Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler beyaz lumia mı satmıştım belki hatırlarsınız cihazı sattığım arkadaş ahize sesinde bir sorun olduğunu tiz ve yankılı görüştüğünü konuşmanın anlaşılmadığı söylüyor aranızda bu tarz bir sıkıntı yaşayan yada bu sebepten cihaz servise veren oldu mu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Beyler beyaz lumia mı satmıştım belki hatırlarsınız cihazı sattığım arkadaş ahize sesinde bir sorun olduğunu tiz ve yankılı görüştüğünü konuşmanın anlaşılmadığı söylüyor aranızda bu tarz bir sıkıntı yaşayan yada bu sebepten cihaz servise veren oldu mu???

bende de beyaz renk var ve video çekimlerinde bir uğultu mevcut. yankı yapar gibi bir uğultu. henüz servise vermedim. ama vermem gerekiyor.
  • videoya odaklama motorunun sesi yansıyordur bu her cihazda var arkadaşın bahsettiği durum başka
  • quote:

Beyler beyaz lumia mı satmıştım belki hatırlarsınız cihazı sattığım arkadaş ahize sesinde bir sorun olduğunu tiz ve yankılı görüştüğünü konuşmanın anlaşılmadığı söylüyor aranızda bu tarz bir sıkıntı yaşayan yada bu sebepten cihaz servise veren oldu mu???

Ben de beyazını kullanıyorum, ahize ile ilgili sıkıntım ses seviyesinin azlığı. Arkadaşın sorunu farklı galiba. Yani öylesi bir sorun hiç yaşamadım. Bildiğim kadarıyla ahize sesinde (konuşurken) yankı varsa bu, o telefonun dinlendiği anlamına geliyor. Bu olay diğer kullandığım telefonlarda da benim başıma çok sık geliyordu. Adalet Bakanlığı çalışanlarını çok merak ediyor galiba Eğer o telefon sizdeyken böyle bir sorun yoktu da şimdi başladıysa benim tahminim doğru demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert25

quote:

Ben de beyazını kullanıyorum, ahize ile ilgili sıkıntım ses seviyesinin azlığı. Arkadaşın sorunu farklı galiba. Yani öylesi bir sorun hiç yaşamadım. Bildiğim kadarıyla ahize sesinde (konuşurken) yankı varsa bu, o telefonun dinlendiği anlamına geliyor. Bu olay diğer kullandığım telefonlarda da benim başıma çok sık geliyordu. Adalet Bakanlığı çalışanlarını çok merak ediyor galiba Eğer o telefon sizdeyken böyle bir sorun yoktu da şimdi başladıysa benim tahminim doğru demektir

Dinleme olacağını sanmıyorum yankı sorunu note 2 de bazen başıma geliyordu oda hat kaynaklıydı bundada o tarz bir sıkıntı olmuş olabilir yinede üzüldüm tabiki sonuçta sattığım malda bu tarz bir sıkıntının yaşanmamasını isterdim.
  • quote:

Önce doğrumu anlamışım bi bakayım,benim kulaklıktan duyduğum karşı tarafın sesinin tiz olması ve zaman zaman kendi konuştuğumu kulaklıktan duymam eğer bunları soruyorsunuz bunlar bendede var kulaklıkta tizlik ve cızırtı oluyor kulaklık ses şiddeti 8 e kadar yükseltip kullanıyorum 9 a ve son ses 10 a yükselttiğimde tizlik ve cızırtı baya rahatsızlık veriyor yankı yani kendi konuştuğunu duyma bundan önce kullandığım Nokia 808'dede zaman zaman oluyordu ben dinlendiğime yormamıştımda şebeke ile alakalı diye düşünmüştüm bazen sinyal seviyesi tek çubuk seviyesine düşüyor (İstanbul'un göbeğinde) o zaman yankı olabilir bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

quote:

Önce doğrumu anlamışım bi bakayım,benim kulaklıktan duyduğum karşı tarafın sesinin tiz olması ve zaman zaman kendi konuştuğumu kulaklıktan duymam eğer bunları soruyorsunuz bunlar bendede var kulaklıkta tizlik ve cızırtı oluyor kulaklık ses şiddeti 8 e kadar yükseltip kullanıyorum 9 a ve son ses 10 a yükselttiğimde tizlik ve cızırtı baya rahatsızlık veriyor yankı yani kendi konuştuğunu duyma bundan önce kullandığım Nokia 808'dede zaman zaman oluyordu ben dinlendiğime yormamıştımda şebeke ile alakalı diye düşünmüştüm bazen sinyal seviyesi tek çubuk seviyesine düşüyor (İstanbul'un göbeğinde) o zaman yankı olabilir bence..

Yok kulaklıkta değil direkt ahize sesinde sorun varmış sanırım
  • yanlış yazmışım kusura bakmayın kulaklık değil tabiki ahizeden gelen tizlik ve cızırtı ve zaman zaman olan yankı olacaktı,hem iş yapıp hemde yorum yazmaya çalışırsan böyle olur tabii..kulaklık yazdığım yerleri ahize diye çevirip okuyun aynı sıkıntı bendede var.
  • quote:

Sorunun cevabı değil ama benim başıma geldi.

HTC HD2 kullanırken günün birinde Cyanogen mod dan sıklıp nexus rom kurayım dedim.
    Kurduktan sonra bu sıkıntı başladı!
    Bu romdan kurtulana kadar da "harbiden beni dinliyorlar" moduna girdim :D

Windows Phone 7 kurduğum gün ganladım ki bu iş rom işi...
    Telefonu sıfırlayacak şekilde rom atsınarkadaşın.
    Düzelmesi lazım!
    En kötü ihtimalle biraz küfür işitiriz düzelmezse... neyse dünya sonu değil yaa
    Düzelirse duayı sen alırsın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

Sorunun cevabı değil ama benim başıma geldi.

