Şimdi Ara

_____NOKIA 5800 XM -- ANA BAŞLIK (2063. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.615
Cevap
25
Favori
2.521.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bir arkadaşımın telefonu suya düştü ve götürdüğüm tamirci telefonu pert etti. LCD Ekranı çöpe atmak durumunda kaldım. Ekranı sökerken anakart üzerindeki ekranın bağlanacağı soketide sökmüş. Bende telefonu kendim onarmaya karar verdim. Olur mu bilmiyorum ancak ilk etapta LCD ekran ve anakart alıp deneyeceğim. Bu telefonun lcd ekranı başka hangi modellerle uyumlu? Arızalı telefon satan varsa PM göndersin ayrıca İzmir de çıkma parça nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Kirik

Bendede 5800 Xprees Music var, Ama aldıgıma bın pısman oldum. Ilk aldıgım günden berı cıkarmadıgı sorun kalmadı.. Telefonu verıp kurtulacagım...

2,5 yıldır kullanıyorum, arada bir çok zorlayınca reset atmasından başka bir sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Bendede 5800 Xprees Music var, Ama aldıgıma bın pısman oldum. Ilk aldıgım günden berı cıkarmadıgı sorun kalmadı.. Telefonu verıp kurtulacagım...

2,5 yıldır kullanıyorum, arada bir çok zorlayınca reset atmasından başka bir sorun yaşamadım.

bende bir kaç kez reset problemi yaşadım. onun dışında memnunum..

yalnız radyosundan çok memnun değilim..
  • telefonuma v60 yüklemek istiyorum ama v60ı görmüyor neden acaba? hala v52. ne wireless dan nede oviden v60ı bulmuyor ama telefona *#0000# den baktığımda güncellenmedi diyor? nasıl güncelleyebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

telefonuma v60 yüklemek istiyorum ama v60ı görmüyor neden acaba? hala v52. ne wireless dan nede oviden v60ı bulmuyor ama telefona *#0000# den baktığımda güncellenmedi diyor? nasıl güncelleyebilirim?

telefonun product codu nu değiştirerek güncelle. Bunun için program var googleden bakalirsin. NSS diye galiba.
    ilk olarak V60 product codu bul sonra program ile o kodu telefonuna yaz. daha sonra güncelledikten sonra telefonun kendi product kodunu programla yerine getir.
  • teşekkürler. deneyeceğim
  • 3 YIL ÖNCESİNE GÖRE wi fi lı 3gli gps li resistan ekranlı dokunmatik bunlar düşünülünce performans ve hızı önemsemeden bu3 özellikte telefon çok azdı. şimdi hepsinde var tabi. ama o zamanların telefonu oydu. o zamanlar lg'ler samsunglar iphonelar yoktu ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

quote:

Orijinalden alıntı: rockerroll

nokia burnunun dikine gittiği sürece kaybetmeye devam edecek,bu teli 2yıl kullandım.ama artık devir android devri.samsung galaxy w kullanıyorum artık.oldukça memnunum.ne kasma var ne donma.takır takır açmadığı şey yok

bilinçsiz kullanıcı...

arkadas haklı nokia symbiana devam etsin çok kan kaybetti eskiden 2 telden biri nokia idi. şimdi ise samsung iphone oldu. nokianın yeni nesil tellerini de biliyoruz. nokia kaybediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

quote:

quote:

nokia burnunun dikine gittiği sürece kaybetmeye devam edecek,bu teli 2yıl kullandım.ama artık devir android devri.samsung galaxy w kullanıyorum artık.oldukça memnunum.ne kasma var ne donma.takır takır açmadığı şey yok

bilinçsiz kullanıcı...

arkadas haklı nokia symbiana devam etsin çok kan kaybetti eskiden 2 telden biri nokia idi. şimdi ise samsung iphone oldu. nokianın yeni nesil tellerini de biliyoruz. nokia kaybediyor.

abi symbian kötü değil nokianın ürettiği cihazlar donanım fakiri yazılım olarak en iyi yazılım symbiandır .
  • symbian mı? 13yıl nokiadan baska marka kullanmayan ben artık samsung a androide gectiysem ve vay be dediysem bu iste bise var bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia sürekli kamera megapikselini arttırıyor 41mp telefon yapacağına işletim sistemi geliştirmeli değişik uygulamalar ve market oluşturmalı yoksa bu gidişle iyi fotoğraf çeken rengaren tasarımlar yapmaya devam eden ve 15 yaş grubuna hitap eden marka olmaktan öteye geçmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

telefonuma v60 yüklemek istiyorum ama v60ı görmüyor neden acaba? hala v52. ne wireless dan nede oviden v60ı bulmuyor ama telefona *#0000# den baktığımda güncellenmedi diyor? nasıl güncelleyebilirim?

