Şimdi Ara

Nokia IMEI değiştirme oluyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
182.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yurt dışından gelen N97 yi IMEI tanımlaması yapamadığım için kullanamıyorum ya

yok mu hala bi yolu ?

Doğu banka gitsem halledebilir miyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: densiz1905

hortlatacam ama

yok mu hala bi yolu ?

yok mu hala bir yolu mu?

bu olay git gide zorlaşıyor kolaylaşmıyor günümüzde de imei değiştirmenin şansı 0.00000000....01% dir yani nerdeyse imkânsız

• samsung un yeni modellerine bile imei kolayca atılırken nokia hangi amaçla böyle bir yöntem uygulayıp imei değiştirmeyi imkansız hale getiriyor anlamış değilim,çünkü çoğu ülkelerde imei kapanma olayıda yok,peki nokia sadece Türkiyeye özel olarakta üretmediğine göre niye böyle yöntem uyguluyor acaba mantıklı bir sebebini bilen varmı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MK*

quote:

hortlatacam ama

yok mu hala bi yolu ?

yok mu hala bir yolu mu?

bu olay git gide zorlaşıyor kolaylaşmıyor günümüzde de imei değiştirmenin şansı 0.00000000....01% dir yani nerdeyse imkânsız

ben teli kullanayim da isterse IMEI olmasin telefonda diyim sen anla

yok mu yaa hala bi yoluu

abone merkezine gidip rusvet verecem valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi densiz1905 -- 20 Ekim 2011; 23:03:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MK*

quote:

hortlatacam ama

yok mu hala bi yolu ?

yok mu hala bir yolu mu?

ben teli kullanayim da isterse IMEI olmasin telefonda diyim sen anla

yok mu yaa hala bi yoluu

abone merkezine gidip rusvet verecem valla

imei değiştirmek için fabrikalarda kullanılan makineler lazım sana çünkü günümüzde imeiler nerdeyse donanıma gömülü olarak üretiliyor yani yok etmek için uygun parçayı çıkartman lazım tabi bunu yaptıktan sonra telefon çalışırmı bilmem...

• benim turkcell t20 de android in imei si sıfırlandı.buna imei çakabiliyormuyuz,huwei cihazlar bildiğiniz üzere...
  • huawei cihazların bazı modellerine işlem yapıla biliyor htc çoğu modele yapılıyor samsung hepsine yapılıyor lg a2 işlemcili modeller hariç geri kalan hepsine
    nokia dc3 hepsine nokıa dct4 çoğu modele çin malı hepsine imei deyiştirme işlemi yapılıyor bu işlemleri evde yapmanız mümkün deyildir niye derseniz baks adı verilen yazılım yükleme araçları ve özel kabloları vardır :) kendiniz baks alıp yapa bılırsınız tabi ama bayağı bayağı masraflıdır baks kablo vs vs almak bayağı masraflıdır ayrıca her cihaz markasına işlem yapan baks ayrıdır örnek veriyim

samsung cihazlara z3x box veyahut spt box

lg cihazlara vigsy boz veya octopus

sony ericson setool box

çin cihazlarına spiderman box gpg dragon box vs vs

htc cihazlara rif jtag veyahut gpg hxc dongle

ve daha bir sürü model vardır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: csungu

benim turkcell t20 de android in imei si sıfırlandı.buna imei çakabiliyormuyuz,huwei cihazlar bildiğiniz üzere...

