DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
31.836
Cevap
101
Favori
1.100.418
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> [ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6693 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:41:22
      quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

Alıntıları Göster

bu fiyatı edecek bir cihaz kesinlikle degil

920 fazlasını ediyorsa buda bu fiyatı hakeder . neden etmesin. hemen hemen herşey aynı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

https://www.facebook.com/demircifoto
      Canon Eos 650D 15-85 22-250 mm - Opel Vectra 2.2 Elegance Active Select
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:43:15
      quote:

Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820 Kullanım Klavuzu (İngilizce)

http://nds1.nokia.com/phones/files/pdf_guides/devices/Lumia920/Nokia_Lumia_920_UG_en.pdf

http://nds1.nokia.com/phones/files/pdf_guides/devices/Lumia820/Nokia_Lumia_820_UG_en.pdf

Bu arada ICNIRP kuralları uyarınca cihazın kulağa tutularak kullanımı için öngörülen en yüksek SAR değeri 0.70 W/kg mış.

Aynı değer N8'de 1.02 W/kg.

2014 OCTAVIA A7 ELEGANCE 1.6 TDI DSG
      Alüminyum Jant 18" Gemini Antrasit Dizayn + Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 + Eibach Pro-Kit Yay + Eibach Pro-Spacer + Dekoratif Marşpiye Takım Nikelaj + Dekoratif Kapı Çıtası + Çelik Pedal Takım + Spor Bagaj Spoyler
      52
      Apple iPhone 7 128 GB Siyah - New Beats Tour - JBL PlayUp - TISSOT PRS 516 EXTREME AUTOMATIC T079.427.27.057.00 - Toshiba Satellite P755-10J - Logitech Performance Mouse MX™
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:46:00
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

Alıntıları Göster

920 fazlasını ediyorsa buda bu fiyatı hakeder . neden etmesin. hemen hemen herşey aynı.

8X: 1600, 920: 1650..

Şimdi iki cihaz arasındaki fiyat farkı farklılıkları ve sunduğu teknolojiler itibariyle 50 TL mi olmalı

Ya 920 daha pahalı ya da 8X daha ucuz olmalı..

Alüminyum Jant 18" Gemini Antrasit Dizayn + Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 + Eibach Pro-Kit Yay + Eibach Pro-Spacer + Dekoratif Marşpiye Takım Nikelaj + Dekoratif Kapı Çıtası + Çelik Pedal Takım + Spor Bagaj Spoyler
      52
      Apple iPhone 7 128 GB Siyah - New Beats Tour - JBL PlayUp - TISSOT PRS 516 EXTREME AUTOMATIC T079.427.27.057.00 - Toshiba Satellite P755-10J - Logitech Performance Mouse MX™
    • Yarbay
      6693 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:49:10
      quote:

Alıntıları Göster

8X: 1600, 920: 1650..

Şimdi iki cihaz arasındaki fiyat farkı farklılıkları ve sunduğu teknolojiler itibariyle 50 TL mi olmalı

Ya 920 daha pahalı ya da 8X daha ucuz olmalı..

daha 920'nin net fiyatı belli değil olarak biliyroum ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

https://www.facebook.com/demircifoto
      Canon Eos 650D 15-85 22-250 mm - Opel Vectra 2.2 Elegance Active Select
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:52:03
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

Alıntıları Göster

daha 920'nin net fiyatı belli değil olarak biliyroum ben.

Fiyat %90 1650 veya 5-10 yukarısı olacak..
      |
      |

52
    • Yarbay
      10571 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:59:28
      quote:

Alıntıları Göster

Bu arada ICNIRP kuralları uyarınca cihazın kulağa tutularak kullanımı için öngörülen en yüksek SAR değeri 0.70 W/kg mış.

Aynı değer N8'de 1.02 W/kg.

Bu SAR değeri nedir hocam ilk defa duydum

aka Proteinbar Bro
      Face>(height>Body)>Status>(Location/propinquity)>(Personality/voice)>Money>everything else aka FBSLPM
      eye area>jaw line> (Teeth/bridge/philtrum)>skin>hair>skull size>everything else face
      NorCal
    • Yarbay
      3396 Mesaj
      05 Kasım 2012 18:02:06
      quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

radyasyon gibim bi şey
      |
      |

I keep a cell phone in my pants so i can tell friends ,''Call my ass''
      Anakart:Asus M3N78-VM - İşlemci:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400 (2,8 Ghz) - Ram: 2gb 800mhz - Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB) - Hdd:320 gb 7200rpm
      http://forum.donanimhaber.com/m_41089843/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • 05 Kasım 2012 18:08:21
      sar değeri ne kadar yüksekse o kadar etkiler insanı.

ayrıca 920 deki kablosuz şarj özelliği bence çok güzel bir şey.

