Şimdi Ara

Nokia 5800 XpressMusic video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
3
Favori
174.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NOKIA 5800XM bir müzik telefonu olarak çıkartılmış olup, extra olarak multimedya özelliklerle donatılması ve dokunmatik ekranda bu özelliklerin bir araya getirilmesi Iphone ile karşılaştırmasından ki en büyük neden diye düşünüyorum.

NOKIA bu telefonu yaparken kullanıcılara "bu fiyata da aynı özelliklerde sahip bir telefon yapılabiliyor"`u da göstermiş zaten.

5800XM daha çok fiyat performans telefonudur, Nokia nın amiral telefonu değildir. Karşılaştırma yapmak isteyenler, N97 ile karşılaştırıp aynı fiyata neler yapılabileceğini görsünler ondan sonra tartışsınlar
  • Valla Sony Ericsson Idou bunu çerez gibi yer. Üstelik çok kaliteli ve ekranı daha büyük. Aynı zamanda kamerası dehşet...
  • Sony Ericsson Idou gelsin kimse 5800 ın da iPhone'un da yüzüne bakmayacak. Zira 5800 ucuz olsun diye kalitesiz malzemeden üretilmiş. iPhone da çok kaliteli ama pahalı. Pahalı olmasını bırakın yok bluetooth dan dosya gönderemiyor, yok video çekmiyor en önemlisi de kamerası kötü. Ama Idou hem kaliteli olacak hem de fiyatı iPhone kadar olmaz diye tahmin ediyorum. Üstelik her bağlantıdan herşey gönderip alabiliyor ve 12 mpixel kamerası ve Cybershot özellikleri var. En güzeli de 5800 gibi takoz gibi değil daha kibar. Ekran kalitesi de çok başarılı. iPhone gibi de az ses çıkartmayacaktır. Ne de olsa Sony Ericssson. Her zaman iyi ses çıkartırlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

Valla Sony Ericsson Idou bunu çerez gibi yer. Üstelik çok kaliteli ve ekranı daha büyük. Aynı zamanda kamerası dehşet...

Bana o Sony Ericsson değil de direk Sony Idou gibi geldi.. Bu sefer gerçekten Sony ağırlığını koymuş ve bu iyi bir gelişme, hangi marka olursa olsun tekel olmaktan çıkacak telefon piyasası da
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

quote:

Orjinalden alıntı: FaTaLiTY41
    250-300 ytl verip iphonea bir pil alacak kadar henüz zengin değilim belki ilerde.dokunmatiği konusunda birşey demedim,ayrıca pilinin serviste değişmesi gerektiğini bilmememi bi cahiliyietten ziyade sizin saygısızlığınız ve terbiyesizliğiniz olarak görüyorum.

1700 verip gidip iphone da alırdım para önemli değil benim için işime yaramadıktan sonra özellikleri, ne diye alayım öyle birşey.dokunmatiği bende biliyorum daha iyi olduğunu arada ekran farkı var fiyat performans açısından konuşuyorum ben.

Artık kasıtlı ve sırf iPhone'u kötülemek için yazdığınızı düşünüyorum.

1- 250-300 TL tamamen senin uydurman. Genpa'da bile o kadar pahalı değil.
    2- Cihaza 1700 TL verip alan kişi 300 TL için onu çöpe atıyorsa aşırı zengin biri demektir.
    3- Serviste değişim sadece birinci nesin için gereklidir. Çünki birinci nesildeki pil lehimli idi. Ancak ikinci nesildeki pil klipslidir ve kolaylıkla değiştirilebilir.
    4- İşine yaramıyorsa benim işimi görmüyor der geçersin. Cihaza çamur atmazsın.

250 300 dolar benim uydurmam değil google a iphone pili yazınca çıkan ilk siteden gördüm bu kadar savunmayın bi malı alt tarafı bi telefon bu memleket meselesine çevirdin.benim kendi görüşüm böyle kalanı seni ilgilendirmez bana cahil deme hakkını hele hiç vermez isteyen istediğini yazar.iphoneu kötüleyince sanki nokia bana prim verecek te allam ne günlere kaldık.

http://www.google.com.tr/search?q=iphone+pili

• quote:

Bana o Sony Ericsson değil de direk Sony Idou gibi geldi.. Bu sefer gerçekten Sony ağırlığını koymuş ve bu iyi bir gelişme, hangi marka olursa olsun tekel olmaktan çıkacak telefon piyasası da

Bence gayet güzel bir telefon olmuş 5800.Şunu da hesaba katmak lazım,5800 nokianın ilk dokunmatik ekranlı telefon denemesi.Daha sonraki çıkacak modeller bu modelin kötü yanlarını kapatacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sungur 13

quote:

Bence gayet güzel bir telefon olmuş 5800.Şunu da hesaba katmak lazım,5800 nokianın ilk dokunmatik ekranlı telefon denemesi.Daha sonraki çıkacak modeller bu modelin kötü yanlarını kapatacaktır.

