Şimdi Ara

Nokia'dan bütçe dostu dokunmatik ekranlı ve Symbian'lı telefon: C5-03 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
0
Favori
97.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maxirabit

bak bakalım ne yazıyor okuması olayan
    n8

İşlemci ARM 11

İşlemci hızı 680 MHz
    RAM 256 MB
    3224
    ROM 512 MB

5800
    İşlemci ARM 11
    İşlemci hızı 369 MHz
    RAM
    128 MB ROM 256 MB 2081

neymiş işlemcisi okuman yazman yok yada bi halttan anladığın yok!

işlemciis aynı değilmiş ..ne yazık .. 1100 tlye satılan bir cihazın verdiği hıza bak ; ARM 11 İşlemci hızı 680 MHz RAM 256 MB 3224 ROM 512 MB

bu paraya bunun çok üstünde performans sunan yüksek işlemcili ( 1 ghz ) telefonlar satılıyor üstelik daha ucuza .

yanlış anlama aslında cevabım sana değil . anlamakta zorluk çeken başka kişilere .

• Telefon bana zarif geldi, 3G var, Wifi var, ekranı bence gayet geniş ve duyduğum kadarıyla berrak, sınırsız ovi maps güzel, 5mp flaşsız kamerası varmış, fotograf çekmek istediğim zaman yanıma makina alıyorum o zaten sorun değil. Mp3 de çalıyordur ama ben onu da yanımdaki ipoddan dinliyorum. Telefonların teknolojisi her sene yenilenirken açıkçası 500tl'den fazla vermek içime sinmiyor. Özellikleriyle beni birkaç sene idare eder gibi duruyor, tek beklentim nete hızlıca bağlanması ve geniş ekranında video seyredebilmek. Kullanan arkadaşlar acaba youtube videolarını direk açıp açmadığını ve mesaj yazarken q klavye olup olmadığını söyleyebilirler mi?

Telefonun fiyatı 400'e inmiş bu arada, ciddi ciddi soruyorum, gereksiz yorum yapacaklar lütfen soruma trollük yapmasınlar. Siz olsaydınız Samsung Monte'yi mi alırdınız yoksa bunu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

quote:

n8

İşlemci ARM 11

İşlemci hızı 680 MHz
    RAM 256 MB
    3224
    ROM 512 MB

5800
    İşlemci ARM 11
    İşlemci hızı 369 MHz
    RAM
    128 MB ROM 256 MB 2081

işlemciis aynı değilmiş ..ne yazık .. 1100 tlye satılan bir cihazın verdiği hıza bak ; ARM 11 İşlemci hızı 680 MHz RAM 256 MB 3224 ROM 512 MB

bu paraya bunun çok üstünde performans sunan yüksek işlemcili ( 1 ghz ) telefonlar satılıyor üstelik daha ucuza .

yanlış anlama aslında cevabım sana değil . anlamakta zorluk çeken başka kişilere .

Telefonu alınabilir kılan tek etken işlemci hızı mı? Gerçekçilikten uzak yorumlar atmaya gerek yok... Telefonun işlemcisinin diğer modellere göre düşük olduğu doğru ama işlemcinin yanında GPU çipi içeriyor ve android, ios gibi işletim sistemlerinin aksine daha az işlemci gücüne gereksinim duyan bir işletim sistemine sahip. Sadece bu da değil, N8'in usb-otg, hdmi çıkış, 12 mp kamera gibi kendine has özellikleri var. Bu özelliklere önem veren biri gider N8 alır, bunun işlemcisi düşük dediğinizde de güler geçer.

