Şimdi Ara

[ Nokia Lumia 820 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.3' WVGA CB-AMOLED | 8MP - 1080p | NFC ] (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.232
Cevap
43
Favori
242.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merveunver

quote:

Orijinalden alıntı: DeTaXs

quote:

Orijinalden alıntı: merveunver

Meraba arkadaşlar. Ben İphone4 le L820 almak arasında kararsızım Lumia daha ağır basıyo ama karar veremedim. Lumia kullanan arkadaşlar memnun mu acaba? Benim için önemli olan sey sarj, uzun sure dayanıyo mu sarjı merak ediyorum? Genelde cok mesajlasırım interneti kullanmıyorum cunku pakedim yok :D ama bigün yaparsam eğer uzun yolculukta falan dayanır mı sarjı? yani kısaca kullanışlı bir telefon mu almalı mıyım? bayadır araştırıyorum ama birde üye olup bizzat sormak istedim..

Batarya ömrü olarak beklentiniz aşağı yukarı her telefonda olduğu gibi 1 gün olmalı. Eskisi gibi 2-3 günde bir şarj etmeler yok artık malesef. Yani şu an ki teknolojiyle yok. Hatta şu an bize sunulan teknolojiyle yok diyelim Batarya açısından 720 daha iyidir ama yine sizi idare ettiği bir gün. 820'yi akşam şarja takarsınız 720'yi yatarken şarja takarsınız. Çoğu akıllı telefonda aşağı yukarı aynı bu durum.

açıkcası sırf bataryası iyi diye 720 almak istemem hem 512 ram falan diyolar hani 1 olsa neyse, ozaman ben 820de karar kılıyım en iyisi :) cevabınız için teşekkürler..

hayır cnm ne 720 si. lumia ailesinin 10 numarası 820. 920 yi bile tavsiye etmem kaba bataryasız falan filan dahilisi 32 imiş kamerası az daha iyiymiş gerek yok. mağazada yer alan her oyunu oynamak isterim demiyosanız hiç durmadan 820 ye koşun i4s e gelince, 4 ay önce kardeşimle gittik ona 4s kendime 820 aldım. ara sıra değiştiririz, o 4s ini çok sormuyo ama ben lumiasız yapamaz oldum akıyor resmen yav yeni nesil telefonların batarya ömrünü sormaya gerek yok. her akşam yatarken şarja girecek bunlar yapcak bişi yok.

• Lumia 720 sadece bataryası ile övülmüş, yanlışlık var. 720 ayrıca hem ön hem arka kamerasıyla 820'den daha iyi. Çözünürlük açısından 820'den düşük ama çözünürlük her şey değil. 720 ile paylaşılan konser video'larına baktınız mı? 720'deki ses çipi Nokia'nın en yenisi, hatta Htc One'da bile var. Buna ek olarak tasarımda 720 tüm Nokia'ları ezer bence, 920'nin incesi gibi bir şey; ama işlemci ve ram o kadar sorun ki resmen beni alırsan kesin pişmanlık yaşayacaksın diyor.
  • Evet haklısınız 720 de kesinlikle batarya deyip geçilebilecek bi model değil. Tasarımı gerçekten harika. Ekran teknolojisi de 920'de olduğu gibi IPS. Kamerası konusunda da söyledikleriniz doğru. Nokia anlamsız bi donanım kısıntısına gitmeyip bu modeli 825 ya da 870 gibi isimle satışa sunsaydı 920 ve 820 den çok daha fazla satardı. Donanım kısıntısının asıl sebebi de 820 ve 920'nin önünü kesmemek zaten sanırım
  • Kendim hiçbir şey yapmamama yazmamama rağmen ajandam kendi kendine kara pazartesi yazıyor, telefona böyle dışarıdan mudehale edilebiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkcelle gittim bugün ordaki çalışan adam 720 için buda cok iyi falan dedi ama beni 720den iten tek şey ram sorunu şahsen 512lik bi telefon alamam ne kadar uzun süre gitsede. onun için favorim 820 benimde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Kendim hiçbir şey yapmamama yazmamama rağmen ajandam kendi kendine kara pazartesi yazıyor, telefona böyle dışarıdan mudehale edilebiliyor mu?

