Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garuda

benide ekleyin arkadaşlar beyaz 1020 ile bende aranızdayım :) telefonu alır almaz ilk yaptığım turkcell romundan kurtulmak oldu :) sonrasında tüm güncellmeleri vs yaptım herşey günceldi fakat bugün 10 tane daha güncelleme gelmiş programlar için markete genel olarak telefon gayet hızlı seri çalışıyor ilk wp telefonum olduğundan alışmak biraz zaman alacak androidden sonra, aklıma takılan ekrandai saati kaldıramıyormuyuz? sanki o çok şarj yiyormuş gibi geliyo bana ?

Merhaba, bu Turkcell romdan kurtulma işini nasıl yaptın acaba?

Bir şey daha soracağım, bazı arkadaşlar Ocak 2014'te alınan telefonların 2000 TL civarı faturası olduğunu yazmış. Benim takas ettiğim telefon, bir telefoncudan 17.11.2013 tarihinde 1.820 TL'ye alınmış. Neden böyle ucuz acaba? Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert25 -- 14 Şubat 2014; 18:38:22 >

• aslına bayağı uğraştım telefonu pcye tanıtmak için kolayda olmadı benim için;

aşağıdaki linkden nokia software update indir pc ye kur
    http://www.mediafire.com/download/f18ygtuctrjdgi4/Nokia_Software_Updater_For_Retail_3.0.8.zip

daha sonra aşağıdaki nokia recovery tool indir ve kur
    http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles/phones/files/recovery/NokiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe

daha sonra microsoft zune indir ve kur
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27163

win8 kullanıyorsan Masaüstü için Windows Phone uygulaması bunuda indir ve kur
    http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=265472

bunları yükleyince pcye tüm driverler kurulmuş olacak sonrasında nsu yada recovery tool telefonu görecek, ben nsu ile güncellemek istedim telefonu bağladım nsu çalıştırdım güncelleme var dedi indirdim 1.43gb daha sonrasında kurulum yapmadı hata verdi. Nsu yu kapatıp nokia recovery toolu açtım orada yine güncelleme var dedi bende güncelle dedim zaten daha öncesinde nsu ile romu indirmiştim 1.43gb lık o romu hemen gördü ve yüklemeye geçti sorunsuzca 10dk civarında romu kurdu yeni son güncel rom kurulmuş oluyor turkcell romunda gereksiz programlar vardı bu romda yok

umarım yardımcı olabilmişimdir. benim telefonda 24.01.2014 fatura tarihli benimkide 1800 küsür fatura tutarı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 14 Şubat 2014; 18:42:44 >

• Cevap için teşekkür ederim, bu akşam bi deneyeceğim, inşallah becerebilirim.

Bir sorum daha olacak, bu kişilere girince yazı tipi çok büyük, küçültme imkanım var mı?
  • yaw şu arka tarafa resim koyma yokmu siyah görmekten gına geldi.
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Şuan için sadece kilit ekranında arkaplan ayarlayabiliyoruz açıkcası beni pekte rahatsız etmiyor.

Bu senin için iyi haber olabilir

http://windowsphonehaber.com/wp-8-1-ile-baslangic-ekrani-arka-plani-kisisellestirilebilir-olabilir.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 14 Şubat 2014; 22:25:04 >
  • oh be en azından böyle olsun hocam.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

aslına bayağı uğraştım telefonu pcye tanıtmak için kolayda olmadı benim için;

aşağıdaki linkden nokia software update indir pc ye kur
    http://www.mediafire.com/download/f18ygtuctrjdgi4/Nokia_Software_Updater_For_Retail_3.0.8.zip

daha sonra aşağıdaki nokia recovery tool indir ve kur
    http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles/phones/files/recovery/NokiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe

daha sonra microsoft zune indir ve kur
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27163

win8 kullanıyorsan Masaüstü için Windows Phone uygulaması bunuda indir ve kur
    http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=265472

bunları yükleyince pcye tüm driverler kurulmuş olacak sonrasında nsu yada recovery tool telefonu görecek, ben nsu ile güncellemek istedim telefonu bağladım nsu çalıştırdım güncelleme var dedi indirdim 1.43gb daha sonrasında kurulum yapmadı hata verdi. Nsu yu kapatıp nokia recovery toolu açtım orada yine güncelleme var dedi bende güncelle dedim zaten daha öncesinde nsu ile romu indirmiştim 1.43gb lık o romu hemen gördü ve yüklemeye geçti sorunsuzca 10dk civarında romu kurdu yeni son güncel rom kurulmuş oluyor turkcell romunda gereksiz programlar vardı bu romda yok

umarım yardımcı olabilmişimdir. benim telefonda 24.01.2014 fatura tarihli benimkide 1800 küsür fatura tutarı var

Sizede hayırlı olsun yeni telefonunuz,

Ben Nokia Care Suit ile yeni room yüklemek istedim ama laptop'a programı kuramadım bir türlü Nokia Recovery Tool kuruldu çalıştırdım hatta rom'u indirmeye başladı ama ben gene telefonun üstündeki Turkcell Rom'unu indirmeye başladı diye iptal edip çıktım daha sonra Navifirmden siyah 1020 için global rom'u indirdim(1.4 Gb kadar) masa üstüne Rm-875 diye bir klasör oluşturup attım şimdi tekrar Nokia Recovery Tool'u çalıştırsam direkt bu rom'u görüp yüklemeyi yaparmı yoksa gene kendisi indirip tekrar Turkcell romunumu yükler?..(Şu an bulunduğum yerde Xp kurulu bir bilgisayar var o yüzden NokiaRecoveryTool kurulmuyor bu bilgisayara anca sabah kendi laptopumda deneyebilirim o yüzden size sorma gereği hissettim)Teşekkürler.