• bence samsung monte ile bu cihaz arasında tercih yapıcaksan önce teknik özellikelirini ve kullanılırlık bakımından hangisi daha pratik hangisi daha çok uygulama sunuyor , hangisinin sunduğu uygulamalar eski atari oyunları gibi demode yada daha güncel uygulamalar sunuyor yada daha önemlisi hangi işletim sistemi sana güncelleme sunabiliyor ona bakmalısın .

ben yerinde olsam samsung monteyi alırdımm . symbian artık stabil ve verimli bir işletim sistemi değil , verdiğin paraya yazık . aşağı yukarı aynı fiyat iki model ama samsung daha fazlasını sunuyor . dokunmatik telefonlar konusunda 4 yıllık deneyime sahibim ve tercübeme güveniyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07ONUR

quote:

quote:

n8

İşlemci ARM 11

İşlemci hızı 680 MHz
    RAM 256 MB
    3224
    ROM 512 MB

5800
    İşlemci ARM 11
    İşlemci hızı 369 MHz
    RAM
    128 MB ROM 256 MB 2081

Telefonu alınabilir kılan tek etken işlemci hızı mı? Gerçekçilikten uzak yorumlar atmaya gerek yok... Telefonun işlemcisinin diğer modellere göre düşük olduğu doğru ama işlemcinin yanında GPU çipi içeriyor ve android, ios gibi işletim sistemlerinin aksine daha az işlemci gücüne gereksinim duyan bir işletim sistemine sahip. Sadece bu da değil, N8'in usb-otg, hdmi çıkış, 12 mp kamera gibi kendine has özellikleri var. Bu özelliklere önem veren biri gider N8 alır, bunun işlemcisi düşük dediğinizde de güler geçer.

arkadaşım benim yazımın detayını okumayıp cımbızla seçmişsinn . bunun üzerinde çok daha fazla performans sunan cihazlar var dedimm ... bu genelleme içeriyor

ve bashettiğin gibi hdmi çıkışı ve 2 mp gibi birkaç özellikle öne çıkabilir ama bahsettiğin gibi bu n8 hiç stabil hiçde hızlı bir cihaz değil özelliklede eski bir istem olan symbiandan dolayı verimli çalışmıyor , sanki bahsettiğin makina uzaydan gelmiş gibi anlatıyorsun ya ona şaşırıyorum sanki bu cihzı hiç elimize almamışızda görmemişizde öyle yere göre sığdırarak anlatıyorsun ..

ben sana 12 mp kamera yada hdmi çıkış olmayan ama bu birkaç özellik dışında stabil ve çok daha hızlı olan , dokunmatik ekranı ve sense uygulamarı sunan farklı markaların daha iyi cihazları var ve seninde dediğin gibi o diğer beğenmediğin markaların işlemcilerini istediğin gibi daha az yada dahafazla güçete kulalanbilioyrsun ..

o kadar alakasız konuşmuşsunki internetten bile haberin yok . diğer markaların neler sunduğuna bakmayada üşeniyorsun .

12 mp hdmi çıkışıylarıyla övüne durun , adı lazımd eğil bir başka marka lcd tvye bağlantı konusunda nokiayı geçti bile ..kablosuz olarak sunuyor ....wirelesss .

• quote:

quote:

quote:

quote:

n8

İşlemci ARM 11

İşlemci hızı 680 MHz
    RAM 256 MB
    3224
    ROM 512 MB

5800
    İşlemci ARM 11
    İşlemci hızı 369 MHz
    RAM
    128 MB ROM 256 MB 2081

arkadaşım benim yazımın detayını okumayıp cımbızla seçmişsinn . bunun üzerinde çok daha fazla performans sunan cihazlar var dedimm ... bu genelleme içeriyor

ve bashettiğin gibi hdmi çıkışı ve 2 mp gibi birkaç özellikle öne çıkabilir ama bahsettiğin gibi bu n8 hiç stabil hiçde hızlı bir cihaz değil özelliklede eski bir istem olan symbiandan dolayı verimli çalışmıyor , sanki bahsettiğin makina uzaydan gelmiş gibi anlatıyorsun ya ona şaşırıyorum sanki bu cihzı hiç elimize almamışızda görmemişizde öyle yere göre sığdırarak anlatıyorsun ..

ben sana 12 mp kamera yada hdmi çıkış olmayan ama bu birkaç özellik dışında stabil ve çok daha hızlı olan , dokunmatik ekranı ve sense uygulamarı sunan farklı markaların daha iyi cihazları var ve seninde dediğin gibi o diğer beğenmediğin markaların işlemcilerini istediğin gibi daha az yada dahafazla güçete kulalanbilioyrsun ..

o kadar alakasız konuşmuşsunki internetten bile haberin yok . diğer markaların neler sunduğuna bakmayada üşeniyorsun .

