Şimdi Ara

Nokia Lumia 520 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.207
Cevap
33
Favori
155.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Orijinalden alıntı: LickUP

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LickUP

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The One With No

quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Bugün Teknosa'da inceledim ve ekran görüntüsünü hiç beğenmedim full parlaklık yapmama rağmen. L620 ekran konusunda çok daha başarılı.

Zaten telefonu alacağımız kişide beğenmedi. N11'den Ace 2 i8160 alacağız mecburen.

bende düşünüyordum ace2 ama l520 de karar kıldım android en yüksek seviye bile olsa kasma donmalarla sinir ediyor insanı

annemde ace 2var kesinlikle gram kasma yok.
    deadtrigger vs. full ayarda sorunsuz oynanıyor.

İlk zamanlar (3-4 ay) zaten sorunsuz görünür, aldanmayın hemen biraz şişmeye başlasın telefonu kırmak isteyeceksiniz...

6-7ay oldu hocam.
    bi sürü oyun yükledim kaldırdım programlar vs. yükledim herhangi bir şişme yok.
    ama ram tüketimi doğal olarak arttı.
    normalde 295mb ram kullanırken şuan 340larda.

Menü kaydırırken falan hiç mi takılmıyor ? Şuan ki 5 aylık s3 mini telefonumu bazen duvara fırlatasım geliyor, rehbere bile 4-5 saniyede giriyor bazen. Ki aynı durum bundan önceki galaxy gioda da oldu, piranha tablette de... sizde öyle bi durum yoksa şanslıymışsınız.

hocam menüler sorunsuz ama rehber gerçekten çok yavaş açılıyor 7-8sn yi bulduğunu gördüm.
    tabletten bahsetmek bile istemiyorum bende casper var zaten sorunlu birşey iyice sorunlu oldu.

Valla androidden ağzım yandı benim yeterince WP zamanı geldi de geçiyor

• kullanan arkadaşlar telefonun mesaj yazmak için tuş takiminda sadece qwerty tuş takımı mı var yoksa 1-9 arası normal t9 tuş takımı var mı yada uygulama ile yukleniyor mu. ben mağazada incelerken bulamadım da benim için önemli bi konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

kullanan arkadaşlar telefonun mesaj yazmak için tuş takiminda sadece qwerty tuş takımı mı var yoksa 1-9 arası normal t9 tuş takımı var mı yada uygulama ile yukleniyor mu. ben mağazada incelerken bulamadım da benim için önemli bi konu

t9 çıkıyor ama numara yazarken sadece, uygulama var mı bilmiyorm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: THESTER

quote:

Orijinalden alıntı: Farwynd

quote:

Orijinalden alıntı: THESTER

quote:

Orijinalden alıntı: erdemyildirim19

Arkadaşlar peder bana s3 mini alcakti hayir dedim 520 alalım hem daha ucuz iyi etmismiyimdir???

s3 miniyle hız olarak kıyaslanabilir ama ekran kalitesi ve kamera konusunda çok fark var ayrıca s3 mininin ekranı gorilla glass. S3 mini super amoledi flaşı ve çizilmeye dayanıklı camı olduğu için bence 1 adım adım önde. Lumia 620 720 ve 820 almayı planlasaydın ii yapmışın diyebilirdim.

S3 Mini denemedim fakat 520'nin kamera performansı gerçekten iyi, yarın 720 P video ve resim örneklerinide getireceğim.
    Cam konusunda her akıllı telefonun camı çizilmeye karşı dayanıklı öyle veya böyle. 2 senelik dolu dolu Wildfire S kullanıcısıyım Soda Lime Glass kullanıyor, milletin bir senelik S3leri ekran konusunda pert iken ben kaç defa asfalta düşürdüm, kaç defa çakıllı kumsalda yere düşürdüm hiç bir şey olmadı.
    Bu cihazın tek eksiği flash ve ön kamera. 399-499 TL'ye hala eski mimarili android giriş seviyesi telefonların satıldığını düşününce kabul edilebilir eksiklikler telefon yağ gibi kayıyor çünkü.

