Şimdi Ara

Nokia 5800 XM Yeni Güncelleme Yapamayanlar - Çözüm Burda.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
26.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Wİ-Fİ ve - NSU'dan Güncellemeyi Görmemesı Yüzünden Ben ve 1Çok Arkadaşım yenı Cıkan V31.01.101 Versiyonunu Yüklüyemıyorduk .. Çözümünü Aşşağıda ..

1:Aşşağıdaki Siteden JAF Programını İndiriyoruz.
    http://*****share.com/files/188390717/JAFSetup_1.98.62.rar (***** Yerlere RAPİD Yazınız)
    2: 2.Olarak JAF PKEY Emulator V5.0 Programını İndiriyoruz.
    http://s21.galaxyz.net/data/6a5b5b5b52595f59/OGM_JAF_PKEY_Emulator_v%205.zip.glx

Download'lar Tamamlandı Arkadaslar Şımdı Kuruluma Geçiyoruz ..

1:İlk İndirdiğimiz JAF 1.98.62'ı Rardan Çıkartıp Bılgısayarınıza Kurun.
    2:2. İndirdiğimiz JAFSetup_1.98.62 Yi Rar'dan Çıkartın.
    3:Nokia 5800 XpressMusic Telefonunuzu PC Suite Modu İle Pc'nize Bağlayın.
    4:JAF PKEY v5.0 Çalıştırın GO tuşuna basın.. Bi hata Mesajı verecektir tamam diyip geçin jaf çalışacaktır.
    5:Sol üst Köşede BB5 Menüsünü Seçin --> Prod. Manager işaretleyin --> Service Butonuna Basın --> Read Values button.
    6:Product Code Kısmına Gerekli Kodu Yazın ve Write Values basın artık product code değişmiştir.

Ve Son Olarak , Nokia Software Updater (NSU)'dan Gerekli Güncellemeyi Yapın ..

Product Code'Ları.
    0573741: Euro2 Turkey Black - 5800 Black Kullanıyorsanız Product Code Kısmını Bu Kodu Gırın.
    0559373: Euro2 Turkey BLUE - 5800 Blue Kullanıyorsanız Product Code Kısmını Bu Kodu Gırın
    0559083: Euro2 Turkey RED - 5800 RED Kullanıyorsanız Product Code Kısmını Bu Kodu Gırın

***AYNI PROGMRA'LA 2. YOL ***

quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

Bu sayede yapıyorum şu an güncellemeyi arkadaşlar

http://ww3.guduwap.com/forum/f285/5800-yeni-guncelleme-v-31-0-008-13-eylul-2009-a-71049/

Arkadaşlar Nokia 5800 için 13 Eylül itibariyle yeni bir güncelleme yayınladı...

Gerekli Olan Product Code'lar bunlar

v31
    0587676: Euro2-Turkey Navi
    0573741: Euro2 Turkey Black
    0559373: Euro2 Turkey BLUE
    0559083: Euro2 Turkey RED

En üstteki Navi Product Kodunu kullanabiliriz..Tema değişiyor...

Nemesis Service Suite Programını kurun NSS Burdan!!!Telefonu Pc Suite modunda bağlayın.Programı açıp sağ üst köşedeki büyüteçe tıklayın.Daha sonra "Phone İnfo" Seçeneğine tıklayın..Sağ tarafta "Product Data Edit" Kısmında alttaki "Read"a tıklayın..Üstteki "Product Code" kısmına Kullanmak istediğiniz Product Kodunu yazıp "Write"a tıklayın 3-5 saniye bekleyip programdan çıkın...
    Daha sonra "Nokia Software Updater" Programını açıp Güncellemeyi yapabilirsiniz.Kolay Gelsin

Telefonu Bağlarken "PC Suite" modunda bağladınız mı ? ve de Bilgisayarda Nokia Pc Suite açık olmasın ona da dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dewilmacry. -- 28 Ekim 2009; 9:31:42 >

• Ürün kodunu değiştirmek cihazın garanti dışı kalmasına sebep olmuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirty_tux
    Ürün kodunu değiştirmek cihazın garanti dışı kalmasına sebep olmuyor mu ?

Hiç Bilmiyorum Kardesım. Ama Garantide Urün Koduna Baktıklarını Sanmam. Garanti Belgende Sorun Yoksa Bişi Olmaz.
  • nemesisle olmadi,telefonu gormedi.bakalim jaf ise yaricakmi.aksama denicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan681

nemesisle olmadi,telefonu gormedi.bakalim jaf ise yaricakmi.aksama denicem

Aynen Arkadaşım Bende Nemesis ile Denedim Olmadı.
    İşlemler Basip Halledersıin JAF'la.
    Ama Telefonunun Şarjı Full Olsun Yoksa NSU Hata veriyor Telefonunuzu 1-2 Dk Şarj Edin Diye. Ben 1Saat Şarfda Tuttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dewilmacry. -- 26 Ekim 2009; 9:28:09 >
  • Hic ugrasmayin bence verin bi nokia shop a tamamdir.
  • kodu degistirdiğimiz zaman garanti gidiyor diye biliyorum nokia shoptan yapmak daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: batur07

kodu degistirdiğimiz zaman garanti gidiyor diye biliyorum nokia shoptan yapmak daha mantıklı

