Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler testi ben kendimde bizzat yaptım. 1020 piksel kalitesinde ve renk kalitesinde tabi ki çok daha iyi. Ama note4 de oldukça iyi ve hatta şu an kullandığım lenovo k920 de note4 kadar iyi ve 1020 manuel ayarlarının aynısı olduğundan daha kaliteli çekebilir note4 den. Ama bunlar bir kenarı 1020 bir kenarı. 1020 telefon gibi değil fotoğraf makinesi gibi çekiyor =)) Tek şikayetim flaş gereken yerlerde note4 daha iyiydi =((( Daha öncede yazdık bizim makine flaş patladığında çok farklı tonlarda çekiyor ve buda yok arkadaşım bu olmamış dedirtiyor =((( Note4 ise flaş patlasa bile sanki patlamamış gibi doğru renkelrde çekim yapabiliyor. Buda yazılımsal olsa gerek çünkü 1020 deki flaş boyutu kalitesi 4 tane note4 deki flaşa eş değerdir herhalde.
  • Servis yolları gözüktü. Dokunmatik sorunu yaşıyorum, ekranda kendi kendine dokunuyor hatta artık çift tık yapıp ekranı bile açma noktasına geldi. Bazen ekran açılıp ekran kilidini yukarı ittirmeye çalışıyor bazen de başarıyor, daha önce de birkaç kere yapmıştı Başıma ders açmıştı ama tekrarlamayınca önemsememiştim şimdi sorun daimi hale geldi. Aynı sorunu yaşayan varsa aksatmamasını öneririm, bir an önce servise versin.
    Tabi asıl sorun servise karşı olan korkum, teleservice denen firmaya daha önce ablamın telefonunu götürdüm hoparlörü bozuk telefonun kamerasını bozup verdiler. Teknoloji cidden şans işi daha önce forumda ereyon ile ilgiliydi sanırım sorun yaşayan olmuştu alırken bunları dikkate almanızı öneririm, sorun yaşamayacağınız firmaları tercih edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler normal kullanım için kapak alacağım bu linkteki nasıl sizce sayfada renkleri mevcut üç renkte hoşuma gitti açıkcası ama siyah veya kırmızı ( pek sevmesemde dikkatimi çekti ) tercihim olacak sanırım ne önerirsiniz
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/nokia-lumia-1020-kapak-sert-mat-3jelatin-146684332
  • sariertan kullanıcısına yanıt
    Aynen dedigin gibi.Kapalı mekanda çekim yaptığımda flaşlı fotolarda çok koyu tonlar verdi.Sonra ayni objeleri video olarak çekim yaptım.Ondan elde edilen kareler çok dogal ve gözle gördüklerimden farksızdı.
  • opxito kullanıcısına yanıt
    Ben onu bunu bilmem de 808 ve 1020 kullanıcısı olarak şunu söyliyeyim, 1020 gerçekten bambaşka bir cihaz. Siz muhtemelen gece otomatik modda sadece flaş açıkken çekim yapmışsınızdır. 1020'nin tek rakibi 808. Konu sahibi arkadaş beni de ekleyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Aynen dedigin gibi.Kapalı mekanda çekim yaptığımda flaşlı fotolarda çok koyu tonlar verdi.Sonra ayni objeleri video olarak çekim yaptım.Ondan elde edilen kareler çok dogal ve gözle gördüklerimden farksızdı.

Sarı tonda çıkıyor resmin fonu.
    "Kırp, döndür, düzelt" var ya orada düzeltme yapınca faydası oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.Telefonu alalı daha 1 hafta olmadı.Dediginiz düzeltmeleri hiç denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karapatlican

Ben onu bunu bilmem de 808 ve 1020 kullanıcısı olarak şunu söyliyeyim, 1020 gerçekten bambaşka bir cihaz. Siz muhtemelen gece otomatik modda sadece flaş açıkken çekim yapmışsınızdır. 1020'nin tek rakibi 808. Konu sahibi arkadaş beni de ekleyebilir.

Gece de olsa gündüz de olsa ev içi olunca normalde flaşa ihtiyaç oluyor(Çok durağan nesnelerin çekimi hariç).Ben de 1020 'yi seçerken daha çok kamerası için seçmiştim.Kullandıgım kompakt makina arızalandı ve de emektar telefonumu da bu vesileyle degiştirmem için vesile olsun dedim.Otomatik mod dışında manuel ayarları da denedim.Özellikle beyaz ayardan kaynaklanabilir düşüncesiyle fakat onunla ilgisi yok, onu anladım.
  • Evet arkadaşlar Windows 10 tanıtıldı biliyosunuz bilmeyenlerde öğrenmiş oldu
    Windows 10 ile birlikte yenilikler ve özelliklere kavuşucaz

Bende bir 1020 kullanıcısıym tabiki fotoğraf konusunda 1020 ye yaklaşanı yok 808 dışında
    yakında zamanda gelecek olan Denim ve windows 10 güncellemeri lumia cihazlarına çok guzel özellikler,yenilikler getirecek.

