Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay çok iyi be teleservis 2 ayda anca bakardı sağol batarya için gönderecektim de garanti kapsamına girer mi biliyor musun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Neredeyse, sadece şirketin web sitesinde Maxthon şifreyi kaydetmiyor, her seferinde şifre girmeye üşendiğim için UC Browser kullanıyorum. Maxthon da forumda Türkçe karakterleri bozuk yazıyordu, senin mesajı görünce denedim, düzelmiş.
  • ömeraydemir kullanıcısına yanıt
    tabi batarya da giriyor. Zaten ben batarya süresi çok kısaldı diye de eklemiştim. ENT Servis iyi gibi birde değişim cihazı çabucak gelirse fena olmaz.

Sözü edilen xxxxxxxxxxxxxxxxx IMEI numaralı cihazınızın servis kayıtlarını incelediğimizde, cihazınızın değişim yapılacağı ve değişim cihazı beklediği bilgisi sistemde mevcuttur. Değişim cihazı servise ulaştığında işlemleri tamamlanıp kargo çakışı sağlanacaktır.

bu da microsoft un cihaz ile ilgili verdiği cevap. microsoft un lumia destek kısmından iletişim formunu doldurunca cevap veriyorlar.
  • merhabalar w10 yükleyen arkadaşlar dun gece uncelleme geldi ve telefonum sürekli yeniden başlamadan oturu açılamadı. yüklemediyseniz saın ola yüklemeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömeraydemir

***Kalibrasyon Adımları***

1.3G’ye geçin

2.Ayarlar->Kilit Ekranı: Şifreli korumayı kaldırın ve ayrıca bekleme süresini maksimum yapın.

3.Parlaklık: Maksimum olarak seçin

4.Batarya koruma modunu pasif hale getirin.

5.Batarya %10 seviyesine gelene kadar oyun oynayın, internette takılın.

6.2G’ye geçip ardından internet bağlantısını tamamen kapatın. Telefon sadece çağrı alıp verecek moda gelsin yani.

7.Wi-Fi ağına geçin ve %5 olana kadar internet vs takılın.

8.Uçak modunu aktif hale getirin.

9.Telefonun ekranı maksimum parlaklıkta ve zaman aşımı olmadan şarjı bitene kadar ekran açık beklesin.

10. Şarjı bitip kapanınca, telefonu sarja takın. Telefon açıldıktan sonra Parlaklık ayarını Orta olarak seçin. Zaman aşımı süresini eski değeri neyse ona çevirin.

11. Ekranı kilitleyin, yani kapatın ve o şekilde %100 şarj olana kadar bekleyin. Şarj olur olmaz telefonu şarjdan alın.

12. Telefonu eskiden nasıl kullanıyorsanız tekrar o hale getirin.

Bu adımlardan sonra cihazınızdaki farkı hissedeceksiniz.

Önemli not: Cihazını sıfır olarak yeni alanlar 20-30 günlük kullanıcılar için bu işlemlere gerek yok, tavsiye edilmiyor. Zaten pil daha yeni kalibrasyona gerek yok.

8. maddede uçak modu açtık ya 10. maddede cihazı Uçak Modunda mı şarj ediyoruz? Fark eder mi?

Bir kere yaptım kalibrasyon işlemini ama en son şarjında %84'te iken şarjdan almak zorunda kaldım. Şimdi tekrar yapıyorum
    Cidden fark etti kalibrasyon sırasında bile fark var ilkinde 9. maddede %4 olur olmaz kapanan cihaz şimdi hem daha uzun süre dayandı hem de %3 olunca kapandı.

• 1020 satan arkadaş varsa bana ulaşsın lütfen, temiz kutulu faturalı ahize sesi kısıklığı sorunu olmayan 1020 arıyorum renk fark etmez.
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Evet uçak modunda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ömeraydemir kullanıcısına yanıt
    Windows 10 kullanıyorsunuz değil mi? Sıfırladım yine aynı
  • rassilon R kullanıcısına yanıt
    Güncelleme yapıp 586ya geçtiniz mi
    Evet win 10 kullanıyorum
  • garuda kullanıcısına yanıt
    kutusu var. ama garanti belgesi fatura gibi birşey yok. cihaz siyah temiz kullanılmış. 2015 şubat gibi alınma ben 2. kullanıcısıyım. kamera grip + telefona 700 TL ye kabulsen istanbul içi güngörene gelip telfonu görebilirsin.
    imei sorgulamamda ithalat yoluyla kayıtlıdır diyor yani cihaz yurtiçi ama hangi firmadan garantili bilmiyorum.
  • http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00DY7VARS/ref=mp_s_a_1_1?qid=1448130053&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=nokia+lumia+1020+grip&dpPl=1&dpID=31EsERFhUjL&ref=plSrch
    Şundsn kullanan var mı ? Fiyat çok yüksek ama ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aysuasya A kullanıcısına yanıt
    Çok kullanmak nasip olmadı ama mevcut elimde bir tane tripod almayı düşünüyorum kışın güzel kareler çıkar
  • Satmayı düşünen olursa haber versin :) inşallah tayfun hocam .ugrasınca güzel şeyler çıkıyor ortaya ..

• Senin 2 mesaj üstüne yazdım
    Uzun süredir kullanıyorum. Ben artık Lumia 1020'mi sadece kamera olarak kullandığımdan, harika bir eklenti benim için. Pili artırıyor, daha dengeli hale getiriyor, fotoğraf çekimini her anlamda kolaylaştırıyor. açık artırma sitelerinde 100 lira civarına bulunabiliyordu en son.
  • Tarzanabi hocam şu anda hiçbir yerde yok :) kokune kibrik suyu dökmüşler zannedersem ...
    Güle güle kullanın .benim şarj sorunum olduğundan almak istemiştim ama çok da pahalıymış.ebay de 120 tl sıfırı .o daha mantıklı ikinci el 100 tlden ..kısmet bakalım başka zamana inşallah

http://www.hizlial.com/nokia-lumia-1020-kamera-arka-kapak-siyah/10139892

159 TL...

• O kadar aradım bulamadım ya .çok teşekkür ederim :)
    Bunun bataryası ile ilgili bilgi bulamadım .bu gripler kaç mah ??? Microsoft'un sitesinde 1020 mah nedir ya insan bi en az 2000 mah yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aysuasya -- 22 Kasım 2015; 11:02:17 >
    Rica ederim :-)
    Aynen 1020 mah.
    Tel açıkken %45 civarı bir artış sağlıyor.
    Belki sahibinden.com ikinci el alınabilir veya bu sitede nadiren indirime giriyor o zaman denk getirilebilir.

• Fiyata gore batarya çok düşük .arastırırken mugen bataryalarını görmüştüm 3000 mah tı .o değerdi bak .ikinci elinde performansı nasıl olur bilemedim .arada hızlısl çekbyolluyor .bakalım denk getirirsem iyi olur

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.