Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.567
Cevap
40
Favori
201.837
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
Giriş
    12392 Mesaj

Kompak makine ve telefona ihtiyacım var. Bu ikisine ayrı ayrı para verdiğimde zaten 2.000'e yaklaşacağım. Zira ben cihazlarımı her yıl yenilemiyorum. 3-4 yılda bir yenilediğim için o parayı amorti ediyor. Bu anlamda 1520, kompak kameraların çoğunu alt edebiliyor. ÖZellikle giriş ve orta seviye kompakları ezip geçiyor. Bunu 1020 incelemesinde açıkça gördüm. Yani bu makineyi geçen 700-1000 bandında nikon veya sony modelleri var, onlarda lens anlamında çok fark yaratmıyorlar 1020 ile.

Şu örneği vereyim;
    http://www.hepsiburada.com/liste/nikon-coolpix-s9500-18-mp-22x-optik-zoom-3-ekran-dijital-fotograf-makinesi-wi-fi-ozellik-/productDetails.aspx?productId=ftkompniks9500&categoryId=248

wifi,gps var. Lens anlamında aynı kalitede ancak 1520 megapiksel anlamında daha önde. İso olarak da daha önde. Lens olarak zeiss lens çok daha kalitelidir. Nikonda nikkor lens var. Bu nikon 900 lira ve buna rağmen özellik olarak 1520nin ve 1020nin gerisinde kalıyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/canon-power-shot-sx270-hs-121-mp-20x-optik-zoom-3-lcd-ekran-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?productId=ftdjtlcansx270&categoryId=248

Bu da canonun linki. Lens anlamında daha iyi ancak özellik anlamında wifi ve gps yok. lens ve çekim modları açısından lumia 1520den üstün ama aman aman bir fark yok. Lumia belki kötü çeker ama anında yedekleme yapabilirsiniz, paylaşım yapabilirsiniz. Çıktı alabilirsiniz zira megapiksel daha yüksek.

Yani adam gbi bir kompak almaya kalktığımda 900-1000 lirayı gözden çıkarmam gerek. E daha telefon ve tablet de ihtiyacım olduğuna göre bunları topladığımda 1200 ipad mini, 900 kompak makine, 800 cihaz ile 3000 liraya yakın para tutacak. Ben bunun 2000 lirasını bir cihaza vererek ilk etapta kompakt makine,tablet ve telefon ihtiyacımı karşılayacağım. 1000 lira da yanıma kalacak. Zaten bu telefonu operatör kampanyasına 3 yıl ödemeli yazdıracağım için ekonomik olarak zorlamayacak.

3 yıl sonra brcu bitince yine en üst düzey bir cihaza kontrat yaptırıp devam edeceğim. ipadi de karta böldürüp veya yine operatör destekli alırım.

Biraz uzun oldu ama benim gibi karar aşamasında olan arkadaşlara faydalı olur diye bu şekilde yazmayı uygun gördüm.
    |
    |
    svideoz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10855 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Kompak makine ve telefona ihtiyacım var. Bu ikisine ayrı ayrı para verdiğimde zaten 2.000'e yaklaşacağım. Zira ben cihazlarımı her yıl yenilemiyorum. 3-4 yılda bir yenilediğim için o parayı amorti ediyor. Bu anlamda 1520, kompak kameraların çoğunu alt edebiliyor. ÖZellikle giriş ve orta seviye kompakları ezip geçiyor. Bunu 1020 incelemesinde açıkça gördüm. Yani bu makineyi geçen 700-1000 bandında nikon veya sony modelleri var, onlarda lens anlamında çok fark yaratmıyorlar 1020 ile.

Şu örneği vereyim;
    http://www.hepsiburada.com/liste/nikon-coolpix-s9500-18-mp-22x-optik-zoom-3-ekran-dijital-fotograf-makinesi-wi-fi-ozellik-/productDetails.aspx?productId=ftkompniks9500&categoryId=248

wifi,gps var. Lens anlamında aynı kalitede ancak 1520 megapiksel anlamında daha önde. İso olarak da daha önde. Lens olarak zeiss lens çok daha kalitelidir. Nikonda nikkor lens var. Bu nikon 900 lira ve buna rağmen özellik olarak 1520nin ve 1020nin gerisinde kalıyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/canon-power-shot-sx270-hs-121-mp-20x-optik-zoom-3-lcd-ekran-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?productId=ftdjtlcansx270&categoryId=248

Bu da canonun linki. Lens anlamında daha iyi ancak özellik anlamında wifi ve gps yok. lens ve çekim modları açısından lumia 1520den üstün ama aman aman bir fark yok. Lumia belki kötü çeker ama anında yedekleme yapabilirsiniz, paylaşım yapabilirsiniz. Çıktı alabilirsiniz zira megapiksel daha yüksek.

Yani adam gbi bir kompak almaya kalktığımda 900-1000 lirayı gözden çıkarmam gerek. E daha telefon ve tablet de ihtiyacım olduğuna göre bunları topladığımda 1200 ipad mini, 900 kompak makine, 800 cihaz ile 3000 liraya yakın para tutacak. Ben bunun 2000 lirasını bir cihaza vererek ilk etapta kompakt makine,tablet ve telefon ihtiyacımı karşılayacağım. 1000 lira da yanıma kalacak. Zaten bu telefonu operatör kampanyasına 3 yıl ödemeli yazdıracağım için ekonomik olarak zorlamayacak.

