Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler var mı camera grip alabileceğim bi yer?
  • Cekimlere devam

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak** -- 24 Mayıs 2015; 9:59:01 >

• Kesinlikle 808 gibi mesela buda efsane olarak kalacak bir cihaz.
    Önceki sayfa'da Garuda adlı arkadaşımız yazmıştı bir bak istersen
    Güzel çekimler ellerine sağlık
  • Teşekkürler bence efsane bi

1gun önce teknosaya gırdım bi arkadaşımın tanıdığı vardı orda çalışan telefon muhabbeti geçti haliyle iphone du samsung faln derken bide lg g4 adam çok ovdu kamerasını dedim al bide bunlara bak açtım resim ne varsa adamların azı açık kaldı özellikle video çekimine adamın dediği şuydu direk " abi bu zoomu iphone la yapsak s...çmıştı direk " dedi bende tabi havalı bi şekilde mağzadan çıktım kral 👑 1020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak** -- 24 Mayıs 2015; 12:08:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Teşekkürler bence efsane bi

1gun önce teknosaya gırdım bi arkadaşımın tanıdığı vardı orda çalışan telefon muhabbeti geçti haliyle iphone du samsung faln derken bide lg g4 adam çok ovdu kamerasını dedim al bide bunlara bak açtım resim ne varsa adamların azı açık kaldı özellikle video çekimine adamın dediği şuydu direk " abi bu zoomu iphone la yapsak s...çmıştı direk " dedi bende tabi havalı bi şekilde mağzadan çıktım kral 👑 1020

Onlar konuşur Lumia 1020 yapar diyelim o zaman yazık o kadar para veriyorlar yarı fiyatına satılan bir telefon kamera'da eziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Teşekkürler bence efsane bi

Ben de iphone 6'cıları ezmeyi çok seviyorum. Akşam gece düşük ışıkta fotoğraf çektiklerini sanıyorlar ya aynı sahneyi çekip gösterince çok üzülüyorlar yazık yaa

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Yazık gerçekten onlara

ozaman bu resimler android ve IOS culara gelsin

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kolay gelsin arkadaslar. Size bi sorum var. Sony nex 3, samsung nx 1000 gibi cihazlar mi daha iyi fotoğraf ceker yoksa 1020 mi? 1020 detay olarak 41 mp ile daha cok detay verir sanirim. Yardiminiza ihtiyacım var.

• 808den 1020ye birtürlü geçemedim. Hala sıfırını arıyorum. Duyan gören bilen varsa mesaj atabilir özelden.

• Bayadır eklemiyordum
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Dostum nasıl fotoğraflar çekiyorsun bilmiyorum ama Fotoğraflarda detayın daha iyi olması için daha büyük sensörün katkısı daha fazladır önceki sayfalarda bir çok kullanıcı fotoğrafları var bakıp fikir edinebilirsin imzamdaki konuya'da bakabilirsin çok fazla fotoğraf olmasa'da az çok fikir verecektir neler yapabileceğin hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

808den 1020ye birtürlü geçemedim. Hala sıfırını arıyorum. Duyan gören bilen varsa mesaj atabilir özelden.

0 almaya uğraşma sahibinde çok temiz telefonlar var. ben aldım. 0 fiyatına 2 tane 2. el alma şansın var. 700 TL den tertemiz cihazlar bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 27 Mayıs 2015; 13:44:11 >
  • Güzel foto

Dediğinize katılıyorum sensör nekadar büyük olursa goruntu kaliteside okadar iyi olur e kaldıkı 1020 deki sensorde çoğu kompak makineden ve akıllı telefonlardan buyuk olduğuna gore kalitesi tartışılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

808den 1020ye birtürlü geçemedim. Hala sıfırını arıyorum. Duyan gören bilen varsa mesaj atabilir özelden.

0 alamaya uğraşma sahibinde çok temiz telefonlar bar. ben aldım. 0 fiyatına 2 tane 2. el alma şansın var. 700 TL den tertemiz cihazlar bulunuyor.

haklısınız aslında garantili temiz bir cihaz bulabilsem keşke.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hocam senin cihaz Numune mi sen nasıl bu kadar Net/Keskin foto çekiyorsun mesleki değilse sırrını paylaşır mısın?

Cidden hangi uygulamayı kullanıyorsun Manuel mi Oto Focus mu yapıyorsun, ilave ayarların mı var, gündüz dahil Tripod mu kullanıyorsun, 2 sn. gecikmeli deklanşör ayarında mı çekiyorsun, elin hiç mi titremez arkadaşım?

Saygılar...

Raw çekip Lightroom da işliyorum, ama Flickr'a baktıysan, ordaki fotoğrafların içinde Canon 700D ile çekilmiş fotoğraflarda var, onlar epey keskin, onlarla karıştırmış olmayasın. Karıştırmadıysan, teknik şu; Lumia 38 mp DNG 4:3 formatında, fotoğrafı çekmeden önce ekrana dokunarak ana konuyu odaklıyorum, sonra deklanşöre basıyorum, tabi 200 metre atışı nefes tekniği ile beraber
    Flickr'a bakmadım bu konuya eklediklerine baktım benim çektiklerimden daha net ve keskin çıkıyor genelde.

Nefes tekniğini denerim.
    Peki nesne değil de Manzara çekerken nasıl odaklıyorsun?
    Bir de RAW(Lumia Camera 38 MP DNG 4:3) çektiğini Lightroom'da işlerken genelde hangi işlemleri yapıyorsun?

Çok sağol

• Teşekkürler Kedindini yeterince kanıtladı bence L1020.808 ve tabi'ki N8 kullanılan lenslerin yanında sensörlerinin büyük olması bunun en önemli nedenlerinden biri bence.

Prof. olarak bu işle ilgilenmenin katkısı birazda tabi cihaz kullanmayı bildiğinde gerçekten çok iyi işler yapıyor
    Rica ederim. Manzara için de aynı uygulamayı yapıyorum, konu ufukta ise sonsuza odaklama yerine ufuktan daha yakın 5-10 metre mesafede bir objeye odaklayıp sonra çekiyorum, sallamasyon bir hiperfokal tekniği aslında, her zaman işe yaramayabilir. Keskinlik için abartmamak şartı ile Clarity (+25 e kadar), çok az Kontrast (+10 a kadar), keskinlik artınca gürültü artabilir, biraz Noise Reduction uygulanabilir. (Luminance +50 ye kadar, Detail ve Contrast +25 e kadar)
  • Tavsiye edebileceğiniz ekran koruyucu var mı arkadaşlar?
    Hiperfokal için hesaplama cetveli var aslında ama bizim Lens kaç MM bilmediğim için değer giremedim. Dediğin gibi 5-10 metre denerim.
    Lightroom, Windows Marketten bir uygulama sandım ama bulamadım 10,50 TL olan birkaç uygulama var "Lightroom 4 Edit" vs. yazıyor o mudur, yoksa Bilgisayarda mı yapıyorsun?
    Tekrar teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.