Ben kamera performansı kötü demedim ama s3 miniye göre daha kötü sadece bunu demek istedim. Ayrıca elbetteki her telefonun ekranı öyle yada böyle dayanıklı olacak ona lafım yok ama gorilla glass bu konuda en iyisi kabul etmek gerek. Bu fiyata L520 çok iyi bi telefon fakat s3 miniye tercih edilir mi Bana göre edilmez çünkü ikisi ayrı segmentte l520 giriş s3 mini orta segment telefonu....

Hangisinin ekranı çizilmeye dayanıklı bir inceler misiniz?

Dayanıklı olan 520 görünüyor burada.

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Nokia-Lumia-520-vs-Samsung-I8190-Galaxy-S-III-mini

o sitenin pek doğruluk payı yok. Bu tür sitelerden ziyade kullanıcı deneyimlerini veren incelemelere bakmanız daha faydalı olur. Ama haklısınız yanlış bir şey söylemişim kusura bakmayın s3 mini de gorilla glass kullanılııyor diye biliyordum bende yanlış bilgilendirilmişim L520'nin ekranı daha sağlammış. Yanlış bilgilendirdiğim için tekrar kb. iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: imlacı

quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

kullanan arkadaşlar telefonun mesaj yazmak için tuş takiminda sadece qwerty tuş takımı mı var yoksa 1-9 arası normal t9 tuş takımı var mı yada uygulama ile yukleniyor mu. ben mağazada incelerken bulamadım da benim için önemli bi konu

t9 çıkıyor ama numara yazarken sadece, uygulama var mı bilmiyorm.

teşekkürler hocam

• sinemagraf fotoğrafı bayağı geç kaydediyor çok eğlenceli ama pc'de oyamıyor sanırım gif olarak kaydetmiş ama oynamıyor nedense benim pc'den galiba ünkü tarayıcıdan bakınca sorun yok buraya yüklüyorum.. neyse birkaç sabah fotoğrafı ve video paylaşayım dedim, kamera çok başarılı özellikle video. fotoğrafları güzelleştirmek iin bir sürü yöntem var çok iyi, ben dümdüz çekip koydum bunu da belirteyim.

Nokia Lumia 520 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
     Nokia Lumia 520 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

cinemagraf örneği

bu da video (internet hızım düşük o yüzden kısa çektim ama anlaşılır herhalde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-07CE3F799 -- 14 Haziran 2013; 12:35:37 >

• ufak bi ölü piksel çıktı yaklaşmadan gözükmüyor sadece siyah alanda gözüküyor artar mı bunlar?
  • Arkadaşlar allahın izniyle almış bulunuyorum telefonu.Alır almaz ilk işim Hotmail hesabı açıp mağazayı keşfetmek oldu.jetpack ve Xbox extras indirdim. Telefon akıcı arayuzude güzel. Mavi renk aldım tavsiye ederim. Sorunuz varsa sorabılırsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: The One With No

Arkadaşlar allahın izniyle almış bulunuyorum telefonu.Alır almaz ilk işim Hotmail hesabı açıp mağazayı keşfetmek oldu.jetpack ve Xbox extras indirdim. Telefon akıcı arayuzude güzel. Mavi renk aldım tavsiye ederim. Sorunuz varsa sorabılırsiniz

hocam telefonun dışından fotoğraflar atabilirmisiniz?
    çünkü sarı alamazsam aklımda mavisi var.
  • quote:

ufak bi ölü piksel çıktı yaklaşmadan gözükmüyor sadece siyah alanda gözüküyor artar mı bunlar?

hocam bence sizde hemen götürün aldığınız yere.
    hatırladığım kadarıyla 3gün içinde sorun çıkarsa hemen yenisini veriyorlar.
    artarmı bilmiyorum.
    eğer sizden kaynaklı bir durum değilde hemen götürün derim.
  • DLNA özelliği var mı acaba telefonda birde güneşli havada ekran ne kadar kötü kalıyor?
    Ace 2 teknosa'da 649 TL + 50 lira hediye çeki veriyor yani fiyat farkı kalmıyor gibi bir şey
    Ace 2 mi almalı yoksa Lumia 520'ye güvenmeli miyim?
  • quote:

quote:

ufak bi ölü piksel çıktı yaklaşmadan gözükmüyor sadece siyah alanda gözüküyor artar mı bunlar?