Benim Sony Ericsson hakkındaki yorumumdu :) 5800XM modeli benim çok hoşuma gidiyor, takoz gibi diyen arkadaşlar var onlar sanıyorum ki ciddi telefon modellerinden hoşlanıyorlar. 5800XM bence kesinlikle gençlere hitap eden bir telefon fiyatı da özelliklerine göre gayet yeterli bence..

• hiç bir telefonun dokunmatik özelliği iphone gibi olamaz.bunu aklınıza sokun bi zahmet iphoneu kötülemeden önce.
    no:omnia,5800 vs. denedim alayını.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elfen Lied

NOKIA 5800XM bir müzik telefonu olarak çıkartılmış olup, extra olarak multimedya özelliklerle donatılması ve dokunmatik ekranda bu özelliklerin bir araya getirilmesi Iphone ile karşılaştırmasından ki en büyük neden diye düşünüyorum.

NOKIA bu telefonu yaparken kullanıcılara "bu fiyata da aynı özelliklerde sahip bir telefon yapılabiliyor"`u da göstermiş zaten.

5800XM daha çok fiyat performans telefonudur, Nokia nın amiral telefonu değildir. Karşılaştırma yapmak isteyenler, N97 ile karşılaştırıp aynı fiyata neler yapılabileceğini görsünler ondan sonra tartışsınlar

ah be işte en akıllı yorum yapılmış..
    Haziran ayını bekleyin diyorum N97 ozaman çıkacak sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: ALPEREN A.

hiç bir telefonun dokunmatik özelliği iphone gibi olamaz.bunu aklınıza sokun bi zahmet iphoneu kötülemeden önce.
    no:omnia,5800 vs. denedim alayını.

Ne kadar dokunma tutkusuyla yanıp tutuşan arkadaşlar varmış forumda.. Testlerde de DH haber editörü arkadaşlarında bahsettiği gibi dokunmatiği yeterince hassas bu telefonun.. Ayrıca Iphone kıyaslaması yapılması için açılmamış bu başlık.. Eğer öyle olsaydı size "önce 3G reklamı altında çıkan telefonunuz ile görüntülü konuşma yapın ondan sonra gelip başka forumlarda başka markaları övün" derdim :)

Tabi ki bunu söylerken sizden gelecek "kamyon dikiz aynasıyla bunu yapabiliyorum zaten" cevabına da hazırlıklı olurdum. İnceleme platformu burası lütfen farklı kulvarda ki telefonları kıyaslamayalım..

Saygılar..

• quote:

Orjinalden alıntı: Elfen Lied

Ne kadar dokunma tutkusuyla yanıp tutuşan arkadaşlar varmış forumda.. Testlerde de DH haber editörü arkadaşlarında bahsettiği gibi dokunmatiği yeterince hassas bu telefonun.. Ayrıca Iphone kıyaslaması yapılması için açılmamış bu başlık.. Eğer öyle olsaydı size "önce 3G reklamı altında çıkan telefonunuz ile görüntülü konuşma yapın ondan sonra gelip başka forumlarda başka markaları övün" derdim :)

Tabi ki bunu söylerken sizden gelecek "kamyon dikiz aynasıyla bunu yapabiliyorum zaten" cevabına da hazırlıklı olurdum. İnceleme platformu burası lütfen farklı kulvarda ki telefonları kıyaslamayalım..

Saygılar..

off yaa dehşet yorumlar gelmeye başladı..

• 3G yi sadece görüntülü konuşmak sanan çok bilmiş arkadaşlar biraz araştırma yapsın önce. Ayrıca iphone ilk alındığı haliyle bazı şeylere cevap veremiyor olabilir ama bunun çözümü çok basit, ekstra programlarla iphone telefondan çok öte birşey oluyor. Hem paralı hem parasız bir ton uygulama var ve halada bir ton geliştiriliyor. Bunun sınırı yok... Hangi telefon platformu için bu kadar uygulama geliştirildi? Ayrıca bunları kurması ve kulanması o kadar kolay ki, hani gevurlar derler ya ,just like that, diye... Yine klasik pil konusu hortlamış, bu pil en az 2 sene götürür kullananı, o zaman kim öle kim kala. Ayrıca garantisi bitince alırsın ebayden pil takarsın . Bakmadım belki şu an yoktur ama o zamana kadar kesin bulunur hale gelir heryerde.
  • 3G telefon sloganı altında bir telefon çıkıyorsa, kullanıcılar 3G bağlantının sağladığı imkanların tamamından yararlanmak isteyeceklerdir. Burada zaten Iphone`u kötüleyen yok.. Telefonlarda özellik karşılaştırılması tabi ki yapılabilir, fakat burda tepki alan Iphone değil, sevgili Iphone kullanıcısı arkadaşların artık her forumda (Nokia,Samsung,SE) 'daha iyisini tanrı yapar' edasıyla mesajlar atıp diğer markaları da kötülemeleridir. Daha sonra Iphone hakkında yorum yapıldığında sinirleniyorlar..

