Şimdi Ara

NOKIA GPS SİSTEMİ ve NAVİGASYON KULLANIMI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
4
Favori
90.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ugur73

quote:

Orjinalden alıntı: c.alkan

uğur öncelikle selamlar ve verdiğin bilgiler için teşekkürler..

seni bundan sonra sık sık burada görmek isterim

selam

nokia telefonum olmadigi icin pek ugramiyorum bu taraflara.Ama gpsle ilgili bir sorununuz olursa yardim ederiz,adres imzamda..

tmmdır aklımdasın

• hocam yıllık ücreti ödedikten sonra başka ödeme yapıyırmuyuz
    herhangi bir yere mesela turkcelle ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: efes34

teşekkürler
    diğer haritanın ismini buna verdim. diğerini yedeğe aldım. topogr harita çalışıyor. sifre dosyasını değiştirmeme gerek kalmadı

• quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Hemen hazırsınız parmak kaldırmak için. Ben zaten başka bir siteden son sürüm ve son haritaya göre GARMİN' i kurdum telefonuma. İstedim ki Donanımhaber forumunda da son sürüm ve son haritaya göre işlem basamakları halinde bir anlatım bulunsun. Konu ile ilgileneler daha kolay bir biçimde yükleyebilsin programı. Her neyse, ilk mesajdaki anlatım yeterli diyorsanız öyledir.
    İlk mesajdaki bilgileri tabi ki görmüştüm. Paylaşan arkadaşa teşekkürler.

Arkadaslar,

baska sitelerde aramak yerine donanimhaber'i birazcik arastirsaydiniz kolayca bulurdunuz.Aylar once vermistik biz bu programi ve yeni versiyonlar ciktikca guncelliyoruz.....

http://forum.donanimhaber.com/m_19450756/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_19671771/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: marmarisleee

arkadaşlar.. bana thailand map lazim.. ilk mesajdaki linki denedim fakat link ölü.. araştırdım ama bulamadım thailand haritasını

http://rapid_share.com/files/73501455/Program_Garmin_Mobile_XT_English_Version.part1.rar.html
    http://rapid_share.com/files/73508955/Program_Garmin_Mobile_XT_English_Version.part2.rar.html

Bu Garmin'in WM6 işletim sistemi için ingilizce programı + ingilizce Thailand haritası. her 2 part'ı indir. Dosyaları boş bir klasörün içinde aç. gmapsupp.img diye 114MB dosya göreceksin aradığın harita odur. Kalan diğer ıvır zıvır dosyaları silebilirsin. Adaları dahil tüm Thailand var. Benim çok işime yaramıştı

• haritaların we garminin telefona yüklenme şekilleri bellidir.. sizce yeni anlatıma gerek war mı?

kısaca değinelim yinede:
    GMOBILE XT 4.10.80 ile GPS'e çok daha kısa sürede bağlanma

yeni haritalarda da mevcut şehir detayları arttırılırken bunlara yeni şehirlerde ekleniyor..
  • quote:

haritaların we garminin telefona yüklenme şekilleri bellidir.. sizce yeni anlatıma gerek war mı?

kısaca değinelim yinede:

yeni haritalarda da mevcut şehir detayları arttırılırken bunlara yeni şehirlerde ekleniyor..

hayır yok emeklerin için tekrar eline sağlık c.alkan

1. sayfada herşey çok açık birşekilde anlatılmıştır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilengiz

quote:

haritaların we garminin telefona yüklenme şekilleri bellidir.. sizce yeni anlatıma gerek war mı?

kısaca değinelim yinede:

hayır yok emeklerin için tekrar eline sağlık c.alkan

1. sayfada herşey çok açık birşekilde anlatılmıştır.

rica ederim abi

• hocam yıllık ücreti ödedikten sonra başka ödeme yapıyırmuyuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildermess

hocam yıllık ücreti ödedikten sonra başka ödeme yapıyırmuyuz

neyin yıllık ücreti??
  • sanırım nokia maps ten bahsedıo :S
  • Merak ettigim bir sey var;