telefonun product codu nu değiştirerek güncelle. Bunun için program var googleden bakalirsin. NSS diye galiba.
    ilk olarak V60 product codu bul sonra program ile o kodu telefonuna yaz. daha sonra güncelledikten sonra telefonun kendi product kodunu programla yerine getir.

yöntem işe yaradı. v60 yaptım telefonu. yanlız millet forumlarda hızlanma falan yok size öyle geliyor demişte telefon gerçekten hızlandı yahu. v52deykende 1 hafta önce hard format attıktan sonra kullanmıştım bu kadar hızlanmamıştı telefon. tarayıcıda eski tarayıcıya göre daha güzel olmuş.

bu cfw leri falan yükleyecemde müzik dinleidğim için bütün gün zaten şarj sorunu çekiyorum. birde orjinallikten çıkartınca iyice şarj sorununu hisseder miyim?
  • Cfwlerden korkmayın,yükleyin telefonu daha cok seviceksiniz emin olun,cok kaliteli yapımlar var forumu arastırın.ama iyice okuyun öyle yapın yada bilene yükletin.çok basit aslında,işlem sirasına uyarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockerroll -- 25 Mayıs 2012; 21:56:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki ay sonra telefon 2.senesini dolduracak,çok şükür problem yapmadı.
    O değil de,CFW cidden yararlı,ben C6'nın video kalitesine tam ısınamadığım için hackli OFW kullanıyorum.
  • quote:

sen yine iyisin kardeş son zamanlarda ailecek aldığımız tüm nokialar en az bir kere bozuldu aynen anlatıyorum
    1)annemin aldığı nokia6600 slide cep telefonunun hoparloru bir ay sonunda tamamen ve çok titiz kullanmamıza rağmen kendiliğinden bozuldu yetkili servis tekrar yapıp yolladı bu sefer de arama tuşu ve üzerindeki tuşun ışığı hiç yanmıyor hoparlorden de ses az geliyor karşıdakinin bağırması gerekiyor
    2)babamın aldığı nokia n97 8 ay sonra kendiliğinden orijinal şarj aleti kullanmamıza rağmen pat diye bozuluverdi yetkili servisten tam 29 gün sonra geldi
    3)dayımın aldığı nokia 5250 cep telefonu sadece 5 ay dayandı ve dokunmatik ekranı mefta oldu halen serviste
    diyeceksiniz ki burası 5800xm başlığı burada ne anlatıyorsun? sadede geliyorum:
    4)benim iki sene önce aldığım 5800xm yaklaşık 8 ay önce ekranı tuş kildini açınca kaymaya başladı şu meşhur sorundan yani kör topal idare etmeye çalışırken kuzenim arkadaşının telefonunda da aynı problem olduğunu böyle kullanmaya devam edersem telefonun mahvolacağını söyledi ben de öğrenci adamım tamir parası biriktirmek için 5 ay 3310 ile dolaştım özlemişim mereti diyeceksiniz ki garantiye yollasana ben de tee eski cep telefonlarının faturası bile dururken bunun faturası sırra kalem bastı bende 5 ay sonra ankamall deki nokia servisine verdim telefonu dediler ki faturası yoksa garanti kapsamında yapılmayabilir fiyat için biz sizi ararız dediler bir ay sonra ben bir yeri aradım ankara nokia yetkili bilmemnesi diye onlar da beni istanbul a yönlendirdi bir aradım ki benim telefonu tamir etmişler bile ben dedim ki beni niye aramadınız para felan vermeyecegim fatura ibraz etmediiğim halde bana haber vermeden neden tamire girişiyorsunuz diye çıkıştım ancak telefondaki hanfendi gayet kibar bir şekilde beyefendi cihaz garanti kapsamındaysa fatura ibraz etmenize gerek yok biz sistemden görüyoruz dedi herneyse 5800xm e tekrar kavuşalı 4 ay oldu be sefer de bazen çalan telefonu açınca telefon kendi kendini kapatıp açmaya başladı
    tamam nokia düşmanı değilim ürünlerini çalışmalrını ve servis ağlarını takdire şayan buluyorum ancak bu kadar da olmazki gareziniz bana ise söyleyin ben de başka telefon kullanayım yani nokia alırken iki kere düşünün hele ki benim gibi şanssızsanız 3-4 kere
    dipnot=bundan önce kullandığımız ve bozulan 6230 u anlatmıyorum çünkü onda hata bizzat benimdi =D
  • Arkadaşlar 5800 bazı uygulamalar, örnek flashlight el feneri, bounce gibi, oyun uygulama internet istiyor. Oyun ve bazı uygulamalar internet isteye bilir ama el feneri uygulaması neden.? El feneri iptal diyorum öyle çalışıyor, oyun iptal deyince oyundan çıkıyor, neredeyse birçok uygulama ve oyunu kurup bu sebepten kaldırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Arkadaşlar 5800 bazı uygulamalar, örnek flashlight el feneri, bounce gibi, oyun uygulama internet istiyor. Oyun ve bazı uygulamalar internet isteye bilir ama el feneri uygulaması neden.? El feneri iptal diyorum öyle çalışıyor, oyun iptal deyince oyundan çıkıyor, neredeyse birçok uygulama ve oyunu kurup bu sebepten kaldırdım.