Windows 10 ile birlikte tüm lumialara "LUMİA CAMERA 5 " uygulaması gelecek
    Benimde 1020 ye en çok gelmesini istediğim uygulamalardan birisi , tabiki yine
    donanıma gore kısıtlamalar olucak 1020 ıcın 4k vıdeo gelmıcektır buyuk bi ihtimal işlemci yetersizliğinden dolayı ama diğer özellikler
    (Rich capture,Düşük (64) iso olsun,hızlı açılış olsun ) gelicektir

Asıl meseleye gelelim 1020nin şu anki haliyle bile çektiğimiz fotolar harikayken gelicek olan güncellemeyle siz düşünun nasıl fotolar cekicegini
    yani zaten 1 numaraydı bundan sonrada yıne tartışmasız dünyanın bir numaralı kameralı akıllı telefonu olucak onun için nefesinizi boşa harcamayın
    android ve ios'ciler

• Burak** kullanıcısına yanıt
    http://fortheloveoftech.com/2014/10/24/samsung-galaxy-note-4-vs-nokia-lumia-1020-camera-comparison-the-gold-standard-test/#jp-carousel-4149
    Buradaki testi incelediniz mi?Görüş ve düşünceleriniz nedir?
  • quote:

http://fortheloveoftech.com/2014/10/24/samsung-galaxy-note-4-vs-nokia-lumia-1020-camera-comparison-the-gold-standard-test/#jp-carousel-4149

Bunu bana sorman bile yanlış göz var nizam var tabiki 1020

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Yanlış yaptıysak özür dilerim kardeş.Benim dikkattimi çeken 1020 de de geniş ekran 16/9 çekim özelligi oldugu halde dar çekmişler ve makroları daha uzaktan çekilince obje küçülmüş .Note 4 ile ise geniş ekran çekilip ve de daha yakından görüntü elde edilince sanki detaylarda artış olmuş gibi geldi.
  • quote:

Yanlış yaptıysak özür dilerim kardeş.Benim dikkattimi çeken 1020 de de geniş ekran 16/9 çekim özelligi oldugu halde dar çekmişler ve makroları daha uzaktan çekilince obje küçülmüş .Note 4 ile ise geniş ekran çekilip ve de daha yakından görüntü elde edilince sanki detaylarda artış olmuş gibi geldi.

Note 4 makrolar daha yakından dır çunku kamera sensoru yani algılayıcısı kucuk olduğundan makro cekimlere yakından 10cm kadar yaklaşabilirsin 1020 de ise algılayıcı buyuk olduğundan not4kadar yaklaştıramazsın en az15 cm kadar yaklaşa bilirsin çekiceğin nesneye.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karapatlican

Gece de olsa gündüz de olsa ev içi olunca normalde flaşa ihtiyaç oluyor(Çok durağan nesnelerin çekimi hariç).Ben de 1020 'yi seçerken daha çok kamerası için seçmiştim.Kullandıgım kompakt makina arızalandı ve de emektar telefonumu da bu vesileyle degiştirmem için vesile olsun dedim.Otomatik mod dışında manuel ayarları da denedim.Özellikle beyaz ayardan kaynaklanabilir düşüncesiyle fakat onunla ilgisi yok, onu anladım.

Ben evde çocuğu çekiyorum düşünün kendisi flaş gibi zaten Ben de beyaz ayarı, ISO vb denedim flaşlı çekimde fondaki Sarılık gitmedi.

Ancak PROSHOT uygulaması daha iyi çekiyor 12 MP ayarlayınca. 38+5MP 2 resim yerine Tek resmi hızlıca kaydettiği için olabilir.
    Fotoğraflar'da kalem işaretine tıklayın kırp döndür düzelt seçin sonra tek tuşla düzeltiyor beyaz dengesi ve HDR yapıyor.

Bu yeni güncellemeler gelince inşallah bu sorun düzelir...

• merhaba arkadaşlar lumia 1020 için kablosuz sarj cıhazı aramaktayım dt 900 fst 901 gıbı olanları gordum ama arka kapğı hızlıalda sarı renk harıcı bulamadım benım telım sıyah uymaz bana bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum
  • fbtekstil F kullanıcısına yanıt
    Bilenler yardımcı olacaktır tabi ama almasanız olmaz mı bir esprisi yok ki yani yine kablo var.

