız ve cırtlak değildir.
  • ve ayrıca kamera için sunlarıda söylemek istiyorum.

foto testlerinde teknik bilgilere baktıgımızda, kameranın bu kadar aydınlık cekmesinin ana sebebi pozlama süresinin 1/1 saniyelere kadar düşmesi ve diğer sebebi ise diyaframın F2 olması

fakat söyle bi durum var. pozlamarda yani 1/1 saniyelrde foto cekmek cidden cok zor telefonu bi yere sabitlemek gerekiyo

prof makinalarda titreşim önleyici olmasına rağmen 1/3, 1/4 lerde bile zor cekiyosunuz

benim düşüncem lumianin kamerasında OİS olayı gercekten mevcuttur. 1/3 -1/4 lerde cekilen fotolar titrekliği en az seviyeye indirgenmiş gözüküyo.

fakat sensör ne kadar kalitelidir onu bilemem fakat yeni yazılımla gündüz cekimlerine bi care bulmaları gerek
  • son bi kaç bişey daha söyleme istiyorum

808e göre gece cekimlerinde daha aydınlık fotolar elde ediliyo bunun sebebi 808 kamerasını diyaframı F2.4 olması ve 808 uzun pozlanma yapamamsı

gecenlerde bi test vardı karanlıkta araba falan cekmişler. ordaki fotoların teknik bilgilerine baktıgımızda

808 : diyafram F2.4 Pozlama süresi 1/8 ıso 800
    lumia : diyafram F2.0 Pozlama süresi 1/3 ıso 800

bu durumda lumainın daha aydınlık fotolar cekmesi cok normal ama yüz100 fotolara yaklaştırdgımızda 808in sensör kalitesi ortaya cıkıyo. daha az kumlaşma vs...

ama bi telefon 1/3 - 1/4 lerde sabit bi yere koymadan titrek olmayan fotolar cekiyosa (ben bile prof makinayla titreşim önleyici varken bile zor cekiyorum) gercekten büyük başarı takdir ediyorum. OİS olduguna inaıyorum.

yukarıda söylediğim tenknik bilgilerde 2 foto cekip aradaki aydınlık farkını en kısa zaman göstericem nedemek isteğimi anlıcaksınız

ve son bişey daha forumda bi arkadaş sıfır kadarnlıkta aydınlık foto cekilmez falan demiş. bal gibide cekilir. diyaframı 1.0 olan bi lensle 20-30 saniye pozlama yap bakalım nasıl cekiliyo.

su an bile F1.8 diyafram gözümüzün gördüğü aydınlıktan daha iyi aydınlık elde ediliyo. heleki bunun F1.4 , F1.2, F1.0 lensleri var(fiyatları biraz ballı :)

netten biraz araştırın bakalım nasıl aydınlık fotolar cekiliyo. umarım ne demek isteğimi anlamışşınızdır. iyi forumlar efem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 6 Kasım 2012; 2:08:00 >

• HTC Windows Phone 8X'in dün satışına başlandı. Turkcell'den alırsanız HTC Windows Phone 8X + her yöne 1000 dk + her yöne 1000 SMS + 1GB internet ayda toplam 128 TL.
    Nokia yine yavaş çalışıyor, Microsoft'dan 1 milyar dolar destek alan tek firma olmasına rağmen pazarlama stratejisiyle şaşırtıyor. Lumia 920 ile muhteşem bir cihaz yapmış adamlar ama kafalar aynı ve bu strateji hiç tutmadı maalesef "abartı" derecede tanıtım ve reklam yapmazlarsa bu cihaz iPhone yada Galaxy S serisi gibi tutmayacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

quote:

Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820 Kullanım Klavuzu (İngilizce)

http://nds1.nokia.com/phones/files/pdf_guides/devices/Lumia920/Nokia_Lumia_920_UG_en.pdf

http://nds1.nokia.com/phones/files/pdf_guides/devices/Lumia820/Nokia_Lumia_820_UG_en.pdf

Bu arada ICNIRP kuralları uyarınca cihazın kulağa tutularak kullanımı için öngörülen en yüksek SAR değeri 0.70 W/kg mış.

Aynı değer N8'de 1.02 W/kg.

Bu SAR değeri nedir hocam ilk defa duydum

Sar Değeri nedir?