Facebook hesabınızı girdiyseniz takvimde size Facebook da gönderilen etkinlikler kabul etmeseniz de çıkıyor. Takvim ayarlarından ayrıntılarını ayarlayabilirsiniz.

• 2.el lumia 820nın fıyatları ne alemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihh95

2.el lumia 820nın fıyatları ne alemde?

700 800 civarında hocam
  • Bende eşime dün itibariyle lumia 820 aldım.. tanıdıktan aldık sıfır genpa garantili 800 tl'ye 5 ay ertelemeli 12 ay şeklinde..
  • şimdi söyle söyliyeyim ben telefonu oyun için almıyom hatta yüklersem en fazla 1 oyun falan yüklerim ancak program yükliye program öyle fazla bir şey yüklemek istemiyorum az ama öz olsun diye düşünüyorum yani 512mb ram yeterli olurmu acaba sizce ne yapabilirim şimdi ben 720 mi alsam daha iyi 820 mi alsam ekran koruması,ekran,kamera,batarya olarak 720 daha üstün gibi en azından öyle söylüyorlar birde kamerasında bu özellik varmı acaba " PureView " ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadalar -- 4 Haziran 2013; 16:49:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadalar

şimdi söyle söyliyeyim ben telefonu oyun için almıyom hatta yüklersem en fazla 1 oyun falan yüklerim ancak program yükliye program öyle fazla bir şey yüklemek istemiyorum az ama öz olsun diye düşünüyorum yani 512mb ram yeterli olurmu acaba sizce ne yapabilirim şimdi ben 720 mi alsam daha iyi 820 mi alsam ekran koruması,ekran,kamera,batarya olarak 720 daha üstün gibi en azından öyle söylüyorlar birde kamerasında bu özellik varmı acaba " PureView " ?

O purewiev sadece 920 ve 808 de var başka modelde yok diye biliyorum 820 ,720 e göre daha iyi işlemci babında %50 daha hızlı ram olarak 2 kat daha fazla biraz ince ve durusu güzel 720 bin ben,820 alırken 720 yide incelemiştim hoşuma gitmedi kaplaması felan ama kişisel bir tercih batarya olarak bir günü deviriyorum hatta 2gun devirdiğim bile oldu ;) karar sizin gidin bakın inceleyin hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın

• quote:

şimdi söyle söyliyeyim ben telefonu oyun için almıyom hatta yüklersem en fazla 1 oyun falan yüklerim ancak program yükliye program öyle fazla bir şey yüklemek istemiyorum az ama öz olsun diye düşünüyorum yani 512mb ram yeterli olurmu acaba sizce ne yapabilirim şimdi ben 720 mi alsam daha iyi 820 mi alsam ekran koruması,ekran,kamera,batarya olarak 720 daha üstün gibi en azından öyle söylüyorlar birde kamerasında bu özellik varmı acaba " PureView " ?

bu tarz kullanım için 720 almalısınız
    " PureView " 720 de yok, ama kamerası buna rağmen gayet güzel, hatta 1,9 diyafram açıklığı başka hiç bir modelde yok, sadece 720'de var, kamera olarak sizi üzmez, oldukça yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

O purewiev sadece 920 ve 808 de var başka modelde yok diye biliyorum 820 ,720 e göre daha iyi işlemci babında %50 daha hızlı ram olarak 2 kat daha fazla biraz ince ve durusu güzel 720 bin ben,820 alırken 720 yide incelemiştim hoşuma gitmedi kaplaması felan ama kişisel bir tercih batarya olarak bir günü deviriyorum hatta 2gun devirdiğim bile oldu ;) karar sizin gidin bakın inceleyin hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın

