Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Adieu

XP ise görmez. Win 7 ise bağlamadan önce telefonu bir kapatıp açın ara sıra bende görmediği oluyor.

windows 8.1 Hocam pc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

http://apps.microsoft.com/windows/tr-tr/app/0e0fbaf6-fd99-4046-b494-9ce469ae3009

Alternatif Olarak Güzel Hocam Ama Başka Biryerde Pc Ye Takmak İstesem Sıkıntı, Telefonu Görmüyor Kablo İle Ya Birde Çekilen Fotografların 34 mp Hallerini Görmem Lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMIRTEMUR -- 19 Şubat 2015; 23:31:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AMIRTEMUR

quote:

http://apps.microsoft.com/windows/tr-tr/app/0e0fbaf6-fd99-4046-b494-9ce469ae3009

Alternatif Olarak Güzel Hocam Ama Başka Biryerde Pc Ye Takmak İstesem Sıkıntı, Telefonu Görmüyor Kablo İle Ya Birde Çekilen Fotografların 34 mp Hallerini Görmem Lazım

Bir şey kurmadan görmesi lazım. Bende de 8.1 var görüyor direkt.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AMIRTEMUR

quote:

Bir şey kurmadan görmesi lazım. Bende de 8.1 var görüyor direkt.

Bi Ben Yapamadım. Hocam bu Raw fotografları Nerde Görücem Ben. Bulamıyorum Bir Türlü

• AMIRTEMUR kullanıcısına yanıt
    Bilgisayardan görmek için ben FileViewPro kullanıyorum. Telefonda görmek için ise Rawer adlı uygulamayı kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

Bilgisayardan görmek için ben FileViewPro kullanıyorum. Telefonda görmek için ise Rawer adlı uygulamayı kullanıyorum.

rawer uygulamasını kurdum fakat telefonda resim görmüyor nedense. nokia kamera pro uygulamasının ayarlarında jpeg 5 mp ve jpeg 38 mp var sadece dng falan ayarı yok neden böyle bu
    Güncellemelerin eksik. Ayarlardan telefon güncellemesini arada bir yokla.

• quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

Güncellemelerin eksik. Ayarlardan telefon güncellemesini arada bir yokla.

Wp De Daha Yeniyim Hocam Valla Kusura Bakma, Şimdi Güncelliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMIRTEMUR -- 20 Şubat 2015; 0:49:00 >
  • Arkadaşlar merhaba. 1020 kullanıcısıyım.
    Telefonum Lumia Denim (RM-875_eu_turkey_966) sürümünde.
    Şimdi cihazım son sürümdemi oluyor ? başlıkta yazan DENİM farklı bir güncelleme mi acaba?
  • arkadaslar bugun bisey farkettim bu bir sorunmudur bilmiorum ama videosunu koydum bu arada video modundayken
    ben 720 p kullaniyorum zoom yaptigim da
    sol tarafta beyaz ve onun bir kac milim uzerinda kirmizi bir nokta var bu nedir ne degldir bana bilgi verirseniz sevinirim

ama sadece videoda zoom yaptigimda goruyorum o nktayi fotografta falan gozukmuyor cok denedim cunku

daha once varmiydi hic farketmedim yeni gordum bende hemen kisa bir video cekip sizinle paylasmak isdedim
    olu piksel falan mi acaba sensorde ole bisi olsa resimlerdede gozukurdu heralde sinirimi bozdu biraz ya

videoyu koydum ama yuklememis tekrar yuklicem arkadaslar bekleyin

video burada yuksek cozunurlukte izleyin lutfen http://1drv.ms/1vl338N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak** -- 20 Şubat 2015; 19:31:01 >