• NSU İLE ROMU İNDİR EVET TURKCELL ROM İLE build numaraları aynı ama turkcell romu değil o rom, yani indir kur hocam turkcell romundan kurtul ben win7 ve win8 de denedim sorunsuz kurdum romu . Nsu ile romu indirip recovery tool ile romu yükledim. Ne hikmetse nsu ile bir türlü rom yükleyemedim. masaüstüne klasör oluşturmayacaksın yoksa recovery tool romu görmüyor. Romun yolu şu şekilde olacak;

C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-875
  • quote:

NSU İLE ROMU İNDİR EVET TURKCELL ROM İLE build numaraları aynı ama turkcell romu değil o rom, yani indir kur hocam turkcell romundan kurtul ben win7 ve win8 de denedim sorunsuz kurdum romu . Nsu ile romu indirip recovery tool ile romu yükledim. Ne hikmetse nsu ile bir türlü rom yükleyemedim. masaüstüne klasör oluşturmayacaksın yoksa recovery tool romu görmüyor. Romun yolu şu şekilde olacak;

C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-875

Ben NSU kurmadım bilgisayara NokiaCare Suit kurmuştum yani kurulmamış olacak ki C de ProgramData ve sonrası yoktu yarın artık evde denerim C/ProgramData/Nokia/Packages/Products/rm-875 yolunu izlemek önceki symbian telefonlarımdaki Phoenix ile fw atma olayı ile aynı sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum,teşekkürler..

• rica ederim, evet şimdi hatırladım nokia suite care kurulamıyor win7 de kurulum tamamlanmış olarak görünüyor fakat program kurulmuyor onu kurmanıza gerek yok. nsu,recovery tool, ve zune yeterli rom yüklemek için.
  • Bu arada çok istediğim siyah renk 1020 mi aldım beyaz olanıda kutusuna kaldırdım yeni sahibini bekliyor ilgilenen arkadaşlar ilanıma bakabilirler

http://forum.donanimhaber.com/m_87791742/tm.htm
  • SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    nokia driverları tam işkence.
    N8 dede phoenix e telefonu göstermek için kırk takla atıyordum. NSU ile yaptım ama bir kaç tane sürüm denedim, bir kaç tane driver yükledim, pc de kamera driveri varsa yada android telefon yada başka driver görmüyor meret.
    baya uğraştım bende gece geç vakitlerde tutturdum yaptım.
    NSU ya denk getirip telefonu tanumlarsa gerisi gelmesi lazım.

• Eryaman Metrosunun odamdan gözüküşü.
  • İyi odaklanmadığı yada cihaz sarsıldığı için net bir çekim olmamış gece çekimlerinde uzun pozlamada mutlaka tripod gerekiyor.
  • Evet ev yapımı tripodum var fakat pek işe yaramıyor açıkçası telefon pencereden düşer diye korkuyorum bana o fotoğraf çekme kılıfıyla bir tripod lazım fakat ileride
    alacağım şuan alma imkânım yok.
  • Ben de Turkcell romdan kurtuldum. Fakat wp çok farklıymış, alışana kadar baya bi sıkıntı çekeceğim.

1) Kişiler bölümünde yazı tipi çok büyük, nereden küçültüleceğini bulamadım.

2) LG G2'de yedek aldığım rehberimi buna nasıl tanıtırım? Ya da telefondaki kişileri sim karta nasıl aktarırım?

3) Telefona kablo ile attığım müzikler göremiyorum. Oysa videoları görüyorum. Müzikleri nereye atmam gerekiyor?

4) Bluetooth ile aldığım dosyaları nereden görebilirim?

Bu sorularımın cevaplarını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert25 -- 15 Şubat 2014; 10:06:08 >
  • Sarj mı dedi biri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Ben de Turkcell romdan kurtuldum. Fakat wp çok farklıymış, alışana kadar baya bi sıkıntı çekeceğim.

1) Kişiler bölümünde yazı tipi çok büyük, nereden küçültüleceğini bulamadım.

2) LG G2'de yedek aldığım rehberimi buna nasıl tanıtırım? Ya da telefondaki kişileri sim karta nasıl aktarırım?

3) Telefona kablo ile attığım müzikler göremiyorum. Oysa videoları görüyorum. Müzikleri nereye atmam gerekiyor?

4) Bluetooth ile aldığım dosyaları nereden görebilirim?

Bu sorularımın cevaplarını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

1)Ayarlar/erişim kolaylığı başlığı altından font boyutunu istediğin gibi ayarlarsın.
    2)Sim kartında olanları direkt sim kişilerini içeri aktar seçeneğinden atabileceğin gibi rehberin google hesabına yedeklenmiştir kişiler altından gmail hesabını ekleyip eşitlediğinde kişiler telefonuna aktarılmış olur diğer yöntem gmail hesabına kayıtlı kişileri(sim kişilerin) google hesabına girip rehber/daha fazla/dışarı aktar dedikten sonra outlook seçeneği ile masaüstüne kaydedersin sonra bu vcard ı hotmail hesabından içeri aktarabilirsin.
    3)Windows cihazlar şuan için sadece mp3, wma, m4a formatlarını görüyor uyumsuz formatları convert etmen gerekebilir.
    4)Bluetooth ile sadece müzik ve resim dosyalarını paylaşabilirsin onlarda zaten fotoğraflar ve müzik+videolar başlıklarında yerini alıyor.

• Cihazın radyosunuda ilk defa denedim çok net ve stereo ayrımı gayet başarılıymış
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.