Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <=== (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.441
Cevap
56
Favori
346.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kamera kaydı sırasında sürekli kameranın fokus yapmasını nasıl önleriz? Hareket edince bir flu bir net oluyor arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 9 Aralık 2019; 7:1:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OttomanEmpire06 O kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar en son (5.15G) Pie versiyonu pil tüketimini iyileştirse de Oreo'nun (8.1 olanı) yeri her daim ayrıdır. 12 saat ekran süresi aldığımı hatırlıyorum ve bu inanılmaz bir değer. Oysaki Pie versiyonlarında 8-9 saat ile kaldı. Pie'de performans olarak her ne kadar bildirim menüsünde glitchler olsa da Pie bence (genel olarak) daha performanslı. Örnek vermek gerekirse Pie'de görsel işlemeler daha hızlı yapılıyor (Adobe Lightroom ile). Oyun performansı konusunda hiçbir fark yok. Her iki sürümde de oyunlar gayet akıcı oynanıyor (Adreno 540 yeter de artar bile ).

• O 12 saat olan değeri oreonun Aralık 2018 versiyonunda mi aldınız hangisi o versiyon ,:)

• @techno_man000
    Kardeşim oreonun hangi sürümü bide 1080 p ilemi 12 saat alıyorsunuz yoksa 2k ekranlami

• Uzun süredir başlığa yazmıyordum, telefonu 19 aydır kullanıyorum.

Ghost screen, son üç aydır bazı uygulamaları kullandıktan sonra ortaya çıkıyor ve on dakika içinde kayboluyor, açıkçası beni hiç rahatsız etmedi.

Arkadaşlarımın telefonunu da her denk geldiğimde kurcalarım ve net bir şekilde kararlılık açısından Huawei ve Xiaomi telefonlardan daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Ekran süresini beş buçuk saat alıyorum ve en yüksek aydınlatma ayarında kullanan biri olarak bu süreden memnunum. Ekran kalitesi sonradan çıkan çoğu telefondan halen daha iyi.

Kamerası da aynı şekilde gcam ile gayet iyi işler çıkartıyor. Özellikle Xiaominin dört kameralı orta segment telefonlarından çok daha iyi çekiyor, redmi note 8in fotoğraflarına bin basar mesela.

Hoparlör, ahize ve mikrofonlarda da bugüne dek bir sorun yaşamadım ses kalitesi gayet iyi. Gerçi donanımsal olarak hiç bir sorun yaşamadım, şarj girişi vb. sorunlar ile karşılaşmadım. Defalarca kez düşürmeme rağmen de ekran veya arkada kırık oluşmadı. Huawei mate 10 pro kullanan arkadaşımın kap kullanmasına rağmen arka kapağı çatlamıştı gözümün önünde, ben aynı şekilde defalarca düşürmüşümdür. Bu arada şükür en önem verdiğim klavyenin basmaması gibi sorunları da yaşatmadı bana.

Sonuç olarak ben bu telefona 19 ay sonrasında 8/10 veririm 2 puanı telefonun ekran çerçeve oranından kırıyorum.

• Benim de yaklaşık 14 ay olmuştur. Telefonda oyun oynamıyorum, parlaklık ayarlarını da hiç bir zaman yüzde 50'nin üzerine çıkmadım (parlaklık çoğu telefonun aksine 400 değil 700 nit dolayısı ile yarısı yetiyor).

Forumu korku ile takip ediyorum ama henüz ghost screen çıkmadı. Bir ayı daha geride bıraktık :)
    Çözünürlük sabitti, 2K'daydı. Ama gel gelelim ekran parlaklığım o zaman bulunduğum ortam karanlık olduğundan %20-30 arasında oynuyordu. Ayrıca telefonu 3g'ye almıştım ve bir de daha 6 aylık genç bir batarya olunca 12 saati görmüş oldum

Şu anda cihaz 19.ayında ve pili yaşlanmaya başladı. Artık eskisi gibi 12 saat ekran süresi verecek bir pili yok. Zaten de 1 sene sonra batarya değişimi düşünüyorum. Umarım teknik servislerde yedek batarya bulunur.

• @techno_man000
    Anladım Allah razı olsun peki hangi oreo sürümunde bu 12saatlik değeri elde ettiniz hatirliyormusunuz?

Oreo'nun 2018 Kasım versiyonu dostum, kodu: 4.88K. Ama genel olarak bahsedersek 4.88B'den L'ye kadar (L de dahil) her sürümün pil performansı aynıydı. Çünkü kullandığı kernel (4.4.88) bu konuda pili resmen koklayan bir kernel. Pie'nin kullandığı kernel olan 4.4.153 kodlu kernel pili içiyor. Şöyle ki bi ara Treble Rom denedim. Ancak Treble'in kerneli (4.4.184 olmalı) ve o da berbattı. Daha sonra 4.4.88 (Oreo'nun kerneli) 'i derleyip onu kurdum ve Treble'de Oreo'da aldığım süreleri aldım.

