Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.440
Cevap
56
Favori
346.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZeeR

Ekranın üstündeki küçük çatlaktan dolayı telefonum garanti dışında bırakıldı. Kasım ayında kronik sorunlarından dolayı servise vermiştim. Tamiri için 1500 tl ücret istenince bende tüketici hakem heyetine başvurdum fakat hala karar çıkmadı. Başka yapabileceğim bir şey var mıdır?
    dogrusunu yapmislar ciazin ekrani kiriksa hangi firma olursa olsun garanti disi kalir hakem heyetine bosuna gitmissin

tek hakli oldugun konu ekran fiyati cok yuksek diye basvur mecbur brakiyorlar 200 liralik ekrana bin kusur istemeleri sacma bunu apple de samsungda yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum. Telefonum maşallah 10 numero devam ediyor çalışmaya. Forumda belki de telefonu düzgün çalışan tekim.

Çok severek aldığım için yaklaşık 10-12 tane de kılıf almıştım değiştirerek kullanıyorum.

Garanti de eylül-ekim gibi bitiyor. Bende bu şans varken tam kasımda bozulur :(
    hocam telefonun degerini kiymetini bilin bu fiyat bandinda cok iyi ciaz ben g7 ye gectim yazilimsal guncelleme yok gec geliyor nokia 8 gibi hiz olarak dusuk kaliyor hatalarda boy gosteriyor

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinle ozelden konusabilir miyiz donanim haber disinda (insta twitter varsa olur)

• fxhri F kullanıcısına yanıt
    Hocam inanır mısınız Facebook, Twitter, Instagram gibi şeylerin hiçbirini kullanmıyorum (bu yüzden sevgilim bile dalga geçiyor benimle ) ama buradan istediğiniz kadar yazabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Dogukankaya844

Bence mi 9t ye bakın hocam ben tasarımını çok beğeniyorum.
    Çin telefonu olduğu için biraz temkinliyim. Samsung daha iyi değil mi?
    Ucret iadesinde faturadaki miktarin tamamini mi aldiniz bunu sormam gerekiyordu:d

Tamamını alırsınız hocam, ne eksiğini ne de fazlasını Bu arada siz ne almayı düşünüyorsunuz?

Acikcasi nokia kazigindan sonra guvendigimiz markalara donmek istiyorum. Media markt'taki arkadas realme 5i satmak icin baya ugrasti :D 2000 civari bir samsung alip artan para ile kulaklik almayi dusunuyorum.

Realme alacaksanız 5i değil 5 Pro veya XT alın hocam. 5i'nin ekranı çok kötü diyorlar. 5 Pro'da da şu an donanıma göre yavaş çalışma problemi olduğu söyleniyor ama Realme cihaza kendi güncellemesini verince düzeleceği tahmin ediliyor (Oppo'dan yeni ayrıldılar). Ancak HMD Global'in fos güncelleme vaatlerinden sonra böyle şeylere de inanmakta zorluk çekiyor artık insan

Samsung kağıt üstünde iyi hoş lakin onun da servisleri ile ilgili o kadar "horror story" duydum ki onu bile içi rahat bir şekilde alamıyor insan. Donanım kalitesi iyi olabilir de problem çıktığında kanser olacaksak onun da çok önemi kalmıyor Günün sonunda tavsiyem sizi en çok iten ve cezbeden faktörleri belirleyip ona göre bir karar vermeniz ve kafaya çok takmamanız hocam. Çünkü bir süredir sağda solda farklı cihazları inceledikçe şuna kanaat getirdim: Piyasa bir acayip olmuş, neye elinizi atsanız sizi kanser eden bir detay çıkıyor illa. Eskiden bir cihazı alır 3-4 yıl kullanırım kafasıyla yaklaşıyordum olaya ama şu an 2-3 bin aralığındaki bir cihazın bizi 2 seneden fazla idare edeceğinden şüpheliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 27 Şubat 2020; 2:7:1 >

Cidden berbat ya hicbiri icime sinmiyor kararsizim

• Yeni fark ettim bende fotoğraf modunda flaş açma için dokunduğumuz yer hep silik duruyor basmaya çalıştığımda flaş açılmıyor denen olduğunu bilen varsa yardım istiyorum

