Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onbirhood

Herkese selamlar.
    Hayırlısıyla flexii_87 kardeşimin değişim ile gelen telefonunu alıyorum. İki kez sıfır sorunlu 1020den sonra inşaallah aranan kan bulundu.

selamlar, değişimden gelen sıfır cihazım( 15 günlük) onbirhood hocamıza satmış bulunmaktayım, güzel bir satış oldu, iki tarafta çok memnun kaldı, ikimizde satışın hayrını görelim, tekrardan hayırlısınla kullanman dileğiyle

onbirhood hocamızdan güzel kareler görürüz inşallah, bekliyoruz

cihazımı özlicem, özelliklede kamerasız kalmak çok zor, şirket tarafından verilecek olan telefonu beklemekteyim, eğer kamera tatmin etmez ise, tekrardan yanına bir 1020 alabilirim

şimdi arşivimdeki fotoları hazırlıyorum birazdan paylaşıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Hiçmi tepki vermiyor telefon veya pc?

telefon şarj oluyor gösteriyor, pc de usb algınamadı bozuk gibi bir ileti çıkıyor
  • flexii_87 kullanıcısına yanıt
    Alın bi tane destek falanda oluyordu sizle
    Onbirhood dan da güzel fotolar gelir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abex A kullanıcısına yanıt
    Usb de bozuk olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

quote:

Orijinalden alıntı: BordoFedai

Dün anneme s6 edge aldım. + olmayan. Alırken g4 u de inceledim. S6 edgenin kamera şu an hepsinden iyi. Gece yağmur vardı gece çekimini kıyaslayamadım ama gündüz ve akşam ev çekimlerinde s6 şu an daha İyi benim 1020 den. Fakat o amiral gemisinde ilk günden bile hafif kasmalar gordum. Şarjı çok iyi fakat içinde daha sim kart olmadığı için gerçek bi şarj değerlendirmesi yapamadım. Kamera uygulamarında benim telefon daha iyi ama edge de sanal çekim olayı çok güzel geldi keşke oda olsa bizde. Mesaj yazma Office uygulamaları stabil olma navigasyon gibi şeyler wp da androidi geçmiş. Tek uzuntum kameranız 41 de olsa edgedeki netlik canlılık yok

o renk ve canlılık ekrandan dolayı pc den atıp bakman lazım

quote:

Orijinalden alıntı: tarzanabi

1020'nin ekran çözünürlüğü nispeten düşük olduğu için oyunlarda fazla takılma olmuyor, ancak pil performansı çok iyi değil. 1000 mAh'lik battery grşp ile dahi yoğun kullanımda günü çıkarmakta zorlandığım oldu, tabi bu durum piyasadaki tüm cihazlar için geçerli denilebilir.

Android'den vazgeçmek istemiyorsanız en iyi kamera lg g4'te var muhtemelen, pil performansı da oldukça başarılı. Ancak kamera konusunda 1020'nin yanına yaklaşamaz hiç bir cihaz.
    Pil ömrü önemliyse lg g2 çok iyi, ama lumia 1020'den sonra kamerası çamur gibi geliyor, haberiniz olsun :)

g4 1020 karşılaştırman çok taraflı ve hikaye olmuş. dediğinin olması için tripod kullanıp manuel çekmen gerekir. hayatının her anında en çok lazım olduğu yerdede manuel kullanamıyorsun yalnız iken sıkıntı yok. otomatik çekimde g4 1020 arasında ben g4 ü seçerdim. birde ekran faktörü varki artık resimlere %90 telefon ekranından bakıyoruz ve gittikçe pc ihtiyacımız azalıyor. birde ekran karşılaştırması yapsan her türlü g4 ün kendi çektiği resimler kendi ekranında 1020 yi tokatlar pc den bakıp görme olayı kendimizi kandırmak oluyor.
    not : 1020 kullanıyorum ve ortamlarda ani çekim fotolarında millet ip6 ile daha güzel resimler yakalayabiliyor. insanlara durun manuel çekicem diyemiyorsun.

1020 ile çektiğiniz fotoyu LG G4'e gönderip aynı ekranda karşılaştırsanız adil olabilir.

