Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.567
Cevap
40
Favori
201.691
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
Giriş
    1061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Eyvallah Hocam

En son 2 yıl önce lumia 1520 kullandım

Ama malesef fazla bir gelişme yok bari Windows 10 gelseydi bazı eksiklikleri giderebilirdik android uygulamalarıyla falan

Şuan sürekli kullandığım programlar hala yok 3. Parti yazılımlar yok

Ornegin Openvpn Yi Home Kamera Es file sahibinden ziraat vs vs

Alıntıları Göster
    G4'üm meşhur bootloop sorunuyla bir anda perte çıkınca servisteki cihazı beklerken, DSLR niyetine evde beklettiğim Lumia 1020'mi iki hafta kullanıma aldım tekrar. Yaşına rağmen akıcılığı, ele oturuşu, kamerasıyla kendisini özlediğimi gördüm. Ancak özellikle WM10'un çıkışından sonra markette veya cihazın yazılımında hiç bir iyileştirme olmadığını görmek beni çok üzdü.

Katılmayanlar elbette olacaktır ama WM10'un da, Microsoft Mobil bölümünün de artık çok uzun ömürlü olmayacağını düşünüyorum. Bu konuda olumlu olabileceğim tek konu, Nokia'nın pazara geri dönmesine denk getirip kamera patentlerini de geri alması. (ölme eşşeğim ölme, farkındayım)

Bu tarz bir cihaz arayışında olanlara sadece ve özellikle kamera performansı peşindelerse Lumia 1020'yi hala tavsiye ediyorum, aldırdığım arkadaşım da pişman olmadı. Ancak kamerası azıcık daha kötü de olsa olur, yeter ki windows mobile olmasın diyenlere LG G4'ü tavsiye ederim. Eninde sonunda aniden kapanıyor olmasa (G4 bootloop problemi diye aratın görürsünüz faciayı) herkese kesinlikle tavsiye edeceğim ama bu büyük bir sıkıntı. Neyse ki whatsapp mesajlarımdan fotolarıma, rehberimden ana ekran ikon dizilimine kadar her şeyim sürekli yedeklendiğinden hiç bir veri kaybetmedim. Bu şekilde çok büyük kayba uğrayan bir yığın kullanıcı var. Eğer bunu göze alabilirseniz ya da benim gibi her şeyi yedekleyecekseniz, ve Lumia 1020'ye iyi bir alternatif arıyorsanız, fiyat performans açısından oldukça iyi bir ürün.

Ancak özellikle çok karanlık ortam çekimlerinde, hiç bir akıllı telefonun Lumia 1020'nin yanına yaklaşmasını beklemeyin. Üzülüyorsunuz sonra :)

• Yüzbaşı
    849 Mesaj

Degerli bilgiler için teşekkürler.Karanlık ortam çekimlerinde avantajı flaştan dolayı mı yoksa flaşsız da mı daha iyi 1020?
    |
    |
    tarzanabi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu kendi anladığım kadarıyla biraz daha netleştireyim. Benim tecrübemde, akşam çekimlerinde G4 daha iyi. Örneğin gün batımından hemen sonraki şehir manzarasında, uzaktan şehir ışıkları manzarasında. Ancak özellikle çok karanlık ortam çekimlerinde, ki bunlar genellikle flaşsız yapılan çekimler, Lumia 1020'nin üstüne cihaz yok. Bahsettiğim bu ikinci grup da gece karanlığında bulutları, denizi çekmek, şafak sökerken ağaçların siluetini yakalamak gibi şeyler. Flaşlı çekimde zaten Lumia 1020 açık ara önde.

Ayrıca, Lumia Camera'nın manuel ayarlama rahatlığı hiç bir cihazın hiç bir uygulamanın arayüzünde yok. İki ayda bir muhakkak Play Store'ye bakarım çıkmış mı diye, ı-ıh çıkmıyor. :)
    |
    |
    opxito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar an itibari ile Güncelleme var dedi ben küçük bir güncelleme beklerken windows 10 geldi 8.1 de programlar aradı geçişler çok kasıyordu klavyedende memnun değildim çok yulardaydı şuan gayet iyi daha kurcalıyorum birde yazılar vs çok büyüktü özellikle tarayıcıda şuan android kıvamında dpi ayarı çekmişler galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlbozkurt -- 13 Temmuz 2016; 12:09:51 >

W10 derken nasıl yani resmi sürümmü?

Arkadaşlar nasılsınız bakalım ne var ne yok uzun zamandır giremiyorum foruma evi taşıdık telefon hattı yok uğraşıyoruz öyle yapmıyorlar kaç aydır
    |
    |
    mlbozkurt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar an itibari ile Güncelleme var dedi ben küçük bir güncelleme beklerken windows 10 geldi 8.1 de programlar aradı geçişler çok kasıyordu klavyedende memnun değildim çok yulardaydı şuan gayet iyi daha kurcalıyorum birde yazılar vs çok büyüktü özellikle tarayıcıda şuan android kıvamında dpi ayarı çekmişler galiba
    quote:

Win 10 mu geldi hocam? Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    561 Mesaj

Resim yükledim ama yüklendimi anlamadım.