• Telefon servisten geldi. Ekran değişimi yapmışlar. Yeni ekranda da ghost screen var. 😂 Resmen komedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu bir şaka mı ya? Telefona ikinci el ekran mı taktılar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 29 Şubat 2020; 13:59:33 >
    Bilmiyorum valla hocam. Şu siyah beyaz kutulu ghost screen testini yaptım. 2 dk sürmedi ghost screen çıkması. Durduğu yerde de bozuluyor bu ekranlar herhalde. 😂

Neyse ne. Bir süre ekranı zorlicam, iyice ayyuka çıkınca yine göndericem. Para iadesi alana kadar devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imisoglu

Bilmiyorum valla hocam. Şu siyah beyaz kutulu ghost screen testini yaptım. 2 dk sürmedi ghost screen çıkması. Durduğu yerde de bozuluyor bu ekranlar herhalde. 😂

Neyse ne. Bir süre ekranı zorlicam, iyice ayyuka çıkınca yine göndericem. Para iadesi alana kadar devam.
    Merhaba, nedir bu ghost screen testi? Nasıl yapıyorsunuz ben de bakmak istiyorum.
  • 2 yıllık Nokia 8 macerasını bugün resmi olarak sonlandırdım.

Ghost screen ve kamera probleminden dolayı servise gönderdim ve süreç ücret iadesi ile sonuçlandı.
    Süreç temiz ve stabil ilerledi bu konuda "Ouno"ya teşekkür ediyorum.
    Pazartesi günü kargo ile gönderdim. Salı günü cihazı teslim aldılar. Perşembe günü iade için whatsapp mesajı aldım. Evrakları ve aksesuarları hazırlayıp aynı gün kargo ile gönderdim. Cuma günü teslim aldılar. Ödeme ise cihazı gönderdiğim pazartesi gününü takip eden 2. perşembe günü tamamlandı.

Nokia ile geçen iki yılda ise pişmanlık değil ama bir nebze hayal kırıklığı yaşadığımı ifade etmeliyim. Cihazdan gerçek anlamda memnundum. Eğer HMD bu cihaza bir kaç gün vakit ayırıp ufacık bir güncelleme yayınlasaydı ghost screen olayına rağmen yıllarca kullanmaya devam edebilirdim.
    Telefonda oyun oynayan biri değilim hatta aldığımdan beri hiç oyun yüklemedim. Genellikle internet, ofis programları ve kamera ağırlıklı kullandım cihazı. Chrome'da genellikle 10-12 sekme açık olur ve sürekli sekmeler arası gezerim. Çoğunlukla harici mouse ve klavye ile kullandım cihazı. Pc performansında internet deneyimi yaşatıyordu cihaz.

Geçen iki yılda beni hiç yarı yolda bırakmadı hatta farklı bir güven hissiyatı vardı. Gece yatarken şarja takmazdım. Sabah evden çıkarken yüzde 40 şarj varken bu beni akşam eve getirir güvencesi vardı. Çok mu şarj lazım oldu 15 dakika gün içerisinde takardım yine günü bitirirdim resmen iki yıl boyunca şarj anlamında hiç problem yaşamadım.

Ozo ses kayıt özelliğini çok defalar her kullandığımda şaşkınlıkla kullandım, çok iyiydi.

Hayal kırıklığı yaratan yanları ise SD835 li bir cihaz da 1080P 60FPS kayıt olmaması gerçekten çok anlamsız.
    Benim yaşadığım başka bir sorun bu telefonda whatsapp ile hiç anlaşamadık. Sürekli ekranda şu bildirim vardı "WhatsApp Bağlantınız Kontrol Ediliyor" bunun çözümünü bulamadım. Whatsapptan gelen her mesajda mesaj gelmeden önce bu bildirim çıkıyor sonra bir 30-40 saniye sonra mesaj geliyor tabi mesaj gelince bir bildirim sesi titreşim yapmıyordu.
    İkinci olarak bazı aramalarda telefon hiç çalmadan direk meşgule düşürüyor ve ekranda cevapsız çağrı olarak bildirim bırakmıyordu. Arama kaydına girdiğimde görüyordum bunu çok sık yapmamakla birlikte ayda 3-4 defa olarak yapıyordu.
    Üçüncü olarak cihaz da yaşadığım başka bir problem bluetooth bağlantı sorunu. Bazen bir cihaza bağlanmak için gerçekten günlerce uğraşmak gerekiyor. Arabanın multimedia sistemine bağlandım sorun yok ses kalitesi aktarım müthiş. Arabanın aküyü değiştirdik sıfırlandı ondan sonra bizim nokia arabayı görmüyor envai çeşit cihaz bağlanıyor nokia yok. Bmv'nin sistemine saniye de bağlanıyor ama Toyota ve Reno'da her gün bıkmadan denerseniz bir ay sonra es kaza bağlanıyor.