12 mp hdmi çıkışıylarıyla övüne durun , adı lazımd eğil bir başka marka lcd tvye bağlantı konusunda nokiayı geçti bile ..kablosuz olarak sunuyor ....wirelesss .

Mesajıma laf ediyosun ama cımbızı kullanan sensin haberin yok.. Diyorum ki kameraya önem veren adam gider N8 alır, burda N8'i övdüğüm yok.. N8'in kendine has özellikleri var mı? Var. E o zaman niye işlemci üzerinden yorum yapılıyor sürekli? N8'in sunduğu özellikleri, N8'le aynı fiyatta sunabilen işlemcisi güçlü, işletim sistemi daha iyi bir telefon var mı? ''Kamera ve birkaç özellik dışında'' demeyle olmuyor bu iş.

Kalınlaştırdığım yer konuya bakışını özetliyor zaten. Kimin sidik yarışında olduğu da anlaşılıyor. iPhone'un Htc'nin güçlü işlemcilerine karşı Nokia'nın kamerasını mı koz olarak kullanıyorum ben burda? Ya da N8'in işlemcisinin zayıf olmasını kamerasının kaliteli oluşuyla kapatmaya mı çalışıyorum? Hayır. Kameraya önem veren birisi gider kamerası iyi olan telefonu seçer ya da telefona verecek fazla parası yoktur, en az parayla en çok özelliği edinmek istiyordur, bütçesine göre bir model seçer. O nedenle işlemcisi zayıf deyip N8'i çöpe atamazsınız.

• bende diyorumki n8in 12 mp kamerası ve hdmi çıkışı dışında kayda değer birşeyi yok diyorum .. bu da tercih sebebidir ... yalnızzz

evet yalnızıda varr lafı anladığın gibi söylüoyrsunn yani işine geldiği gibi ...

yalnızı unutuyorumm ...biraz saygı biraz sevgi birazda terbbiye lütfennn . .. sidik kelimesi sana yakışmıyor ... ayıp
  • quote:

bende diyorumki n8in 12 mp kamerası ve hdmi çıkışı dışında kayda değer birşeyi yok diyorum .. bu da tercih sebebidir ... yalnızzz

evet yalnızıda varr lafı anladığın gibi söylüoyrsunn yani işine geldiği gibi ...

yalnızı unutuyorumm ...biraz saygı biraz sevgi birazda terbbiye lütfennn . .. sidik kelimesi sana yakışmıyor ... ayıp

Tek başına kullanınca hoş değil tabi ama sidik yarıştırmak deyimi gayet güzel bence İşin özü ''n8in 12 mp kamerası ve hdmi çıkışı dışında kayda değer birşeyi yok'' senin görüşün, bu özellikler senin için önemli değil, başka cihaz alırsın. Ama bu özelliklere önem veren birisi N8 almak yerine gidip işlemcisi güçlü kamerası dandik bir telefon almaz. Anlatmak istediğim budur. O nedenle N8'in vaat ettiği tüm özellikleri içeren bir cihaz çıkmadığı sürece N8'e işlemcisi zayıf diyerek çöp muamelesi yapmak doğru değil.