HTC HD2 kullanırken günün birinde Cyanogen mod dan sıklıp nexus rom kurayım dedim.
    Kurduktan sonra bu sıkıntı başladı!
    Bu romdan kurtulana kadar da "harbiden beni dinliyorlar" moduna girdim :D

Windows Phone 7 kurduğum gün ganladım ki bu iş rom işi...
    Telefonu sıfırlayacak şekilde rom atsınarkadaşın.
    Düzelmesi lazım!
    En kötü ihtimalle biraz küfür işitiriz düzelmezse... neyse dünya sonu değil yaa
    Düzelirse duayı sen alırsın ;)

Turkcell romundan kurtulup nokia software updater ile kendi official romuna güncellemiştim zaten burada bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • sattığın kişi abuk subuk bir yerdemi? bende bazen babamla konuşmalarımda yankı titreşim duyuyorum ama onda N8 bende 1020 var ve farklı bir şey olması zor. ben telefon satsam ve karşımdaki bunu dese gel deneyecem derim. 10 tane telefon sattım hiç biri bana dönmedi.
    yapabilirsen kartını tak bildiğin herkesi ara.
    diğer türlü çok nadir bir ses sorunu yapmış arkadaş. onuda sana yükler senden aldığı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

sattığın kişi abuk subuk bir yerdemi? bende bazen babamla konuşmalarımda yankı titreşim duyuyorum ama onda N8 bende 1020 var ve farklı bir şey olması zor. ben telefon satsam ve karşımdaki bunu dese gel deneyecem derim. 10 tane telefon sattım hiç biri bana dönmedi.
    yapabilirsen kartını tak bildiğin herkesi ara.
    diğer türlü çok nadir bir ses sorunu yapmış arkadaş. onuda sana yükler senden aldığı için.

Çalıştığı ortam ne derece gürültülü orasını bilemiyorum ama şimdiye kadar benimde sattığım telefonlar yüzünden hiçbir olumsuz geri dönüş olmamıştı. Her görüşmede mi sıkıntı var onuda tam olarak bilemiyorum? Servise vericem diyordu mutlaka haberini alırım
  • Nokia camera beta olarak güncelleme almış benim fark ettiğim flaşlı çekimde oluşan beyaz patlaması giderilmiş bu iyi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 26 Şubat 2014; 0:12:08 >
  • hangi beta o?
  • Aha da bu beta :)

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/nokia-camera-beta/80b4b4a2-f7aa-49f0-b8ab-7b7390ce1014

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar gitti gidiyor da 39 liraya nillkin kılıf + 2 adet film buldum, kullananlar memnun mu, urun fiyatını hakediyormu?
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/nokia-lumia-1020-nillkin-deri-flip-cover-kilif-102666299

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Arkadaşlar gitti gidiyor da 39 liraya nillkin kılıf + 2 adet film buldum, kullananlar memnun mu, urun fiyatını hakediyormu?
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/nokia-lumia-1020-nillkin-deri-flip-cover-kilif-102666299

nilkin falana anlamam
    güncellee gelmeden önce dokunmatikte sorun vardı ama güncellemeden sonra düzeldi. 5 liralık jelatin kullanıyorum sorun yok.
    ayrıca jelatinsiz kullanımda ekranı çizmişim haberniz olsun. düz zemine bile koymam ama cebe koyup çıkarırken çizmişim ekranı... jelatin şart
  • Film kesinlikle şart, buff marka darbe emici filmler de var, alıp incelemek lazım aslında
    http://www.n11.com/nokia-lumia-1020-buff-darbeye-dayanikli-ekran-koruyucu-P18178576

• O ahizedeki sesle sorun yaşayan arkadaş benim, yaşadığım sorun çok ciddi seviyede değil, ama diğer telefonlarda yaşamadığım sesin kalitesini düşüren bir durum. Ve karşı tarafı anlamayı güçleştiriyor. Bazı frekanslarda yankı gibibir efekt var. Anlatması güç. Sanki yazılım ile ilgili ama emin değilim. Farklı hatlar, farklı simler denedim, Telefonu da sıfırladım, sonuç aynı. en az 3 kademe çekiyor denediğim yerlerde.

svideoz arkadaş da gayet ilgili. Bu durumun gözünden kaçmış veya birşekilde başına gelmemiş olduğunu tahmin ediyorum..Zaten garantisi var aletin..
    Bu arada bu sorun bu cihazda genel bir sorunmuş.."lumia 1020 call quality" diye aratın sonuçları görün..

Kimisi bu durumda kullanır ama benim canımı sıktığı için servise verdim cihazı. Bakalım sonuç ne olacak..
  • quote:

Nokia camera beta olarak güncelleme almış benim fark ettiğim flaşlı çekimde oluşan beyaz patlaması giderilmiş bu iyi olmuş

Fotoğraftaki sarılık azalmış ama tam düzelme olmamış sanki hala biraz var çekilen ile kaydedilen foto'da gene farklılık var final sürümünde düzeltirler artık..
    Birşey sorayım:
    ben çektiğim fotoları 5 mp olarak çekiyorum hafızada çok yer tutmasın diye birde 5+34 mp olmadığı için 2 foto çekme olayıda yok oda hafıza için extra bir avantaj benim için öyle düzenlemeymiş photoshop'muş uğraşmam sizce yalnızca 5 mp çekerek doğrumu yapıyorum yoksa 5-34 mp çekmek dahamı iyi olacak.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.