Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abdullahkrz

Arkadaslar cok ikilemde kaldim.internette cok fazla karsilastirma bulamadim.
    1020; nikon l810, panasonic lx3, canon sx230-sx260 gibi cihazlarla kamerasi katsilastirdiginda hangigisi daha iyidir. Secimimi ona gore yapacagim. Yorumlariniz cok onemli yardimlarinizi bekliyorum.

panasonic lx2 ve samsung ex1 kullandım nokia 1020 ikisindende kat kat daha iyiydi samsung ex1 f1.8 diyafram aralığına sahip güzel bir makine ama 1020 nin kamerası çok daha başarılı gece ve gündüz çekimlerinde.
  • Arkadaşlar benim lumia 1020 de kasada 2-3 çatlak mevcut.. Kasayı değişmeyi düşünüyorum servis kasa + batarya ya ne kadar ister sizce..
  • ben konum, 3g, ekran parlaklığı en yüksekte kullanıyorum yanımda powerbank taşıyorum şarj sıkıntım hiç yok hızlı şarj oluyor xiaomi 10400 ile 4 kere çok rahat şarj ediyorum 1020 yi, powerbank şart telefonu hakkıyla kullanabilmek için.

ilk zamanlar hep oto modda çekiyordum şimdilerde manuel ayara iyice alıştım gerçekten manuel ayar ile oto arsında çok fark manuel modda harikalar yaratıyor 1020, 1030 yada her neyse bu telefonun bir üst modeli çıksın min. 3000 mah bataryalı 5" 4 çekirdekli min. 2gb ramli. tabiki sensör biraz daha büyümeli diyafram 2.0, 1.8 vs olursa tadından yenmez direk alırım telefonu bir cep telefonundan bukadar başarılı fotlar çekilmesi cidden hoşuma gidiyor evde canon 400d var ama yüzüne bakmıyorum canonun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 11 Mayıs 2015; 16:36:00 >
  • telefonun sıfırını nerden buluruz ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garuda kullanıcısına yanıt
    hocam 400d nin yüzüne bakmıyorum derken, 1020 daha mı iyi 400d den?
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Otomatik mod için gayet iyi fotoğraflar manuel ayar yapmaya çalış daha iyi olur kesinlikle.

Buda benden İso 400 1/4 Sn
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 11 Mayıs 2015; 21:02:01 >
  • quote:

hocam 400d nin yüzüne bakmıyorum derken, 1020 daha mı iyi 400d den?

nokia 1020 canon 400d+18.55 den çok daha iyi sonuçlar veriyor.
    Anladim. 1020 alacağız bu gidisle

• quote:

Anladim. 1020 alacağız bu gidisle

bence asla pişman olunmayacak bir cihaz 1020
    Ben 700D ile birlikte kullanıyorum, 1020 manzara ve fazla hareketli olmayan konularda çok güzel işler çıkartıyor ama 700D ile mukayese bile edilmez. 400D de 18-55 ile çok kötü değildir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Otomatik mod için gayet iyi fotoğraflar manuel ayar yapmaya çalış daha iyi olur kesinlikle.

Buda benden İso 400 1/4 Sn

kalabalık gezince insan pek uğraşamıyor çekip geçiyorum :) zaten günlük güneşlik olunca otomatik mod yetiyor. manul denemem oldu gayette güzel yıldızları yakaladım. normal telefonda hayaldir bu olay.

• 41mp olmasının dezavantajı. Iso 400 gibi düşük bir değerde bile kumlanma çok fazla. Ben de 1 aya yakın süredir kullanıyorum telefonu ve kamerasından tabii ki memnunun fakat keşke bu sensörü 41mp değil de 13mp olarak üretselermiş. Tabi pureview teknolojisi ile 41mp güzel çalışsa da 5 megapiksele oversample edilmiş fotoğraflar bile kumlanmadan muzdarip. 400dyi bilemem ama 1 senedir nikon d3100 kullanıyorum ve onun iso 3200 veya 6400deki kumlanması ile 1020nin Iso 400deki kumlanması birbirine yakın. Umarım bir sonraki modelde sensör büyür ve megapiksel azalır. Eğer öyle olursa kesinlikle geçiş yaparım. Yoksa 1020 ile devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bir sorum olacak fotoğrafı çekip kayıt ettikten sonra 5 mp olan fotoğraf 36 mp olana göre daha net ve daha keskin oluyor bunun nedeni nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benzodiazepin -- 12 Mayıs 2015; 19:07:03 >
  • Benim de en sevmediğim şey fotoğrafta kumlanma. 808'de de kumlanma çok fazlaydı, aynı durum 1020 içinde geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay.oz

Benim bir sorum olacak fotoğrafı çekip kayıt ettikten sonra 5 mp olan fotoğraf 36 mp olana göre daha net ve daha keskin oluyor bunun nedeni nedir acaba ?

5mp pureview modu malum 7 piksel tek bir piksel olarak net ve kusursuz bir görüntü sunuyor. Tam çözünürlük yani 34 38 mp ise sıradan bir 5mp çözünürlüğünde sayılır.

• Sonuçta cep telefonu çok fazla bir beklenti olmaması gerekir diğer telefonlara kıyasla diyemeyeceğim diğerleri çok daha kötü durumda bu telefonda en azından doğru ayarlarla istenilen kalite elde edilebiliyor.
  • Yukarıda arkadaşın dediği gibi sensör 41 megapikseli kaldırmıyor. Yüksek megapiksel daha fazla detay veriyor ve fotoğrafı daha çok kırpma imkanı sağlıyor ama normalde büyük sensörün amacı pikselleri büyütüp hem dinamik aralığı artırmak hem de kumlanmayı azaltmaktır. 925'in piksel boyutu 1020'nin piksel boyutundan %56 daha büyük mesela. 808 de 41mp olmasına rağmen sensörü 1020'nin sensöründen %56 daha büyük olduğu için pikselleri de aynı oranda daha büyük. Dolayısıyla sen böyle kocaman sensörü düşük kumlanma gibi önemli birşey için kullanamıyorsun ve büyük sensörlerin en büyük avantajı olan düşük ışık performansını alamıyorsun. 1030 gibi bir telefon çıkaracaklarsa bu konuda daha iyi bir strateji izlemeliler bence de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam bende zamanında 1020 vardı şuan iphone 5 kullanıyorum inş tekrar 1020 ye dönecem ayriyetten eskiden beri kullandığım 400d var 18-55 /*50 mm /* 18-200 mm lenler ile kullanmaktayım değil 1020 hiç bir telefon dslr ile kıyaslanamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONG_bagTR -- 12 Mayıs 2015; 21:37:59 >
  • markette ücretsiz 1shot camera var foto işlemesini beğendim biraz kurcalamak lazım bence denemelisiniz güzel program, bir sorunu var ekran döndürmeyi aktif etmezseniz fotoyu dik çekiyor. Ekran döndürmeyi açarsanız sıkıntı yok belki ayarlarda vardır kurcalarsak bulabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 12 Mayıs 2015; 22:31:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

quote:

Orijinalden alıntı: ay.oz

Benim bir sorum olacak fotoğrafı çekip kayıt ettikten sonra 5 mp olan fotoğraf 36 mp olana göre daha net ve daha keskin oluyor bunun nedeni nedir acaba ?

5mp pureview modu malum 7 piksel tek bir piksel olarak net ve kusursuz bir görüntü sunuyor. Tam çözünürlük yani 34 38 mp ise sıradan bir 5mp çözünürlüğünde sayılır.

Tam anlayamadım hocam biraz açar mısınız size zahmet

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.