Şimdi Ara

Nokia Asha 302 Kullananlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
48.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzenim kendisi için Nokia C3 araştırmamı istedi.Klavyeli dokunmatik olmayan bir telefon istiyor kendisi bende Nokia Asha 302 yi önerdim.C3 ün sıfırı yok varsada zor bulunur diye.Kıyaslama yaptım Asha 302 c3 e göre daha iyi ama.Sizce bu telefon doğru tercih mi?Telefonu daha önce alışveriş yaptıgım novabazar sitesinden alacam yarın gelecek ve muhtemelen sipariş geçecem.Sizin öneriniz nedir? 300 - 350 lira arası bütçesi var.
    Fiyat ve güvenilirlik olarak burayı buldum önerebileceğiniz başka yer yada yada telefon var mı?
    Novabazar

• quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

quote:

Orijinalden alıntı: MURATSPLAT

güncelleyememişsindir. Bir hafta sonra telefonu tekrar bana yollayacak. O zaman whatsapp'daki bildirim ışığı mevzusuna bir bakarım.

Olay güncelleyememe değil güncellemeyi görmüyor telefon.Daha öncede nokia 79 kullandım.Nokia suit'e onun kablosuyla bağlıyorum fakat güncelleme yok diyor.Telefonun kendisinden baktığımda da aynı.

Tel elime geçti. Güncelleme yaptım . Telefondan güncelleme yaptım. 14.96'dan 15.09'a yükseldi. PC kullanmadan güncellemeyi başarıyla yaptı. Whatsapp, nokia express ve twitter for nokia'ı da güncelledim. Bu güncellemelerle telefon tam kendine geldi.

Mutlaka güncellemeleri yükleyin. Yüklenmiyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürün. Sonra tekrar deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURATSPLAT -- 6 Eylül 2013; 2:45:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu suan 14.78de kullanıyorum bı sıkıntısı yok.Cok memnunum acıkcası.Nokıa hızlı servıse goturur yaptırırım belkı bı ara fakat suan degıl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşların sorularına cevaplar
    Bildirim ışığı var ok tuşunun iki yanındaki bıyık gibi duran iki çizgi ışıldıyor mesaj ve cevapsız aramalarda whatsapp da sanırım çalışmıyor ama bu arada ayarlardan bildirim ışığını açık olarak ayarlamak gerekiyor.
    Vodafone mms multimedya mesaj içn ayardır vodafone internet veya vodafone wap gprs ayarıyla nete girilir
    Son güncel versiyon 15.09 dur ben telefon üzerinden güncelledim.14.78 stabil bir versiyondur ondan sonra 14.92 ve en son 15.09 çıktı.ben aldığımda ilk 14.26 ydı ve o çok kötüydü bence kesin güncelerin telefon güncelleme yok diyorsa USB kabloyla pc suite programcıya güncelleyin.
    Cihazınızda sorun yoksa stabil kaliteli kullanışlı bir cihaz whatsapp Facebook Twitter opera ebuddy email hepsi kullanılıyor.
    Bir ayrıntı pil kapağının alt tarafında kasada Nokia 302 yazanlar eski seri hiç bir şey yazmayanlar daha yeni seridir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon üzerinden sürüm güncellemeye baktığımda birşey çıkmıyor yani yeni sürüm yok diyor

Pc suite üzerinden güncellemeye baktığmda yeni bir sürüm yükledi, fakat telefonu bağladığımda yeni sürümü yüklemeye çalışırken yedeklemeden sonra usb bağlantısı koptu diyor devam etmiyor

