Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5.960
Cevap
85
Favori
294.413
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Nokia >> ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===
Giriş
    223 Mesaj
    Herkese selam. Telefonum Ağustos ayında alındı. Bu akşam forumun 185. Sayfasında yer alan bir test var onu yaptım. Hani şu dama kareleri olan test. Ekran parlakligini yüzde 100 yaptım. Uykuyu da 30 dakika ayarladım. 10-15 dakika civarından bekledim. Sonra testteki gri ekranı acinda dama kareleri gri ekranda da görünür oldu. Ama çok çabuk kayboldu. Aynı testi kardeşimin LG G2 sinde de yaptım. Hatta onda 1-2 dakika bekledim ekran ışığı da ful değildi. Ama onda da belirdi dama kareleri. Ghostscreen screen dedikleri bu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkankayaoglu -- 3 Ocak 2019; 23:20:5 >

Hocam gm9 proyu neden düşünmüyorsunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    flyer_mig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    212 Mesaj

Evet hocam simgeler ekranda kalıyor ve ekranda hafif pembeleşme oluyor ama sadece gri renklerde gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    serkankayaoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5925 Mesaj

Gm ye kesinlikle.yaklasmam kronik sorunlari olan bir marka forumda konusunu okudum tavsiye edilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dogukankaya844 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet hocam. Bende artık 10 saniyede bile belli oluyor o testi yapınca. Üstelik tamamen geçmesi de 5-10 dakikayı bulabiliyor. Keşke o kadar yormasaydınız cihazı, zarar vermiş veya süreci hızlandırmış olabilirsiniz.

|
    |
    serkankayaoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki çanlar kimin için çalıyor diye sorma; çanlar senin için çalıyor.
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Telefonla birlikte gelen orjinal sarj aletimde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ayne değerlere sahip onerebileceginiz ve çok yüksek fiyatli olmayan bir cihaz tavsiyeniz var mi? Bir de evde samsung galaxy s7 telefonun orjinal hizli sarj cihazı var. Onu kullansam sizce bir sorun olur mu. Kafami karistiran qualcomm quick charce ile samsungun sarj teknolojisi ayni midir. Simdiden teşekkürler

Orijinalden alıntı: star1984

Arkadaşlar merhaba. Telefonla birlikte gelen orjinal sarj aletimde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ayne değerlere sahip onerebileceginiz ve çok yüksek fiyatli olmayan bir cihaz tavsiyeniz var mi? Bir de evde samsung galaxy s7 telefonun orjinal hizli sarj cihazı var. Onu kullansam sizce bir sorun olur mu. Kafami karistiran qualcomm quick charce ile samsungun sarj teknolojisi ayni midir. Simdiden teşekkürler
    Hızlı sarj teknolojileri arasinda oyle aman aman bir fark yok. O yuzden hizli sarj sartsa en ucuzu hangisi ise onu alin . Hizli sarj sart degilse ki 1 amper ile sarj batarya sagligi acisindan daha iyi. Yine basit bir sarj aleti almaniz yeterli. Yeter ki bir markasi , uzerinde acikca belirtilen değerleri olsun. Merdiven alti sahte vs urun almayin.

Telefona indirdim bunu. Kök dizini neresi oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    miroctas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung'un teknolojisi Adaptive Charge olarak geçiyor ve Qualcomm Quick Charge ile uyumlu mu bilmiyorum ancak Asus'un hızlı şarj teknolojisi Qualcomm Quick Charge'a dayalı. Benim eski telefonum ZenFone2'ydi ve ondan kalan orijinal adaptör Quick Charge 2.0 teknolojili bir adaptör ve benim Nokia 8'imi hızlı şarj modunda şarj edebiliyor (Nokia 8 QC 3.0 ile şarj oluyor). Hızlı şarj yapan bir adaptör bakıyorsanız eğer Asus,Sony, Xiaomi,OnePlus gibi üreticilerin amiral gemilerinin şarj adaptörlerine bakabilirsiniz (bu firmaların amiral gemileri Qualcomm işlemci kullanıyor, Samsung'un durumu daha farklı). Ya da standart Qualcomm Quick Charge lisanslı bir adaptör de aynı işi görecektir. Son olarak linkteki ürün QC 3.0 uyumlu bir ürün, alınabilir.