bounce da internet bağlantısı filan istemez yahu...
    elfeneri olarak brightlight kullanın.
    @generaltargo
    ne şans varmış sizdede...şimdiye kadar 4 nokia marka telefonum oldu hepsini en az 1 sene kullandım ve hiç arıza yaşamadım çok şükür.
    2005 yılında aldığım 6630 bile sapasağlam çalışıyor. pili bile halen 2-3 gün gidiyor. 5800 da şimdiye kadar hiç bir sorun çıkarmadı. 2010 şuabatta aldım onuda...
    5800ın özellikle hoparlör ve ahize sesine hayranım. diğer 2000 küsüre satılan cep telefonları bu konuda halt eder 5800ın yanında...
    kamerasıda birçok yeni telefondan iyi... hatta nokianın yeni çıkardırdığı telefonlardanda iyi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

quote:

quote:

bilinçsiz kullanıcı...

abi symbian kötü değil nokianın ürettiği cihazlar donanım fakiri yazılım olarak en iyi yazılım symbiandır .

Hocam yapmayın etmeyin ne en iyisi ne symbianı...İnsanlar yıllarca stabiliteyle boğuştu.Reset atmalar donmalar.N73 ve serisindeki müthiş kasılma.Yetmedi saçma sapan sertifika engelleri.

Symbiana en iyi işletim sistemi diyemeyiz ama 5800 seviyesinde donanıma sahip telefonlar androidi kaldıramayacağı için o seviyede en iyi işletim sistemi olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Arkadaşlar 5800 bazı uygulamalar, örnek flashlight el feneri, bounce gibi, oyun uygulama internet istiyor. Oyun ve bazı uygulamalar internet isteye bilir ama el feneri uygulaması neden.? El feneri iptal diyorum öyle çalışıyor, oyun iptal deyince oyundan çıkıyor, neredeyse birçok uygulama ve oyunu kurup bu sebepten kaldırdım.

bounce da internet bağlantısı filan istemez yahu...
    elfeneri olarak brightlight kullanın.
    @generaltargo
    ne şans varmış sizdede...şimdiye kadar 4 nokia marka telefonum oldu hepsini en az 1 sene kullandım ve hiç arıza yaşamadım çok şükür.
    2005 yılında aldığım 6630 bile sapasağlam çalışıyor. pili bile halen 2-3 gün gidiyor. 5800 da şimdiye kadar hiç bir sorun çıkarmadı. 2010 şuabatta aldım onuda...
    5800ın özellikle hoparlör ve ahize sesine hayranım. diğer 2000 küsüre satılan cep telefonları bu konuda halt eder 5800ın yanında...
    kamerasıda birçok yeni telefondan iyi... hatta nokianın yeni çıkardırdığı telefonlardanda iyi...

kamera gündüz olarak kesinlikle ama gece ve iç çekimlerde katılmıyorum haricinde 5800 kesinlikle güncel telefonlara göre oldukça iyi bana göre :)
  • Arkadaşlar ben telefona ovi mağazasından foursquare indirdim. Wlandan bağlanıyor ama internet paketimden girince bağlanmıyor. gprs sorunu var diyor. Bir çözümü var mı bunun?
  • 
Sayfa: önceki 20612062206320642065
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.