Şimdi Ara

Nokia Lumia 720 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.134
Cevap
17
Favori
179.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım pahalı olmaz..demeyi çok isterdim bekleyip görücez
  • duyurmadılar gitti.850 liradan falan gelse süper olcak.

512mb rami neden sorun edeyım anlamadım wp8 yağ gibi kayıyor.

Herkes peşin peşin güncelleme almıcak diyor ama 18 ay güncelleme var diyor microsoft.

Bence android ile çok karıştırıyosunuz.Androidde samsungdan baska güncelleme veren firma yok adam gibi.adamlar 2 yıl önceki telefonlarını bile güncelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi curufperlit -- 18 Mart 2013; 1:59:51 >
  • http://www.expansys.com/s.aspx?search=Lumia%20720

baskette 249 normalde 299 gozukuyor.

sanırım 1 nisan gibi gelecek. 899 tl den falana girerse türkiye'ye bu telefon epey satar.Ortalığı kasıp kavurur.
  • Güzel telefon eşime almayı düşünüyorum ama 512 MB ram şimdi için değil ama geleceğe yönelik canımı sıkıyor. Biraz oyun oynamaya düşkünüz, gerçi daha çok candy crush gibi çok fazla kaynağa ihtiyaç duymayan oyunlar ama mesela eşimin şu an kullandığı iphone 3GS'de candy crush zaman zaman, subway surfers da her zaman kasıyor malesef.
    Merak ettiğim bir şey var, WP platformuna yabancıyım. WP9 çıktığında şu an WP8 ile piyasa sürülmüş modeller güncelleme almayacaklar değil mi? Yani mesela WP8'li Lumia 720 WP9 olmayacak herhalde?
  • Arkadaşlar 18 ay olayı, Windows Phone 8 işletim sisteminin destekleneceği süredir. Yani Windows Phone 9 çıktığında siz telefonunuzu WP9 a yükselteceksiniz. Windows Phone resmi twitter hesabından açıkladılar. WP8 i yaparken yükseltilebilir bir çekirdek kullandık (NT) ve WP9 u bir çok WP8 telefon alacak. Çıktığı gibi hiç bir güncelleme almadan yok olan bir telefon gördünüz mü ? Hee mesela bence L520 almaz. Nasıl ki dandik samsung android telefonlar güncelleme almıyorsa. Oyun oynarım ben fena şekilde diyenler 512 mb ram li telefon almasın. Benim gibi oyun oynamayan adamlar için L720 en az 2 sene sağlam şekilde götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih mucuk

Arkadaşlar 18 ay olayı, Windows Phone 8 işletim sisteminin destekleneceği süredir. Yani Windows Phone 9 çıktığında siz telefonunuzu WP9 a yükselteceksiniz. Windows Phone resmi twitter hesabından açıkladılar. WP8 i yaparken yükseltilebilir bir çekirdek kullandık (NT) ve WP9 u bir çok WP8 telefon alacak. Çıktığı gibi hiç bir güncelleme almadan yok olan bir telefon gördünüz mü ? Hee mesela bence L520 almaz. Nasıl ki dandik samsung android telefonlar güncelleme almıyorsa. Oyun oynarım ben fena şekilde diyenler 512 mb ram li telefon almasın. Benim gibi oyun oynamayan adamlar için L720 en az 2 sene sağlam şekilde götürür.

L820,L920 gibi modeller wp9 alır fakat ben L720 modelini çok sevdim hafiflik ve inceliğinden dolayı L520 almaz demişsiniz L720 ile aynı donanımı kullanıyor 520, buda beni alıp almamak konusunda kararsız bırakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: melih mucuk

Arkadaşlar 18 ay olayı, Windows Phone 8 işletim sisteminin destekleneceği süredir. Yani Windows Phone 9 çıktığında siz telefonunuzu WP9 a yükselteceksiniz. Windows Phone resmi twitter hesabından açıkladılar. WP8 i yaparken yükseltilebilir bir çekirdek kullandık (NT) ve WP9 u bir çok WP8 telefon alacak. Çıktığı gibi hiç bir güncelleme almadan yok olan bir telefon gördünüz mü ? Hee mesela bence L520 almaz. Nasıl ki dandik samsung android telefonlar güncelleme almıyorsa. Oyun oynarım ben fena şekilde diyenler 512 mb ram li telefon almasın. Benim gibi oyun oynamayan adamlar için L720 en az 2 sene sağlam şekilde götürür.

daha 2 gün önce 2 yeni oyun çıktı 2 si de 1 gb ram istiyo lumia 720 çıkmadan eskidi

• oyun oynamıyanlar için 512 ram yeterli demek ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla süper tasarımı var en ince lumia. Ancak neden 512 ram koyar ki? Tek eksiği ram. Ben oyun oynamam ama bu ram yüzünden güncelleme almazsa çok üzer. Tam da telefon almayı düşünürken
  • Mayıs ayında 999 TL ile satışa çıkacak.
  • Beyler öncelikle 2 haftaya gelir büyük ihtimal ile. Fiyat ise 850 900 civarı olur gibi. Ôncelikle 620 alacaklar almış olanlar hiç üzülmesin 620nin bu cihazdan sadece kamera ve ekran büyüklüğü farkı var 620 l720ye göre daha seri bir cihazdır buda 620nin bir artısı. . 512 ram i sorun edenler için ise çok erken bir zaman en az 2 yıl sonra dert olur 512 ram. Şu anda oyunlar o kadar gelişmedi . Arkadaşımda ip4s var oyun konusunda hiç sıkıntı çekmiyor bilenler vardır en son league diye bir oyun oynadım cinsine bir bakın aynı pc deki league of legends (LOL) e benziyor. Yani kısacası o telefon bunları yapıyorsa l620 l720 de yapar. Tabi l820 ve l920 daha rahat yapar.d eger telefonunuzu 2 yıldan fazla güncel kullanmak istiyorsanız bakmayın 512 ram e ama bu telefonun alıcısı samsung iphoneyi solda bırakır dedigim fiyat civarına gelirse,
  • Merak ettiğim birşey var,ram gerçekten yeterli olur mu?oyun meraklısı pek değilim internet ve uygulamalarda sıkıntı yaşatır mi? Ayrıca diğer 1 gb ramli telefonlara gelen güncelleme buna da gelir mi? Batarya ve inceliği yüzünden 820 den vazgeçtim bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdgntkn

