Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Güzellik :)) Beyazmı alsaydım dedim bunu görünce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 19 Kasım 2013; 10:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Güzellik :)) Beyazmı alsaydım dedim bunu görünce

Bendekinden
    Herkes keşke sarısını alsaydın dedi
    Ama ben bunun rengi çok hoş dedim

Artık ne rengi var diye cevap aldım ama duymazdan geldim

O uzantıyı kullanmıyorum ben.
    Hatta hayatımda o aleti hiç takarmıyım ben açıkçası bilemiyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 19 Kasım 2013; 15:09:16 >
  • Arkadaşlar camera grip i olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vegola

Arkadaşlar camera grip i olan var mı ?

Var...

Soru mu var?
    cevaplayalım..
  • s3 ümü 700 e bir okutsam gelecem siyah 1020 ile ama alan yok
  • Nokia 1020 yi ilk gördüğümde kendi kendime Nokia alınır mı oluumm hele birde wp gibi oturmamış bir sistem kullanırlarken.. Daha sonra benim Note2'm le kıyasladım ve benim telefon 1020'nin yanında über bir telefon olarak öne çıkıyordu. Sonra dedim benim telefonu satıp üstüne, fiyatını "bence" cidden haketmeyen (kimse üstüne alınmasın şikayetim o telefona bu fiyatı biçenedir) ve özellik olarakda daha alt bir seviye 1020'ye para vereceğime gider 2 bin TL'ye Canon 550d alırım rahatıma bakarım. Ama gerek izlediğim videolar gerekse fotoğraflar beni çok cezbediyor açıkcası..

Note'un ilki çıktığında özellikleri beni tatmin etmemiş Note2 çıkana kadar beklemiştim. Şimdi de tam iphone 5s'e geçmeyi planlarken 1020'yi görmem hiç iyi olmadı çünkü kendimi gece gündüz videolarına ve fotoğraflarına bakarken buldum. Bugün telefonu keşfettiğim 4. gün ve ben hala deli gibi 1020 videosu izliyorum..

Note2 ye hep gece çekimi veya ışığın az olduğu ortamlarda fotoğraf/video çekerken noise dolu fotoğraf çekmesinden çok sevdiğim fotoğraf çekme hobimden soğudum açıkcası. Işık olan ortamlarda harikalar yaratırken ışık azalınca rezalet fotoğraflar elde ediyorum. Genelde doğa ot böcek değil de insanları çekmeyi seviyorum.

Konuyu da başından beri takip ettiğimi belirtmek isterim. İzninizle 1020 kullanan siz değerli arkadaşlarıma birkaç sorum olacak.

Az ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda elde ettiğiniz kalite nelerdir? Örneğin ev içinde ön kamera veya arka kamerayla gülerkenki yüz ifadenizi çekip sevgilinize fotoğraf atacaksınız..

Kamera sarı çekiyor gibi bir ibare kullanılıyor 1020 için nedir bu olay? Her fotoğrafta karşımıza çikıyor mu?

Ve tabiki şarj olayı. Biliyorsunuz ki 1020'nin tüm olayı fotoğraf/video. Gün içinde sürekli aktif olarak kullandığınızda yada paso fotoğraf/video çektiğinizde bataryanız ne kadar sürede bitiyor?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Olumlu yada olumsuz tarafsız bir pencereden bakarak yapacağınız tüm yorumlarınıza saygım sonsuz ama fanboyluğa hiç katlanamam. Sonuçta babamızın şirketi değil ne Nokia ne Samsung ne de Apple..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alendarr

quote:

Orijinalden alıntı: salihmutlukan

Beyler gdr3 official olarak ne zaman gelir bilen varmı?

bu ay içinde diyorlar

Peki bu güncellemeyle beraber turkcellin telefona yüklediği sistem silinirmi? uygulamardan bahsetmiyorum direk telefonun içindeki turkcellden bahsediyorum.(nolur silinsin)
  • quote:

quote:

quote:

bu ay içinde diyorlar

Peki bu güncellemeyle beraber turkcellin telefona yüklediği sistem silinirmi? uygulamardan bahsetmiyorum direk telefonun içindeki turkcellden bahsediyorum.(nolur silinsin)

önceki sayfalarda software updater mıydı neydi onunla tekrar son yazılı atarsan temiz bir sisteme kavuşursun diye yazıyordu.
    denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

quote:

quote:

quote:

bu ay içinde diyorlar

önceki sayfalarda software updater mıydı neydi onunla tekrar son yazılı atarsan temiz bir sisteme kavuşursun diye yazıyordu.
    denediniz mi?

aynen gdr3 ile büğük ihtimal silinir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu ay içinde diyorlar

denediniz mi?

