Şimdi Ara

Nokia 9 PureView'un ön tasarımını gösteren fotoğraflar yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• HMD Global'in yakında Nokia 9 PureView amiral gemisini tanıtacağına yönelik söylentiler var. Hatta cihazın beş arka kamera ile donatılmış dünyanın ilk akıllı telefonu olacağı iddia ediliyor. Bu konuda daha önce çok sayıda sızıntı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Nokia 9 PureView'un ön panelini gösteren yeni fotoğraflar yayınlandı. Böylelikle telefonun ön tasarımının üzerindeki sis perdesi kalkmış oldu.

Ayrıca Bkz.Beş arka kameralı Nokia 9 PureView için geri sayım başladı
    Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Nokia 9 PureView ile ilgili söylentiler yayılmaya başladığından bu yana herkes cihazın arkasındaki beşli kamera sistemini merak ettiği için ön tasarımı pek gündeme gelmemişti. İnternete düşen yeni görüntüler akıllı telefonun çentiksiz bir ekranla geleceğini gösteriyor. Ancak üst ve alt çerçevelerinin kalın olduğunu belirtmek gerekir.

Snapdragon 845 ve 8 GB RAM ile gelebilir

Cihazın üst çerçevesinde ahize, sensör ve Nokia markası yer alıyor. Ayrıca sol üst köşesinde çift selfie kamerasına yer verildiğini görüyoruz. Akıllı telefonun Snapdragon 845 yonga seti ve 8 GB RAM ile güçlendirileceğine yönelik bilgiler var. Bunun yanı sıra ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Kablosuz şarj desteği sunması beklenen amiral gemisi 4.150 mAh kapasiteli bir pil ile gelebilir.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Çerçeveler tamamen zevk ve renk meselesidir, üst alt çerçeve koymak da "teknoloji geriliği" değildir, bugün herkes yapabilmeye başladı zaten çerçevesiz telefonları... Ben halen daha çerçevesizlik uğruna sağından solundan kamera fırlayan, çentiği olan ya da kızağı olduğu için bataryadan kısan ve kalınlaşan veya ekranının ortasına delik açılan telefonlardansa, Note 9, Meizu 16th ve fotoğraftaki Nokia 9 gibi üst ve altta inceltilmiş çerçevesi olan ve sağlamlık hissi veren telefonları tercih ederim... Ama çentikli delikli kızaklı vs. tercih eden de olur, sonuna kadar saygı duyarım. Başta yazdığım gibi, zevk renk meselesi...
  • Bence haber niteliği taşıyan ne bir tasarımı ne de donanımı var! Sony gibi oldu artık... arkaya beş kamera yerleştirmek marifet değil, o alt üst çerçeveler ne kadar başarısız olduklarını gösteriyor şimdiden teknoloji konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 25 Aralık 2018; 23:34:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir türlü çıkamayan Nokia 9'un sızdırılan görselleri Note 7 zamanından beri(note 7 gibi kıvrımlı olacaktı) devam ediyor ve her defasında değişiyor.
    quote:

Ancak üst ve alt çerçevelerinin kalın olduğunu belirtmek gerekir.

Ayrıca nasıl oldu da şu çerçevelere kalın gözüyle bakar olduk aklım almıyor sektör çok hızlı gelişiyor..

• Hay sizin çerçeve fetişinize, Nokia 8 kullanıyorum 4 metre çerçevesi var süperde kullanışlı. Çerçeve küçülecek diye telefonları oyuncağa çevirdiler. Ortaya çentik sağa delik oyuncak oldu iş. Çerçeve kalın gelsin hiç önemi değil. Ben telefonumun stabil olmasından pilinden memnun olayım yeter. Ki fazlasıyla memnunum. Çentik gibi bir garabet ile geleceğine böyle bir tasarımla gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstiklalFMK -- 26 Aralık 2018; 9:12:0 >
  • Bi de çerçeve savunucuları çıktı şimdi. Koskoca dünya ve bütün üreticiler geleceği çerçevelerin küçülmesinde görüyorlar ama beyefendilere göre gereksizmiş... Bir de işin komik tarafı sadece görsel açıdan bakmaları. Çerçevenin küçülmesi demek, aynı ekran boyutundaki bir telefonun daha küçük ve kullanılabilir hale gelmesi demek. Daha önce 5, 5.5 inçlik telefonlar tepsi gibi oluyordu, neredeyse kullanılamayacak büyüklüktelerdi. Şimdi 5.5-6 inç arası normal büyüklük, 6-6.5 inç arası ise büyük telefonlarda standart hale geldi. Tamamen çerçevelerin küçülmesi sayesinde. Hele ki telefonlarımızı bütün ihtiyaçlarımız için kullanmaya başladıktan beri ve devir geçtikçe daha çok ihtiyacımız için kullandığımız için çerçevelerin küçülmesi kullanışlılık açısından ekstra önem kazanıyor. Ekran boyutları artmamış bile olsa zamanının 4 inç telefonlarının boyutlarıyla, şimdi 4 inç çerçevesiz bir telefon çıkaracak olsalar, o telefonun boyutları arasında dağlar kadar fark olur.