• Herkese selamlar. Umarım kazasız belasız kullanırsınız telefonlarınızı. Benim bir sorum olacaktı. Ben S4 kullanıyorum ama artık telefonu değiştirme zamanı geldi. Nokia almayı düşünüyorum fakat 1020 ile 1520 arasından kaldım. 1520 şarj, ekran büyüklüğü ve kalitesi, cpu-gpu gücü, micro sd kart gibi konularda tam bana göre. 1020 ise kamerasıyla öne çıkan bir telefon. 1520 konusunda soracaktım ama pek objektif yorumlar almam diye kamera kalitesini burada sorayım dedim. Belki 1020 almadan önce 1520yi inceleyenler de vardır diye. Sizce 1520 kamera olarak tatmin eder mi? 1020 kalitesini beklemiyorum ama çok daha düşük müdür 1020den? İnceleme sitelerine de tam güvenemiyorum çünkü telefon ilk çıktığında kamerası yazılımsal olarak oturmamış olabilir. Önemli olan zaman içinde nasıl bir hal aldığı tabi. Gelecek cevaplar için şimdiden sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cebo01

Herkese selamlar. Umarım kazasız belasız kullanırsınız telefonlarınızı. Benim bir sorum olacaktı. Ben S4 kullanıyorum ama artık telefonu değiştirme zamanı geldi. Nokia almayı düşünüyorum fakat 1020 ile 1520 arasından kaldım. 1520 şarj, ekran büyüklüğü ve kalitesi, cpu-gpu gücü, micro sd kart gibi konularda tam bana göre. 1020 ise kamerasıyla öne çıkan bir telefon. 1520 konusunda soracaktım ama pek objektif yorumlar almam diye kamera kalitesini burada sorayım dedim. Belki 1020 almadan önce 1520yi inceleyenler de vardır diye. Sizce 1520 kamera olarak tatmin eder mi? 1020 kalitesini beklemiyorum ama çok daha düşük müdür 1020den? İnceleme sitelerine de tam güvenemiyorum çünkü telefon ilk çıktığında kamerası yazılımsal olarak oturmamış olabilir. Önemli olan zaman içinde nasıl bir hal aldığı tabi. Gelecek cevaplar için şimdiden sağolun.

kamera konusunda 1020 gecebilen bir telefon yok
    1520 kendi alaninda gayet iyi performans veriyor tabiki ama bir 1020 degil malesef
    ama dedigin gibi diger artilari seni cezbettiyse bisey diyemem ama kamera onceliginse 1020 supesis
    bir kac sayfa geride cektigimiz ornek resimler var bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak** -- 20 Şubat 2015; 13:18:27 >

• cebo01 C kullanıcısına yanıt
    Büyüklüğü hiç sorun değilse kesinlikle 1520 alın hocam.Daha uzun yıllar götüreceği aşikar 1520nin.Gpu-cpu güçlü , batarya çok iyi .1520 ninde kamerası oldukça iyi 20 mp grubundaki diğer telefonlarla karşılaştırırsak sony ile özellikle kesinlikle yerden yere çalıyor hepsini.Lumia denim ile gelen Lumia Camera 5 ilede daha iyi çekim yapar oldu 1520.Tabikide bir 1020 olamaz ama çok kaliteli çekimler yapacağınız ve daha uzun ömürlü kullanacağınız aşikar 1520 yi.
  • Cevaplar için çok teşekkürler. Evet zaten 1020 kadar iyi olmasının imkanı yok. Sonuçta sensör büyüklükleri arasında büyük fark var.

Özellikle meisida'nin söylediği gibi yeni kamera özelliklerine bayıldım. Fotoğrafı çektikten sonra hdr ve flaş gücünü ayarlayabilmek efsanevi özellikler. Ayrıca telefonlarda en nefret ettiğim şey yavaş çekim. 1020'de sanırım bir fotoğraf çektikten sonra 5-6 saniyeyi buluyor diğer resmi çekmek. 1520de ise bu süre son güncelleme ile 0.5 saniye civarıymış.