Bu yaşadığım sorunlar gerçekten basit ve rahat çözülebilecek şeyler olduğunu düşünüyorum belki de sadece benim cihazda vardı, bilemiyorum. Ama diğer cep telefonlarının yaşadığı problemler karşında gerçekten önemsiz sorunlar.

Toparlayacak olursam ilk günkü şarjı ve performansı iki yıl sonra da hala aynıydı. Android'de bunu başarabilmesi gayet güzel bir şey. Nokia 8 güzel bir cihazdı keşke HMD bize sahip çıksaydı. Şuan yeni bir telefon almadan önce geçici olarak P9 Lite vardı evde onu kullanıyorum ( daha doğrusu Nokia8'den sonra kullanamıyorum çünkü yağ gibi akan Nokia8'den sonra ... )

Şuan yeni cihaz için aklımda iki seçenek var. Birisi Redmi Note8 Pro diğeri Mi9T
    Nokia8 den sonra bu cihazlara geçen varsa tavsiyelerinize açığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: recex18

2 yıllık Nokia 8 macerasını bugün resmi olarak sonlandırdım.

Ghost screen ve kamera probleminden dolayı servise gönderdim ve süreç ücret iadesi ile sonuçlandı.
    Süreç temiz ve stabil ilerledi bu konuda "Ouno"ya teşekkür ediyorum.
    Pazartesi günü kargo ile gönderdim. Salı günü cihazı teslim aldılar. Perşembe günü iade için whatsapp mesajı aldım. Evrakları ve aksesuarları hazırlayıp aynı gün kargo ile gönderdim. Cuma günü teslim aldılar. Ödeme ise cihazı gönderdiğim pazartesi gününü takip eden 2. perşembe günü tamamlandı.

Nokia ile geçen iki yılda ise pişmanlık değil ama bir nebze hayal kırıklığı yaşadığımı ifade etmeliyim. Cihazdan gerçek anlamda memnundum. Eğer HMD bu cihaza bir kaç gün vakit ayırıp ufacık bir güncelleme yayınlasaydı ghost screen olayına rağmen yıllarca kullanmaya devam edebilirdim.
    Telefonda oyun oynayan biri değilim hatta aldığımdan beri hiç oyun yüklemedim. Genellikle internet, ofis programları ve kamera ağırlıklı kullandım cihazı. Chrome'da genellikle 10-12 sekme açık olur ve sürekli sekmeler arası gezerim. Çoğunlukla harici mouse ve klavye ile kullandım cihazı. Pc performansında internet deneyimi yaşatıyordu cihaz.

Geçen iki yılda beni hiç yarı yolda bırakmadı hatta farklı bir güven hissiyatı vardı. Gece yatarken şarja takmazdım. Sabah evden çıkarken yüzde 40 şarj varken bu beni akşam eve getirir güvencesi vardı. Çok mu şarj lazım oldu 15 dakika gün içerisinde takardım yine günü bitirirdim resmen iki yıl boyunca şarj anlamında hiç problem yaşamadım.

Ozo ses kayıt özelliğini çok defalar her kullandığımda şaşkınlıkla kullandım, çok iyiydi.

