Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tarzanabi

http://www.ebay.com/itm/Mugen-Extended-3000mAh-Battery-Case-for-Nokia-Lumia-1020-Over-2X-More-Power-/351075579877?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item51bdbc37e5 adresinden pilli bir kılıf görebilirsiniz. Çok uygun fiyatlı değiller.

@bukalemun_baris, gmail hesabı kabul edilmez zira program Microsoft Developers Preview.

tamam hocam sağol biraz pil sorunu çekecez yani

• Bu telefonu kullananlara bir sorum var, geceleri zifiri karanlıkta bu glance ekranındaki saat var onu kullanırken ekranın tamamında hafif hissedilir bir parlaklık oluyormu yoksa tamamen siyahmı ekran? yanıltlarsanız sevinirim.
  • quote:

http://www.ebay.com/itm/Mugen-Extended-3000mAh-Battery-Case-for-Nokia-Lumia-1020-Over-2X-More-Power-/351075579877?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item51bdbc37e5 adresinden pilli bir kılıf görebilirsiniz. Çok uygun fiyatlı değiller.

@bukalemun_baris, gmail hesabı kabul edilmez zira program Microsoft Developers Preview.

teşekkür ederim tarzan abim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Bu telefonu kullananlara bir sorum var, geceleri zifiri karanlıkta bu glance ekranındaki saat var onu kullanırken ekranın tamamında hafif hissedilir bir parlaklık oluyormu yoksa tamamen siyahmı ekran? yanıltlarsanız sevinirim.

Hafif bi siyahlık var dostum dediğini anladım...
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Normalde bu ekranın sadece kullanılan piksellerinin yanması lazım, ancak benim cihazımda da aynı durum var. Gerçi telefonu cebinize koyduğunuzda yakınlık sensörünü kullanarak 5 saniye içinde ekranı kapatıyor, o ayrı konu.
  • quote:

GDR1 Update 1 yüklü şu anda. Misal, dün gece şarja taktığımda %37 idi şarjım. Sabah 5'te çıkarmıştım, saat 1 e kadar 20 saat yarım şarjla dayanmış görünüyor. Öyle Android'deki gibi arka plandaki programları kapatmaktır, ekran parlaklığını sıfıra düşürmektir komik şeyler yapmıyorum. Her şey açık normal kullanıyorum telefonu.

Arkadaşlar, eğer pil performansınızdan memnun değilseniz ya cihazınızın yazılımını kontrol edin, ya servise gidip batarya değişimi isteyin, ya da 40 liraya satılan harici piller var onlardan alın. Harici pil güzel bir seçenek, eski S4'üm sağolsun akşamı zor çıkardığı için tatile giderken almıştım o arada Lumia'ya geçince ona kısmet oldu. Ancak S4 kadar ihtiyacım olmuyor, S4'ün bataryası 2600 mAh, Lumia 1020'nın 2000mAh olduğu halde.

Sorduğunuz ek cihazın adı Lumia 1020 Camera Grip. 1000 mAh civarı ek bir batarya, kısmi kılıf ve tripod girişi sağlıyor.

Hocam benim telefon Win8 iken bir günü rahat görüyordu, hatta fazla kullanmazken 1,5 gün bile gördüğü olmuştur. Fakat 8.1'e yükselttikten bu yana anlaşılmaz bir şekilde yarı yarıya düştü pil performansı. Hatta şöyle örnek vereyim, gece wi-fi ve 3G kapatıp denedim, saat 24:00'da %40 olan pil, sabah 7 gibi pil yetersiz uyarısı vermeye başladı (%10). Arka plan uygulamalarından da sadece 3 tanesine izin verdim, ona rağmen.
    Anlaşılmaz bir şekilde 8.1 pili sömürüyor ve ben çaresini bir türlü bulamadım :(

Aklıma tek bir şey geliyor, sizin de yorumlarınızı bekliyorum. 8.1'e geçtikten sonra ekranı üç sıra yaptım, acaba ondan olabilir mi?

• Bilmiyorum açıkçası. Herkes farklı pil performansı görüyor. Nedeni anlaşılır değil.

