Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BordoFedai

Herkes aynı şeyi diyor ama telefon almak isteyen yanyana kıyaslasın dediğim modelleri saydığım 3 telefon arasında 1020nin sonuncu olduğunu görecektir

Hem haklısınız hem değilsiniz.
    Bas-çek yapıp aynı ekranda ne çektiğinize Zoom bile yapmadan bakıp geçince haklısınız, 1020 sonuncu olabilir.
    Manuel moda gerek yok P modunda bir veya iki ayar yapıp çektiğiniz fotoyu Bilgisayara attığınızda veya Crop yaptığınızda veya HQ görüntülediğinizde haksızsınız, o zaman 1020 birinci olur çünkü Sensör, OIS, MP, Zenon Flaş ve Lens farkını o zaman anlıyorsunuz.
  • Burası Lumia1020 kullananlar kulübü burda bu telefona bok atmak isteyenler lütfen boşuna yazı yazıp ta forumu kirletmesinler
  • Boş geçmeyelim
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• Yine güzel fotoğraflar tebrikler hocam
    Otomatik modda kıyaslama yapılır ise amiral gemi android cihazlar daha başarılı görüne bilir kendi ekranlarında özellikle ama bu telefonun ana özelliği manuel ayar ilk çıktığı zaman 41mp'den daha çok ön plandaydı manuel ayara olanak vermesi şimdi konuya daha önce eklediğim bir kaç fotoğraf ekleyeyim sen söyle hangi android cihazla bunları çekebilirsin?
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• Teşekkürler, gün ışığında sürekli otomatik modda çekiyorum. Çok hızlı bir objeyi dondurmak gibi, yada tam tersi objeye hareket vermek gibi marjinal durumlarda manuel moda geçiyorum. Akşam çekimlerinde de hafiften ISO ya yüklenip yediği kadar diğer ayarları otomatikte tutuyorum, eğer yemezse o zaman tamamen manuele geçiyorum.

Edit : Kar fotoğrafları iyi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 3 Temmuz 2015; 19:49:06 >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Kışın çekmiştim dışarı çıktıkça
    Bende genellikle isoyu düşük tutuyorum genellikle enstantane hızını tam ayarlayamıyorum onuda otomatik bırakıyorum fotoğraf çektiğim zamanlarda :)
  • Arkadaşlar ben okçuluğa gidiyorum
    Ok atarken oku havada fotoğraflamak için ne yapmam lazım
    Lütfen cevap
  • Lumia 1020 kalitesiyle

Androidcilere vs ıos culara gelsin
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• ömeraydemir kullanıcısına yanıt
    Ortam ışığına göre değişir ama ben gunduz için solim
    Beyaz ayarı oto olabilir
    Odağı manuel ayarlamlısın
    Iso 200 ile 400 olabilir
    Shutter hızınıda denemen lazım o anki ışığa göre 1/250 ile 1/800
    Kadar olabilir
    Parlaklıkta oto kalabilir

Bu şekilde yakalayabilirsin diye düşünüyorum umarım yardımcı olabilmişimdir
  • Su fotograflari gorunce telefonu cope atasim geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak** kullanıcısına yanıt
    Tum paylasilan fotograflar 1020 e gecme sebebi

Beyaz ışıkta veya açık alanda atıyoruz
    Peki deniz gibi yerleri çekerken öğle ve akşamda nasıl yapmam gerek
    Çok sağolun
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    Lumia 1020 başka söze gerek yok
    Nokia bu işin evvelden beri bir numarasıydı halende ole

G4 ile kiyaslandiginda nasil bi sonuc ortaya cikar arka sayfada bi arkadas paylasmis G4 onde sanirim L1020 dusunuyorum fakat cihazin ve yazilimin eksikleri nedir ?

hayır g4 den daha iyi yazıyor ve zaten fp daha iyi g4:1.8 1020:1.4 diye hatırlıyorum ama öyle bişey olması gerek
  • ömeraydemir kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ortamdaki ışığa göre değişiyo onu biraz shutter ayarıyla oynayarak kendin bulabilirsin daha net sonuçlar elde etmek için ben şimdi ne solesem yalan olur oyuzden.

Deneme yanılma yoluyla bir iki çekim yaparak sonucu horebilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Manuel ayardan öte sensör boyutu farkı ortaya koyacaktır.
    G4: 1/2.6
    1020: 1/1.5

Birde şunu söylemek lazım g4'ün 30 sn deklanşörü hızı abartılıyor ancak android ekosisteminde deklanşör hızını ayarlamak 3.parti yazılımlar ile çok kolay iş, 1020'nin de win 10 mobile ile port da olsa böyle programlara kavuşacağını düşünürsek temmuzdan sonra 1020 en ideal kamera telefonu olma niteliğini perçinleyecektir. Idealden kasıt sensör, nd filtresi gibi avantajlarla donanım yönünde 808 bariz üstün ama yazılım ile 1020'de çok iyi işler yapıyor. Tabi söylemek lazım telefondan beklentinizi büyük tutmayın ama 1020 gerçekten çok iyi bir kamera telefonu, yetersiz kaldığı birkaç nokta oluyor. 1020'nin yetersiz kaldığı birkaç nokta için dslr taşınmaz derecede büyük, ancak göze alırsanız aynasız kompaktlar ben iyi fotoğraf çekmek istiyorum diyen için iyi, onunda lens fiyatları malum.

Bu sürekli karşımıza çıkıyo g4 ve bi başkası aslında kamera olarak soluyorum yazılımına bişi diyemem herkesin kendi tecihi ben memnunum windowstan

Kamera olarak bilmelisinizki g4 olsun s6 olsun bunlar hepsinde kuçuk algılayısı (sensor ) bulunmakta oyuzden yazılımla telefon çok fazla oynuyo ama 1020 de algılayıcı olarak buyuk olduğundan buda iki katı kadar bir buyukluk oyuzden donanım guclu olduğundan cihaz yazılıma fazla başvurmadan net sonuçlar veriyo.

Şu aracin kadranini cekmissiniz mesela o kadar net dagilma olmayan sayilari gormek ilginc suan hali hazirda g2 kullaniyorum camur gibi goruntu veriyor sanirim veda etme vaktim geldi

Ever o resmi çeken ben değilim tayfn1907 arkadaşımız

En iyi örnek sensor oıs ve lens farkı o resimde de bunlar var

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.