https://www.ttec.com.tr/urun/2ckqc01c-speedcharger-quick-charge-3-type-c-seyahat-sarj-aleti

|
    |
    star1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bataryanın en büyük düşmanı sıcaklık faktörüdür. Hızlı şarj da cihazı biraz ısındırdığı için doğal olarak hızlı şarj bataryaya olumsuz etki ediyor sanılıyor. Ancak sanıldığı kadar tehlikeli bir teknoloji değil arkadaşlar. Hızlı şarj, tüm şarj boyunca tam hızda devam etmez, genelde batarya yarı kapasiteye gelene kadar şarj en hızlı aşamada gerçekleşir. Geriye kalan kısım normal denilecek oranda akımla şarj edilir. Ayrıca gerekli şarj koruması gerek batarya entegresinde, gerek telefondaki şarj entegresinde mevcuttur. Hem normal şarjda, hem hızlı şarjda cihazın kullanılmaması önemli. Ne yazık ki çoğu kullanıcı şarj esnasında cihazlarını ağır yük altında kullanarak cihazlarını ısındırıp bataryanın verimini kaybetmesine neden oluyor.

|
    |
    furkan1zek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    edit------------------------------------------------

uyku modu yada ısıdan dolayı kapandı hard resettide yemmişti biraz soğuduktan sonra
    yeniden hard reseti denedim ve mutlu son

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopaa -- 5 Ocak 2019; 2:18:47 >

Tam şimdi ne olduğunu soracaktım ki mesajınızı düzenlediğinizi gördüm, geçmiş olsun hocam

|
    |
    hopaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rootsuz da yapılıyor dendiğine göre dosya atabildiğiniz en dış konum diyebilirim. Dosya yöneticisinde telefon hafızasına tıkladığınızda gelen yer yani. Rootlu iken kök diyorsa işler değişir.

|
    |
    babasayfa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki çanlar kimin için çalıyor diye sorma; çanlar senin için çalıyor.
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Sağolun hocam güzel açıklamışsınız. Malesef söyledikleriniz çok mantıklı görünüyor. Sanırım HMD bizi üzecek.

|
    |
    Killing Spree kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Telefonu %100 şarj ettim kullanıyordum sonra baktım 2 saniye içinde telefon %98 gösterip yeniden %100 oldu ve sonra normal bir şekilde devam etti. Ama bana bir sıkıntı olmuş gibi gözüktü. Telefonu hep %29 altına düşünce şarj ettim söylenildiği gibi. Bataryayı nasıl bozduk şimdi oyun bile oynamadığım halde?

Bende de olmuştu ama umursamadım. Kullanıma devam ettim. Takıntı yaptıkça herşey sorunlu geliyor. garantisi devam ediyor, bozulmaya dönerse gider hakem heyetine bırakırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MrBlackEagle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynısı daha önce benim ve birkaç arkadaşımızın başına geldi. Muhtemelen pil kalibrasyonu ile alakalı zararsız bir hata, eğer piliniz normal performansını gösteriyorsa hiç kafaya takmayın derim hocam

Ben bu telefonu aldığımdan beri genel olarak pil seviyesini %20 altına düşürmemeye çalışıyorum ve bunun faydasını gördüm diyebilirim Bu telefon ve diğer birkaç telefondaki gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim: Telefonu sürekli düşük pil seviyelerinde tutmak, pil hücrelerini telefonu sürekli yüksek şarj seviyelerinde tutmaya kıyasla çok daha hızlı biçimde yaşlandırıyor Pil kalibrasyonu için 3-4 haftada bir %5-10 şarj seviyelerine inmekle pilin ciddi bir zarar göreceğini sanmıyorum fakat genel olarak yukarıdaki tavsiyemi uygulayın derim, pişman olmazsınız arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 6 Ocak 2019; 4:7:45 >
    |
    |

