Şimdi Ara

Nokia Lumia 525 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.282
Cevap
27
Favori
116.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 yılında satın aldığım ancak bir süredir kenarda duran Nokia Lumia 525'i yıllar sonra ikinci bir hat için kullanmaya başladım.
    Önceden tanıdığım için kullanırken çok zorluk çekmedim. Yani Lumia 525 cihazını yeniden keşfediyorum.

Hemen göze çarpan olumsuzluklar:
    Öncelikle cihazın ekranı biraz küçük, çözünürlük düşük ve çabuk kirleniyor. Açık alanda ve güneşli havada ekranı göremiyorum.
    Ön kamerası yok (selfi ve görüntülü görüşme imkanı olmuyor).
    Microsoft desteği kestiği için mağazadaki uygulamalar çok kısıtlı (mesela ara tara, Opera yok!).

Bunun yanında bazı faydalı ve olumlu taraflarından bahsedeyim:
    Whatsapp, Twitter, Facebook, Instagram, Reddit, Youtube gibi uygulamaların kendilerini veya ikamelerini bulmak mümkün.
    Genel olarak stabil ve düzgün çalışıyor. Telefonda görüşme sesine ve zil sesine hala hayranım.
    Pil ömrü hala iyi, sabah şarj edince günü çıkarıyor.
    Bu arada orijinal (Nokia marka) bir yedek batarya ve uyumlu bir kulaklık satın aldım. Piyasada hala uyumlu aksesuar bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aegean.nomad -- 15 Ağustos 2018; 10:21:3 >

• 2014 ocak ayında aldığım be 4.5 yıldır kah kahrımı çeken, kah kahır çektiren can yoldaşımı bugün emekliye ayırdım.
    Hoşçakal nokia.

ABV Nokiaaaaa...
  • Arkadaşlar eskiden Windows insider'e kaydolmuştum Win10 yüklemiştim ama çok kasıyor Lumia şimdi lazım oldu 8.1 yada denim sürümüne nasıl dönerim

Not: Biraz bu işlerin cahiliyim ayrıntılı anlatan konu varsa link atar mısınız lütfen
  • Vay be. Cevap bile gelmedi mesajıma.

Şimdi telefon mavi ekran geliyor Windows Recovery Tools'dada görmüyor ve tuşlarla hard reset atıyorum ve işe yaramıyor yardım edin desem gene mesaj gelmeyecek. Keşke yedek telefon olarak Lumia'yı ayırmasaydım :D
  • Secret Light kullanıcısına yanıt
    Merhaba üstadım.

Nokia bile lumiaları iplememiş, Microsoft almış sonra o da ilgilenmemiş, hatta tabiri caiz gırtlağını sıkıp boğarak öldürmüş. Severek kullanan kitlesi zamanla yılmış, bıkmış usanmış eninde sonunda onlar da terk etmiş bu makinayı. Öyle zor yerden öyle spesifik bir soru sormuşsunuz ki bu sorunun cevabını bilecek kadar telefonla içli dışlı olanlar zaten çoooooook ama çoooook uzun zaman önce Lumia ile yollarını ayırmışlardır. Cevap vermeyi bırakın bu konuya siz ve benim dışımda 3 kişi daha girip baktıysa ne mutlu...

kovboy filmlerindeki terk edilmiş kasabalar gibi oldu buralar....
  • hopeless1 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için çooook teşekkür ederim :))

Çok ama çook haklısınız ama olmayacak şeyler başımıza geldi ve Lumia'ya kaldık sayede. Eskiden Win10 varken sıkıntılıydı sistem ama çalışıyordu en azından yavrucak, gelin görün kii kullandığım telefon bozuldu ve Lumiaya kaldık :DD

Ama yılmayacağım en azından çözüm bulan vardır illakii. Bir de şunu unutmayın üstad, Lumia bir efsanedir ve ne olursa olsun emektarı yaptırıp kullanacağım (:
    Merhaba, mesajınızı ben de gördüm. Ancak söylediğiniz konuda bir tecrübem olmadığı için cevap vermedim.