Hayal kırıklığı yaratan yanları ise SD835 li bir cihaz da 1080P 60FPS kayıt olmaması gerçekten çok anlamsız.
    Benim yaşadığım başka bir sorun bu telefonda whatsapp ile hiç anlaşamadık. Sürekli ekranda şu bildirim vardı "WhatsApp Bağlantınız Kontrol Ediliyor" bunun çözümünü bulamadım. Whatsapptan gelen her mesajda mesaj gelmeden önce bu bildirim çıkıyor sonra bir 30-40 saniye sonra mesaj geliyor tabi mesaj gelince bir bildirim sesi titreşim yapmıyordu.
    İkinci olarak bazı aramalarda telefon hiç çalmadan direk meşgule düşürüyor ve ekranda cevapsız çağrı olarak bildirim bırakmıyordu. Arama kaydına girdiğimde görüyordum bunu çok sık yapmamakla birlikte ayda 3-4 defa olarak yapıyordu.
    Üçüncü olarak cihaz da yaşadığım başka bir problem bluetooth bağlantı sorunu. Bazen bir cihaza bağlanmak için gerçekten günlerce uğraşmak gerekiyor. Arabanın multimedia sistemine bağlandım sorun yok ses kalitesi aktarım müthiş. Arabanın aküyü değiştirdik sıfırlandı ondan sonra bizim nokia arabayı görmüyor envai çeşit cihaz bağlanıyor nokia yok. Bmv'nin sistemine saniye de bağlanıyor ama Toyota ve Reno'da her gün bıkmadan denerseniz bir ay sonra es kaza bağlanıyor.

Bu yaşadığım sorunlar gerçekten basit ve rahat çözülebilecek şeyler olduğunu düşünüyorum belki de sadece benim cihazda vardı, bilemiyorum. Ama diğer cep telefonlarının yaşadığı problemler karşında gerçekten önemsiz sorunlar.

Toparlayacak olursam ilk günkü şarjı ve performansı iki yıl sonra da hala aynıydı. Android'de bunu başarabilmesi gayet güzel bir şey. Nokia 8 güzel bir cihazdı keşke HMD bize sahip çıksaydı. Şuan yeni bir telefon almadan önce geçici olarak P9 Lite vardı evde onu kullanıyorum ( daha doğrusu Nokia8'den sonra kullanamıyorum çünkü yağ gibi akan Nokia8'den sonra ... )

Şuan yeni cihaz için aklımda iki seçenek var. Birisi Redmi Note8 Pro diğeri Mi9T
    Nokia8 den sonra bu cihazlara geçen varsa tavsiyelerinize açığım.
    Sizin adınıza çok sevindim. Ben de son 3 haftada 2 defa kamera ve ghost screen dolayısı ile ouno'ya gönderdim. İki seferde de hiçbir şey yapılmadan bana geri döndü cihaz. İade alacağıma çok emin olduğum için de Mi9t almıştım , nokia elimde patladı. Biraz aranın soğumasını bekliyorum şimdi iade için tekrar göndermek üzere. 2 sorum olacak size. Birincisi ; ne zaman gönderdiniz , bu hafta mı? İkincisi ise ücret iadesi talebinizi ilettiniz mi? Yoksa onlar mı teklif etti. Duruma göre yarın tekrar göndermeyi deneyebilirim.

• Deranzo kullanıcısına yanıt
    25 şubatta gönderdim iki hafta önce yani. Cihazı gönderirken güzel bir dosya hazırlayarak göndermiştim. Ekranda oluşan ghost'un farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflarının ve kameranın titremesinin fotoğraflarını başka bir cihazla çekip çıktılarını aldım. Yaşadığım sorunları güzel bir dille yazıp gönderdim. Önce onarımda yazıyordu sonra ücret iadesine döndü kendi takdirleri. Başka bir arkadaşımda yakın zamanda gönderdi ona da sıfır nokia8 gönderdiler.

Bende sanırım note8pro alacak gibi duruyorum.
  • recex18 R kullanıcısına yanıt
    Ben de satıp başka bir telefona geçmeyi düşünüyorum. Hangi telefon eşdeğer veya daha iyidir? 2-2,5 civarı alacağım yine.
  • MrBlackEagle kullanıcısına yanıt
    Garantiniz bitmediyse satmayın ve ısrarla para iadesi isteyin derim hocam. Bu fiyata fazla alternatifi yok maalesef Alternatif olarak Redmi Note 8 Pro, Mi 9T veya V30+ modellerine bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.