Yakında modemlere wi-fi den bağlanırken şarj etme özelliği de gelse ne iyi olur.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Kasım 2012 18:48:37
      quote:

Orijinalden alıntı: BeyazTüylüBitliKedi

Yakında modemlere wi-fi den bağlanırken şarj etme özelliği de gelse ne iyi olur.

teknoloji neyazıkki herzamn hayal ettiklerimiz doğrultusunda ilerlemiyor malesef :) kablosuz diyince milletin aklına modem geliyor dolayısı ile ilk akla wi-fi geliyor.Ama çalışma prensibi gereği kablosuz şarzın wi-fi ile pek bir alakası bulunmamakta...

bence şarz yöntemleri ile ilgili teknoloji geliştireceklerine ömrü daha uzun olan ve uzun süre dayanabilen piller üzerinde çalışmalılar.Teknoloji piyasasının asıl bunun gibi çözümlere ihtiyacı var.hani belki şöyle 1 ay götürebilen piller zaten kimse hayal etmiyordur ama en azından 2-3 günü rahat götürebilen piller olsa eminim çoğu kişi wi-fiden şarz olan çözümler yerine(böyle bir teknolojiyi varsayarsak) 2-3gün rahat götüren pilleri tercih edecektir.

Şahsen bu mevcut elektrikli otomobillerinde ihtiyacı...Genel olarak baktığımızda eğer pil teknolojisinde devrim yaşanırsa bu elektrikli otomobiller sayesinde olacağını düşünüyorum.Zira pil konusunu dikkate alan en kapsamlı platformun bu olduğunu düşünüyorum.Kablosuz şarz bana göre hikaye...Yani o kadar para verip yastık felan alacağıma takarım kablomu şarz olur.Zaten o aparatların kablo performansı vereceğinide düşünmüyorum.Yani 3 saate pil doluyorsa apartlarla belkide 4-5 saatte dolacak buda benim hiç işime gelşmeyecek bir detay..Ama aynı perfromasnı gösterseler bile yine gidip 100küsür lira o parayı vermem.gereksiz bir özellikmi? belkide değil ama şimdi herşeyin tamam olur da ondan sonra bu özelliklerle reklamını yaparsın....

Mesela lumia 920nin kablsouz şarz özelliği olmasaydı ama micro sd hdmı gibi özellikleri barındırsaydı daha gözüme giren bir telefon olurdu.Benim cihazları değerlendirirken en çok göz önünde bulundurduğum şey fonsiyonellik olduğundan bu şekilde değerlendiriyorum.Diğer türlü lumia 920yi alan kişinin telefondan gayet memnun kalacağıda ortada...Bana göre lumia 820 daha cazip geliyor.En azından kılıf kullanmana gerek bile yok micro sd var ve pil ayrılabilir durumda.Ekran pentile olmayan amoled ve daha az çözünürlüklü ama boyut olarak yeterli seviyede...Ve dahada önemlisi 1000tl civarında bir fiyatı olursa en cazip telefon gibime geliyor...BU arada lumia 820de de süper hassas ekran bulunmakta.Ekran gorilla olmasada çizilmeye dayanıklı bir cam kullanıldığı söyleniyor.Zaten gorilla olsada farketmez hepimiz belli bir müddet aman toz konmasın mantığı ile jelatinli cicim bir dönem geçiriyoruz :)

Windows Phone
      Nokia lumia 820 & Nokia 808 Pureview
      Samsung Tab 3 8" (T310)
    • Binbaşı
      1600 Mesaj
      05 Kasım 2012 19:30:11
      quote:

Orijinalden alıntı: BeyazTüylüBitliKedi

o dediğin uzak mesafeden şarj olayı biraz zor.Keşke Tesla reis biraz daha yaşasaydı
      |
      |

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      05 Kasım 2012 19:56:21
      quote:

Alıntıları Göster

Olduğunu biliyorum..

Görüntülü görüşme skype gibi servisler üzerinden mi yoksa direk operatör üzerinden mi yapılıyor.. bu ayrım çok önemli.. çünkü operatör üzerinden tüm telefonlarla gorusulebilirken skype tango gibi 3.parti yazılımlar ile olan görüşmelerde karsi tarafta da aynı programın kurulu olması gerkiyor.. kısacası ben bu telefondan ya da htc 8x ten direkt operatör üzerinden (ki türkiyede ücretsiz galiba)sony ericsson model eski model bi telefon ile görüntülü gorusebilecekmiyim..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

lordexcalibur21
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 20:09:26
      quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

Alıntıları Göster

Görüntülü görüşme skype gibi servisler üzerinden mi yoksa direk operatör üzerinden mi yapılıyor.. bu ayrım çok önemli.. çünkü operatör üzerinden tüm telefonlarla gorusulebilirken skype tango gibi 3.parti yazılımlar ile olan görüşmelerde karsi tarafta da aynı programın kurulu olması gerkiyor.. kısacası ben bu telefondan ya da htc 8x ten direkt operatör üzerinden (ki türkiyede ücretsiz galiba)sony ericsson model eski model bi telefon ile görüntülü gorusebilecekmiyim..?