Gdr3 le silinmez bence.nsu ile guncelle gider.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saw_saw_saw

Nokia 1020 yi ilk gördüğümde kendi kendime Nokia alınır mı oluumm hele birde wp gibi oturmamış bir sistem kullanırlarken.. Daha sonra benim Note2'm le kıyasladım ve benim telefon 1020'nin yanında über bir telefon olarak öne çıkıyordu. Sonra dedim benim telefonu satıp üstüne, fiyatını "bence" cidden haketmeyen (kimse üstüne alınmasın şikayetim o telefona bu fiyatı biçenedir) ve özellik olarakda daha alt bir seviye 1020'ye para vereceğime gider 2 bin TL'ye Canon 550d alırım rahatıma bakarım. Ama gerek izlediğim videolar gerekse fotoğraflar beni çok cezbediyor açıkcası..

Note'un ilki çıktığında özellikleri beni tatmin etmemiş Note2 çıkana kadar beklemiştim. Şimdi de tam iphone 5s'e geçmeyi planlarken 1020'yi görmem hiç iyi olmadı çünkü kendimi gece gündüz videolarına ve fotoğraflarına bakarken buldum. Bugün telefonu keşfettiğim 4. gün ve ben hala deli gibi 1020 videosu izliyorum..

Note2 ye hep gece çekimi veya ışığın az olduğu ortamlarda fotoğraf/video çekerken noise dolu fotoğraf çekmesinden çok sevdiğim fotoğraf çekme hobimden soğudum açıkcası. Işık olan ortamlarda harikalar yaratırken ışık azalınca rezalet fotoğraflar elde ediyorum. Genelde doğa ot böcek değil de insanları çekmeyi seviyorum.

Konuyu da başından beri takip ettiğimi belirtmek isterim. İzninizle 1020 kullanan siz değerli arkadaşlarıma birkaç sorum olacak.

Az ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda elde ettiğiniz kalite nelerdir? Örneğin ev içinde ön kamera veya arka kamerayla gülerkenki yüz ifadenizi çekip sevgilinize fotoğraf atacaksınız..

Kamera sarı çekiyor gibi bir ibare kullanılıyor 1020 için nedir bu olay? Her fotoğrafta karşımıza çikıyor mu?

Ve tabiki şarj olayı. Biliyorsunuz ki 1020'nin tüm olayı fotoğraf/video. Gün içinde sürekli aktif olarak kullandığınızda yada paso fotoğraf/video çektiğinizde bataryanız ne kadar sürede bitiyor?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Olumlu yada olumsuz tarafsız bir pencereden bakarak yapacağınız tüm yorumlarınıza saygım sonsuz ama fanboyluğa hiç katlanamam. Sonuçta babamızın şirketi değil ne Nokia ne Samsung ne de Apple..

Bu kadar fotografa duskun biri olarak keainlikle dslr veya en azindan aynasiz fotograf makinesi dunyasina girmenizi tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

Orijinalden alıntı: Vegola

Arkadaşlar camera grip i olan var mı ?

Var...

Soru mu var?
    cevaplayalım..

Hocam ne kadara aldınız ? , Fotoğraf çekmede ekstra batarya dışında ne gibi katkısı oldu? Ve sizce aldığınız fiyata değdimi?

• 1020 almaya karar veren ancak bu kararı vermeden bir hayli inceleme yapan biri olarak görüşlerimi paylaşayım dedim, belki ihtiyacı olanlara da yol gösterir.

İşim gereği çok yer gezen ve gittiğim yerlerde doğa fotoğrafları çeken, bunları sosyal ağlarda paylaşan biriyim. İşim gereği iki cep telefonu kullanıyorum ve bunları salt fotoğraf çekme kalitesine göre aldım; gündüz çekimleri için iphone 5, loş ortamlar içinde 2.0 diyafram aralığı olan HTC One X.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; maksadınız gündelik kullanım (sosyal ağlar+web+oyun+müzik+video) ise kesinlikle 1020 size göre değil. Yaklaşık olarak aynı maddi değer ile; LG G2, Galaxy 4, HTC One, iphone 5 alabilirsiniz. Hatta daha geniş ekrana ihtiyaç duyuyorsanız bu cihaz kesinlikle size göre değil. Mutlaka bir WP cihaz denemek istiyorsanız bence 924 (gelirse 929) daha iyi bir tercih.
    1020; fotoğraf çekmeyi seven, çektiği fotoğrafları kusursuzca çekmek isteyen ancak benim gibi her zaman DSLR makine taşıma imkanı olmayanlar için biçilmiş bir kaftan diyebilirim.