Bu arada merak edip, web üzerinden araştırdığımda bu konuda bazı kullanıcıların tecrübelerini paylaştığını farkettim:
    https://www.youtube.com/watch?v=_Iv3ojd2G2I
    https://www.youtube.com/watch?v=O7fALdKnavc

Firmalar artık uygulamaları güncellemede çok istekli değiller.

Belki de en doğru olanı Windows Phone işletim sistemli Lumia telefonları düzgün çalışıyorsa Android sistemine çevirmek.

Umarım sorununuzu kolayca halledersiniz. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aegean.nomad -- 12 Aralık 2018; 10:39:37 >

Merhaba yaklasik 15 dakikada sizin telefonu 8.1 denim surumune dusurebilirim.halen yardima ihtiyaciniz varsa.ona gore mesaj yazarsaniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enginow E kullanıcısına yanıt
    Benim merak ettiğim konulardan biri de Opera Mini for Windows Mobile uygulamasının artık resmen bulunamaması. Opera'yı cihazıma nasıl yükleyebiliriz? Sayın enginow siz biliyorsanız, burada bize yazarsanız memnun oluruz.
  • aegean.nomad A kullanıcısına yanıt
    Malesefki windows denim surumunde uygulamalar calismiyor.hersey windows 10 a gore yapiliyor.cihaziniz benimki gibi lumia 525 ise zaten kasiyor.sanirim bundan sonra cagri olarak internet paylasma olarak kullaniyorum.baska hic bir artisi kalmadi.windows 10 da donuyor telefon.yapabilecek birsey kalmiyor elde.

• Lumia 525 Denim 8.1 sürümü sorunsuz kullanılıyor. Birkaç uygulama yakında güncelleme aldı. Kısacası mükemmel değil, ama idare ediyor. Donanım (ekran çözünürlüğü, RAM ve işlemci) düşük olduğundan çok şey beklememek gerek.
  • Açılışta takılıyor telefon, sanırım baştan rom atmak lazım, nasıl çözebilirim?
  • Merhaba , elimdeki lumia 525 şuanda kırmızı ekranda büyük nokia yazısı ilekalmış durumda. herhangi bir reset yöntemi çalışmıyor. Yardım edebilir misiniz ?
  • Mr.Rockefeller M kullanıcısına yanıt
    Batarya çıkar kapalı şekilde USB tak Windows device recovery tool programında cihazım açılmıyoru seç indirip yüklesin

• Eyvallah sağolun,öyle denemiştim, olmamıştı. Başka bir şekilde hallettim.

• Arkadaşlar telefon yedek duruyordu ve ihtiyaç oldu fakat durduk yere cihaz çökmüş. Açmaya çalıştığımızda :( işareti ile mavi ekran veriyor ve kapanıyor. Şarj'a takınca da aynı kısır döngü devam ediyor ve telefon hiç şarj olmuyor. Bu cihazı nasıl kurtarabiliriz?
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Lumia Software recovery Tool ile kurtarabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Lumia Software recovery Tool ile kurtarabilirsiniz.
    Bu vb. bir çok programı denedim ama olmuyor. Sanırım full dolu bir batarya bulana kadar telefonu düzeltmem imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Bu vb. bir çok programı denedim ama olmuyor. Sanırım full dolu bir batarya bulana kadar telefonu düzeltmem imkansız.

Alıntıları Göster
    Pili dışarıda şarj etmeyi deneyin. Aşırı deşarj olmuş pillerde döngüye giriyorlar. Şarj esnasında ilk anda hızlı yükselen pil voltajı nedeni ile cihaz açılmak istiyor. Pilden akım çekilince voltaj düşüyor cihaz geri kapanıyor. Bu döngüden kurtulmanın yolu pili dışarda bir miktar şarj edip öyle takmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Bricked dedikleri olay sanırım bu. Benim telefonumda da benzer bir problem var. Nette bulabildiklerimin hepsini denedim henüz hiçbirinde başarı sağlayamadım. Yeni batarya almıştım, sonuç değişmedi. Sizde bir değişiklik oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.