Her telefonun ilk çıktığında tabi ki eksikleri olacaktır. Bakınız 5800XM ve Omnia`ya multitouch özelliği olmadığı için taklit denildi. Fakat 5800XM için multitouch özelliği, farklı bir yöntemle de olsa geliştiriliyor..
    Bunu geliştirenler de Symbian işletim sistemini zorlayarak ortaya çıkarıyorlar..

NOKIA 5800XM`e istese aynı dokunmatik özellikleri koyamayacak kadar aciz bi şirket midir?
    En az Iphone kadar sağlamı bir dokunmatik ekran koyabilir (zaten N97`de olacak) ama bu telefonun fiyat performans ürünü olmaktan ve daha geniş kitleye hitap etmekten çıkar..

Ayrıca Symbian platformunu da hafife almayın, uygulamalar da ki yelpazesi gittikçe genişliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elfen Lied -- 16 Mart 2009; 10:33:20 >

• bende bi ara bundan alacaktım 5800 dan yani. Allahtan almamışım telefon kalın bi telefon en olarak. ekran genişliğine çok az incecik bir ekrana sahip hiç hoşuma gitmedi ve inceleme şansım oldu telefonu bazen dokunmatiği çalışmıyor basıyorsun basıyorsun işlemiyor. ama parasına göre iyi bir telefon diyebilirim.
  • Kusura bakmayın vermem gereken cevaplar var:
    1- Bir arkadaş demiş bu Nokia'nın ilk telefon denemesi. Bu kadar olur. O zaman iPhone'un ekranı, bataryası, şarjı nasıl bu kadar mükemmel? Ekran süper ve sorunsuz, pili acayip uzun gidiyor. Demekki yapılabiliyormuş. Nokia'dan da onu beklerdim.
    2- 5800 yerine N97 alınır. Zira her şeyiyle daha iyi. Kamerası da N95 gibiyse süper.
    3- 5800 ün sadece ses çıkışını beğendim. Ama Sony Idou'nun daha kaliteli bas ve tiz sunacağına eminim. Nokia bazen çok yüksek ses çıkartan telefon yapıyor ama sesi bozuyor. Sony'nin Walkmen Phone'lara koyduğu hoparlörlere diyecek laf olmuyor.
    4- Hayır kesinlikle ciddi şeylerden hoşlanmıyorum. 34 yaşındayım ama hala 20 yaş grubu şeylerine meraklıyım. Bu kadar para verilen bir telefona 5630 a koyduğu gibi 600Mhz işlemci koyabilirlermiş. Ve kamerası daha iyi olsaydı mesela 5Mp gibi inanın herkes 100 Lira daha fazla verip alırdı.
    5- Allah aşkına birisi bana burada nasıl satır inerek yazı yazılıyor öğretsin. Tüm yazdıklarım birbirine karışıyor..

• quote:

Kusura bakmayın vermem gereken cevaplar var:
    1- Bir arkadaş demiş bu Nokia'nın ilk telefon denemesi. Bu kadar olur. O zaman iPhone'un ekranı, bataryası, şarjı nasıl bu kadar mükemmel? Ekran süper ve sorunsuz, pili acayip uzun gidiyor. Demekki yapılabiliyormuş. Nokia'dan da onu beklerdim.
    2- 5800 yerine N97 alınır. Zira her şeyiyle daha iyi. Kamerası da N95 gibiyse süper.
    3- 5800 ün sadece ses çıkışını beğendim. Ama Sony Idou'nun daha kaliteli bas ve tiz sunacağına eminim. Nokia bazen çok yüksek ses çıkartan telefon yapıyor ama sesi bozuyor. Sony'nin Walkmen Phone'lara koyduğu hoparlörlere diyecek laf olmuyor.
    4- Hayır kesinlikle ciddi şeylerden hoşlanmıyorum. 34 yaşındayım ama hala 20 yaş grubu şeylerine meraklıyım. Bu kadar para verilen bir telefona 5630 a koyduğu gibi 600Mhz işlemci koyabilirlermiş. Ve kamerası daha iyi olsaydı mesela 5Mp gibi inanın herkes 100 Lira daha fazla verip alırdı.
    5- Allah aşkına birisi bana burada nasıl satır inerek yazı yazılıyor öğretsin. Tüm yazdıklarım birbirine karışıyor..