Bu cihazın Arama yönetimi özellikleri..

3. parti uygulamalar ile sağlanan bir özelliği yazacaklarını zannetmiyorum.

52
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 20:10:57
      quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Alıntıları Göster

Sar Değeri nedir?

Kullandığınız cep telefonları bir radyo alıcısı ve vericisidir. Bundan ötürü radyo dalgalanmalarına maruz kalınmaması için belli bir stardartlara göre üretilmeleri gerekmektedir. SAR ”Specific Absorbation Rate”, özel soğurma değeri manasına gelmektedir. Diğer bir deyişle cep telefonlarının yaymış olduğu radyasyon miktarına denilmektedir. Yani vücudun emdiği elektromanyetik enerjiyi ifade etmektedir. Vücudunuz bu enerjiyi ne kadar çok emerse o kadar çok sıcaklık artışı olacak ve bağışıklık sisteminizde rahatsızlıklara yol açma riski oluşturacaktır. Bu yüzden ötürü cep telefonu alırken bu değerin düşük olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Avrupa’da sınır SAR değeri 2 watt/kilogram iken, Amerika’da bu sınır değer 1,6 watt/kilograma kadar inmektedir.
      Her ne kadar sınır değerler böyle olsa da uzmanlar, telefon alırken sar değeri en fazla 1 watt/kilogram olan cep telefonunun alınması tavsiyesinde bulunuyorlar.Her bir cep telefonunun SAR değeri farklıdır.

alıntı.

Lumia 920 SAR değeri 0.70 W/kg iken Lumia 820'nin SAR değeri 0.94 W/kg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 5 Kasım 2012; 20:19:14 >

52
    • Yüzbaşı
      497 Mesaj
      05 Kasım 2012 20:13:23
      quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Alıntıları Göster

teknoloji neyazıkki herzamn hayal ettiklerimiz doğrultusunda ilerlemiyor malesef :) kablosuz diyince milletin aklına modem geliyor dolayısı ile ilk akla wi-fi geliyor.Ama çalışma prensibi gereği kablosuz şarzın wi-fi ile pek bir alakası bulunmamakta...

bence şarz yöntemleri ile ilgili teknoloji geliştireceklerine ömrü daha uzun olan ve uzun süre dayanabilen piller üzerinde çalışmalılar.Teknoloji piyasasının asıl bunun gibi çözümlere ihtiyacı var.hani belki şöyle 1 ay götürebilen piller zaten kimse hayal etmiyordur ama en azından 2-3 günü rahat götürebilen piller olsa eminim çoğu kişi wi-fiden şarz olan çözümler yerine(böyle bir teknolojiyi varsayarsak) 2-3gün rahat götüren pilleri tercih edecektir.

Şahsen bu mevcut elektrikli otomobillerinde ihtiyacı...Genel olarak baktığımızda eğer pil teknolojisinde devrim yaşanırsa bu elektrikli otomobiller sayesinde olacağını düşünüyorum.Zira pil konusunu dikkate alan en kapsamlı platformun bu olduğunu düşünüyorum.Kablosuz şarz bana göre hikaye...Yani o kadar para verip yastık felan alacağıma takarım kablomu şarz olur.Zaten o aparatların kablo performansı vereceğinide düşünmüyorum.Yani 3 saate pil doluyorsa apartlarla belkide 4-5 saatte dolacak buda benim hiç işime gelşmeyecek bir detay..Ama aynı perfromasnı gösterseler bile yine gidip 100küsür lira o parayı vermem.gereksiz bir özellikmi? belkide değil ama şimdi herşeyin tamam olur da ondan sonra bu özelliklerle reklamını yaparsın....

