Şimdi Ara

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.478
Cevap
29
Favori
326.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RaúL

quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: RaúL

quote:

Önceden işlemcinin 1ghz altında olmasına takıyorlardı. Şimdi tek çekirdek olmasına kafayı takıyorlar.

Bu cihazda 4 çekirdek olsa ne fark edecek. Sadece 4 çekirdek bir cihaza sahibim dersin o kadar.

En azından 41 mp çekiyor oğlum benim telefonum diye gezmekten iyidir

nasıl daha iyidir?? 41mp nin sana yine bir faydası olur. 8 veya 12 ye oranla daha yüksek çöznürlükte fotoğraflar çekersin. poster yapar duvarına asarsın.

peki 4 çekirdek olsa nolcak? Bu cihazı kullanana ne faydası var? sana ne faydası olacak.

Daha hızlı bir cihaz olur diyeceksen hiç deme.

41 mp çektiğini mi zannediyorsun. Sadece gerçek 5 mp çeken bir makina. Dslr makinamdan daha iyiyse alkışlarım seni

ne 5 mpsi kardeşim , 5 teçekiyor 8 de çekiyor 34 de çekiyor 41 de çekiyor.

• Telefon uygulama fakiri olacak, onun dışında hiç bir eksiği olmayacak, ben ekran çözünürlüğünede bir şey demiyorum, ram inede. tipi her kesin seveceği şekilde değil. o kadar kamera koymuşlar ancak bu kadar olmuş. tuş takımı ne alaka günümüz teknolojisinde diyenler ananızın karnından tuşsuz mu doğdunuz? tuş olunca ne oluyor, ben şahsen tuşu tercih ederim mesela, arama yaparken sonlandırma yaparken tamamen dokunmatik telefonlarda bazen sıkıntı oluyor. bas tuşa bitsin mis gibi.

bu telefonu 24 saat digital kamera ile gezmeyecek insanlar, kaliteli radyo ve mp3 dinlemek isteyenler, kaliteli video kaydı yapmak isteyenler, fm transmitter kullanmayı sevenler alır.(vardı galiba değil mi bu özellik, yoksada canı saolsun) birde ben teknolojiyi çok iyi bilirim, acayip güncel, acayip süper biriyim demeyen androidin yada ios un emrine girmemiş kişiler alır.
  • Megapixel tartışmasına aslında Nokia whitepaper'ında açıklanmış.

Toplam sensör genişliği - 41mp
    4:3 modu - 38mp
    16:9 modu - 34mp

ve resim içerisinde kayıpsız zoom için, default olarak 5mp çekmeye göre ayarlanmış, çekeceğiniz resimler 5mp boyuna küçültülecek ama fotografı çekerken kayıpsız 3x zoom yapabileceksiniz.N8'de olduğu gibi muhtemelen bir süre sonra raw olarak kaydetme modu gelecektir.

http://europe.nokia.com/PRODUCT_METADATA_0/Products/Phones/8000-series/808/Nokia808PureView_Whitepaper.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterinarius -- 28 Şubat 2012; 9:29:48 >

• ağlayın dövünün kendinizi yerden yere vurun, nasıl N8 de kamera kalitesine 2 yıl sonra anca yetiştiyse diğer markalar, şimdi 808 ün kalitesine gene 2 yılda anca yetişir. nokia 4-5 çekirdek, dehşet ekran çözünürlüğü gibi sanal veriler üzerinde at koşturmuyor. yapıyor kamerasını telefonunu sevenlerine sunuyor. yapmadığı tek şey uygulama.
  • Nokia bitirdi Symbian'ı Allah belasını versin bu firmanın. Iyiki Samsung ve Sony(Ericsson) gibi firmalar vardı da Cortex-A8 cihazlar gördük. Nokia'ya kalsak sittin sene göremeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cortex a8 cihazları gördün de sanki 3d max de render alıyorsun cep telefonundan... Tey tey
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

ağlayın dövünün kendinizi yerden yere vurun, nasıl N8 de kamera kalitesine 2 yıl sonra anca yetiştiyse diğer markalar, şimdi 808 ün kalitesine gene 2 yılda anca yetişir. nokia 4-5 çekirdek, dehşet ekran çözünürlüğü gibi sanal veriler üzerinde at koşturmuyor. yapıyor kamerasını telefonunu sevenlerine sunuyor. yapmadığı tek şey uygulama.