• quote:

quote:

bende diyorumki n8in 12 mp kamerası ve hdmi çıkışı dışında kayda değer birşeyi yok diyorum .. bu da tercih sebebidir ... yalnızzz

Tek başına kullanınca hoş değil tabi ama sidik yarıştırmak deyimi gayet güzel bence İşin özü ''n8in 12 mp kamerası ve hdmi çıkışı dışında kayda değer birşeyi yok'' senin görüşün, bu özellikler senin için önemli değil, başka cihaz alırsın. Ama bu özelliklere önem veren birisi N8 almak yerine gidip işlemcisi güçlü kamerası dandik bir telefon almaz. Anlatmak istediğim budur. O nedenle N8'in vaat ettiği tüm özellikleri içeren bir cihaz çıkmadığı sürece N8'e işlemcisi zayıf diyerek çöp muamelesi yapmak doğru değil.

bende diyorumki kamera ve hdmi çıkışı gibi özellikler arayan birisi için tatmin edicidir ama işlemci birçok uygulama kullanan kişiler için önemlidir ve bu uygulamalr konusunda hem ovi store hemde nokia diğer smartphone rakiplerinin hala gerisinde ve diyorumki sadece kamera için alınacaksa isteyen alabilir ama uygulamalar gibi birçok seçeneği kullanan kişiler için 600 mhz işlemci için 1100 tl vermekte ne kadar doğrudur ? bu da bir tercih meselesidir . ve yine diyorumki ben işlemcisi için köt dedim evet ama diğer cihazların kameraları ( sana göre ) dandikte olsa fersah fersah öndeler yukarıda belirttiğim özelliklerden dolayı .

ben sık sık güncelleme yapan işletim sistemini tercih ediyorum , bu da bir tercih meselesi maalesef .

siz mahallede çocukken fazla sidik yarışı yapmışsınız ..çok sevdiğinize göre severek kullanıyorsunuz bu deyimi

• nokia 1ghz işlemciye geçene kadar android'en daha üst seviyede telefonlar çıkar.Bide unutmadan c5 s60 serisi s40 bile daha az takılır ama s60 olunca mesaj geldiğinde mesaj bölümüne girene kadar kafayı sıyırıyor insan. ilk s60'ı 3650'de kullandı düşünün yani halen daha kullanıyor.
  • medimarket de 399 tl ye satılıyor işe yaramaz cihaz....

not:5800 kullanıyorum
  • quote:

nokia 1ghz işlemciye geçene kadar android'en daha üst seviyede telefonlar çıkar.Bide unutmadan c5 s60 serisi s40 bile daha az takılır ama s60 olunca mesaj geldiğinde mesaj bölümüne girene kadar kafayı sıyırıyor insan. ilk s60'ı 3650'de kullandı düşünün yani halen daha kullanıyor.

sen 1ghz diyene kadar 1.2 ghz çıkarıcakmış ..neyse nalları topladı ya diğer rakiplerinin arkasında ancak bu şeklide kendini avutuyorlar .
  • nokianın boşuna 12mp kamerasını övmeyin eyer bu iki modeli geçerse dişimi kırarım.
    Ve tabikide en birincisi hangisi gelir derseniz resim konusunda sony ericsson.
    samsung m8910 pixon 12
    Nokia'dan bütçe dostu dokunmatik ekranlı ve Symbian'lı telefon: C5-03

Sony EricssonSatio (Idou U1)

• Benim bütçeme yine düşman
  • quote:

nokianın boşuna 12mp kamerasını övmeyin eyer bu iki modeli geçerse dişimi kırarım.
    Ve tabikide en birincisi hangisi gelir derseniz resim konusunda sony ericsson.
    samsung m8910 pixon 12

Sony EricssonSatio (Idou U1)

/>

Al geçmiş:http://zomgitscj.com/2010/10/20/nokia-n8-vs-sony-ericsson-satio-the-12-megapixel-xenon-flash-camera-showdown/

Ayrıca eyer değil eğer ve en birici diye bir tabir yok.

• Kamera Yönünden Kimse Sony Ericsonu Geçemez Sonuçta Arkasında SONY var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenten16

Kamera Yönünden Kimse Sony Ericsonu Geçemez Sonuçta Arkasında SONY var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tenten16

Kamera Yönünden Kimse Sony Ericsonu Geçemez Sonuçta Arkasında SONY var

• Sony Ericsson'un kamera sonuçları bence çok iyi. Neden güldünüz anlamadım :/
  • Bende Şuan Anlamakta Güçlük Çekiyorum ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.