820 yi inceledim zaten kullandım 10dk falan hoşuam gitti baya resimde çektim hatta kıyaslamıştımda medya markette tekrar uğramak gerekiyor ben bu gidişle 820 alırım büyük ihtimal birde şey soracam nomalde 920 nin ekranı dah iyi oldugu için bataryasıda yüksek peki 720-820 kıyaslamasında da bu geçerli degil mi 720 üstünde se daha fazla sarj yiyecek aşagı yukarı yine 820 ile aynı süre gider diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadalar -- 4 Haziran 2013; 17:11:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinkarabal

quote:

bu tarz kullanım için 720 almalısınız
    " PureView " 720 de yok, ama kamerası buna rağmen gayet güzel, hatta 1,9 diyafram açıklığı başka hiç bir modelde yok, sadece 720'de var, kamera olarak sizi üzmez, oldukça yeterli

kamera detaylarını o kadar nerden bakabiliyoruz 720 ile ilgili buluyorumda 820de pek detay yok gibi sanki kamera hakkında bununla ilgili bir şeyler bulabilirmisiniz acaba

• şu anda şudur diye verebileceğim link yok
    lumiaları araştırıken edindiğim bilgiler, o anda nereden okuduğumu hatırlayamıyorum
  • quote:

şu anda şudur diye verebileceğim link yok
    lumiaları araştırıken edindiğim bilgiler, o anda nereden okuduğumu hatırlayamıyorum

saol yinede bakalım ne alıcagız sonunda 2 hafta sonra gidip 2 telefonuda bir deniyem bakem nasıl farkları falan kamerası kıyaslama yapıcam birde üste yazdıgın diyafram açıklığı ne oluyor bilgim yokta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadalar -- 4 Haziran 2013; 17:27:47 >
  • Nokia Lumia 820 telefonumda Vodafone hat kullanıyorum. Telefonumu 2G ile kullanırken şarjı 2 güne kadar dayandığı oluyor ama olurda 3G'yi açarsam telefonun %100 olan şarjı en fazla 8-10 saatte bitip kapanıyor. Ayrıca telefonu 3G açıkken kullanınca Twitter'a bile girince telefon oldukça ısınıyor. Ben bu Vodafone'un 3G'sinin sorunlu olduğunu zaten biliyorum ama aynı şey sizde de oluyormu? Telefonda kullandığım simkart 64KB'lik kesme simkart.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

820 yi inceledim zaten kullandım 10dk falan hoşuam gitti baya resimde çektim hatta kıyaslamıştımda medya markette tekrar uğramak gerekiyor ben bu gidişle 820 alırım büyük ihtimal birde şey soracam nomalde 920 nin ekranı dah iyi oldugu için bataryasıda yüksek peki 720-820 kıyaslamasında da bu geçerli degil mi 720 üstünde se daha fazla sarj yiyecek aşagı yukarı yine 820 ile aynı süre gider diye düşünüyorum

Bi arkadaş önceki mesajda soylemıstı 820 yi aksam şarja takarsın 720 yi yatarken alın 820 yi bakın keyfinize

• quote:

quote:

şu anda şudur diye verebileceğim link yok

saol yinede bakalım ne alıcagız sonunda 2 hafta sonra gidip 2 telefonuda bir deniyem bakem nasıl farkları falan kamerası kıyaslama yapıcam birde üste yazdıgın diyafram açıklığı ne oluyor bilgim yokta

diyafram açıklığı kısaca telefonun daha fazla ışığı alabilmesi diyebiliriz, bu sayı düştükçe kamera daha fazla ışık alabiliyor, az ışıklı ortamlarda bu fark daha fazla hissedilir
    telefonu alırken size tek tavsiyem, herkesten fikir alın ama başkasının dediğini değil kendi istediğiniz telefonu alın

• quote:

720 al.
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.