Şimdi Ara

Nokia 9 için ilk işaret geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nokia’nın ilk amiral gemisi Nokia 8’i tanıtmasının ardından Nokia 9 soruları sorulmaya başlanmıştı. HMD Global yetkilileri yapılan görkemli etkinlik sonrasında ikinci amiral gemisi ile ilgili ilk ipucunu verdi.

Daha büyüğü yolda

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre yeni nesil Nokia amiral gemisi daha büyük bir ekrana sahip olacak. Farklı bir ekran boyutu ile firma tüm tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik bir portföy ortaya koymayı planlıyor.

Akıllı telefon pazarında genelde 5 ve 5.5 inç arası daha çok kabul görüyor. 5.5 inç ve üzerindeki telefonların da yine önemli bir kitlesi var. Bu bakımdan pek çok üretici 6.6 inçe kadar çıkan ekran boyutlarına da yer veriyor. HMD Global da bunu dikkate alıyor.

Nokia 9 modeli ile ilgili bugüne kadar sızan bilgiler zaten 5.7 inçlik bir ekrana işaret ediyordu. Bu bakımdan bahse konu yeni nesil amiral gemisi Nokia 9 olacak. Snapdragon 835 yonga seti, 6GB/8GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, Iris tarayıcı, IP68 ile su altında dayanıklılık gibi özellikler barındıracak Nokia 9, mevcut Nokia 8’in bir tık üzerine konumlanacak.

Ayrıca Bkz.Nokia 8: Asıl silah ortaya çıktı

Nokia 9 modelinin ekran çerçeveleri bakımından biraz daha ince olacağı ifade ediliyor. Parmak izi okuyucu arkaya alınacağı için ön panelde ekran çerçevelerinin inceltilmesi imkanı doğuyor. Bir bakıma Galaxy S8 modelinin düz ekran tasarımı gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Yine ZEISS imzalı bir çift kamera da modelde yerini alacak. Ayrıca ön tarafta da bir çift kamera iddiası var. Fiyat olarak 750 Avro gibi daha üst bir rakam telaffuz ediliyor. Yani rakip amiral gemileri ile fiyat olarak aynı seviyeye gelmiş olacak. 

• şaka gibiler

• Abi ön tasarım diğer telefonlara benziyor olsa bile ordaki "NOKİA" yazısı beni benden almadı değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 18 Ağustos 2017; 21:52:12 >
  • Bu tasarımla gelecekse kesin alırım
    Nokia 9 için ilk işaret geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokiayi severim ama daha piyasaya yeni döndüğü için henüz böyle bir telefon ortaya cikaramayacagini düşünüyorum. umarım yanılırım çünkü mükemmel görünüyor *-*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zf2 -- 18 Ağustos 2017; 18:16:35 >
  • Nokia 8 ve 9 rakamlarını üst seviye modellerde kullanır. Buradan anlaşılıyor ki 8 serisi daha makûl boyutlarda olacak, 9 serisi ise plus serisi olacak gibi görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran formatı umarım S8'de ki gibi olmaz da standart olur.

• Nokia 8 satışlarını etkileyebilecek bir hamle.
  • Nokia 9 modeli efsane model N9'u aratacak bir model olarak gelirse Çin'e gidip Foxconn u bombalar ordan Finlandiya'ya geçer HDM Global CEO'sunu döverim

stephen elop'a niye mi dokunmadım. Havalimanında beni tutuklayıp ülkeye geri gönderdiler
  • Tasarım güzel duruyor hadi bakalım Nokia...

• Nokia kullanan var mı arkadaş o kadar seçenek varken el insaf ya batsınlar yerin dibine girsinler iyi oldu.
  • eskisi gibi arka arkaya nokia haberi geliyor, 2006lı yıllara geri döndüm
  • Nokia 8 güzel bu daha da güzel. Nihayet severek alabileceğim bir telefon çıktı.

• Kamera sensörü büyük modeller beklemiyor değilim açıkcası, Özellik olarak 8 modelinden pek farklı gelmedi bana, Eskisi gibi farklı farklı cihazlar yapmaları lazım
  • Nokia nasıl bir firma anlam veremiyorum, aklıma symbian 40 yıllarım geldi hüzünlendim. Şuanki 6s imden daha keyifliydi. Pazara ayak uydursa eski kaliteli cihazlarını getirse Türkiyeyi yalar yutarlar bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte bu cihaz amiral gemi sıfatını taşıyabilir..Umarım yıl sonuna kadar Nokia 7 ile birlikte gelir..Nokia 8 tam bir hayal kırıklığı oldu benim için..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N82 aldığımdaki heyecanı hiçbir telefonda yaşamadım. Kutuyu açarken kalbim duracaktı. 6s aldığımda ise zerre heyecan duymadım. Symbian 40 diye bir şey yok bu arada. S60 o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    S40 s60ın düşük özelliklisi kardeş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.