Bu arada geliştirici sürümü kullananlar için yeni bir güncelleme çıktı. Genel iyileştirmeler içeriyor, yeni bir özellik yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek memnun olmadığım android deneyiminden sonra lumia 1020 almaya karar verdim internette 1200 tl civarına buldum ancak malum, taksit durumundan dolayı bir süre beklemem gerekecek; telefoncuların kılıf vs. taksit yaptıklarını duydum. Acaba İzmir'de taksitle lumia 1020 alabileceğim bir telefoncu bilen var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arustamov71

quote:

GDR1 Update 1 yüklü şu anda. Misal, dün gece şarja taktığımda %37 idi şarjım. Sabah 5'te çıkarmıştım, saat 1 e kadar 20 saat yarım şarjla dayanmış görünüyor. Öyle Android'deki gibi arka plandaki programları kapatmaktır, ekran parlaklığını sıfıra düşürmektir komik şeyler yapmıyorum. Her şey açık normal kullanıyorum telefonu.

Arkadaşlar, eğer pil performansınızdan memnun değilseniz ya cihazınızın yazılımını kontrol edin, ya servise gidip batarya değişimi isteyin, ya da 40 liraya satılan harici piller var onlardan alın. Harici pil güzel bir seçenek, eski S4'üm sağolsun akşamı zor çıkardığı için tatile giderken almıştım o arada Lumia'ya geçince ona kısmet oldu. Ancak S4 kadar ihtiyacım olmuyor, S4'ün bataryası 2600 mAh, Lumia 1020'nın 2000mAh olduğu halde.

Sorduğunuz ek cihazın adı Lumia 1020 Camera Grip. 1000 mAh civarı ek bir batarya, kısmi kılıf ve tripod girişi sağlıyor.

Hocam benim telefon Win8 iken bir günü rahat görüyordu, hatta fazla kullanmazken 1,5 gün bile gördüğü olmuştur. Fakat 8.1'e yükselttikten bu yana anlaşılmaz bir şekilde yarı yarıya düştü pil performansı. Hatta şöyle örnek vereyim, gece wi-fi ve 3G kapatıp denedim, saat 24:00'da %40 olan pil, sabah 7 gibi pil yetersiz uyarısı vermeye başladı (%10). Arka plan uygulamalarından da sadece 3 tanesine izin verdim, ona rağmen.
    Anlaşılmaz bir şekilde 8.1 pili sömürüyor ve ben çaresini bir türlü bulamadım :(

Aklıma tek bir şey geliyor, sizin de yorumlarınızı bekliyorum. 8.1'e geçtikten sonra ekranı üç sıra yaptım, acaba ondan olabilir mi?

Dostum ben sana katılıyorum. Burada beni bilen bilir, telefonu alanlar arasında şanslı olanlardandım pilimin 3 gün gittiğini bilirim. Ancak 8.1kurulumu ile artık günü zor çıkarıyorum. Onu bırak en son developer sürümü ile arkaplan açıkken 6 saat gibi komik bir sürede telefonun şarjı dren oluyor.
    Komik işler bunlar galiba "ne yapsak da telefon kullanımını bozsak" diye düşünüyorlar her bir güncelleme daha bir bozuyor pil süresini.

Neyse, telefonum çakıldı, geçen kullanıyordum, uyuyakalmışım telefon yataktaydı. Sabah kaktım alet açılmıyor! Öldü telefon zaten sıkıntılıydı da dokunmatiği bazen sapıtıyordu. Ekranı tamamen kararıyordu.. Verecek servise ne halleri varsa görsünler..
    Bir tatile çıktık, internet paketini takılırız diye 2gb yaptık 3cü gün telefon gülmedi kadere bak :)

Söktüm kartı, ipade taktım.. Kullanıyorum işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 28 Eylül 2014; 9:16:16 >

• badtrip kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Benim de ikinci Lumia 1020'm telefoncunun elinde kaldı nihayet. En azından yarım bir telefon gibi çalışıyordu, şimdi ekran panelini kırdılar sanırım. Bundan sonra iflah olur mu bilmem de, muhtemelen hurda olarak satacağım. Neyse ki elimdeki siyah lumia 1020'm sağlam
  • quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

quote:

Dostum ben sana katılıyorum. Burada beni bilen bilir, telefonu alanlar arasında şanslı olanlardandım pilimin 3 gün gittiğini bilirim. Ancak 8.1kurulumu ile artık günü zor çıkarıyorum. Onu bırak en son developer sürümü ile arkaplan açıkken 6 saat gibi komik bir sürede telefonun şarjı dren oluyor.
    Komik işler bunlar galiba "ne yapsak da telefon kullanımını bozsak" diye düşünüyorlar her bir güncelleme daha bir bozuyor pil süresini.