Bu sorunu yaşayan oldu mu
  • Merhaba,

Önceden telefonumdan internete paket verisi sayesinde girebiliyordum, fakat son 2 haftadır ne yapsam giremiyorum..Acaba bu konuda yardımcı olabilecek var mı
  • arkadaslar farkettiğim bir seyi sormak istiyorum
    ben yazılımı güncel versiyona tele üzerinden getirmiştim 15.09)
    fakat eski 6303 i dede basıma gelen çağrı kaydından no silememe sıkıntısı dolayısı ile pc üzerinden tekrar yazılım yükledim.
    şimdi sorum şu son yazılıma güncelleyenlerinde ana menünüzde social uygulaması kayboldumu?
    ben iki kere güncelledim basarıyla güncelliyor uygulamalarım içinde ebuddy facebook twitter whatsapp her sey var ama ana menüdeki social simgesi ve uygulaması kayboldu
    bu yeni yazılımdan sonra böyle oldu anlasılan.nokia extradan kaldırmıs onuda benim yeni dikkatimi cekti ilk telefondan güncellemeden sonra varmıydıo yokmuydu hatırlamıyorum.
    cihazını 15.09 a güncelleyen arkadaslar sizin ana menünüzde mavi social simgesi varmı yoksa sizinde yokmu?
    çok teşekkürler şimdiden

edit: internette araştırdığıma göre Nokia Asha 302 Kullananlar sanırım bu aralar yeni güncelleme yapanlar benim gibi farkettiğim doğruymuş nokia son yazılımda artık social uygulamasını kaldırmış zaten ayrı ayrı whatsapp face twitter vardı.yavaş falan diye eleştiri almıs nokia da bu uygulamayı durdurmuş o yüzden yeni yazılımdan sonra bu uygulama artık yokmuş.

sizde farkettiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackman123 -- 29 Ekim 2013; 17:33:14 >

• Cihazda internette gezinirken gelen mesajı okumak için komple interneti kapatıp bakmam gerekiyor galiba. Bir çok tuşu ve seçeneği denedim olmadı acaba bu konuda bilgi sahibi olan var mıdır? Çok can sıkıcı bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optik84

Cihazda internette gezinirken gelen mesajı okumak için komple interneti kapatıp bakmam gerekiyor galiba. Bir çok tuşu ve seçeneği denedim olmadı acaba bu konuda bilgi sahibi olan var mıdır? Çok can sıkıcı bir durum.

evet gizleme seçeneği yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

quote:

Orijinalden alıntı: optik84

Cihazda internette gezinirken gelen mesajı okumak için komple interneti kapatıp bakmam gerekiyor galiba. Bir çok tuşu ve seçeneği denedim olmadı acaba bu konuda bilgi sahibi olan var mıdır? Çok can sıkıcı bir durum.

evet gizleme seçeneği yok

Teşekkür ederim.

Sırf bu saçmalık yüzünden garanti cep şubesini kullanamıyorum. Telefona mesajla gelen güvenlik koduna bakmam için interneti kapatmam gerekiyor. Doğal olarak şifreyi girme olanağım kalmıyor.
    Kısacası internet kullanırken hiçbir şekilde telefonun menüsüne müdahele yapılamıyor. Severek almıştım ama bu durum çok canımı sıkmaya başladı. Alacak arkadaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları uyarısını yapmam lazım.

Ürün piyasa çıkalı daha 2 yıl bile olmadı ve internet gizleme seçeneği yok.

• arkadaslar yok mu soruma cevap verebilecek olan? en son yqazılım olan 15.09 nolu yazılımı pcden güncelleyen yükleyenlerde ana menüdeki sosyal ağlar isimli uygulama ana ekrandan yani telefondan silindi mi?
  • arkadaslar merhaba, asha 302 yı alalı 8 gun oldu. heeeeeeeerşey mukemmel, harıka bır telefon ıstedıgım herseyı verıyor bana, tek sorunum var, sarjını olması gerektıgı gıbı bıtırdıkten snra 12 saat sarja taktım ancak sarjım sadece 1 gun gıdıyor. aksam 6 dan snra tarayıcı, whatsapp ve e postaları yogun sekılde kullanıyorum 12 de sarjım bıtmıs oluyor nerdeyse. bataryanın saglam oldugunu dusunuyorum varmı bı tahmınınız ? hangı ozellıkler yer bu sarjı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunduzalp26

arkadaslar merhaba, asha 302 yı alalı 8 gun oldu. heeeeeeeerşey mukemmel, harıka bır telefon ıstedıgım herseyı verıyor bana, tek sorunum var, sarjını olması gerektıgı gıbı bıtırdıkten snra 12 saat sarja taktım ancak sarjım sadece 1 gun gıdıyor. aksam 6 dan snra tarayıcı, whatsapp ve e postaları yogun sekılde kullanıyorum 12 de sarjım bıtmıs oluyor nerdeyse. bataryanın saglam oldugunu dusunuyorum varmı bı tahmınınız ? hangı ozellıkler yer bu sarjı ?

