Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Nokia camera beta olarak güncelleme almış benim fark ettiğim flaşlı çekimde oluşan beyaz patlaması giderilmiş bu iyi olmuş

Fotoğraftaki sarılık azalmış ama tam düzelme olmamış sanki hala biraz var çekilen ile kaydedilen foto'da gene farklılık var final sürümünde düzeltirler artık..
    Birşey sorayım:
    ben çektiğim fotoları 5 mp olarak çekiyorum hafızada çok yer tutmasın diye birde 5+34 mp olmadığı için 2 foto çekme olayıda yok oda hafıza için extra bir avantaj benim için öyle düzenlemeymiş photoshop'muş uğraşmam sizce yalnızca 5 mp çekerek doğrumu yapıyorum yoksa 5-34 mp çekmek dahamı iyi olacak.

Düzenleme yapmayacaksanız sadece 5 mp çekmek daha iyi. Fakat düzenleme yapıp bilgisayarda ayrı bir HDD oluşturup orada saklarım, ben çok fotoğraf çekerim derseniz 5 mp + 34 mp dng çekin. Benim 244 DNG fotoğrafım 9,93 GB! HDD dayanmaz buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D5F6704F -- 26 Şubat 2014; 21:20:04 >

• Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Nokia camera beta olarak güncelleme almış benim fark ettiğim flaşlı çekimde oluşan beyaz patlaması giderilmiş bu iyi olmuş

Fotoğraftaki sarılık azalmış ama tam düzelme olmamış sanki hala biraz var çekilen ile kaydedilen foto'da gene farklılık var final sürümünde düzeltirler artık..
    Birşey sorayım:
    ben çektiğim fotoları 5 mp olarak çekiyorum hafızada çok yer tutmasın diye birde 5+34 mp olmadığı için 2 foto çekme olayıda yok oda hafıza için extra bir avantaj benim için öyle düzenlemeymiş photoshop'muş uğraşmam sizce yalnızca 5 mp çekerek doğrumu yapıyorum yoksa 5-34 mp çekmek dahamı iyi olacak.

o tamamen tercih meselesi fazla yada az ışıklı ortamda olabilecek kayıpları telafi edebilmek adına öncelikle dng yada raw formatında fotoğraf çekmek benim için avantaj o sebeple 5mp+34mp dng yi tercih ediyorum dng uzantılıları external hdd e taşıyıp orada depoluyorum böylelikle cihazdada yer kaplamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miu

O ahizedeki sesle sorun yaşayan arkadaş benim, yaşadığım sorun çok ciddi seviyede değil, ama diğer telefonlarda yaşamadığım sesin kalitesini düşüren bir durum. Ve karşı tarafı anlamayı güçleştiriyor. Bazı frekanslarda yankı gibibir efekt var. Anlatması güç. Sanki yazılım ile ilgili ama emin değilim. Farklı hatlar, farklı simler denedim, Telefonu da sıfırladım, sonuç aynı. en az 3 kademe çekiyor denediğim yerlerde.

svideoz arkadaş da gayet ilgili. Bu durumun gözünden kaçmış veya birşekilde başına gelmemiş olduğunu tahmin ediyorum..Zaten garantisi var aletin..
    Bu arada bu sorun bu cihazda genel bir sorunmuş.."lumia 1020 call quality" diye aratın sonuçları görün..

Kimisi bu durumda kullanır ama benim canımı sıktığı için servise verdim cihazı. Bakalım sonuç ne olacak..

Sonucunuzu merakla bekliyorum kardeş aynı sorun bende de var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Miu

O ahizedeki sesle sorun yaşayan arkadaş benim, yaşadığım sorun çok ciddi seviyede değil, ama diğer telefonlarda yaşamadığım sesin kalitesini düşüren bir durum. Ve karşı tarafı anlamayı güçleştiriyor. Bazı frekanslarda yankı gibibir efekt var. Anlatması güç. Sanki yazılım ile ilgili ama emin değilim. Farklı hatlar, farklı simler denedim, Telefonu da sıfırladım, sonuç aynı. en az 3 kademe çekiyor denediğim yerlerde.

svideoz arkadaş da gayet ilgili. Bu durumun gözünden kaçmış veya birşekilde başına gelmemiş olduğunu tahmin ediyorum..Zaten garantisi var aletin..
    Bu arada bu sorun bu cihazda genel bir sorunmuş.."lumia 1020 call quality" diye aratın sonuçları görün..