hocam bence sizde hemen götürün aldığınız yere.
    hatırladığım kadarıyla 3gün içinde sorun çıkarsa hemen yenisini veriyorlar.
    artarmı bilmiyorum.
    eğer sizden kaynaklı bir durum değilde hemen götürün derim.

yazlıktayım hocam zor gitmem, gözle bile zor gözüküyor o yüzden değiştireceklerini sanmam hem her şeyimi ayarladım şimdi sağlam telefon bu sefer başka bi sorunu falan çıkar aman.. :)

• Çok memnun kaldım. Muhteşem bir cihaz.
  • Merhaba arkadaşlar bugün 3. günüm telefonumdan genel olarak memnunum ama ufak tefek eksiklik ve kısıtlamalar beni mutsuz ediyor

Özellikle yazı tipini değiştirememek ve klavyenin alfanümerik yapılamayışı

Benim için telefonda en önemli olan şey mesajlaşma kısmıydı bu eksiklik beni çok üzdü

Renk olarak kırmızı aldım beyaz da kauçuktan koruma kabı ama uyumlu durmadı satıcı güzel olur demişti.

Bir de Wi-fi bağlantısı ile hotmail hesabımdan mağazaya giriş yaptım mailimdeki bütün kişiler kişiler de göründü.

Ben sadece simdeki kişilerimin görünmesini istiyorum naptıysam çözemedim :/

Bunun dışında zaten prof. fotoğraf makinam ve mp4üm var telefona gerek duymuyorum çoğu zaman.

Alacak kişiler bunları da göz önünde bulundursunlar bence sırf tasarıma 600 lira çok vermiş olduk

• Hotmail hesabınızda bunu engelleyemiyorsunuz.diğer hesaplarda oluyor. Çok saçma bir şey zaten bu

• En mantıklısı yeni bir hotmail hesabı açıp o hesabı sadece bu telefon için kullanmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deury

Merhaba arkadaşlar bugün 3. günüm telefonumdan genel olarak memnunum ama ufak tefek eksiklik ve kısıtlamalar beni mutsuz ediyor

Benim için telefonda en önemli olan şey mesajlaşma kısmıydı bu eksiklik beni çok üzdü

Renk olarak kırmızı aldım beyaz da kauçuktan koruma kabı ama uyumlu durmadı satıcı güzel olur demişti.

Bir de Wi-fi bağlantısı ile hotmail hesabımdan mağazaya giriş yaptım mailimdeki bütün kişiler kişiler de göründü.

Bunun dışında zaten prof. fotoğraf makinam ve mp4üm var telefona gerek duymuyorum çoğu zaman.

Alacak kişiler bunları da göz önünde bulundursunlar bence sırf tasarıma 600 lira çok vermiş olduk

http://shiftdelete.net/windows-phonedaki-rehberi-duzenliyoruz-44463.html

hocam önce yazıyı okuyun sonrada videoyu izleyin.
    nasıl kişi filtrelemesi yapılacağı anlatılıyor.

edit:
    pardon burada anlatılmıyormuş dediğim.yeni hesap açmak şart maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 15 Haziran 2013; 16:40:47 >

• En sonunda bütün msn kişilerini sildim yeni bi mail almak istemedim çünkü çoğu arkadaşımla fb üzerinden konusuyorum zaten üzülmedim o konuda ama çok saçma olmuş gerçekten rehber kısmı.
    yazı tipine çözüm bulamadım microsoft izin vermiyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: deury

Merhaba arkadaşlar bugün 3. günüm telefonumdan genel olarak memnunum ama ufak tefek eksiklik ve kısıtlamalar beni mutsuz ediyor

Hocam sırf tasarıma 600 lira vermedin. Sonuçta telefonun kullanıcıya sunabileceği özellikler az çok belli. Windows Phone'a, kameraya, ekran netliğine 600 lira verdin. Piyasaya çıkalı ne kadar oldu ki zaten? İnan ki kötülenecek bir telefon değil.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.