Neyse, telefonum çakıldı, geçen kullanıyordum, uyuyakalmışım telefon yataktaydı. Sabah kaktım alet açılmıyor! Öldü telefon zaten sıkıntılıydı da dokunmatiği bazen sapıtıyordu. Ekranı tamamen kararıyordu.. Verecek servise ne halleri varsa görsünler..
    Bir tatile çıktık, internet paketini takılırız diye 2gb yaptık 3cü gün telefon gülmedi kadere bak :)

Söktüm kartı, ipade taktım.. Kullanıyorum işte

Geçmiş olsun, gerçekten insan çok üzülüyor. Ben de aldıktan bir hafta sonra telefonun ekranını kırmıştım, tamiratı 450'ye mal olmuştu.
    Bu şarj durumundan sonra suyu ısındı bu telefonun. Belki 1520'ye geçeriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Geçmiş olsun.

Benim de ikinci Lumia 1020'm telefoncunun elinde kaldı nihayet. En azından yarım bir telefon gibi çalışıyordu, şimdi ekran panelini kırdılar sanırım. Bundan sonra iflah olur mu bilmem de, muhtemelen hurda olarak satacağım. Neyse ki elimdeki siyah lumia 1020'm sağlam

Ama öyle bildiğin gibi değil. Yılbaşı gibi aldık sanki kılıfımız kullanıyorum 1çiziği bile yok! O derece dikkat ederim. Durup dururken kapanıp açılmaz hale gelmesi üzdü beni gitti içindeki 34mp fotolar gerisi hikayedir benim için...
    5mp hali yedekli gerçi ama onlar yetersiz geliyor bana

quote:

Geçmiş olsun, gerçekten insan çok üzülüyor. Ben de aldıktan bir hafta sonra telefonun ekranını kırmıştım, tamiratı 450'ye mal olmuştu.
    Bu şarj durumundan sonra suyu ısındı bu telefonun. Belki 1520'ye geçeriz.

Ben açıkçası developer sürülmedik live folder muhabbetini gördükten sonra hiçbir sürümü kullanmam. Telefonumu genpaya götürecek allahbilir dokunmatiği panel ile başka birşeyler değişir... Yazılımı sıfırlanır.. Kimse tutamaz beni dönerim gddr1 e.. Tüm ayarlarımız nasıl geri getiririm onu bilmiyorum ama :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 28 Eylül 2014; 11:56:14 >

• Arkadaşlar merhaba şu anda elimde İphone 5 c var.Satmak için internete koymuştum Şimdi lumia 1020 teklifi geldi.Daha önce çok incelediğim bir telefondu kamera yapı olarak bence güzel bir telefon , Sormak istediğim sizce geçmelimiyim teklif gelen cihaz Siyah 1020 şubat 2014 de alınmış çizik vb bir şey yok deniyor daha bakıp incelemedim form dan okuduğum kadar ıile şarj dışında bir sorunu yok kullanım olarak whatsapp finansbank instagram sahibinden kamera uygulamaları kullanmaktayım ıphone çok kurcalarsan sabah 100 deyken öğlen 3 gibi 20'lere düşmekte 1020 de aynımı dır sizce..
  • badtrip kullanıcısına yanıt
    Resimlerin gitmesi gerçekten çok kötü oluyor. Ben şu şekilde bir çözüm buldum, 5MP fotoğrafları otomatik OneDrive'a atıyorum. Bilgisayarda da Dropbox var, o da telefon bağlandığı anda bütün resimleri yedeklemeye ayarlı. Yani o da hem 5MP hem 34MP fotoğrafları yedekliyor.

Eski Samsung Galaxy S4'üm 32GB'lık kartımı uçurduğunda da Dropbox kurtarıcım olmuştu.

@eLroS, iphone 5c ve Lumia 1020 çok farklı cihazlar. Deneme şansın olursa çok iyi olur. GSMArena'daki Lumia 1020 incelemesi bana çok yardımcı olmuştu, ingilizce sıkıntı olmazsa. Şarj ömrü için çoğu kullanıcı iphone 5C'ye benzer bir şarj ömrü alıyor, senin kendi kullanımına göre değişir elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarzanabi -- 28 Eylül 2014; 15:06:55 >
  • Bende gelbial.com sitesinden sarı renk 1020 sahibi oldum.Aklıma takılan 3 soru var.Cihazın ilk açılımındaki arka kapaktaki kotuyucu yapıştırması yoktu.İkincisi aşağı sol tarafta hafif bi kalkıklık seziyorum(camla sarı yerin birleştiği nokta).Üçüncüsü ise cihazın turkcell rom ile gelmesi.Sizce bir sorun var mıdır?
  • Arkadaşlar bende 1020 siyah alarak aranıza katıldım Tam nasıl kullanıldıgını bilmiyorum ama bir kaç sorum olacak arkadaşlar.