Ayrıca gelen 4K video da oldukça güzel. Hiç 4K çekmem ama 4K videonun içinden 8mp fotoğraf alabilmek mükemmel. Hareketli cisimlerde çok işe yarar herhalde. Yakında bir bebeğimiz olacak inşallah ve onun net fotoğraflarını çekmek istiyorum açıkçası :) Tabi xenon ile çekilse daha da net çıkar ama bebeğin gözüne xenon patlatmak istemiyorum. Bundan dolayı 1020 ne kadar da kaliteli olsa biraz yavaş kalır gibime geliyor. OIS teknolojisi de videolardan gördüğüm kadarıyla 1520'de daha iyi. Videolar daha sabit duruyor. Gece fotoğraf çekerken de daha yüksek shutter speed ile avantaj sağlar sanırım durum.

• 1020 kullanıcısı olarak lumia 1520 almanızı tavsiye ederim ki bende birkaç ay içinde eğer piyasada bulabilirsem 1520'ye geçeceğim ya da 1030 çıkarsa onu da düşünebilirim :) Fotoğraflarda abartılı derecede kalite farkı yok dolayısıyla sizinde belirttiğiniz gibi 1520 işlemci gücü+pil+büyük ekran avantajıyla öne çıkıyor.
  • Sorun Çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMIRTEMUR -- 20 Şubat 2015; 18:10:52 >
  • cebo01 C kullanıcısına yanıt
    Özellikle şu Lumia Camera 5 Lumia 1020'de olsaydı o zaman kesinlikle 1020 al derdim ama garip bir firma ne yaptığı belirsiz onun için daha üstün donanıma sahip 1520 almak daha mantıklı.
  • Telefon Hakkımdaki Düşünceleri Yazıyorum Arkadaşlar:

1: Ön Kamera Felaket. Kötününde Kötüsü Yani Gerçekten Çok Üzüldüm İğrenç Bir Ön Kamera Mevcut Telefonda.
    2: Arka Kamera Çok Detaylı Gayet İyi Çekimler Yapabiliyor, Örneğin Kendi Fotoğrafımı Çekerken Arka Kamerayı Kullanmak Zorundayım Ön Kamera Yüzünden Ama Bu Seferde Titreme İle Karşılaşıyorum, Üstüne Birde Beyaz Ayarının Zorluğu Eklenince Çok Zorluyor İnsanı.
    3: Kullanım Gayet Güzel, Hoş, Ve Gerçekten Ne Takılma, Ne donma Var. Çok Hızlı Herşey.
    4: Herkesin Şikayetçi Oldugu Pil Konusunu Ben Yaşamadım. Çok güzel Bir Pil Ömrü Var. Wifi Dün Geceden Beri Açık, Çok Yogun Whatsap Kullanımı Ve Yogun Fotograf Çekimiyle Dün Gece 20:00 dan gece 3 E Kadar Yüzde 50'ye Düştü.
    Konumu ve gereksiz şeyleri kapattıgınızda çok daha uzun gidecektir bende konumda açıktı, ve bu arada 2g de değil 3g de kullandım telefonu ona ragmen mükemmel gitti.
    5: Bilmiyorum ama Ön Kamerayı Gördükten Sonra Keşke lg g3 Alsaydım Dedim İçimden. 1400 liralardaydı hepsi burada.

Şimdilik Gözlemlerim Bunlar. Kamera Olayı Canımı Sıktı. Manzara Fotografı Çok Güzel Çekilir, Lumia Camera İle Ama Kendinizi Çekmeye Kalktıgınızda Perişan Ediyor.
    Yada Ben Beyaz Dengesini Tutturamadım Yardımcı Olursanız Seviniciim. :)

Ön kamerayı ben hiç kullanmadım, belki ayna lazım olursa kullanırım
    Lumia Selfie'yi yükle onu kullan Otomatik Selfie özelliği var park sensörü gibi öterek tespit ettiği yüzleri kadraja almanı sağlıyor çok güzel selfieler çekersin emin ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.