Mesela lumia 920nin kablsouz şarz özelliği olmasaydı ama micro sd hdmı gibi özellikleri barındırsaydı daha gözüme giren bir telefon olurdu.Benim cihazları değerlendirirken en çok göz önünde bulundurduğum şey fonsiyonellik olduğundan bu şekilde değerlendiriyorum.Diğer türlü lumia 920yi alan kişinin telefondan gayet memnun kalacağıda ortada...Bana göre lumia 820 daha cazip geliyor.En azından kılıf kullanmana gerek bile yok micro sd var ve pil ayrılabilir durumda.Ekran pentile olmayan amoled ve daha az çözünürlüklü ama boyut olarak yeterli seviyede...Ve dahada önemlisi 1000tl civarında bir fiyatı olursa en cazip telefon gibime geliyor...BU arada lumia 820de de süper hassas ekran bulunmakta.Ekran gorilla olmasada çizilmeye dayanıklı bir cam kullanıldığı söyleniyor.Zaten gorilla olsada farketmez hepimiz belli bir müddet aman toz konmasın mantığı ile jelatinli cicim bir dönem geçiriyoruz :)

Kesinlikle katılıyorum nokia lumia 820 bana da daha alınası bir telefon gibi geliyor.
      |
      |

Karadeniz fırtınası.
    • 05 Kasım 2012 20:19:37
      Parasal konuda imkan varsa L920 alınır ama yok ben hem o kadar vermem hem de birkaç özellik daha iyi dersel o zaman L820 daha iyi.
      |
      |

• Teğmen
      232 Mesaj
      05 Kasım 2012 21:05:09
      Nokia com tr de hafıza olarak 1gb gosterıyor

Hafıza

Dahili hafıza

1000.0 MB

Yıne ebayda da soyle bir sacmalık varkı anlayamadım

Product Identifiers
      Brand Nokia
      MPN ebay_NokiaLumia9201GBUnlockedBlack
      Carrier Unlocked
      Family Line Nokia Lumia
      Model 920
      Type Smartphone

Key Features
      Storage Capacity 1 GB
      Color Black
      Network Generation 4G
      Network Technology EDGE, EGPRS, GSM, HSDPA, HSPA+, HSUPA, LTE, WCDMA (UMTS)
      Band GSM 850/900/1800/1900 WCDMA (UMTS) 850/900/1900/2100 LTE 800/900/1800/2100/2600
      Camera 8.7 MP
      Operating System Android

Memory
      Supported Flash Memory Cards MicroSD, MicroSDHC

Bu durum nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j.sahin -- 5 Kasım 2012; 21:07:00 >

Tablet : Microsoft Surface Pro 2 PC : Corsair Carbide Air 540 Kasa - Intel Skylake Core i7 6700K - MSI Z170A Gaming M7 Intel 3400MHz - Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz Ram - Samsung 850 Pro SSD 256GB - Samsung 850 Evo SSD 512GB - WD 1TB Caviar Blue HDD - Corsair RM 80Plus Gold 1000W - Corsair Hydro H100i GTX Sıvı Soğutma - Steelseries APEX 350 Gayming Keybord - MSI Kinzu V3 Mouse Telefon : iPhone SE 64GB Space Gray
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 21:06:44
      quote:

Orijinalden alıntı: j.sahin

Nokia com tr de hafıza olarak 1gb gosterıyor

Hafıza

Dahili hafıza

1000.0 MB

Yıne ebayda da soyle bir sacmalık varkı anlayamadım

Product Identifiers
      Brand Nokia
      MPN ebay_NokiaLumia9201GBUnlockedBlack
      Carrier Unlocked
      Family Line Nokia Lumia
      Model 920
      Type Smartphone

Key Features
      Storage Capacity 1 GB
      Color Black
      Network Generation 4G
      Network Technology EDGE, EGPRS, GSM, HSDPA, HSPA+, HSUPA, LTE, WCDMA (UMTS)
      Band GSM 850/900/1800/1900 WCDMA (UMTS) 850/900/1900/2100 LTE 800/900/1800/2100/2600
      Camera 8.7 MP
      Operating System Android

Bu durum nedir acaba

Nokia'nın sitesinde 1000mb olarak verilmiş değer RAM i gösteriyor.

Dahili Bellek: 1000 MB
      Yığın Bellek: 32 GB + 7 GB SkyDrive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 5 Kasım 2012; 21:10:58 >

52
    • Yarbay
      4698 Mesaj
      05 Kasım 2012 21:13:12
      quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

sar değeri belli oldumu cihazın.

oldu abi; 0.70W/kg mış..

52
    • 05 Kasım 2012 22:13:15
      quote:

oldu abi; 0.70W/kg mış..

Hocam direkt size soruyorum çok incelediğiniz için 820 veya 920'de bildirim ışığı var mı?

...
    • Yüzbaşı
      995 Mesaj
      05 Kasım 2012 22:33:28
      donanım haberin de inceleme videosu dahil hiçbir video da görmedim ben bildirim ışığı
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,252
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.