Manuel çekim konusunda ve ben de ekleme yapayım çekim hızı konusunda dezavantajı var size katılıyorum.

Ancak biraz foto bilgisi ile çoğu kişinin diğer cihazlarda otomatik modda çektiğinden daha iyi fotolar yakalıyorum ben en basitinden Note 3'e göre örneğin. Ters ışıkta ve aydınlık yerden karanlığı çekmede gündüz dahil Gerçek Flaş olması çok fark yaratıyor.

LG G4 tartışılır ama iphone 6 demeyin o iyi çektiğini sandığımız resimlerde çok denedim 1x yakınlaştırma yapın bütün insanların yüzleri Çamur gibi oluyor. Lumia 1020 öyle değil istediğiniz gibi kırpma yapabilirsiniz. Sizin iyi çekti dediğiniz bence yüksek İSO'dan başka bir şey değil evet fotoğraf uzaktan genele bakınca daha çok ışıklı aydınlık olduğundan göze daha hoş görünüyor ama basımda ve kırpmada 1020 ile karşılaştırılması mümkün değil aynı şekilde detayda keskinlikte ve netlikte yanından geçmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ömeraydemir

Usb de bozuk olabilir

usbde sorun yok başka birşey taktığımda çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abex -- 24 Ekim 2015; 23:56:12 >
  • G4'ü bir buçuk aydır, Lumia 1020'yi bir yıldan uzun süredir kullanıyorum. Camera grip de takılı. G4 fotoğraf konusunda çok başarılı, kesinlikle en iyi android. Ancak Lumia 1020 hala içerilen detay, odaklama netliği (hızı değil) konularında belirgin bir farkla önde. G4 hiç yabana atılacak bir kameraya sahip değil ama Lumia 1020 hala kesin kral.

Geri kalan her şey için G4 açık ara önde ama özel günlerde hala Lumia 1020'mi yanıma alıyorum.

O değil de, günlerdir Z3+ konusunda Z3+'ın çamur gibi kamerasının Lumia 1020'den daha iyi olduğunu iddia eden bir genç kardeşimiz var, ona laf anlatamıyorum :)

Kablo orjinal mi? PC Windows sürümü nedir? Ben bir ara Samsung kablosu denemiştim, şarj bile olmadı, ne telefon bilgisayarı gördü, nede bilgisayar telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarzanabi

G4'ü bir buçuk aydır, Lumia 1020'yi bir yıldan uzun süredir kullanıyorum. Camera grip de takılı. G4 fotoğraf konusunda çok başarılı, kesinlikle en iyi android. Ancak Lumia 1020 hala içerilen detay, odaklama netliği (hızı değil) konularında belirgin bir farkla önde. G4 hiç yabana atılacak bir kameraya sahip değil ama Lumia 1020 hala kesin kral.

Geri kalan her şey için G4 açık ara önde ama özel günlerde hala Lumia 1020'mi yanıma alıyorum.

O değil de, günlerdir Z3+ konusunda Z3+'ın çamur gibi kamerasının Lumia 1020'den daha iyi olduğunu iddia eden bir genç kardeşimiz var, ona laf anlatamıyorum :)

Aynen ben genelde yapmam ama onun çektiği fotoya bir tık zoom yapın bir de sizin çektiğinizi zoom yapın gerçeği görsün.
    Anlamazsa kendi çektiği resimde yüksek İSO ve ekran farkı gözüne hoş geliyordur hemen whatsapp'tan sizin fotoyu ona gönderip iki fotoyu da tekrar bir tık zoom yapın bu sefer kesin anlar :-)

• BordoFedai B kullanıcısına yanıt
    Baya bir inceledim hangi cihazla çektiğinizi yazmamışsınız ama göz alışkanlığı 1020'yi tanıdım.
    Egde'in gereksiz Mavimsi olduğu yerler var 1020'nin de Sarımtırak.

Yine de Netlik konusunda 1020 bir tık daha iyi. Örneğin Reklam tabelasındaki fiyatlar 1020'de daha Net görünüyor, sokak Edge'de daha aydınlık görünse de.
    Aynı şekilde masadaki sigara kutusu 1020'de daha net görünüyor, Edge'de oda daha aydınlık görünse de.