İlk karşılaştığım zamanlarda ben de hayret etmiştim ama sonra farkına vardım. Sanırım pil hücre geriliminde gerçekleşen dalgalanmadan kaynaklı. Bende sadece %100-%98 arası bu oluyor, diğer seviyelerde normal devam ediyor. Bu arada telefonun şarjı %100'e ulaşınca doldu diyerek çıkarmayınız. Aksi halde %100'den çabuk düşer. Pil ikonu üzerinde "şimşek" ikonu varsa hâlâ tam olarak şarj olmamış demektir.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

Aynısı daha önce benim ve birkaç arkadaşımızın başına geldi. Muhtemelen pil kalibrasyonu ile alakalı zararsız bir hata, eğer piliniz normal performansını gösteriyorsa hiç kafaya takmayın derim hocam

Ben bu telefonu aldığımdan beri genel olarak pil seviyesini %20 altına düşürmemeye çalışıyorum ve bunun faydasını gördüm diyebilirim Bu telefon ve diğer birkaç telefondaki gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim: Telefonu sürekli düşük pil seviyelerinde tutmak, pil hücrelerini telefonu sürekli yüksek şarj seviyelerinde tutmaya kıyasla çok daha hızlı biçimde yaşlandırıyor Pil kalibrasyonu için 3-4 haftada bir %5-10 şarj seviyelerine inmekle pilin ciddi bir zarar göreceğini sanmıyorum fakat genel olarak yukarıdaki tavsiyemi uygulayın derim, pişman olmazsınız arkadaşlar
    Daha önce sizin de başınıza geldiyse şu anda da hala devam ediyor mu? Yoksa geçti mi?
    Bu zamana kadar bende nadiren indirdim %20'nin altına. Hatta %27 falan görünce direk taktım.
    Bundan önceki telefonlarımda ise %15'in altına inmedikçe telefonu hiç şarja takmazdım, şarj ederken de %100'e kadar illaki şarj ederdim. Ve bunun yararını gördüm aldığım tüm telefonları en az 3 yıl kullandım hem de batarya değiştirmeden.
    Sadece bu telefonda ilk kez bu %100-%98 olayını yaşıyorum. Sanırım burada söylendiği gibi %30 altına düşer düşmez şarja taktığım için. Eski sistem %15 olayına dönmeyi düşünüyorum açıkçası.
    Şu an için başka bir problem yok. Ama eğer batarya yüzdesinde başka oynamalar görürsem servise gönderirim telefonu. Zaten batarya performansından hiç memnun değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrBlackEagle -- 6 Ocak 2019; 12:22:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: babasayfa , techno_man000

Pil konusunda cihazımdan gayet memnunum. Telefonumdaki nadir kullandığım uygulamaların arka plan işlemlerini kısıtlarım. Şu an sadece WhatsApp ve Telegram uygulaması arkaplan iznine sahip, diğerleri kısıtlı. İş sadece burada bitmiyor tabi. Geliştirici seçeneklerinde, en alt kısımlarda "Arka Plan Kontrolü" diye bir menü var, oradaki sistem uygulamaları haricindeki uygulamaları devre dışı bırakırım. Ve son olarak, NFC,GPS ve Bluetooth 3'lüsünü de açıksa kapatırım, tabi kullanmadığım zamanlarda.

Ayrıca bu söylediklerim Nougat ve Oreo'da idi. Pie Beta'da arkaplan uygulamaları gerçekten sorunlu. Kısıtladığım uygulamalar inatla arkaplanda aktif halde çalışıyor. Ayrıca Beta'da NFC öyle gizlenmiş ki birkaç gün NFC açık halde telefonumu kullanmıştım, bu da haliyle pili resmen içti. Daha sonra NFC'nin açık olduğunu görünce derhal kapattım. Oreo kadar olmasa da normale döndü. Şu büyük güncellemenin geleceği günü iple çekiyorum. Eğer o da düzeltmezse pil durumunu Bootloader kilidini açıp Oreo'ya döneceğim. Kısacası pil konusunda Pie'dan memnun kalmadım.

Son olarak pil seviyesindeki dalgalanma hâlâ var, fakat biraz farklı. 98'den %100'e çıkmıyor artık. Sorun sanırım gerilimdeki dalgalanmadan kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techno_man000 -- 6 Ocak 2019; 13:19:4 >
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.