1020’yi diğer cep telefonlarından ayıran tek özelliği kamerası. Kamerayı bu kadar özel kılan şeylerin başında ise algılayıcı sensor var. Normal cep telefonlarında kullanılan sensorden 2 kat daha daha büyük bir sensore sahip ki bu ışığı daha fazla yakalaması demek. Bu da çok fazla detay demek elbette. Ancak bu sensor her ne kadar diğer telefonların sensorlarından iki kat büyük olsa da, tam kare bir DSLR makine sensorünün üçte biri kadar. Elbette bir DSLR kalitesini veremez ama örneklerde de gördüğümüz üzere (özellikle profesyonel fotoğrafçıların örnekleri) kompakt makine ile DSLR arasında bir yerde duruyor.

İkincisi ise, normal cep telefonu kameralarında 4 veya 5 mercek kullanılır ve özel bir plastiktendir bu mercekler. Bu sebeple de zoom yaptığınızda fotoğraf bozuluma uğrar. Ancak 1020 de 6 mercek var ve son lens safir camdan yapılma. 6. mercek aynı zamanda optik zoom işini üstleniyor ve bu sayede zoom yapılınca fotoğraf bozuluma uğramadığı gibi, 27 mm’ik bir geniş açı imkanı sunuyor. Bu da fotoğraf karesine daha fazla alan sığdırmak demek.

Üçüncüsü ise (ki kameranın çıkıntısının sebebi de bu) sahip olduğu farklı bir optik dengeleyici. Bu video çekenlerin işine yarayacak bir özellik; siz hareket ettirseniz de kamera sabit çekim gibi kayıt yapabiliyor. (tabi abartmazsanız. Hareket ettirmeyi abartırsanız da diğerleri gibi rahatsız edici atlamalar, zıplamalar olmuyor, daha yumuşak geçişler söz konusu)

İşin yazılım kısmının ise henüz bu cihazın tam kapasite kullanımını ortaya çıkartmadığını düşünüyorum. 3. Parti yazılımların çıkmasıyla beraber
    kameranın sınırlarını daha da zorlanacaktır. Özellikle Nokia tarafından RAW formatın eklenmesi işin rengini bir hayli değiştirecek, çekilen fotoğrafların kalitesi masa başında bir hayli yukarı çekilebilecek.

Yaptığım araştırmalara göre salt fotoğraf çekerek açık ekranla 4 saatlik bir kullanım sözkonusu ki bence gayet yeterli. HTC One X’le de 4 saat, İpone 5 ile de en azla 3 saat kesintisiz çekim yapabiliyorum. Ayrıca 1020'de camera grip olayı da var ki kullanım kolaylığı bir yana yedek bataryası ile de %50’lik bir çekim süresi fazlalığı sunuyor.

Sadede gelirsek; her gün onlarca fotoğraf çeken ve çekimlerinizin profesyonel olmasını isteyen biriyseniz; evet, bu cihaz size hitap ediyor. Elbette yeterli fotoğrafçılık bilginiz varsa! Aksi takdirde cihaz sizi hayal kırıklığına bile uğratabilir ki fotoğraf çekmeyi bilmeyenlerin çekip eklediği bazı fotoğrafları baz alsak bu cihaza kalitesiz kamerası var damgası bile vurabiliriz. Fotoğraf çekmekten bir haber olup da bu tip fotoğraflar ekleyen arkadaşlar alınmasınlar lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N3R3D3 -- 19 Kasım 2013; 22:59:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu ay içinde diyorlar

denediniz mi?