Sonuçta bence Android ve Apple kameralar İSO Odaklı resmin genelinde göze aydınlık gelen resimler çekse de hala 1020 kadar detayda güzel resim çekemiyor.

Benim de çoğu resmi kırpma alışkanlığım devam ediyor o yüzden 1020'yi kesin geçti dediğim bir cihaz bulamadım...

• İSO 2500

iphone, samsung ve diğer markaların iso 800 de çektiği kalitede

hocam biraz zaman geçsin, durumları düzelteyim el atıcam, bu arada lumia 950 çekimlerini gördünüz mü ? valla çok şaşırdım açıkcası, google dan aratın %100 cözünürlükteki fotolar indirip bilgisayardan bir bakın derim

dur ben geri dönüşüm kutusundan silmediysem buraya yükleyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 25 Ekim 2015; 0:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Şuradahttp://blogs.windows.com/devices/2015/10/15/camera-magic-on-microsoft-lumia-950-and-lumia-950-xl/

ep_362 hocamız paylaşmış, çok teşekkürler

linkteki fotoları bilgisayarınıaz indirip bir bakın, fotoların exif bilgilerinede bakın İSO 64 de fotolar falan çekiyor

bende şuan prof. makina NİKON D90 var, ben lumia 950 nin çekimleri ayrıntı %100 cropta resmen benim D90 dan daha iyi

neyse, telefonlar çıksın, son kullanıcı incelemeleri ile konuşmak daha mantıklı

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Aynen bütün herşey değiştiriyor resimleri. Bu arada l 1020 de hiç ayar oynamadım ama şu yolu gösteren resimlerde düzgün iso yapabilse idim biraz daha kaliteli olabilirdi. Bir de ben bu telefonu Amber varken almıştım.o zaman ki kamera kalitesini hiç bulamadım. Bi bozuldu eski haline donmedi birde şu sarılık muhabbeti. Win 10 on izlemesini yükleyenler hala o sorun var diyorlar.
    Şimdi telefon alsam herşeyi ile l 1020 alırım sadece şarj çok daha iyi olacak ekranda samsunglar gibi olacak kamera algoritmasıda amberdeki gibi. Android mağazasını da dolaştım bugün baya oradakilerde mağazadan isyan ediyor. Yani kimse doymuyor. Bakalım 29 ekime kadar tel bende sonra anneme hediye edeceğim. Uygulamaları ortak oyunlarıda test edeceğim

• Muhteşem...
    Peki 950 ile 950XL ön ve arka kameraları aynı mıymış?
    Bir de ben Zenon Flaşın gücünü bu 3'lü Led flaşta bulabilir miyim sizce yani Led ışık Zenon aratmasın?

• AUTO SHOW 2015 (KAMERADAN DOLAYI DEĞİŞİMİ GİDEN ESKİ LUMİA 1020 İLE ÇEKİLMİŞTİR)

3X ZOOM YAPILIP ÇEKİLMİŞTİR

OTOMATİK ÇEKİMLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 25 Ekim 2015; 1:35:59 >

• ELİMDE KALAN SON 1020 RESİMLERİM

ELVEDA 1020 GÜLE GÜLE, TEKRAR YİNE KAVUŞALIM OLURMU

• Lumia 950 kaç paradır yaa geldi mi Türkiye'ye? :-)

Lumia 950 Sensor size: 1/2.4 inch
    Lumia 1020 Sensor size: 1/1.5 inch

1020'nin yarısından biraz büyük bir sensor var 950'de ama Mega Piksel de zaten Yarısı olduğu için bu çok iyi bir değer diye anlıyorum.

Manuel ayar gerekmeyecek iddiası var ve geliştirilmiş OIS varmış 4K varmış 5" ekran 3000 mAh çıkarılabilir batarya vs vs vs.

Her yönden aşırı beğendim bu cihazı :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Kablo orjinal mi? PC Windows sürümü nedir? Ben bir ara Samsung kablosu denemiştim, şarj bile olmadı, ne telefon bilgisayarı gördü, nede bilgisayar telefonu.

pc win 8.1 bende bir samsung bide universal kablo denedim ikiside yaramadı
    Orjinal kablo kayıp mı oldu?
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.