Valla Garantı Konusunda Bi Bilgim Yok , Eger Nokia Shoptan Yaptırma Imkanınız Varsa Hiç Durmayın Hemen En Güvenilir Olan Bi Nokia Shop'a Gidip Attırırsınız Güncellemesını , Eger Nokia Shop'tan Yaptırma Imkanınız Yoksa Tek Çare Code Değiştirmek.
  • Yeni versiyon ile bir önceki arasındaki farklar nelerdir? Telefonun garantisini riske atmaya değecek birşeyler varsa önce Nokia shoplara sormak mantıklı..
  • aceleniz ne anlamıyorum en GEÇ 1 haftaya wifi ve nsudan güncelleme yapılır zaten büyük bi değişiklik yok 011de
  • Arkadaşlar, bu işler yapılırsa telefondaki kayıtlı bilgiler silinirmi? Herşeye baştanmı başlamamız gerekecek yoksa?
  • nemesisle de jafla da görmedi tel.i
    olmadı
    acaba windows7 olduğundan mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan681 -- 26 Ekim 2009; 23:52:13 >
  • NeRoBiAnCo Arkadaşım Guncellemeler arasındakı farklar şunlar ; Telefonun Yatay ve Dikey Geçiş Hızları Arttırılmıs.
    Dokunmatıgının Iyılestıgınmı sogledıler ama ben bı fark goremedım. Ve artık mesaj yazarken TÜRKÇE karakterler kullandıgımızda mesaj yazması yavaslamıyor yanı TR ve T9 KullanaBiliyoruz.

@NTARES Arkadaşım Bu İşlemı yaptıktan sonra telınde hıc 1şekılde hıc1 bılgın sılınmez herseyın kalır sadece ürün kodu degısır. Hiç 1şeye bastan baslamazsın.

sinan681 Arkadaşım evet Windows 7 Oldugundan Dolayı Olması gerek.
  • ben bu öğken arası aldım telefonu, verdim kendileri yapacak update'i.

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic

Hic ugrasmayin bence verin bi nokia shop a tamamdir.
  • Bu sayede yapıyorum şu an güncellemeyi arkadaşlar

http://ww3.guduwap.com/forum/f285/5800-yeni-guncelleme-v-31-0-008-13-eylul-2009-a-71049/

v31

Nemesis Service Suite Programını kurun NSS Burdan!!!Telefonu Pc Suite modunda bağlayın.Programı açıp sağ üst köşedeki büyüteçe tıklayın.Daha sonra "Phone İnfo" Seçeneğine tıklayın..Sağ tarafta "Product Data Edit" Kısmında alttaki "Read"a tıklayın..Üstteki "Product Code" kısmına Kullanmak istediğiniz Product Kodunu yazıp "Write"a tıklayın 3-5 saniye bekleyip programdan çıkın...
    Daha sonra "Nokia Software Updater" Programını açıp Güncellemeyi yapabilirsiniz.Kolay Gelsin

Telefonu Bağlarken "PC Suite" modunda bağladınız mı ? ve de Bilgisayarda Nokia Pc Suite açık olmasın ona da dikkat edin.

• v 31.0.101
    wlan dan yapıla biliyor şimdi güncelledim
    ekran yatay gecişi hızlanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

Bu sayede yapıyorum şu an güncellemeyi arkadaşlar

v31

Arkadaşım Benım Anlattıgımdan Farklı 1Sey Anlatmamıssın ..
    Resım + Ayrıntı Yapmıssın ..
    Benımv erdıgım programda aynı program yapılıs seklıde Aynı ..
    Resım ve Detaylı Anlatım Icın Tesekkurederım ..

• quote:

Orijinalden alıntı: omerbaba06

v 31.0.101

WLAN'dan güncelleme nasıl yapılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Orijinalden alıntı: omerbaba06

v 31.0.101

WLAN'dan güncelleme nasıl yapılıyor?

Menü ---> Ayarlar ---> Telefon ---> Telefon Yönetimi ---> Cihaz Güncellemeleri ---> Seçenkler --> Güncellemeleri Kontrol Et.
    Bogle Güncellenıyor. Eğer Bu Uzun Geldi Diyorsan ...
    Telefondan *#0000# yi Tuşla Çıkan Ekrandan Seçenekler --> Güncellemeleri Kontrol Et'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dewilmacry. -- 27 Ekim 2009; 23:22:55 >
  • Teşekkürler dewilmacry,
    Söylediğin şekilde yaptım. Aslında bendeki son sürüm olmamasına rağmen (29/06/2009 tarihli V30.0.011 yüklü) yeni güncelleme yok diye ikaz etti. İlginç??
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.