n8 foto kalitesinemi yetiştiler? ben göremedim hangisi yetişti? daha hepsi foto konusunda n8'in arkasından nal topluyorlar. foto çipli htc only x 'in foto örneklerne baktım demin n8'in yarı kalitesinde değil. açık ve net. kaldıki daha 808'e rekabet edecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Nokia bitirdi Symbian'ı Allah belasını versin bu firmanın. Iyiki Samsung ve Sony(Ericsson) gibi firmalar vardı da Cortex-A8 cihazlar gördük. Nokia'ya kalsak sittin sene göremeyiz.

cortex - arm diyip duruyoruzda şunların performans testi varmı hiç bi yerde? işletim sistemleryle değilde gerçek rakamlarla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

quote:

ağlayın dövünün kendinizi yerden yere vurun, nasıl N8 de kamera kalitesine 2 yıl sonra anca yetiştiyse diğer markalar, şimdi 808 ün kalitesine gene 2 yılda anca yetişir. nokia 4-5 çekirdek, dehşet ekran çözünürlüğü gibi sanal veriler üzerinde at koşturmuyor. yapıyor kamerasını telefonunu sevenlerine sunuyor. yapmadığı tek şey uygulama.

n8 foto kalitesinemi yetiştiler? ben göremedim hangisi yetişti? daha hepsi foto konusunda n8'in arkasından nal topluyorlar. foto çipli htc only x 'in foto örneklerne baktım demin n8'in yarı kalitesinde değil. açık ve net. kaldıki daha 808'e rekabet edecekler.

I4S kamera olarak çok iyi. N8 kadar net çekebiliyor. bir iki telefon daha kalite seviyesini yükseltti. ama bu seviyeye gelmeleri uzun sürdü.

• 450euro çıkış fiyatı denmiş.buda yaklaşık 1100TL gibi bir fiyat yapar.bize yansıyacağı fiyat 1400-1500 olur.

41mp de neymiş diyen ve cihazın dev gibi 1/1.2'' boyundaki sensorunden haberi olmayan hatta bunun ne olduğunu bile bilmeyen başlığıda konu dışı başlıklarına çevirenleri geçin.onlar heryerde var.her telefon başlığında o tiplerden dolu.ilk mesajda ses kayıt kalitesindende bahsettim ondan hiç haberleri yok,hatta bir iki kişi iyi niyetle cihazın 5-8mp kayıpsız çekim yaptığını yine videoda 1080p kayıtta görüntü bozulmadan 3x,720p'de 6x zoom yapılabildiğini anlatmaya çalışmış ama onların umrundamı,naber panpa muhabbetinde tipler.oyun oynasın bolca uygulama yüklesin telefonuna,yadırgamıyorumda onlarda onu seviyor.dünyada telefonda oyun oynamayı sevmeyen,habire bolca uygulama yüklemeyen,ama telefonuyla güzel resim çekmeyi seven,video çekerken kayıp olmadan zoom yapmayı isteyen,çektiği videoda görüntü kadar sesede önem veren insanlar olduğuna inanamıyorlar.iyi foto için git foto makinası al diyorlar,çünkü kendileri telefonlarında crysis gibi oyunlar oynayabiliyorlarya....oyun uygulama istiyorsan sende bilgisayarda oyna o zaman ne gerek var telefonamı diyelim....demem çünkü telefonda oyun oynamanın zevkide başka,onlarda onu seviyor,aynı bazı insanlarında telefonla görüntü ve ses kaydını sevdikleri gibi.
    benim bu yazımı okumadan yine gelip aynı muhabbetleri yapacaklar ağızlarını yayarak,seneyede yapacaklar aynı N8 başlığındaki gibi.hatta bumu 41mp benim cihaz daha iyi çekiyor diyecekler,kendilerincede haklı olacaklar çünkü daha iyi foto çekiyor zannettikleri telefondan yani 720x1280 çözünürlüğündeki ekranlarından bakacaklar resimlerine,iki ayrı cihazın fotosunun aynı şartlarda çekilip ayrı bir cihaz ekranında bilgisayarda karşılaştırılması gerektiğini bilmeden.