Hiç uğraşma garantisi vardır.Daha büyük sorun falan olur
    Servise gönder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc45

aynı durum bende de var , n73 model telefonumun imeisini calmıslar sm=s20.gif] telefoncuya gıttım dedim böle böle adam dedi ki nokiaların bu modellerıne imei yazılmıo bunu bi cıkıs yolunu bulmak gerek

ewet arkadaşım malesef n73 cihazlara imei yazılamaz çünkü imei yazılan entegre borda sabitli sanki o entegreyi değiştirmek gerek ben çok uğraştım ama çıkmıyor ne kadar ısıtırsanız ısınız bordla birlikte kaldırıyor ve bord bozuluyor. Tek çare bordu değiştirmek 100 lira civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: papurcu

samsung un yeni modellerine bile imei kolayca atılırken nokia hangi amaçla böyle bir yöntem uygulayıp imei değiştirmeyi imkansız hale getiriyor anlamış değilim,çünkü çoğu ülkelerde imei kapanma olayıda yok,peki nokia sadece Türkiyeye özel olarakta üretmediğine göre niye böyle yöntem uyguluyor acaba mantıklı bir sebebini bilen varmı arkadaşlar.

Telefon hırsızlığını önlemek için.
  • Teknik servisin özel kullangı program var istedigin her cihazı android OS olsun hepsini degiştirirsin ama piyasada hayatta bulamazsın o programları BTK şu anda kayıt için 100 tl alıyor hizmet etmeden 100 tl pasaport kaydı yapıyorsun siz düşün haksız kar yapıyor adamlar.
  • Nokia E 52 var yurt dışından hediye geldi pasaportum yok bunu nasıl kullanabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan81

Nokia E 52 var yurt dışından hediye geldi pasaportum yok bunu nasıl kullanabilirim.

Artık pasaporta kayıt için 100 lira para alıyorlar.Geçmiş olsun.
  • Merhaba arkadaşlar, nokia 5257 telefonu yurt dışından getiren bir dostumuzdan aldım pasaport ile kayıt ettirdim, ancak sonrasında nss diye bir program ile türkçe menü için modifikasyon yaptım :)
    Türkçe menü oldu ancak servis yok uyarısı vermeye başladı 5 dakika önce ise servis vardı.

Araştırmalarım sonucunda imei değişmiş olduğunu o yüzden telefon bloke edilmiş olduğunu öğrendim ancak nokia'larda imei değişmesi olmuyor diyorlardı :) şimdi ben telefonu arkadaki barkod'da yazan imei ye geri nasıl dönderebilirim ?

format attım telefona ama olmadı bir bildiği olan varmı?
  • Bana da yurt dışından Nokia 100 telefon geldıi. 50 tl ilk telefon için 100 tl vermek çok saçma olacak. İmei şini değiştirme şansım var mı ya da başka yolu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Bana da yurt dışından Nokia 100 telefon geldıi. 50 tl ilk telefon için 100 tl vermek çok saçma olacak. İmei şini değiştirme şansım var mı ya da başka yolu var mı?

Maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_31

quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Bana da yurt dışından Nokia 100 telefon geldıi. 50 tl ilk telefon için 100 tl vermek çok saçma olacak. İmei şini değiştirme şansım var mı ya da başka yolu var mı?

Maalesef.

Patladik yani :(
  • Arkadaşlar merhaba benim elimde kıbrıstan asker ziyareti sırasında alınmış nokia 1280 var bide elimde bozuk nokia 1100 var acaba nokia 1100 IMEI ni kıbrıstan gelen pasaport kayıtsız telefona klonlayabilrmyz yardımlarınızı bekliyorm
  • bende yurtdışından gelirken 35 tl nokia 1280 aldım 130 tl işletmek çok pahalı klonlamakta yok dediler artık çöpe atacağız zorda olsa bu telefona 130 tl pasaportta kayt yaptırma parası verilmezzz.
  • benim bir tanıdığın başına gelmişti nokia 2610 almış faturasını kaybetmiş teli bir yıla yakın kullanmış sonrada tel imei klonlandı diye kapandı. telefon yatıyor şu an herhalde yapacak birşey yok.
    ayrıca 50-100 tlye yurt dışından tel alıp burada 115tl ye kaydettirmek hiç mantıklı değil. telefonun üretilme tarihiyle alakalı belirli yıllara göre vergi fiyatları değişmeli
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.