kardes sanirim sen zenginsin,,o halde n97 al,,,biz fiyat performan olarak degerlendirdigimizde neredeyse 10 userinden 10 alan nokia 5800 alabildik !!!!

bu aarda sony ideo forumlarini okuyormusunuz arkadaslar,,,her zamanki gibi olumsuz yorumlar basladi,,

yani olumsuz yorumlar bir tek 5800 da yok

• slm beyler bende fransadan bi tlf kullanii olarak ve hevesle aldim 5800 xm i.ama inan 2. kez nokia da hayal kirikligina ugradim inanilmaz berbat .gectigimiz hafta sonu tlf nu 200 euro ya aldim ama hic tatmin edici bulmadim gercektende.daha once NOKIA n95 8gb ta kullandim oda hic tatmin etmedi beni buda.gectigimiz sene icinde HTC touch cruis ve HTC TYTN2 + IPHONE v1 8gb kullandim ve hepside iyiydi yalan yok ozellikle HTC bu konuda 1numara.hic kimse bosuna NOKIA 5800 la IPHONE 3g yui karsilastirmasin goz var nizam va yani kalite nerde insan eline alinca biliyo.ben bugun degistirdim IPHONE 3G GB la tavsiyem hic almayin da degistirmeyinde nokia .N97 diye yazan arkladaslarvar forumda onumuzdekli ay burda cikiyo ama onunda bundan pek farkini gormuyoruz videolarda sadece 48gb olunca ne oluyo yani sonucta nokia onuda gorecez 700 euro dan cikiyo tlf nlari 1 ay sonra yaga dusuo aynen n96 gibi.eminim bazi arkadaslar diyecekki sallamis 200 euro ya sifir kutusundan hic cikmamis 5800 olurmu diye iste kanit beyler kimse arkamdan sallamasin diye gosteriyorum.
    http://www.leboncoin.fr/li?q=5800&ca=22_s&th=1&c=17&w=1&st=s&zz=ex%3A75001

verdigim link bi seri ilan sitesi fansada bakin fiyatlar cunku ala yok.dandik

• quote:

Orjinalden alıntı: prince_de_lyon

slm beyler bende fransadan bi tlf kullanii olarak ve hevesle aldim 5800 xm i.ama inan 2. kez nokia da hayal kirikligina ugradim inanilmaz berbat .gectigimiz hafta sonu tlf nu 200 euro ya aldim ama hic tatmin edici bulmadim gercektende.daha once NOKIA n95 8gb ta kullandim oda hic tatmin etmedi beni buda.gectigimiz sene icinde HTC touch cruis ve HTC TYTN2 + IPHONE v1 8gb kullandim ve hepside iyiydi yalan yok ozellikle HTC bu konuda 1numara.hic kimse bosuna NOKIA 5800 la IPHONE 3g yui karsilastirmasin goz var nizam va yani kalite nerde insan eline alinca biliyo.ben bugun degistirdim IPHONE 3G GB la tavsiyem hic almayin da degistirmeyinde nokia .N97 diye yazan arkladaslarvar forumda onumuzdekli ay burda cikiyo ama onunda bundan pek farkini gormuyoruz videolarda sadece 48gb olunca ne oluyo yani sonucta nokia onuda gorecez 700 euro dan cikiyo tlf nlari 1 ay sonra yaga dusuo aynen n96 gibi.eminim bazi arkadaslar diyecekki sallamis 200 euro ya sifir kutusundan hic cikmamis 5800 olurmu diye iste kanit beyler kimse arkamdan sallamasin diye gosteriyorum.
    http://www.leboncoin.fr/li?q=5800&ca=22_s&th=1&c=17&w=1&st=s&zz=ex%3A75001

verdigim link bi seri ilan sitesi fansada bakin fiyatlar cunku ala yok.dandik

mesela htchang konuda seni tatmin etti,,ornekler vereilirmisin

• quote:

Kusura bakmayın vermem gereken cevaplar var:

iphone normal sonra iphone 3g ;) aynı ürün değil.. geliştirilen bir ürün 3g ;)

• N97 çok geç çıkıyor..
    Bugün çıkmış olsa bile yinede bir çok cihazdan geri kalacak özelliklere sahip.
    N97 çıktığında Piyasada Yeni nesi iPhone, HTC Toth, SE Idou ve OmniaHD gibi ondan çok daha üstün özellikli cihazlar olacak.
    Kimse N97'ye dönüp bakmaz bile mevcut özellikleri ile. Ama illaki Nokia'nin bir B planı vardır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.