ama....açıkçası ben bu cihaza o parayı vermem kimse kusura bakmasın.
    böyle bir kamerayla nokia nasıl haklı olarak övünüyorsa 360x640 ekranlada utanç duymalı.bu nokianın ayıbı.üreticiler nerdeyse 480x800 ekranları geride bırakacaklar,hale bak.
    fiyat konusu için benle aynı fikirde olan olur olmayanda.sonuçta ne olacağı ortaya çıkacak.
    gerçi doğmamış çocuğa don biçmek gibi oluyor ama bu benim kişisel görüşüm.
    tabiiki umarım yanılırım fiyat konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 2 Mart 2012; 17:48:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

450euro çıkış fiyatı denmiş.buda yaklaşık 1100TL gibi bir fiyat yapar.bize yansıyacağı fiyat 1400-1500 olur.

41mp de neymiş diyen ve cihazın dev gibi 1/1.2'' boyundaki sensorunden haberi olmayan hatta bunun ne olduğunu bile bilmeyen başlığıda konu dışı başlıklarına çevirenleri geçin.onlar heryerde var.her telefon başlığında o tiplerden dolu.ilk mesajda ses kayıt kalitesindende bahsettim ondan hiç haberleri yok,hatta bir iki kişi iyi niyetle cihazın 5-8mp kayıpsız çekim yaptığını yine videoda 1080p kayıtta görüntü bozulmadan 3x,720p'de 6x zoom yapılabildiğini anlatmaya çalışmış ama onların umrundamı,optik zoom nedir bilirmi,naber panpa muhabbetinde tipler.oyun oynasın bolca uygulama yüklesin telefonuna,yadırgamıyorumda onlarda onu seviyor.dünyada telefonda oyun oynamayı sevmeyen,habire bolca uygulama yüklemeyen,ama telefonuyla güzel resim çekmeyi seven,video çekerken kayıp olmadan zoom yapmayı isteyen,çektiği videoda görüntü kadar sesede önem veren insanlar olduğuna inanamıyorlar.iyi foto için git foto makinası al diyorlar,çünkü kendileri telefonlarında crysis gibi oyunlar oynayabiliyorlarya....oyun uygulama istiyorsan sende bilgisayarda oyna o zaman ne gerek var telefonamı diyelim....demem çünkü telefonda oyun oynamanın zevkide başka,onlarda onu seviyor,aynı bazı insanlarında telefonla görüntü ve ses kaydını sevdikleri gibi.
    benim bu yazımı okumadan yine gelip aynı muhabbetleri yapacaklar ağızlarını yayarak,seneyede yapacaklar aynı N8 başlığındaki gibi.hatta bumu 41mp benim cihaz daha iyi çekiyor diyecekler,kendilerincede haklı olacaklar çünkü daha iyi foto çekiyor zannettikleri telefondan yani 720x1280 çözünürlüğündeki ekranlarından bakacaklar resimlerine,iki ayrı cihazın fotosunun aynı şartlarda çekilip ayrı bir cihaz ekranında bilgisayarda karşılaştırılması gerektiğini bilmeden.

ama....açıkçası ben bu cihaza o parayı vermem kimse kusura bakmasın.
    böyle bir kamerayla nokia nasıl haklı olarak övünüyorsa 360x640 ekranlada utanç duymalı.bu nokianın ayıbı.üreticiler nerdeyse 480x800 ekranları geride bırakacaklar,hale bak.
    fiyat konusu için benle aynı fikirde olan olur olmayanda.sonuçta ne olacağı ortaya çıkacak.
    gerçi doğmamış çocuğa don biçmek gibi oluyor ama bu benim kişisel görüşüm.
    tabiiki umarım yanılırım fiyat konusunda.

vardır bir bildikleri. yoksa kendileride symbian dışındaki telefonları yüksek çözünürlüklü çıkarıyorlar. bakınız n9 ve wm serisi. yeni çıkacak nokia 610 bile 480*800 mü öyle bi çözünürlükle çıkacakmış 500 tl'den satılacak olduğu halde.