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Çok güzel yararlı bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

quote:

Orijinalden alıntı: tarzanabi

Kamera tutucum dün elime ulaştı. Şöyle artıları var:

+Normalde ele oturması garip olan Lumia 1020'yi ele tam oturur bir DSLR'a çeviriyor.
    +Yanında bir de deri kayış geliyor, kamera tutucu olsa da olmasa da telefona takabiliyorsunuz.
    +Kamera tuşu çok başarılı. Tripod girişi tam olması gereken yerde.
    +Telefona güzel oturuyor, kendi kendine çıkması zor.
    +Cihaz ekstra 1000mAh pil veriyor.
    +Hafif, ayrıca güzel bir hissiyatı var.

Eksileri de şunlar:
    -Garip bir şarj olayı var. Ne zaman şarj oluyor, ne zaman olmuyor anlaması zor.
    -Telefona bir koruma sağlamıyor.
    -Çıkarırken kırılacakmış gibi hissediyorsunuz.
    -Bu kadar büyük bir pil bombesinin sadece 1000mAh veriyor olması tam bir hayal kırıklığı.
    -130-180 lira aralığında satılan bir eklenti için çok fazla iş yapmıyor.

Neticede çok ucuza bulmadıysanız, yahut Lumia'nızı benim gibi fotoğraf makinesi niyetine kullanmıyorsanız (telefon olarak G2 kullanıyorum artık) bu eklentinin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ben kısa bir yurtdışı tatili yapacağım için alma ihtiyacı hissettim, normalde bu eklentinin fiyatı 50 TL civarında olmalı bence.

Gripe şarj kablosu takılan yere yakın bir de küçük düğme var buna basık tutarak istediğiniz zaman telefon şarjını başlatıp/durdurabilirsiniz. Tek sefer basınca da Pil seviyesini 1-4 beyaz Led ışıkla gösterir.

Bence de 1020 mAh az. O kısmı ele iyi otursun diye büyük yapmış olabilirler hepsi batarya değil sanırım.
    Grip tam doluyken telefonu %40 kadar şarj ediyor.
    Ayrıca Tripod olmasa bile grip sayesinde dik veya yan şekilde masa vb. üstüne koyabiliyoruz.
    Biraz pahalı ama bence oldukça işlevsel bir ürün. Günlük kullanmasan bile seyahat ve özel günlerde (düğün dernek vb.) çok işe yarar...

Grip'in bir artısını daha buldum: griple verilen telefon askısını alta koyarak telefonun masada daha dengeli durmasını sağlayabilirsiniz
    Normalde kamera çıkıntısı yüzünden teli masaya koyup yazı falan rahat yazılmıyor malum...

• quote:

Note 4 ün çektiği resimleri ben N8 ile çekerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Evet arkadaşlar Windows 10 tanıtıldı biliyosunuz bilmeyenlerde öğrenmiş oldu
    Windows 10 ile birlikte yenilikler ve özelliklere kavuşucaz

Bende bir 1020 kullanıcısıym tabiki fotoğraf konusunda 1020 ye yaklaşanı yok 808 dışında
    yakında zamanda gelecek olan Denim ve windows 10 güncellemeri lumia cihazlarına çok guzel özellikler,yenilikler getirecek.

Windows 10 ile birlikte tüm lumialara "LUMİA CAMERA 5 " uygulaması gelecek
    Benimde 1020 ye en çok gelmesini istediğim uygulamalardan birisi , tabiki yine
    donanıma gore kısıtlamalar olucak 1020 ıcın 4k vıdeo gelmıcektır buyuk bi ihtimal işlemci yetersizliğinden dolayı ama diğer özellikler
    (Rich capture,Düşük (64) iso olsun,hızlı açılış olsun ) gelicektir

Asıl meseleye gelelim 1020nin şu anki haliyle bile çektiğimiz fotolar harikayken gelicek olan güncellemeyle siz düşünun nasıl fotolar cekicegini
    yani zaten 1 numaraydı bundan sonrada yıne tartışmasız dünyanın bir numaralı kameralı akıllı telefonu olucak onun için nefesinizi boşa harcamayın
    android ve ios'ciler

Kaynak var mı windows 10 ile birlikte Lumia Camera 5 in geleceği için. Bildiğim kadarıyla işlemciden dolayı lumia 1020 almayacaktı, kaynak varsa paylaşırsanız sevinirim

• 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.