Şimdi Ara

Nokia amiral gemilerine veda ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kapatılan Nokia markasını satın alarak yeniden hayata döndüren HMD Global ortaklığı ilk yıllarında oldukça iddialı ürünler piyasaya sürmüş ve akıllı telefon pazarında ilk onu zorlamaya başlamıştı. Ne var ki işler pek iyi gitmedi.

Nokia’dan amiral gemisi kararı

Önemli satış başarıları yakalayan Nokia, iş amiral gemisi sınıfına gelince bocalamaya başladı. Nokia 9 Pureview oldukça gecikti ve bir önceki amiral gemisi yonga seti ile çıkmak zorunda kaldı. Haliyle rekabette tutunamadı.

Ayrıca Bkz.Nokia PureBook Pro dizüstü modeli tanıtıldı: İşte fiyatı

Yeni nesil Pureview ise çeşitli ertelemelerin ardından rafa kalktı. Yine pandeminin ilk döneminde Nokia katlanabilir akıllı telefon çalışmalasını sona erdirdiğini duyurdu. Özellikle pandemi ile birlikte Nokia’da da bir düşüş görüldü.

Bu yıl farklı alt seviye akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Nokia varlığını devam ettirebilmek adına maliyete odaklanacak. Yetkililer 800$ gibi fiyatlarda gezinen amiral gemisi telefonlar yapmanın şimdilik firmaya bir faydasının olmayacağını belirtiyor.

Yeni akıllı telefonlarına da bakarak Nokia markasının tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçiş yapmak isteyen ancak fazla bütçesi olmayan tüketicileri hedeflediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte alt seviye pazarda da çok yoğun bir rekabet var ve Nokia’nın nasıl farklılaşacağı merak konusu.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/hmd-global-says-no-more-flagship-nokia-phones-for-now_id138871

• ucuz telefon yapmayıda beceremiyor
  • Xiaomi varken s yarışına girmek nedir Nokia senin kalıbın,maddiyatın nedir pazarda kalmak kolaymı adamı yer bitirir bu aj gözlüler.
  • Amiral gemisi telefonu mu varmış da veda ediyor?
  • Kronik ekran problemine rağmen Nokia 8'den çok memnun kalmıştım. Carl Ziess len farklılık hissettiriyordu. Keza malzeme kalitesi ile özellikle çok memnun ediyordu. Adam akıllı bir F/P dengesi yakalayıp düzgün cihaz çıkaramadılar ki tutunsunlar. Çıkan telefonlar ya çok geç geldi ya gelmedi. Yazık ettiler.
  • Pazara girişte Nokia 8 ve benzeri telefonlarda kendi başlarınayken çok iyi işler çıkarttılar. Ne zaman ki Google ve Light gibi firmalarla ortaklıklara gittiler, işler sarpa sardı.
  • Bu Nokia harbi ml ,nasıl yöneticiler var başlarında,tuhaf.
    İnsanın elinde böyle bi marka değeri varken nasıl hiç edilir,ibretlik.
  • 4 yıldır nokia 8 kullanıyorum hala elimde daha tık yok başındakiler spastik olunca demekki böyle oluyor
  • Nokia'nın adını daha fazla lekelemeseler bari bundan sonra "hmd" ismiyle çıkmalı yeni modelleri.
  • Şu Nokia 9 ve Nokia 8.3 5G içimde uhte kaldı...
  • nerede o eski nokialar
  • Nokia iPhone 13'ü kendi modeliymiş gibi tanıtsa bile fazla tutunamaz artık. Microsoft'la olan ortaklıktan beri eski imajını kaybetti. Marka olarak tükendi artık. İnsanların kafasındaki Nokia kalmadı artık. Bu marka yerine hmd adıyla çıkarsalar daha fazla satarlar bile.
  • Rekabet eden bir cihaz Zaten yapamıyordun
  • Nokia 8 hep ilgimi çekmişti ama almak nasip olmadı.
  • koskoca nokianın düştüğe hallere bak. bari düzgün biri alsaydı da elinde ki teknolojilerle amiral gemisi çıkartsaydı
  • Altı yıl Nokia 6.0 kullanıyorum. Daha 6 yıl kullanabilirim. Süper
  • Alttaki geniş çerçevede ısrar ediyorlar oraya Nokia yazmak zorunda değilsin arkada yazıyor zaten birde çok kazık fiyatları var ????
  • Teknolojiye ayak uydurmak ve yok olmaya mahkum,Çinli, Güney Kore li markalar dört nala giderken Nokia seyrediyordu,daha çok bakar arkadan.
  • Kimse yokken bu pazarda Nokia vardı yıllarca birçok telefonunu kullandım Nokia yi yakan çoğu marka androide geçiş yaparken Nokia nin sybian işletim sisteminde ve Microsoft un aptalca yazılımında ısrarı oldu Hmd global ile Nokia 8 le ivme yakalamıştı ama devamı gelmedi hala kullanıyorum müthiş kaliteli bir telefon çoğu telefona kalite konusunda on basar gerçekten çok üzücü umarım iyi bir yatırımcı düzgün bir strateji ile markayı tekrar canlandırır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.