Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
5.952
Cevap
85
Favori
293.837
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Nokia >> ===> Nokia 8 | Ana Konu - 5.3' QHD IPS - Dual 13MP Carl Zeiss - SD835 - 64 GB - 4 GB RAM - Oreo <===
Giriş
    151 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: admknl

Arkadaşlar 10tl ye 1 seneden fazla kullandığım nova launcher 0.59 kuruşa düşmüş kaçırmayın derim bence en iyi launcher
    Denedim hocam şimdi prime alıp, microsoft launcher denemiş miydiniz? Novada ML ye göre eksikler var gibi geldi, bence bir kurup bakın denerim iade ettim ne yazık ki.

Hocam MS kullandım bunun işlevi ona göre çok fazla ben kısayol baya kullanan birisiyim Novada olan özellikleri msde bulamadığım için novayı almıştım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    qweojkl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj
    Pie güncellemesini alan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AMD Ryzen 5 1600 @3.8 GHZ ★ MSI B350M Mortar ★ HyperX Fury 2666MHZ DDR4 (2x4GB) ★ Galax Nvidia GeForce GTX 1050Ti EXOC 4G ★ Seagate Barracuda 1TB ★ Samsung 850 Evo 120GB ★ Dark Shadow FSP 700Watt 80 ★ Samsung Curved 24" 4ms 72Hz
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Merhabalar xdadevolopers'da gezerken tesadüfen gördüm. Henüz Pie güncellemsi almayan kullanıcılar aşağıdaki yöntem ile resmi güncellemeyi yükleyebilirler.

1.https://android.googleapis.com/packages/ota-api/nokia_nb1_ta100400ww/59bd9a533025ca61629b32eb85fd6e410705c1dc.zip adresinden 1,5 GB boyundaki güncellemeyi indirin.

2. Dosyayı "NB1-5110-0-00WW-B05-update.zip" şeklinde yeniden adlandırın.

2. İnen dosyayı telefonun dahili hafızasında kök dizine atın.

3. Ardından Telefondan "*#*#874#*#*" numarasını tuşlayın. Tuşladıktan sonra aşağıdaki uyarı çıkacak. Şimdi yükle dediğiniz zaman güncellemeyi yüklemeye başlayacak.

Not: Sitede tüm Nokia 8 model numaralarıyla uyumlu olduğu yazıyor.

Kaynak ve detaylı bilgi için:https://forum.xda-developers.com/nokia-8/how-to/pie-near-beta-labs-available-nokia-8-t3867037/post78496946

• Çavuş
    73 Mesaj

Konulardan çok anlamam ama root mu gerekiyor bunun için.
    |
    |
    miroctas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu pie beta diye biliyorum

|
    |
    AMD Ryzen 5 1600 @3.8 GHZ ★ MSI B350M Mortar ★ HyperX Fury 2666MHZ DDR4 (2x4GB) ★ Galax Nvidia GeForce GTX 1050Ti EXOC 4G ★ Seagate Barracuda 1TB ★ Samsung 850 Evo 120GB ★ Dark Shadow FSP 700Watt 80 ★ Samsung Curved 24" 4ms 72Hz
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Verdiğim linkten incelerseniz konuyu beta olmadığı belirtilmiş ve resmi güncelleme. Bunu yüklemeniz telefonu garanti dışı bırakmaz. Beklerseniz de bu linkte yer alan güncelleme gelecek ve telefonunuz normal bir şekilde güncelleme almaya devam edecek.

|
    |
    BroteinCi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Hayır resmi güncelleme olduğu için root veya botloader kilidini açmak gibi bir durum yok. Hatta cihaz rootlu veya custom recovery içeriyorsa sorun yaşanıyor. Bunun için konuda stock recovery paylaşılmış. Dediğim gibi pie güncellemesinin telefonunuza gelmesini beklerseniz de aynı güncellemeyi alacaksınız.

|
    |
    L0senam3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    527 Mesaj
    Ne olursa olsun güncellemenin telefona gelmesini beklemek en doğrusu arkadaşlar. Sağdan soldan bulup yüklemeyin bence. Yakında gelir zaten risk almaya gerek yok.
    |
    |

• Yüzbaşı
    473 Mesaj

Pie beta kurulu bende, kurulum yapamadım. Sizde oreo mu vardı? Ekran görüntüsünden öyle anladım

|
    |
    Nokia 6da problem olarak mart ayında kalan güncellemesi vardı. Bir kişi, siteden 7 ve 8 güncellemelerini indirip, sd karttan yükleme yapınca düzelir demişti. Kendi öyle yapmış. Ben ve diğer kullananlar öyle yaptık. Şu an güncellemeleri geliyor, hatta sanırım daha önce geliyor. Tabi ki bu pie işi bir değişik. Burada Paylaşım yapan kişi, siz pie güncelleme yaptınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Evet öyleydi ama şu an güncelledim.

|
    |
    batuhanb85 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Evet dün yaptım. Herhangi bir sorun yaşamadım.

|
    |
    babasayfa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    408 Mesaj
    Bu son android 8 güncellemesini yaptım. spotify arada çökmeye, pubg arada ileri geri hareket etmeye başladı. sizde de aynı problem oluyor mu? bir de birini aradım mı bazı aramalarda sesin gitmediğini söylüyorlar.

Spotify çok sık kullanırım ama Oreo'da çökme sorunuyla hiç karşılaşmadım. PUBG oynamıyorum o yüzden yanlış bilgi vermeyeyim. Pie ile şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Oreo'da aramada ses gitmeme sorunu olmadı ama şöyle bir sorun oluyordu daha önce cevapsız arama yapılmışsa ve onun üstüne başkası arıyorsa arayan kişinin adını görebilmek için üstten bildirim penceresini kapatıyordum. Pie'de düzeltilmiş bu sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miroctas -- 25 Aralık 2018; 13:35:33 >
    |
    |
    Agronur17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Ekran görüntülerinden fikir sahibi olabilirsiniz.

• Teğmen
    212 Mesaj

Hocam yükleme ortalama kaç dakika sürüyor ?

|
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Actually this is not OTA it's full PIE rom - even better.

Bu cümleyi baz alarak full pie rom değil demişseniz yanlış çevirmişsiniz.

OTA olmamasına rağmen Full Pie romdur. Hatta OTA'dan daha iyi. demiş.

|
    |
    babasayfa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Hocam yaklaşık 15 dakika sürdü ama kurulumun ilk aşaması yani yeniden başlatmadan önce paketi ayrıştırırken telefon kullanılabiliyor. Yeniden başlattıktan sonra telefon 5 dakika içerisinde açılıyor ve kurulum tamamlanıyor.
    Bu arada forumda mevcut Pie Betası üzerinden bu yöntemin işe yaramadığından bahsedilmiş. Bu yöntem Oreo'dan Pie'ye geçişde işe yaramaktaymış.

|
    |
    Dogukankaya844 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
seo paketleri
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,812
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.