• işte ben o bildiklerini öğrenmek istiyorum.
    bir nokia yöneticisi çıksın ve desinki ''biz 808'e 360x640 ekran koyduk çünkü şu şu sebepten dolayı'' desin.bizde tamam varmış bir bildikleri diyelim.
    ben sana bildiklerini söyliyeyim,olay tamamen ticari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 28 Şubat 2012; 11:55:13 >
  • 450 yurodan satılacak hmm. biri bana N9 un satış fiyatını söyleyebilir mi kıyas yapacaaam da :)kaça gelir gibilerinden.
  • quote:

Telefon uygulama fakiri olacak, onun dışında hiç bir eksiği olmayacak, ben ekran çözünürlüğünede bir şey demiyorum, ram inede. tipi her kesin seveceği şekilde değil. o kadar kamera koymuşlar ancak bu kadar olmuş. tuş takımı ne alaka günümüz teknolojisinde diyenler ananızın karnından tuşsuz mu doğdunuz? tuş olunca ne oluyor, ben şahsen tuşu tercih ederim mesela, arama yaparken sonlandırma yaparken tamamen dokunmatik telefonlarda bazen sıkıntı oluyor. bas tuşa bitsin mis gibi.

bu telefonu 24 saat digital kamera ile gezmeyecek insanlar, kaliteli radyo ve mp3 dinlemek isteyenler, kaliteli video kaydı yapmak isteyenler, fm transmitter kullanmayı sevenler alır.(vardı galiba değil mi bu özellik, yoksada canı saolsun) birde ben teknolojiyi çok iyi bilirim, acayip güncel, acayip süper biriyim demeyen androidin yada ios un emrine girmemiş kişiler alır.

Dediklerinin çoğuna katılıyorum.

Yalnız tuş konusuna parmak basmışsın, insanlar analarının karnından dokunmatik ekranla da doğmadılar. Benim şahsi fikrim o yuş takımı telefonun tüm estetiğini mahvetmiş. Madem tuş koyuyorsun biraz daha modern bir şekilde tasarlanabilirdi.

• quote:

quote:

Telefon uygulama fakiri olacak, onun dışında hiç bir eksiği olmayacak, ben ekran çözünürlüğünede bir şey demiyorum, ram inede. tipi her kesin seveceği şekilde değil. o kadar kamera koymuşlar ancak bu kadar olmuş. tuş takımı ne alaka günümüz teknolojisinde diyenler ananızın karnından tuşsuz mu doğdunuz? tuş olunca ne oluyor, ben şahsen tuşu tercih ederim mesela, arama yaparken sonlandırma yaparken tamamen dokunmatik telefonlarda bazen sıkıntı oluyor. bas tuşa bitsin mis gibi.

Dediklerinin çoğuna katılıyorum.

Yalnız tuş konusuna parmak basmışsın, insanlar analarının karnından dokunmatik ekranla da doğmadılar. Benim şahsi fikrim o yuş takımı telefonun tüm estetiğini mahvetmiş. Madem tuş koyuyorsun biraz daha modern bir şekilde tasarlanabilirdi.

bence de o tuş takımları olmalı. telefonun asli görevi olan arama menüsüne nerede olursak olalım direk ulaşabilmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

cortex - arm diyip duruyoruzda şunların performans testi varmı hiç bi yerde? işletim sistemleryle değilde gerçek rakamlarla.

i8910 testi 56 saniyede bitirirken N97 97 saniyede bitiriyor. i8910'un testten aldığı puan 506, N97'nin aldığı puan 253. Fark ortada. Aynı yazılıma sahip olan iki cihaz arasında bu kadar bariz hız farkı olmasının sebebi donanımları. N97 ARM 11 434 MHz, i8910 Omnia HD ARM Cortex-A8 600 MHz. Şayet 808'de en azından tek çekirdekli 1 GHz hızında Cortex kullansaydı Belle gibi bir sistemle cihaz uçardı. N9'da karar kılmıştım ama yine de bekleyeyim dedim şu cihazı belki yanılırım diye. İstediği kadar kamerası olsun donanım daha önemlidir. Bu telefon benim gözümde ekran çözünürlüğü ve donanımından kaybetti. N9'u bu cihaza tercih ederim. İşlemcisi ve çözünürlüğü daha yüksek.