Gdr3 le silinmez bence.nsu ile guncelle gider.

onu tam bilmediğim için yapmak istemiyorum sonra telefonu toptan mahvedebilirm.
  • salihmutlukan S kullanıcısına yanıt
    hiçbişey olmaz korkma.resmi yükleme programı bu zaten.sen sadece programı kur,verilerini yedekle telefonu bağla gerisine karışma o halleder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saw_saw_saw

Nokia 1020 yi ilk gördüğümde kendi kendime Nokia alınır mı oluumm hele birde wp gibi oturmamış bir sistem kullanırlarken.. Daha sonra benim Note2'm le kıyasladım ve benim telefon 1020'nin yanında über bir telefon olarak öne çıkıyordu. Sonra dedim benim telefonu satıp üstüne, fiyatını "bence" cidden haketmeyen (kimse üstüne alınmasın şikayetim o telefona bu fiyatı biçenedir) ve özellik olarakda daha alt bir seviye 1020'ye para vereceğime gider 2 bin TL'ye Canon 550d alırım rahatıma bakarım. Ama gerek izlediğim videolar gerekse fotoğraflar beni çok cezbediyor açıkcası..

merhaba.hiçbir profesyonel fotoğraf makinesi,internet,gps navigasyon,tablet,telefon,kamera,mp3 çalar,video oynatıcı özelliklerini bir arada veremez,verse bile abartılı boyutları sayesinde her zaman taşınamaz.o yüzden bu cihazla profesyonel foto makinesi kıyaslamak,armutla tencere kıyaslamak gibi bişey.Bu cihaz zaten profesyonel foto makineleri ile kıyaslanabiliyor (ilk sayfaya bakınız)Bu cihazın en vurucu özelliği olan kamerası ve en güçlü windows phone olması şöyle bir mesaj veriyor;sürekli taşınabilir en iyi kamera.Bunun yanında diğer akıllı telefon özellikleri bonusu.Şu varki marketteki oyun sayısı androide göre az,yani oyun oynayacaksanız note 2 ye devam edin.Ben note 2 yi satıp iphone 5 aldım,onuda satıp bunu aldım.Ben telefonu nasıl kullanıyorum ? Ağırlıklı olarak konuşma,fotoğrafa meraklı olduğum için foto çekimi,çok az mesaj,zaman zaman radyo-mp3,gün içinde 8-10 kere internet sosyal ağlar mail,ayda 2-3 kere oyun yani neredeyse hiç oyun oynamam oyunu oyun donanımlı bilgisayarımda geniş geniş oynarım.Nokia 808 pureview i çok sevmeme rağmen program azlığı sebebiyle onuda satmıştım ve hep o kameranın windows phone 8 li telefonda olmasını hayal etmiştim ve oldu.Sonuç olarak bu telefon resmen benim için yapılmış asla satmayı düşünmüyorum,normalde 3 ayda bir değiştiririm ama bu cihaz benim için çok özel.Eğer oyuna meraklıysanız,sürekli değişik oyunlar programlar deneyen biriyseniz note 2 yi bırakmayın,oyun bundada var ama oyunseverlere market dar gelebilir.Kameranın sarımsı çıkma olayı ayarla ilgili birşey,yukarıda bir arkadaşında belirttiği gibi bu cihaz resim çekerken bazen ayarlama ister,diğerlerinden farkı zaten bu.Yukarıda ve bir önceki sayfada foto örnekleri var ben bişey demeyim resimler zaten konuşuyor.Haa birde ek olarak bende note 2 kullanmış biri olarak söyleyim note 2 nin pili bence harikaydı kullan kullan bitmezdi,bundan aynı randımanı alamazsınız.lumia 1020 nin pili bana akşama kadar rahat yetiyor,birkaç satır üstte nasıl kullandığımı yazdım,daha hiç tamamen bitmedi.
  • Merhaba. LG Google Nexus 4 akıllı telefonum var daha önce Sony Xperia Neo V kullanmıştım bu telefonu almayı düşünüyorum oyun hevesimi fazlasıyla aldığım için telefonu navigasyon-müzik-internet-fotoğraf amaçlı kullanmayı düşünüyorum sizce Nexus 4'ten bu telefona geçmeli miyim Turkcell bayiden almayı düşünüyorum.
  • badtrip kullanıcısına yanıt
    maşallah nazar değmesin,bende siyah takıntısı olduğu için siyah almıştım,beyaz çok tatlı duruyor.
  • Merhaba;3 mesaj üstte yazdığım yazı sizin içinde geçerli.O arkadaşta sizinle aynı konumda gibi.
  • Lumia 1020'yi Ankara'da nereden alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.