Merak ettiğim birşey var,ram gerçekten yeterli olur mu?oyun meraklısı pek değilim internet ve uygulamalarda sıkıntı yaşatır mi? Ayrıca diğer 1 gb ramli telefonlara gelen güncelleme buna da gelir mi? Batarya ve inceliği yüzünden 820 den vazgeçtim bekliyorum.

İnternet ve uygulamalarda RAM sıkıntı yaşatmaz ama bazı oyunlarda yaratır. Şu anda güncellemeler hep aynı geliyor fakat ilerisi bilinmez.

• 620 ve 720 karşılaştırıyorum aradaki farkı karşılayacak bir özellik yok bence. lumia 720 1.000 tl yani üzerine ekleyip lumia 820 alınabilir. Çok saçma olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freev -- 6 Nisan 2013; 3:26:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freev

620 ve 720 karşılaştırıyorum aradaki farkı karşılayacak bir özellik yok bence. lumia 720 1.000 tl yani üzerine ekleyip lumia 820 alınabilir. Çok saçma olmuş

Nasıl fark yok. 620'de 1300 mAH batarya varken 720'de 2000 mAH batarya var. Sonra 720'de gorilla glass 2 var,Carl Zeiss optics var. 620'de bunlar yok. Ekran boyutları çok fark ediyor. 620'nin ekranı 3.8 iken 720'nin ekranı 4.3 sanırım bu kadar :)

• bagiriyor namussuz beni al diye

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

quote:

620 ve 720 karşılaştırıyorum aradaki farkı karşılayacak bir özellik yok bence. lumia 720 1.000 tl yani üzerine ekleyip lumia 820 alınabilir. Çok saçma olmuş

Nasıl fark yok. 620'de 1300 mAH batarya varken 720'de 2000 mAH batarya var. Sonra 720'de gorilla glass 2 var,Carl Zeiss optics var. 620'de bunlar yok. Ekran boyutları çok fark ediyor. 620'nin ekranı 3.8 iken 720'nin ekranı 4.3 sanırım bu kadar :)

bu parayı 720 ye verene kadar lg L9 alırım. 1 gb ram ile baya götürür.

Bence bu fiyat çok nokia hala akıllanmamış. Ben de lumia alacağım fakat arada kaldı 720 fiyatı bu derece yüksek olmasaydı alırdım. Şimdi iyice kararsız kaldık

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy205

Beyler öncelikle 2 haftaya gelir büyük ihtimal ile. Fiyat ise 850 900 civarı olur gibi. Ôncelikle 620 alacaklar almış olanlar hiç üzülmesin 620nin bu cihazdan sadece kamera ve ekran büyüklüğü farkı var 620 l720ye göre daha seri bir cihazdır buda 620nin bir artısı. . 512 ram i sorun edenler için ise çok erken bir zaman en az 2 yıl sonra dert olur 512 ram. Şu anda oyunlar o kadar gelişmedi . Arkadaşımda ip4s var oyun konusunda hiç sıkıntı çekmiyor bilenler vardır en son league diye bir oyun oynadım cinsine bir bakın aynı pc deki league of legends (LOL) e benziyor. Yani kısacası o telefon bunları yapıyorsa l620 l720 de yapar. Tabi l820 ve l920 daha rahat yapar.d eger telefonunuzu 2 yıldan fazla güncel kullanmak istiyorsanız bakmayın 512 ram e ama bu telefonun alıcısı samsung iphoneyi solda bırakır dedigim fiyat civarına gelirse,

Nokia açıklama yaptı mayısta gelecek, fiyatı 999 TL olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdgntkn

Merak ettiğim birşey var,ram gerçekten yeterli olur mu?oyun meraklısı pek değilim internet ve uygulamalarda sıkıntı yaşatır mi? Ayrıca diğer 1 gb ramli telefonlara gelen güncelleme buna da gelir mi? Batarya ve inceliği yüzünden 820 den vazgeçtim bekliyorum.

ben de 820 ile 720 arasında kaldım. Ne yapacağız, nasıl karar vereceğiz bilmiyorum :) Oyun benim icin de önemli değil. Kırk yılda bir yapacak başka bir şey yok ise girer bir bakarım o kadar :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

quote:

bu parayı 720 ye verene kadar lg L9 alırım. 1 gb ram ile baya götürür.

Bence bu fiyat çok nokia hala akıllanmamış. Ben de lumia alacağım fakat arada kaldı 720 fiyatı bu derece yüksek olmasaydı alırdım. Şimdi iyice kararsız kaldık

türkiyede nokia hala eski günlerinde gibi düşünüyor yöneticiler. o başlarındaki kadının gitmesi lazım ilk iş.
    sonra da 999tl ye mesela kutu içeriğine güzel bir ekipman ile kablosuz şarj da eklenir ise iyi bir ivme yakalar diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.