• Evet bu doğru, artık inanıyorum... Nokia yı Çinliler almış. İşin kötüsü merdiven altı çalışan grup almış. Tam çakma kasa çin telefonu olmuş. Buna bide TV anteni koysalar eksigi kalmamış olur.

• Kimse görünüşe bakmıyor önemli olan telefonu satan tasarımı aslında millet önce ona sonra içine bakıyor

• 0 çerçeveli telefonları ben hiç beğenmiyorum.beğenenlerde düşmanım değil tabiki.herkesin zevki farklı... futbol sahası kadar olmasın tamam ama biraz çerçeve olmalı telefonda. şu telefonun çerçevesi herkese hitap edebilir ne çok fazla ne çok az

• 1buçuk senedir sızan telefona nokia9 denir :)
    2020'ye bekliyoruz...
  • Çerçeveler tamamen zevk ve renk meselesidir, üst alt çerçeve koymak da "teknoloji geriliği" değildir, bugün herkes yapabilmeye başladı zaten çerçevesiz telefonları... Ben halen daha çerçevesizlik uğruna sağından solundan kamera fırlayan, çentiği olan ya da kızağı olduğu için bataryadan kısan ve kalınlaşan veya ekranının ortasına delik açılan telefonlardansa, Note 9, Meizu 16th ve fotoğraftaki Nokia 9 gibi üst ve altta inceltilmiş çerçevesi olan ve sağlamlık hissi veren telefonları tercih ederim... Ama çentikli delikli kızaklı vs. tercih eden de olur, sonuna kadar saygı duyarım. Başta yazdığım gibi, zevk renk meselesi...

• Her şeyin de bir sınırı olmalı.O sınır aşıldıktan sonra kullanışlı olduğu düşünülen çerçevesiz telefonlar daha da kullanışsız hale gelebiliyor.Ayrıca bu telefonun da abartı bir çerçevesi yok

• Bildirim paneli ekrandan yiyor demek, çentik sevmeyenler alabilir alttaki çerçevesi de hediyesi olur. Bir de sensörleri dağınık koymuşlar, o kadar boş kısım var ki Nokia yazmışlar. Tasarıma bak, Nokia yazısı bildirimlerden bile önemli ya zaten 😂

• Millet daha düne kadar çerçeveli telefonlar kullanıyorlardı. Şimdi gelmişler çerçeveye laf ediyorlar.
    Antik çağdan kalma çentikten daha iyi çerçeve olması.

• çerçevesiz, çentikli sevenler niye dert ediyor. arkadaş tüm firmalar sizin istediğiniz türden en az 2-3 ürün çıkarttı, hepsi birbirine benzeyen dayanımı düşük ürünler.

peki bizim istediğimiz tarzda sağlam az da olsa çerçevesi olan, küçük ekranlı, donanımdan kısıtlanmamış, çentiksiz/deliksiz kaç ürün var. resmen umursanmayan azınlık olduk görünüme değil de kullanışlılığa önem veren kullanıcılar olarak.

firmalar alternatif getirsin, siz çerçevesiz, görünüşü güzel, çentikli/ delikli telefonunuzu kullanırken, bize de istediğimiz tarzda en kötü orta ve üst seviye olmak üzere 2-3 seçenek versinler herkes rahat etsin.
  • Onu bunu geçtim nokia yazisini sag üste koymak nasıl bir mantıklarına sıgdirdılar çok merak ettim açıkçası nokia tasarim cahilidir
  • Çentik olacağına altta üstte biraz çerçeve olması daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bysnbad

Onu bunu geçtim nokia yazisini sag üste koymak nasıl bir mantıklarına sıgdirdılar çok merak ettim açıkçası nokia tasarim cahilidir
    Samsung da tam ortaya koyuyordu mesela artık yer kalmadı gerçi. Firmanın tercihidir tasarım özrü yok bunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightbringer kullanıcısına yanıt
    Tmm koydu ama kaldirdi arka tarafa var ozru cerveye koyuyorsun yaziyi niye koyuyorsun arkaya bide bes kamera ne alaka lumia 1020 deki arakda yuvarlatilmis bir kamera koymak fotorgtaf makinasimi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.