Kimisi bu durumda kullanır ama benim canımı sıktığı için servise verdim cihazı. Bakalım sonuç ne olacak..

Cihazı zaten uzun bir süre kullanmadım malum. Geçen süre zarfında devamlı görüştüğüm iki üç kişi olmuştur ciddi boyutta duymayı engelleyen bir sorun olsa yine fark ederdim gürültülü ortam vs benimde kulağımdan böylelikle kaçmış olabilir kulaklık kitinde bir sorun oluyormuydu merak ettim çünkü görüşmelerimde kulaklık kitinide kullanıyordum? Umarım kısa sürede netice alırsın gelişmeleri paylaşırsan memnun olurum.

• fena sayılmaz hani
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
  • Bugün Tahtakale'den paraya kıyıp telefona yeni kılıf aldım 5 liraya mal oldu çok kalite bir şey tabiki ama işimi görür özellikle kamera kısmının kapalı olması iyi oldu biraz kullanayım gerekirse yenisini alırım.
    Fotolar..

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    heee bendede bunun siyah silikonu var.
    bu şeffaf mı? nasıl öyle gri gibi olmuş telefon? siyah 1020 değil mi seninki?
  • egemen_e kullanıcısına yanıt
    şeffaf değil arka kısım gri gibi daha çok siyah telefona takınca böyle gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

fena sayılmaz hani
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Hiç fena değil yoğun kullanımda dahi 1 günü çok rahat tamamlıyorum ve %20 lerle eve dönüyorum batarya konusunda içim çok rahat

Kasa zaten polikarbon çizilecekmiş gibi görünmüyor ekrana bakıyorum gördüğüm kadarıyla kılıfın çerçevesi bumber tadındada değil cihazı kalınlaştırmaktan başka esprisi yok gibi kamera lensini korumak için yanımda 5x5 minik bir güderi parçası var masa sert yapıdaysa altına iliştiriveriyorum
  • Güncelleme vaaaarrrrrr
    Microsoft Update 8.0.1.10521.155
    yükledim gözle görülür bir şey yok, 8.1 beta sandım ama nafile :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdiamond16 -- 28 Şubat 2014; 20:34:50 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yok zaten kaliteli birşey değilde alt tarafı 5 TL öyle cihazı kalınlaştırdığıda söylenemez benim hoşuma gitti 1-2 ay kullanırım sonra daha kaliteli birşey bakarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Güncelleme vaaaarrrrrr
    Microsoft Update 8.0.1.10521.155
    yükledim gözle görülür bir şey yok, 8.1 beta sandım ama nafile :)

nerde yavv baktım benim telefon güncel diyor hiçbir şey yok..bu 8.0.10521.155 Egemen'in telefonundaki sürüm sanki şimdi diğer telefonlaramı verilmeye başlandı ne..
    zamanın ilersindeyim tozumu yutun hehehehe
  • egemen_e kullanıcısına yanıt
    gel burayaaa
  • blackdiamond16 kullanıcısına yanıt
    Bahsetmiş olduğunuz güncelleme gdr3 hata gidermeleri ve performans iyileştirmeleri üzerine bir güncellemedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben telefondan kontrol ettim telefonunuz güncel diyor bu güncellemeyi nasıl indiricez telefona,teşekkürler.
    verilmeye başladıysa bence yarın akşama kadar telefona gelir. market güncellemelerinde gecikmeler gibi. biri bugün alı başkası yarın.
  • http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/preview-for-developers/178ac8a1-6519-4a0b-960c-038393741e96
    Bu uygulamayı indirip yapabilirsiniz ancak. Bu uygulama ile cihazınızın beta güncellemelerini açıldığını ve betadan doğan sorunlardan dolayı microsoft'un bağlı tutulmadığını belirtmek isterim.
    ---------------
    egemen-e
    sizin cihazınız yanlış hatırlamıyor isem bu bahsi geçen uygulama ile erişime açıktı ve sizin güncellemeyi alma sebebiniz de bu uygulama
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.