3 yıl sonra brcu bitince yine en üst düzey bir cihaza kontrat yaptırıp devam edeceğim. ipadi de karta böldürüp veya yine operatör destekli alırım.

Biraz uzun oldu ama benim gibi karar aşamasında olan arkadaşlara faydalı olur diye bu şekilde yazmayı uygun gördüm.

1520 için birşey diyemem çünkü birebir karşılaştırmalarına rastlamadım ama 1020 fotoğraf kalitesi g12,rx100 gibi makinalarla ölçülüyor fiyat aralıklarıysa 1500-1700tl 1520
    |
    |

• Yarbay
    3818 Mesaj
    dün gittigidiyorda 3 aylık makineyi 960 dan sattı. içim gitti alamadım.
    |
    |
    [ Core i5 4670 Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm ] [ MSI B85-G43 GAMING Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600 MHz SATA 3.0 USB 3.0 ] [ 120GB 840 EVO SATA 3.0 SSD ] [ MSI GTX 1050 TI GDDR5 4GB 128Bit DX12 ] [ G-SKILL 16GB (2x4 8 GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit ] [ XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SİYAH ] [ MONITOR: LG 34UM580 21:9 IPS ]https://www.flickr.com/photos/161705755@N05/
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    ben fotoğrafları flickr ye yükledim.
    hesap açıp . hazır kayıt olmuşken grupta kurdum.
    en iyi fotoğraf paylaşma sitesi flickr sanırım değil mi ?
    1 tera bayt alan veriyor.

https://www.flickr.com/groups/2641719@N22
    sizde yükleyin bakalım
    |
    |

Orijinalden alıntı: tayfn1907

çok güzel fotoğraflar gerçekten bir telefon için fazlasıyla iyi

teşekkür ederim.
    |
    |
    beyler kamera performansını biliyoruz peki müzik konusunda nasıl telefon flac çalıyormu ses kalitesi ne derecede?

Flac ve wav çalmıyor malesef destek kısmında alac desteklediği yazıyor ancak m4a formatını okutamadım o konuda 8.1 güncellemesi sorunu çözecek diye tahmin ediyorum çünkü codec güncellemesi olacak. Onun dışında 320kbps mp3 performansı fena değil.
    |
    |
    tayfn1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

flac desteğinin gelmesi gerekiyor artık bence benim N8 de başka bir programla açabiliyorum ama ses kalitesini hissetmiyorum nokia nın diğer markalar gibi önem vermesi gerekiyor bu konuya da o zaman piyasanın en üstünde yer alabilir bence
    |
    |
    Flac desteği gelir mi bilmem o yönde işaret yok. Wp direk müzik listesinde erişim vermediği için bağımsız playerlarında çok fazla yapıcak birşeyi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kursatowen

PD-95G kamera tutucu alan, deneyen var mı acaba? Amazon'daki yorumlar oldukça güzel geldi bana :)

Merhaba, onu ben de araştırıyorum. fotoğraf çekerken rahat bir tutuş sağlayacağı kesin, ekstra 1020 mah güç de var. 150 Lira biraz pahalı geliyor şimdilik.
    |
    |
  • Yarbay
    3075 Mesaj
    Pil performansı daha yeni kendine gelmeye başladı sanki
    Arkadaşlar ben de 1020 beyaz aldım.

Kamera lensinden kamerayı açtığımızda tıkırtı geliyor ilk açınca. Normal midir bu?

Ses biraz garibime gitti de o yüzden soruyorum. Yoksa ses çıkması normal.

Lens kapağı açıldığı için o ses normaldir , hatta hareket ettirsen yine tıkırtı gelir ; sorun yok yani...
    |
    |
    c_a_l_99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yüklemenin tamamen bitmesini bekleyin fotoğrafın netleşmesi bazen uzun sürebiliyor...

Cok basarili fotograflar. dogru ayarlarla gercekten sanatsal fotograflar cekilebiliyor.
    Cep telefonlari kompklari tarihe gommua gibi duruyor. Ozellikle nokianin kullandigi lens ve yazilimla durum bu.

|
    |

Orijinalden alıntı: svideoz

Yüklemenin tamamen bitmesini bekleyin fotoğrafın netleşmesi bazen uzun sürebiliyor...

Özellikle ilk resim çok güzel. Otomatik ayarda mı, yoksa manuel ayarda mı çektiniz?

Orijinalden alıntı: mert25

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Özellikle ilk resim çok güzel. Otomatik ayarda mı, yoksa manuel ayarda mı çektiniz?

Otomatik ayarları kullanmıyorum diğer fotolarda olduğu gibi elle ayarlanarak çekilmiş yine 34mp den 9mp e indirgenmiştir.
    |
    |
    |
    |

Microsoft 950 XL

❤ [Deleted from big topics] ❤
  • Binbaşı
    1875 Mesaj

güzel iş çıkartmışsınız tebrikler
    |
    |
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.