1 telefonu sallayınca kamera tarafından bir ses geliyor sizlerdedevarmı
    2 telefonu bilgisayara baglıyorum.Usb modunu değiştirin demekte ama bir türlü beceremedim nokia suite tanıtamadım bu yüzden nasıl yapmam gerekiyor bigilendirirseniz çok sevinirim saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: eLroS

Arkadaşlar bende 1020 siyah alarak aranıza katıldım Tam nasıl kullanıldıgını bilmiyorum ama bir kaç sorum olacak arkadaşlar.

2 telefonu bilgisayara baglıyorum.Usb modunu değiştirin demekte ama bir türlü beceremedim nokia suite tanıtamadım bu yüzden nasıl yapmam gerekiyor bigilendirirseniz çok sevinirim saygılarımla

1.sorunu cevaplayabilirim, o ses sorun değil. Optik görüntü sabitleme ile ilgili zaten telefonun içinden çıkan kitapçıkta da yazar daha iyi resim çekebilmek için böyle bir teknolojiye sahip 1020.
    2.sorunun cevabını donanıma hakim arkadaşlar cevaplasın, ben pek anlamıyorum. Ama şahsen kendi telefonumu usb ye taktığım an bağlantı sağlıyorum, herhangi bir problem yaşamadım.

Turkcell rom ile gelmesinde de sorun yok. Artı bende son güncelleme ile 8.1 e geçirdim, şarj durumundan oldukça memnunum. Oyun oynamadığın sürece günü rahatlıkla çıkartıyorum. Cumartesi akşamüzeri doldurduğum şarjım bu sabah bitti diyebilirim. Telefon görüşmeleri, wifi ile internette 2-3 saat, 15-20 civarında fotoğraf çekimi, en son olarak bi yarım saatten fazla oyun oynadım şarj düşük mesajını alınca bıraktım oyunu. Telefonu tasarruf modunda kullanıyorum. İnternet bağlantım olmadığı için o kısımlar hep kapalı oluyor. Yani bendeki şarj durumu böyle arkadaşlar.

• quote:

Arkadaşlar bende 1020 siyah alarak aranıza katıldım Tam nasıl kullanıldıgını bilmiyorum ama bir kaç sorum olacak arkadaşlar.

2. Nokia Suite ile bağlantı desteklenmiyor. Direkt bağlayınca telefon tanınır tabii XP kullanmıyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

quote:

2. Nokia Suite ile bağlantı desteklenmiyor. Direkt bağlayınca telefon tanınır tabii XP kullanmıyorsanız.

Windows 8 kullanıyorum kusura bakmayın biraz sorunluyum bu cihazda ios kullanıyordum alışmaya çalışıyorum nokianın sitesinden indirdim baglantı için usb depolama modundan çıkmanız gerektir diye bilgisayarda bir uyarı beliriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhankurt

quote:

1.sorunu cevaplayabilirim, o ses sorun değil. Optik görüntü sabitleme ile ilgili zaten telefonun içinden çıkan kitapçıkta da yazar daha iyi resim çekebilmek için böyle bir teknolojiye sahip 1020.
    2.sorunun cevabını donanıma hakim arkadaşlar cevaplasın, ben pek anlamıyorum. Ama şahsen kendi telefonumu usb ye taktığım an bağlantı sağlıyorum, herhangi bir problem yaşamadım.

Turkcell rom ile gelmesinde de sorun yok. Artı bende son güncelleme ile 8.1 e geçirdim, şarj durumundan oldukça memnunum. Oyun oynamadığın sürece günü rahatlıkla çıkartıyorum. Cumartesi akşamüzeri doldurduğum şarjım bu sabah bitti diyebilirim. Telefon görüşmeleri, wifi ile internette 2-3 saat, 15-20 civarında fotoğraf çekimi, en son olarak bi yarım saatten fazla oyun oynadım şarj düşük mesajını alınca bıraktım oyunu. Telefonu tasarruf modunda kullanıyorum. İnternet bağlantım olmadığı için o kısımlar hep kapalı oluyor. Yani bendeki şarj durumu böyle arkadaşlar.

Anladım teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.