Bu gps i kullanarak yoldaki radarlari tespitedebiliyoruz diye birsey duymustum, bu islemi nasil gerceklestirebiliriz?
    diger bir sey ;
    garmindeki isaretciklerin neyi temsil ettiklerini nasil bulabiliriz hastene itfaye eczane vs bunlari anlayabiliyorsunuz ozellesmis seyler olduklari icin fakat bazilarinin anlamlarini merak ediyorum, ornegin yol ustunde yesil noktalar var daha baska degisik seyler var bunlarin anlamlarini nerden bulabiliriz
  • walla benımde dıkkatımı cekmıstı ama sormayı unuttum nerelerı gosterıyor bu noktalar
  • merhaba benim n95 im var ve bana tüm avrupanin haritalari lazim. ilk sayfada birsürü harita var ve tam hangisin tam ne oldugunu anlayamadim. tam olarak hangilerini indrimem gerektigi konusunda buiri bana yardim edebilrmi ve garminin navigasyon siysstemi diger navigasyon sistemlerine göre (nokia ma,p tomtom) kalitesi nasildir.
  • arkadaşlar dediğim şu
    nokia maps'a yıllık üye oldum ödeme yaptım
    bunun dışında bağlantı ücreti olarak şebekeye (turkcelle)ödeme yapıyormuyuz ?
  • Sen evde digital reciver'ınla uydu seyrederken herhangi bir ödeme yapıyon mu :)
    Buda aynısı. Uydular sinyal yolluyor. Telefonun içindeki alıcı bu sinyalleri yakalıyor ve bulunduğun konumu gösteriyor. Türkcell ile alakası yok. İstersen denemek için telefonunu uçuş modunda aç, gene bulunduğun konumu görürsün. Demek ki neymiş, Türkcel ile GPS'nin bir alakası yokmuş. Cep telefonu olmayan Arabalarda kullanılan GPS'ler var onları düşün. Demek ki neymiş herhangi bir GSM şebekesine ihtiyaç yokmuş.
    Ama şu durum farklı olur. Sen konumunu ücretsiz olarak görürsün. Ama harita değilde google map gibi uydu fotografından yerini görmek istersen o fotografı cep telefonuna indirmen gerekir. Eğer wifi yok ise GPRS üzerinden Foto iner ve sadece bu bağlantı ücretini KB başına ödersin. AGPS dersen zaten bunu türkiyede hiçbir şebeke desteklemiyor.

Kullanmak Beleş arkadaşlar, Beleş. Biraz forumu araştırın yada mantığınızı kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikoras -- 14 Mayıs 2008; 11:28:39 >

• GPS telefonun kendi içinde var yahu neden paralı olsun?

Telefonun kilit özelliği bu zaten GPS.

Yükleyin Garmin'i doya doya kullanın.
  • yarım saate indirdim kurdum işlem tamam sağolasın üstat.....

ilk mesajdaki garmin ..80 li vesiyon rapidshare.com linki vereyim kendi uploadum

http://r-apidshare.com/files/114802634/GM_XT_v4.10.80.rar.html

r-a aradaki çizgiyi kaldırın
  • Merak ettigim bir sey var;

Bu gps i kullanarak yoldaki radarlari tespitedebiliyoruz diye birsey duymustum, bu islemi nasil gerceklestirebiliriz?
    diger bir sey ;
    garmindeki isaretciklerin neyi temsil ettiklerini nasil bulabiliriz hastene itfaye eczane vs bunlari anlayabiliyorsunuz ozellesmis seyler olduklari icin fakat bazilarinin anlamlarini merak ediyorum, ornegin yol ustunde yesil noktalar var daha baska degisik seyler var bunlarin anlamlarini nerden bulabiliriz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: k.a.a.n.
    Merak ettigim bir sey var;

Eğer radarın bulunduğu yerin koordinatı daha önce kayıt edildi ise o zaman radara ne kadar mesafen kaldığını metresine varıncaya kadar görürsün. Ama hiç bilinmeyen bir radarı alet tespit edip "bak arkadaş 10 km sonra radar var" diye uyarmaz
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.