wifi her zaman açıksa 1-2 gün şarzı gidiyor. ben kullanmadığımda wifi'i kapatırım. bir de mutlaka Nokia suit ile telefonu güncelleyin. Bu arada telefon kullandıkça şarz performansı artıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackman123

arkadaslar yok mu soruma cevap verebilecek olan? en son yqazılım olan 15.09 nolu yazılımı pcden güncelleyen yükleyenlerde ana menüdeki sosyal ağlar isimli uygulama ana ekrandan yani telefondan silindi mi?

Bu uygulamalar son güncellemerde kaldırıldı. size özel bir durum değil yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme yapamıyorum, hem telefondan hem bilgisayardan güncelleme yapmak istediğimde yeni sürüm yok diyor.

Telefonun sürümü 14.78 şuan.
  • quote:

Güncelleme yapamıyorum, hem telefondan hem bilgisayardan güncelleme yapmak istediğimde yeni sürüm yok diyor.

telefonu sırırlayıp(tüm veriler silinir!!! yedekleme yapmayı unutma!) Nokia suit ile yeni sürümü kurmayı denedin mi? bu arada noki suit'in çalıştığı bilgisayarda internet bağlantısı olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURATSPLAT -- 20 Aralık 2013; 18:53:16 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Güncelleme yapamıyorum, hem telefondan hem bilgisayardan güncelleme yapmak istediğimde yeni sürüm yok diyor.

telefonu sırırlayıp(tüm veriler silinir!!! yedekleme yapmayı unutma!) Nokia suit ile yeni sürümü kurmayı denedin mi? bu arada noki suit'in çalıştığı bilgisayarda internet bağlantısı olması gerekiyor.

nokia suite ile denedim, son sürüm yüklü programın. internet var bilgisayarımda.
    sıfırlamayı denemedim telefonu
  • bı arkadasımın telefonu ınternete baglanıyor faceye gırıyor fakat whatsapa sadece wıfıden gırebılıyor mobıl verıyı kullnarak whatsapdan gonderemıyo sorun ne olabılır ?
  • quote:

quote:

arkadaslar yok mu soruma cevap verebilecek olan? en son yqazılım olan 15.09 nolu yazılımı pcden güncelleyen yükleyenlerde ana menüdeki sosyal ağlar isimli uygulama ana ekrandan yani telefondan silindi mi?

cevabınız için çok teşekkürler.bende öyle düşünmüştüm ama emin olmak istedim menüden bir simge eksilmiş oldu ama sosyal ağlar uygulamasının yaptığını zaten facebook whatsap gibi kendi uygulamalarıyla direkt yapabiliyoruz zaten de insan siteye bir yazar bu güncellemeden sonra bu aplikasyon artık telefonda olmayacak silinecek diye ya neyse...

• quote:

quote:

quote:

cevabınız için çok teşekkürler.bende öyle düşünmüştüm ama emin olmak istedim menüden bir simge eksilmiş oldu ama sosyal ağlar uygulamasının yaptığını zaten facebook whatsap gibi kendi uygulamalarıyla direkt yapabiliyoruz zaten de insan siteye bir yazar bu güncellemeden sonra bu aplikasyon artık telefonda olmayacak silinecek diye ya neyse...

Changelog gibi bir formatta kullanıcılar bilgilendirilmesi lazım her güncellemede.

Nokia s40 platformu yazılım desteği kötü. Ama son zamanlarda biraz gelişme var gibi. Umarım ciddi anlamda iyileşmeler görünür.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.