• Merhaba,
    5.5 yıldır kullandığım Xperia Z3'ümün ekranı tamir edilemeyecek şekilde parçalandı.
    Yeni bir telefon alacağım ancak şimdilik bir amiral gemisine 5-6 bin verecek bütçem yok. Ios'u sevmiyorum, Android cephesinden de Samsung'u yıllardır sevmem. Xiaomi gibi Çinli üreticilere ise güvenemiyorum. İyi bir amiral gemisi için bütçe ayırana kadar beni idare edecek(en az 1 yıl), batarya performansı iyi bir telefon arıyorum. 1.5-2 bin bandındaki güncel telefonların işlemcisi vasat olduğu için SD835'li bu telefon dikkatimi çekiyor. Tavsiye eder misiniz, bu fiyatta idareten alınabilecek daha iyi bir telefon var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dream Machine

Merhaba,
    5.5 yıldır kullandığım Xperia Z3'ümün ekranı tamir edilemeyecek şekilde parçalandı.
    Yeni bir telefon alacağım ancak şimdilik bir amiral gemisine 5-6 bin verecek bütçem yok. Ios'u sevmiyorum, Android cephesinden de Samsung'u yıllardır sevmem. Xiaomi gibi Çinli üreticilere ise güvenemiyorum. İyi bir amiral gemisi için bütçe ayırana kadar beni idare edecek(en az 1 yıl), batarya performansı iyi bir telefon arıyorum. 1.5-2 bin bandındaki güncel telefonların işlemcisi vasat olduğu için SD835'li bu telefon dikkatimi çekiyor. Tavsiye eder misiniz, bu fiyatta idareten alınabilecek daha iyi bir telefon var mı?
    1 sene kullanılacaksa çok rahat idare edebilir. Ghost screen mevzusu da benim için en azından 9.aydan sonra ortaya çıkmaya başladı. Alalı 1 sene oluyor. Batarya performansında da pek bi düşüş yok. Daha uzun sürelerde sıkıntılı olabilir özellikle ekran tarafı ama 1 seneyi çok rahat çıkarabilecek bir telefon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dream Machine kullanıcısına yanıt
    Hocam Çinli üreticilere güvenemiyorum demişsiniz ama yine de meizu 16th ye bakın isterseniz 2200 liraya snapdragon 845 işlemci ve 6gb ramle geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukankaya844

Hocam Çinli üreticilere güvenemiyorum demişsiniz ama yine de meizu 16th ye bakın isterseniz 2200 liraya snapdragon 845 işlemci ve 6gb ramle geliyor.
    Üstüne ekrandan parmak izi ve gayet zarif bir telefon bence de bakılmadan geçilmemeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dream Machine kullanıcısına yanıt
    O fiyat bandında ki güncel cihazların islemcileri çok da vasat değil yanılıyorsunuz. Gpu olarak belki geri kalıyor olabilir ama teknolji hızlı ilerliyor. Şimdiki giriş seviyesi işlemciler 4 sene öncesinin amiral gemisi seviyelerine denk neredeyse. Siz z3 ten 1200 tl bandındaki bir telefona bile geçseniz muhtemelen z3 ile ne çekmişim ya dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 18 Aralık 2019; 22:3:38 >
  • ilk açılışta kendi kendine birkaç kere kapanıp açılıyor, bu problemi yaşayan varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • landmoon L kullanıcısına yanıt
    Bende 1.5 yıldır en fazla birkaç sefer olmuştur, sizde sık sık veya sürekli oluyorsa donanım problemi olabilir diye düşünüyorum. Fotoğraf çekerken veya açıldıktan sonra normal kullanımda da donma, kendi kendine yeniden başlama gibi şeyler oluyor mu hocam? Ve pil ömründe eskiye kıyasla ciddi bir düşüş hissediyor musunuz? Eğer buna benzer şeyler söz konusuysa pil yıpranmış olabilir diye tahmin ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

1) Değmez çünkü muhtemelen 6 ay içinde tekrar aynı duruma gelecek, üzerine servisin kasayı çizip ekranı düzgün yapıştır(a)madığı ile kalacaksınız.

2) Değecek olsa bile -veya illa yaptırmak isteseniz de- serviste gerekli yedek parça kalmadı, yani en azından son durum buydu

3) Derhal S Filter uygulamasını indirip %10 opaklıkta uygulama (ve filtre) sürekli açık olacak şekilde kullanmanızı tavsiye ederim hocam. Aksi takdirde ekran birkaç ay içinde öyle berbat bir hale gelecek ki telefonu kırıp bir köşeye atmak isteyeceksiniz
    Hocam bana lütfen Türk Telekom HD+ yada diğer operatörde volte seçeneği nasıl açacağımı söyleyin faturalı TT kullanıcısıyım mobil ağ kısmında volte seçeneği bile yok Avrupa forumlarında ki ekran görüntülerinde varken bizde yada bende neden yok

• Telefonun garantisini sorguladığımda Nokia'nın kendi sitesinde cihazın garantisinin bitmiş olabileceği yazıyor. Ayrıca Nokia'nın uygulamasında da garanti bilgisine ulaşılamadı yönünde bir yazı var.
    Cihazı sıfır, faturalı ve açılmamış kutulu olarak aldım. Nokia 8 çıkalı 2 yıldan fazla olduğu için mi böyle yazıyor acaba?

• admknl A kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla bu cihaz Türkiye'de Vodafone hariç hiçbir operatörde VoLTE desteklemiyor, hiçbir zaman desteklemedi ve muhtemelen hiçbir zaman da desteklemeyecek çünkü ne üreticinin ne de operatörlerin umrunda değiliz

TT faturalı hat sahibi iseniz SỊM kartınızı TT tarafında VoLTE desteğine sahip bir cihaza takarak VoLTE'yi etkinleştirdikten sonra kartı tekrar Nokia 8'e takarak şansınızı deneyebilirsiniz. Bu durumda tekrar ayar yapmanıza gerek yok diye biliyorum; olursa olur, olmazsa olmaz ancak işe yarayacağının garantisi yok hocam. Bazen oluyor bazen olmuyor maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 19 Aralık 2019; 22:34:13 >
  • Faturalı hat sahibiyim başka telefona takınca aktif kendi telefonuma takınca aktif desede değil

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.