Kullandığınız cep telefonları bir radyo alıcısı ve vericisidir. Bundan ötürü radyo dalgalanmalarına maruz kalınmaması için belli bir stardartlara göre üretilmeleri gerekmektedir. SAR ”Specific Absorbation Rate”, özel soğurma değeri manasına gelmektedir. Diğer bir deyişle cep telefonlarının yaymış olduğu radyasyon miktarına denilmektedir. Yani vücudun emdiği elektromanyetik enerjiyi ifade etmektedir. Vücudunuz bu enerjiyi ne kadar çok emerse o kadar çok sıcaklık artışı olacak ve bağışıklık sisteminizde rahatsızlıklara yol açma riski oluşturacaktır. Bu yüzden ötürü cep telefonu alırken bu değerin düşük olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Avrupa’da sınır SAR değeri 2 watt/kilogram iken, Amerika’da bu sınır değer 1,6 watt/kilograma kadar inmektedir.
    Her ne kadar sınır değerler böyle olsa da uzmanlar, telefon alırken sar değeri en fazla 1 watt/kilogram olan cep telefonunun alınması tavsiyesinde bulunuyorlar.Her bir cep telefonunun SAR değeri farklıdır.

alıntı.

Lumia 920 SAR değeri 0.70 W/kg iken Lumia 820'nin SAR değeri 0.94 W/kg.

Alıntıları Göster
    quote:

Lumia 920 SAR değeri 0.70 W/kg iken Lumia 820'nin SAR değeri 0.94 W/kg.

nerde yazıyor hocam bu ben araştırdım baya bir kaynak bulamadım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: j.sahin

Nokia com tr de hafıza olarak 1gb gosterıyor

Hafıza

Dahili hafıza

1000.0 MB

Yıne ebayda da soyle bir sacmalık varkı anlayamadım

Product Identifiers
    Brand Nokia
    MPN ebay_NokiaLumia9201GBUnlockedBlack
    Carrier Unlocked
    Family Line Nokia Lumia
    Model 920
    Type Smartphone

Key Features
    Storage Capacity 1 GB
    Color Black
    Network Generation 4G
    Network Technology EDGE, EGPRS, GSM, HSDPA, HSPA+, HSUPA, LTE, WCDMA (UMTS)
    Band GSM 850/900/1800/1900 WCDMA (UMTS) 850/900/1900/2100 LTE 800/900/1800/2100/2600
    Camera 8.7 MP
    Operating System Android

Bu durum nedir acaba

Nokia'nın sitesinde 1000mb olarak verilmiş değer RAM i gösteriyor.

Dahili Bellek: 1000 MB
    Yığın Bellek: 32 GB + 7 GB SkyDrive

Hayır ram dahili bellek olarak gösterilmez.O değer %99 ihtimalle telefonun hafıza değerini gösteriyor.32GB ise yığın hafıza olarak geçer.Genellikle telefonu yığın hafıza olarak bağladığımzıda o 1000mb lık kısmı göremezsiniz.

• Yani o 1 gb lık alan yalnızca programların yüklenmesi için var. İndirilen appler oraya yüklenecek. Kişisel dosyalar için ise 32 gb ayırmışlar. Ama skydrive olayını henüz çözemedim bulut gibi bir şey sanırım.

• Arkadaºlar wp8 toplantisina giriº yapmiº bulunyoruz. Sorulariniz varsa lutfen buraya yazin Turkiye mudurleri ve cihaz mudurlerine aktaracagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redpover

Arkadaºlar wp8 toplantisina giriº yapmiº bulunyoruz. Sorulariniz varsa lutfen buraya yazin Turkiye mudurleri ve cihaz mudurlerine aktaracagim.

asıl kafamdaki soru işareti satış sonrası destek versiyon güncelleme vs gibi yoksa android gibi olmasın sonumuz cihazı aldın başının çaresine bak olayı olmasın kimse değinmemiş bu konuya bilgi verirsen memnun olurum
  • quote:

Arkadaºlar wp8 toplantisina giriº yapmiº bulunyoruz. Sorulariniz varsa lutfen buraya yazin Turkiye mudurleri ve cihaz mudurlerine aktaracagim.

symbianı neden öldürdünüz diye sorarmısınız onlara?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika Store daki programlar ne zaman Türkiye de ne zaman çıkacak :(

• quote:

neden akıllı cihazlarda pil olayını kısıtlı tutuyorlar
    ve neden pili lumıa 920 de sabit yaptılar
  • quote:

Dosya Yöneticisi ilerde gelicek mi?
  • quote:

wp8 adam gibi bir navigasyon gelecekmi.nokia maps varya derlerse sizin yerinize adam gibi bir yönetici gelecekmi diye sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 6 Kasım 2012; 11:53:23 >
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.