• İşin en ilginç yanı özellikle android telefonlarla haşır neşir olan arkadaşların hem ülkemizi eleştiren hem de eleştirdikleri şeyi yapan hallerine bayılıyorum

Adam diyor ki nokia bu modeli ülkemizde satar millet çok seviyor artislik yapmayı 41 mp çekiyor derler v.b kendi beğendikleri platformda da 4 çekirdek, 2 çekirdek, 720p ekran, 640p ekran gibi show amaçlı sadece benchmark testlerinde işe yarayan özellikleri için telefonlarını değiştiriyorlar. anlaşılması güç olan bence bu android pltformunun işleri. ios ve wp de tıpkı symbian gibi kaynak kullanımı konusunda cimri ve mantıklı şekilde gelişiyor.

Android sadece show için var olan bir işletim sistemi gibi gelmeye başladı artık bana. her yıl donanımsal olarak gelişiyor sektör ancak işletim sisteminin stabilitesi ve kaynak tüketimi konusunda hiç bir gelişim göremiyoruz. varsa yoksa görsellik. Windows 95 ile başlayan sürecin aynısı android süreci şu anda. bol virüs, bol malware, stabil olmayan bir sistem ama beleş ve bol uygulama.

1gb ram kullanımı nedir? daha hala google adam gibi memory managment geliştiremedi mi? bir çok linux dağıtımı bile bilgisayarlda 150mb ram ile açılıyor onca uygulama ve program çalıştırıyor olmasına rağmen.

çift çekirdek olmadan adam gibi çalışmayan bir işletim sistemi benim gibi bir yazılım işleri ile uğraşanlar için şu anlama gelir: Ticari kaygı.... Asıl ticari kaygı telefona 41 mp sensör koymayı başan nokia dan değil herkesin iletişim ve kişisel bilgilerini developer'larına peşkeşleyen google tarafından geliyor. Tek işi yazılımsal düzenleme yapmak olan google reklam ve uygulama geliştiricilere kişisel verilere ulaşma imkanı vermekten öteye gitmiyor.

• herhalde symbian ölene dek yani donna ya kadar eski işlemciler kullanılacak görünüyor. gidişat bunu gösteriyor.

ayrıca symbian çok fazla sistem gereksinimi isteyen bir yazılım değil. ekran çözünürlüğü dışında hangi donanımı yetersiz onu anlayamadım.

bana kalırsa batarya geliştirilmeliydi.
    telefonum: e7 688 mhz işlemci
    batarya 1200 mah

nokia 808: 1.3 ghz tek çekirdek işlemci
    batarya 1400 mah.

işlemci neredeyse 2 katına çıkmış ama bataryada bir geliştirme yok.

madem fotoğraf video amaçlı bir telefon madem sürekli kamera kullanılacak 1800-2000 lik falan batarya kullanılsa çok daha iyi olurdu.

samsunglar bile yeni geçti 2500 mah bataryaya. o da sanırım sadece note modelinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berko_v -- 28 Şubat 2012; 14:04:24 >
  • ios veya android işletim sistemi kullananların tekrar symbian döneceğini sanmıyorum. Şahsen 41mp in diğer marka cihazlara oranla yani 3,5,8 mp gibi kalite olarak fazla birşey beklemiyorum. Tasarımı hosuma gitmedi kameranın çıkıntısı çok kötü duruyor.. İşletim sistemini değiştirirse eğer daha fazla satar düşüncesindeyim. Nokia e52 , e72 serisinden sonra bitti kanımca :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Android sadece show için var olan bir işletim sistemi gibi gelmeye başladı artık bana. her yıl donanımsal olarak gelişiyor sektör ancak işletim sisteminin stabilitesi ve kaynak tüketimi konusunda hiç bir gelişim göremiyoruz. varsa yoksa görsellik. Windows 95 ile başlayan sürecin aynısı android süreci şu anda. bol virüs, bol malware, stabil olmayan bir sistem ama beleş ve bol uygulama.