En son Lumia 1520 kullanmıştım sonra vazgeçtim tekrar 1020 aldım 1.5 yıl sonra ama memnun kalmadım yine hiç memnun degilim dandroid te yaptıgım çogu şeyi yapamıyorum resmen standart işletim sistemi sanki bubişi beceremeyecek microsoft geri satacam cihazı tabi kim aır bilmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    c_a_l_99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Resim yükledim ama yüklendimi anlamadım.

En son Lumia 1520 kullanmıştım sonra vazgeçtim tekrar 1020 aldım 1.5 yıl sonra ama memnun kalmadım yine hiç memnun degilim dandroid te yaptıgım çogu şeyi yapamıyorum resmen standart işletim sistemi sanki bubişi beceremeyecek microsoft geri satacam cihazı tabi kim aır bilmem

Alıntıları Göster
    WM10 sadece insider üzerinden yüklenebilir, final sürüm lumia 1020 için yayımlanmadı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Live yourlife

WM10 sadece insider üzerinden yüklenebilir, final sürüm lumia 1020 için yayımlanmadı.

Alıntıları Göster
    Microsoft, Nokia Lumia 1020 sahiplerini, yüz üstü bıraktı. Artık başka projelerle meşgul, bize sıra gelmez artık. Hiç olmazsa, Windows 10 için umut vermeseydi, boşuna beklemezdik, gelecek deyip te gelmeyince, hayal kırıklığına uğradık.

Bundan sonra da, Miscosoft telefonu almayız, olur biter. Lumia 1020 telefonu sadece kamerası için almıştım, Android uygulamaları Lumia 1020 telefonlarımızda kullanabilseydik, harika olacaktı ama olmadı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    771 Mesaj
    quote:

quote:

Ekran görüntüsü yollarmısınız

|
    |

• Yüzbaşı
    363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ghaneli

quote:

Ekran görüntüsü yollarmısınız

Alıntıları Göster
    telefonda camera benim için çok önemli oldugundan nokia 808 den sonra 1020 aldım ikinci el tabi,,1020de video çekerken yakını netliyor ama uzagı netlemiyordu sonra teli geri sattım,,,şimdi bu netlememe sorunu sizdede varmı çünki yeniden 1020 almayı düşünüyorumda,,
    |
    |

• Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deniz006

telefonda camera benim için çok önemli oldugundan nokia 808 den sonra 1020 aldım ikinci el tabi,,1020de video çekerken yakını netliyor ama uzagı netlemiyordu sonra teli geri sattım,,,şimdi bu netlememe sorunu sizdede varmı çünki yeniden 1020 almayı düşünüyorumda,,

Alıntıları Göster
    Merhaba Hi_Level 16 gb çift soketli flash bellek aldım.Fakat arkadaşımın samsung S5 inde çalıştıgı halde benim L 1020 imde çalışmadı.Yani bellek algılanmadı da.Acaba özel bir program mı yüklemek gerekir ?Bilgisi olan arkadaş varmıdır bu konuda?

• Yarbay
    18614 Mesaj
    Selam arkadaşlar L1020 kadar iyi olmayacağını biliyorum ama bu aralar p9 almayı düşünüyorum çok fazla fotoğraf çekmesemde ois olmaması olumsuz etki ediyor ne düşünüyorsunuz her türlü yoruma açığım

|
    |

Orijinalden alıntı: ONG_bagTR

Satmayı düşünen varmı
    yere düşmesi sonucu sadece ön camı kırılan Lumia 1020 telefonum satılıktır. yanında grip ve kılıf vardır. 325 TL işten anlayan biri alıp yenileyip kullanabilir.başka herhangi bir sorunu yok. deyatlar için sahibinden ilan numarası : 324605626 . whatsapp numaram 05377238540
    |
    |

www.kirlisensor.com
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj
    Güzelim telefonu heba ettiler..oysa ram ile işlemcisi Windows 10 a yeterde artardı bile..

|
    |

Maalesef Win8.1 işletim sistemi USB OTG desteklemiyor. Hatta Win10 da desteklemiyor sanırım. Bu yüzden USB bellekler Windows cihazlarda çalışmaz.

Symbian'da çalışan USB OTG neden windows'ta çalışmıyor, o ayrı konu zaten. N8 bu konuda harikaydı.
    |
    |
    opxito kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Garip bir durum gerçekten n8 ile yapabildiğim bazı şeyleri bu sistem ile yapamamak mantıklı bir durum değil.

|
    |
    tarzanabi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=119386406

|
    |

|
    |
Reklamlar
sohbet
Lastik Fiyatları
haberler
son dakika
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.