Şimdi Ara

Nokia Lumia 1320 Şebeke Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1,5 yıldır Lumia 1320 kullanıyorum. Ocak ayında şarj soketi problemi yaşadım, garantiye vermek istemedim ve tanıdık bir teknik servise yaptırdım lehimlendi ayaklar. Beni 3 ay kadar idare etti geçen ay komple soket boardu değişti. Antenin bir ucu bu boarda takılıyor. Değiştiğinden beri şebeke problemi yaşıyorum, ilk hattımdan zannettim Turkcell kullanıyorum, TİM'e gittim 4G'ye geçiş var olabilir dediler. Şirket hattımla idare etmeye çalıştım lakin şu son iki güne kadar. İşim gereği havaalanındayım ve hiç çekmiyor, sıfır şebek yok hem de 2G'de. Evde arada çekiyor ofiste aynı şekilde 1 diş 2 diş hiç 3 diş olmuyor. Birini aradığımda düşmüyor. Ne yapabilirim? Bu parçanın orjinali bulunabilir mi? Veya garanti olmadığı halde tüm parasını ödemek şartıyla kendi teknik servisine gönderebilir miyim?
    Bu problemden başka herhangi bir problem bulunmuyor, başka telefon alacak durumum var lakin sadece bir sebepten dolayı değiştirmek istemiyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler.

• Up.
  • daredev kullanıcısına yanıt
    Hocam garantiye ver onlar zaten açılmış olduğu anlarlar vede sana telefonunu geri iade ederler o zamanda kendi paranla yaptırabilirsin ama masrafı ne kadar tutar bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: azakd42869

Hocam garantiye ver onlar zaten açılmış olduğu anlarlar vede sana telefonunu geri iade ederler o zamanda kendi paranla yaptırabilirsin ama masrafı ne kadar tutar bilemiyorum

Anladım, teşekkürler
    Keşke servise gönderseydin ENT ye ya....Adamlar yapamadık gönderiyoruz dediler ama benim sorun çözüldü şarj sorunu....Niye öyle bir hata yaptınız....
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamofMirrorss

Keşke servise gönderseydin ENT ye ya....Adamlar yapamadık gönderiyoruz dediler ama benim sorun çözüldü şarj sorunu....Niye öyle bir hata yaptınız....

Ya Konya'da okuyorum hocam, o zaman Konya'ya dönmem lazımdı laptopum da yok bir nevi bilgisayar olarak kullanıyordum anlık hemen yapılacak bir şey yaptırdım... Pişman oldum ama işte ne gelir elden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sağlık olsun hocam,ben de İzmir'den yollamıştım telefonumu.Adamlar herhalde test cihazına takar takmaz düzeldi
  • Up.

sevgili kardeşim up up ama yapacak bir şey yok. elinden geliyorsa aç yap diyeceğim ama... vaktin bolsa iyi olsun diyorsan yetkile servise vereceksiniz. yoksa kaliteli bir tamirci bulup yapılacak. anlattığına göre çok bir sorunu yok. çözülür diye düşünüyorum. zaten şu anda cihaz garanti dışı kaldığı için yetkili servis biraz tuzlu olabilir. Ya da soket kısmını kim değiştirdiyse ona geri götürüp tamirden sonra bu sorunun olduğunu anlatsan mesela. ya da dediğim gibi iyi bir usta bulup kolayca yaptırırsın. anten sorunuysa çok önemli değil çabuk yapılır. servise verirsen 3-5 gün kalır serviste ortalama ki zaten garanti dışı kaldı ürün. kolay gelsin ne deyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullaharif

sevgili kardeşim up up ama yapacak bir şey yok. elinden geliyorsa aç yap diyeceğim ama... vaktin bolsa iyi olsun diyorsan yetkile servise vereceksiniz. yoksa kaliteli bir tamirci bulup yapılacak. anlattığına göre çok bir sorunu yok. çözülür diye düşünüyorum. zaten şu anda cihaz garanti dışı kaldığı için yetkili servis biraz tuzlu olabilir. Ya da soket kısmını kim değiştirdiyse ona geri götürüp tamirden sonra bu sorunun olduğunu anlatsan mesela. ya da dediğim gibi iyi bir usta bulup kolayca yaptırırsın. anten sorunuysa çok önemli değil çabuk yapılır. servise verirsen 3-5 gün kalır serviste ortalama ki zaten garanti dışı kaldı ürün. kolay gelsin ne deyim.

Up yazmama yorum yapın dediğimi görmüyorum.
    Telefon problemim var, belirli bir kaç konu haricinde sirkülasyonu olmayan bir bolüm ve ben de böyle yapıyorum.
    Evet başka hiçbir problemi yok, tanıdık birisiydi, gözümün önünde 3 farklı soket denedi olmuyor. Anakart mı sorun dedim ama ne donma ne kasma ne reset atma ne açılmama ne şarj gram problem yok. Çıkamadım içinden.

yanlış anlamışsın beni. ben de bu konuda çözüm bulamazsın burada anlamında demiştim. up up yazdın diye bir şey demiyorum. evimin duvarı değil bura isteyen itediğini yazabilir:) ben de diyorum ki buradan çözüm bulamazsınız bu konuda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.