1gb ram kullanımı nedir? daha hala google adam gibi memory managment geliştiremedi mi? bir çok linux dağıtımı bile bilgisayarlda 150mb ram ile açılıyor onca uygulama ve program çalıştırıyor olmasına rağmen.

çift çekirdek olmadan adam gibi çalışmayan bir işletim sistemi benim gibi bir yazılım işleri ile uğraşanlar için şu anlama gelir: Ticari kaygı.... Asıl ticari kaygı telefona 41 mp sensör koymayı başan nokia dan değil herkesin iletişim ve kişisel bilgilerini developer'larına peşkeşleyen google tarafından geliyor. Tek işi yazılımsal düzenleme yapmak olan google reklam ve uygulama geliştiricilere kişisel verilere ulaşma imkanı vermekten öteye gitmiyor.

+1500

Bingo,Tam üstüne basmışsınız.Google ın '''bedava hizmet sunuyoruz''' ayaklarının arkasında başka gizli nedenler var.Kişisel verilerin çalınarak izinsiz kullanımı ve Dikta rejimlerinde rastlanan İnsanların her hareketinin kontrol edilmesi.Çünkü PC ve Telefonda yaptığınız her işlem bastığınız her tuş Google ve Android cihazlarda kaydediliyor ve bu şekilde mesajlarınızdan yaptığınız görüşmelere girdiğiniz sitelerden yaptığınız alışverşlere ,kredi kart bilgilerinize hatta telefonla çektiğiniz resimlere kadar kaydediiliyor.

Sadece bu kadar değil ,GPS üzerinden Dünya üzerinde bulunduğunuz konum yani şehir ,semt köy mahalle vb. hep google ın merkezine gönderliyor (tabii oradanda istemeleri halinde CIA,FBI gibi kurumlara) arka planda çalışan yazılımlar ve Bug lar vasıtasıyla.Üstelik ne yaparsanız yapın,çeşitli yazılımlarla bu arkaplanda çalışan programları kapatmaya çalışın kısa bir süre sonra tekrar açılıyor bu programlar.

Kısaca niyet iyi niyet değil ve insanlar bilmeliki bir özel sektör firması hizmet yada hizmetleri uzun yıllar bedava sunuyorsa ve sunacağını söylüyorsa (kısa süreli reklam,tanıtım amaçlı yada stokları eritme düşüncesi ile yapılan , geçici kampanyalar dışında) orada bir bit yanığı muhakkak vardır.

Nitekim Ortadoğunun karıştığı savaş rüzgarlarının estiği şu günlerde 1 Mart tan (yarın) itibaren Google ın yeni gizlilik ayarlarıda yürülüğe girecek bunun zamanlaması da çok enteresan geldi.
    Unutmayalımki arap ülkeleri olan Mısır ve Tunusta rejimlerin devrilmesine yol açan gelişmeler de Facebook,tweeter, youtube gibi sitelerden insanlara yapılan meydanlarda toplanma çağrıları falan son derece etkili olmuştu.

Şu sıralarda da youtube da Suriye diye arattığınızda hukuken yasak olmasına karşın Şiddet içeren insanların kopmuş kafa,kol bacak parçalanmış vücutlarını gösteren videolara bir tıkla (+18 videolar olmasına karşın) ulaşabiliyor ve izliyorsunuz ama ABD Askerleri inin Irak yada afganistan da yaptıkları ile ilgili şiddet içeren videoları izlemek istediğinizde +18 diye uyarı alıyorsunuz ve rahatça ulaşamıyorsunuz sizden google hesabı istiyor vs.vs.

Kısaca amaç farklı Android de maalesef bu amaca ulaşmada bir araç haline geldi. Bu konuda daha farklı bilgiler için Donanım haber foto kamera bölümünde ki şu başlığı sabırla okumanızı tavsiye ederim fazla zamanını almaz insanın.

http://forum.donanimhaber.com/m_57154042/tm.htm

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.